Skocz do zawartości

Ken Pimentel o stabilności 3ds Max 2010


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Ken Pimentel opublikował ciekawy wpis na blogu i tym samym pewne porady dotyczące stabilności programu 3ds Max 2010. Jednocześnie Ken zadaje pytanie czy jest to najlepsza czy najgorsza wersja pod względem stabilności programu. Warto zapoznać się z jego uwagami.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=968

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

takie tam pierdu, pierdu na temat stabilnosci maxa, jak swietnie jest napisany to mozna zobaczyc jak sie pracuje zdalnie przez terminal, jak sie okno odswiezy to potrafi sie 20 razy odrysowac... wiec z czym do ludu, nie odrobili lekcji, teraz beda pisac blogi i zwalac na biblioteki, na brak 8GB ramu, pogielo ich troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh max nigdy nie bedzie stabilny bo nigdy nie byl. W sumie to bardzo rzadko uzywam maxa i dziwi mnie ze to nadal wiekszosc ludzi jedzie na maxie.

Ale to chyba glowna zasluga vraya, gdyby nie ta kroplowka to ten soft by zdechl

smiercia naturalna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucze się maxa już dłuższy czas i zauważam niestabilność maxa 2009 przy

różnych czynnościach, np. animacji z loftem, arrayu i texturowaniu z UWV unwrap. Troche to przykre jak mam zamiar kupic program za prawie 20 tys.

Polecacie przesiąść się na Maye i nie inwestowac w Maxa?

 

Pzdr

Elimo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bardzo rzadko uzywam maxa i dziwi mnie ze to nadal wiekszosc ludzi jedzie na maxie.

 

Powiedz nam jakiego softu używasz to się zaraz przesiądziemy.

O ile wcześniejsze posty są w pełni uzasadnione to twoje gadanie zdaje się potwierdzać regułę że na tym forum jazda po maxie dodaje do lansu. Ile to się ludzie nanarzekają na tego maxa a jednak mamy więcej maxowców niż użytkowników innych programów do 3d razem wziętych.

V-ray podtrzymuje maxa przy życiu? Śmieszny jesteś i tyle ci powiem. Widać twoich umiejętności nie ogranicza soft tylko własna nieudolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray nie jest zadnym cudem natury, jest wiele powazniejszych silnikow raytracingowych z pluginami do maxa, ale takze i pozostalego softu.

Jak dla mnie nie jest roznic ajakiego softu uzywasz tlyko naile go potrafisz wykorzystac, moje porownanie moialo na celu nie skorytykowanie maxa ale podkreslenie ze jego cena jest hmmm "wyimaginowana" ja juz bardziej sklanialbym sie w kierunku Modo 401 lub Nevercenter Silo 2.0 do animacji slabe to drugie w zaadzie wogole ale do modelowania i wizek w sam raz, oraz durgi aspekt Modo ma bardzo konkretny silnik renderujacy wbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecal Modo albo Nevercenter Silo jesli oczywiscie potrzebujesz tego do wizek nie do animacji. Koszt licencji nieporownywalnie mniejszy a do tego i mozliwosci sa wysokie.

Tak jak napisal wyzej Szczery, popieram, fakt popularnosci Maxa wynika z czegos inneog niz Vray ale to nie jest kwestia tego tematu, nie bede robic offtopa, sam go od dawna nie uzywam.

Vray nie jest zadnym cudem natury sa znacznie powazniejsze silniki raytracingowe takze z pluginami do Maxa ale takze do Modo czy nawet tak.

Swoja droga takie powazne silniki bez pluginow take spokojnie dzialaja na Blednerze wystarczy troche wiedzy na ten temat zapoznanie sie z manualem i mozna spokojnie smigac wizki nawet w Maxwellu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie przesiąść się na Maye i nie inwestowac w Maxa?

 

Pzdr

Elimo

 

A skad taki dziwaczny pomysl, ze maya sie nie wysypuje? Wysypuje sie i to czesto. Jak nie bedziesz robil skomplikowanych animacji to przesiadaj sie na modo :) dobry stosunek jakosc/cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz nam jakiego softu używasz to się zaraz przesiądziemy.

O ile wcześniejsze posty są w pełni uzasadnione to twoje gadanie zdaje się potwierdzać regułę że na tym forum jazda po maxie dodaje do lansu. Ile to się ludzie nanarzekają na tego maxa a jednak mamy więcej maxowców niż użytkowników innych programów do 3d razem wziętych.

V-ray podtrzymuje maxa przy życiu? Śmieszny jesteś i tyle ci powiem. Widać twoich umiejętności nie ogranicza soft tylko własna nieudolność.

 

Eee tam znam wieszkosc softow3d (Zaczynalem od LW 3.5 ) i wedlug mnie sensowne sa tylko maya i xsi

a jezdze po maxie dlatego ze niestety musze czasem cos w tym gowienku robic i tyle nie dla zadnego lansu czy kij wie czego jeszcze wymyslisz.

W maxie niektore rzeczy sa tak spier%%% ze mozna palpitacji serca dostac.I wiem ze wiekszosc urzytkownikow maxia zgadza sie z tym co pisze ale pracuja w nim bo sie do niego przyzwyczaili i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensowne sa tylko maya i xsi

Maya?Błeee...XSI to jeszcze mogę zrozumiec...

 

W maxie niektore rzeczy sa tak spier%%% ze mozna palpitacji serca dostac.I wiem ze wiekszosc urzytkownikow maxia zgadza sie z tym co pisze ale pracuja w nim bo sie do niego przyzwyczaili i tyle...

 

Siedzą bo w innych programach niektóre inne rzeczy są tak samo spieprzone albo jeszcze gorzej,nie ma ideałów.

Max będzie odnowiony(Ecxcalibur),o Maya narazie nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya?Błeee...XSI to jeszcze mogę zrozumiec...

Max będzie odnowiony(Ecxcalibur),o Maya narazie nic nie słychać.

mayka bardzo fajna jest, ale trochę posiedziałem w maxie jak zaczynałem by sprawdzić co i jak i tak niemiłosiernie mnie odrzucił że szkoda gadać a stabilność przemilczę. A co mają go przebudować ? zorientowali się że nie działa ?, pewnie po tym jak piszą od nowa lightwave i blendera.

Hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayka bardzo fajna jest, ale trochę posiedziałem w maxie jak zaczynałem by sprawdzić co i jak i tak niemiłosiernie mnie odrzucił że szkoda gadać a stabilność przemilczę. A co mają go przebudować ? zorientowali się że nie działa ?, pewnie po tym jak piszą od nowa lightwave i blendera.

Hehe

Max bardzo fajny jest,ale troche posiedziałem w maya jak zaczynałem i tak niemiłosiernie mnie odrzuciła że szkoda gadać,o stabilności nawet sie nie wypowiem bo sam interface mnie tak odrzucił że nie zdążyłem sprawdzic.Maya nie przebuduja bo już nawet nie warto...Hehe

 

Dyskusja bez sensu:)Tak sobie można o wszystkim dyskutować,tylko nazwy programów podmieniać...

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy zawsze narzekają,jak wyszło 2009 to narzekali że nic nowego,jak wyszło 2010 z nowościami to znowu ribbon be.Wszystko ma swoje plusy dodatnie i ujemne;),Maya i max też.Narzekali 10 lat że max ma przestarzałe jądro,teraz wypłynęły plany odnowienia jądra to nikogo już nie interesuje:)

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. bardziej mi chodziło o mówienie ogólnikami, każdy oczywiście może stwierdzić, że woli daną rzecz w programie niż inną, że coś tam działa tak według niego itd, ale mówienie ogólnikowo, że dany soft się do niczego nie nadaje, że jest niestabilny, że beznadziejny itp. jest co najmniej dziwne u osób zaczynających swoją przygodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafida nie wiem ile siedzisz w 3d ale maxa przerabiaja od zera przynajmniej od wersji 4 wiec jeden wielki lol ...:P

W maxie zaczynałem się bawić od R2 już nawet nie pamiętam kiedy to było,kiedyś coś tam na amidze wcześniej robiłem.

Dla mnie lol to jest pisanie maya fajna a max gówienko :)Tym bardziej że wystarczy wejść na area albo cgtalk na wątek maya wishlist żeby zobaczyć że użytkownicy maya też narzekają:P

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co mam Ci napisac jak slysze o tym ze maxa przepisuja od zera juz chyba od 7 lat tylko ze przepisac go nie moga.Podobna sytuacja jest z LW ale to juz inna bajka...

Che,che,obawiam sie że tym razem naprawdę go przepiszą,ba max 2010 to już część pierwszej fazy zmian.Co z tego wyniknie to już inna sprawa:)

 

Spoko Panowie i Panie.. zlot sie we Wroclawiu szykuje to chlapniecie po bruderku i bedzie po errorach :P

:)

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna się troche zainteresować tematem i mniej-więcej wiedzieć czego się spodziewać w przyszłości, albo pierdzieć głupoty jak, nie powiem kto, i opierac swoje poglądy na mitach...

Max był przepisywany w okolicach 2001/2002, a konretniej rzecz ujmując, autodesk tworzył jego następcę zanim wykupili jeszcze Maykę czy XSI. Twór ten zwał się Nitrous i jest o nim już całkiem sporo informacji w dość obszernym wątku na cgtalk.

Chwała im, że jednak nie wypuścili tego softu, bo dziś nie byłoby ani maxa ani Nitrousa (niektórzy pewnie by się cieszyli ;) ... niestety glówne aplikacje są już zbyt zakorzenione w tym rynku, żeby coś nowego mogło przejąć użytkowników. Doskonałym przykładem jest XSI, którego udział w rynku jest mizerny, właśnie dlatego, że w momencie gdy się ukazał, mimo zaawansowanej architektury miał potężne braki w funkcjonalności, więc dotychczasowi uzytkownicy SI|3D przesiadali się na Maykę lub Maxa bo w XSI przez długi czas nie dało się zbyt wiele zrobić. Obiektywnie oceniając obecną sytuację mozna miec nadzieję, że w końcu max wyjdzie na prostą, bo autodesk lubi zarabiać pieniążki, a bez poważnej przebudowy soft mający największy udział w rynku długo by nie pociągnął. Pożyjemy, zabaczymy. Inna sprawa że przywiązywanie sie do jednego softu i wiara, że uda się w nim wszystko gładko zrobić, jest delikatnie mówiąc, troche naiwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te emocje

Czlowiek nie napisałen nic nowego, odkrywczego a juz na pewno nic złego. same oczywistości.

Kup więcej ramu, wysyłaj informacje o błędach, środkowisko w jakim pracuje program może mieć wpływ na stabilność. Nad czym tu debatować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztaprzeciez nikt chybanie twierdzi że na jednej stronie omówił całe zagadnienie stabiności maxa. Wspomniał o badaniach statystycznach raportów o błedach i o pewnych sprawach na które może mieć wpływ użytkownik. To tylkomały wycinek szerszego tematu i nikt nie udawał żejest inaczej. Nie znalazłem tam stwierdzenia że "my zrobiliśmy swoje ale graficy ciągle coś psują.

Miał się biczować że znów dali dupy i że przepraszają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawić sobie autobackup co minute i gitara gra! Btw ja nie wiem ile wy tych interakcji w turbosmoothcie pchacie:P Max (2009) po minimum 6h na dobre chodzi i z 2 razy na tydzien sie wywali. No chyba ze power nurbsow uzywam, he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności