Skocz do zawartości

Fotografia: MOTHMAN [Up. Kwiecien 2011]


MOTHMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie ze po angielsku, ale w pracy siedze i nie chce mi sie przepisywac

 

Lighting Info:

StripBox 40x140 Bowens Gemini 750 at half power on the left of the models

Bowens Gemini 750 into 70cm Gridded BD on the right and above

System triggered via Pocket Wizzards

 

Dla dlubiacych w temacie oswietlenia - kazde moje zdjecie ma taki opis wiec zapaszam na FLICKR stream:

http://www.flickr.com/photos/jaroslav/

 

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Witam,

 

Dzisiaj podziele sie kolejnym zdjeciem z serii "Mleko" ktore zrobilismy razem z moim gangiem dwa tygodnie temu!

Tym razem chcialem zrealizowac troche bardziej "zlozona" forme mleczna niz poprzednio.

 

Jezeli jestescie zaintereowani konceptem i niewielkim materialm "Behind The Scenes"

zapraszam na ... moj BLOG

 

"MLECZNA ZAKONNICA"

.

5452819139_e9f21fe30e_b.jpg

.

.

Pozdrawiam

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie!

 

No prosze, kto odwiedzil dzisiaj moje skromne progi!

Sami weterani! ;-)

 

Dzieki za wasz czas i rzucenie okiem na Blog!

 

Haha,

no tak, tych "outtakow" z grymasem mamy calkiem sporo :-]

 

 

Pozdrawiam

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Wow! Wiecej Weteranow!

dzisiaj chyba bedzie mily piatek!

 

@ Reanimator - dzieki wielkie - puszczaj, a niech sie kreci! :-]

 

@ Pionier - wszedzie dobrze ale w "domu" najlepiej! to troche jak siadanie na wygodnej kanapie w domu i przegladanie co tam u chlopakow, ktorzy "wymiataja" slychac!

czasem trzeba wstac i gdzies pojsc zadzwonic... ale wracam gdzie mi wygodnie!

Tutaj nikt nie sciemnia!

 

Dzieki ze wpadliscie!

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne!

Mi osobiście gryzie się ostry kruczy makijaż/charakter do bieleli i ogólnie zakonnicy ,ale wiadomo gusta guściki ;)

 

mam pytanie techniczne. Lampy błyskowe, więc czas migawki 1/250 ? Miałeś problem z motionblurem mleka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial byc mix niewinnosci z diabolicznoscia ;-)

 

co do czasu migawki:

 

Mialem klopot, i to dosc duzy!

 

Generalnie probujesz odciac swiatlo ambientowe wiec nie interesuje Cie czas synchronizacji aparatu z lampami, a wlasciwie sam czas trwania (duracja) blysku.

 

juz trzy miesiace czekam na wymiane lamp od producenta na nowy model, a ze plyna z US.&.A to sobie tak czekam i pstrykam przy uzyciu Alien Bee. Ktore maja niemilosiernie dlugi czas blysku ... jak opadajacy magiczny pyl wrozki ;-)

 

Tak wiec kluczem bylo wyzwolenie migawki w momencie kiedy mleko "przemieszczalo sie" z najmniejsza predkoscia - inaczej nie wychodzilo

 

Juz niedlugo bede mial Einsteiny - wtedy zrobimy jakies mleczne monstrum! :-D

 

Mozecie zarzucac propozycjami, haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko stale swiatlo i naswitlanie przy wysokich czasach - ale wtedy mowimy o swietle slonecznym czyli pracy na lokacji - w Londynie faktycznie nie ma mrozow ale i tak jest za zimno - nie wspominajac o braku slonca :-D hehehe

 

a jezeli mowimy o duracji blysku to np Einstein ma 1/6000s - 1/10 000s wtedy mozesz chlapac czym chcesz.

 

Wiesz z tym trafianiem w polowe blysku itp - to np walka z polowa niedoswietlonego zdjecia - a nam zalezy zeby kazda klatka byla tak samo nawietlona bo potem bledy wychodza przy nakladaniu warstw na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow! bardzo mi sie podoba, wprowadza taki niepokój, ze sie czlowiek przyglada proporcjom. Super. zdjąłbym tylko sine odcienie z uda i reszty ciała ponizej głowy.

p.s. wyswietla mi sie tylko jedno, najwyzej pozniej wyedytuje posta, ze lipa i w ogole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-] Dzieki Ola-f !

 

....wybaczcie ze cedze zdjecia ale mialem napisac jakis ciekwy wywod na blogu i dopiero cala serie wkleic ... ostatnio leniwy jestem ;-] wiec sie opoznia...

 

.

"LET ME OUT..."

.

.

2.

5493785457_2c25ce5ba8_b.jpg

.

.

3.

5500968640_ee4fd51f97_b.jpg

.

.

4.

5508872968_e8c192b8b0_b.jpg

 

c.d.n.

 

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, juz wszystko jest na > Blogu..., wiec i tutaj uzupelniam:

.

.

"LET ME OUT..."

... Czyli krotka podroz przez meandry umyslu mentalnie zagubionej postaci uwiezionej we wlasnym surrealistycznym swiecie, w ktorym nawet opiekun jawi sie jako intruz...

 

...

.

.

5.

5517269482_a1aea94b53_b.jpg

.

.

6.

5516682465_4ab3d524b9_b.jpg

.

.

7.

5517273192_bba0321e1d_b.jpg

.

.

8.

5517274006_a2a18fb309_b.jpg

 

...

 

Komentarze mile widziane!

 

Pozdrawiam

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-] a czego chcialbys sie dowiedziec ? Chetnie odpowiem!

 

troche jest juz na > Blogu...

 

"LET ME OUT..." Czyli krotka podroz przez meandry umyslu mentalnie zagubionej postaci uwiezionej we wlasnym surrealistycznym swiecie, w ktorym nawet opiekun jawi sie jako intruz...

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wszystko bardzo podoba w tych renderkach! Aż dosłownie zdołowany jestem, że tyle praktyki mnie czeka by osiągnąć taki poziom jak Twój :

 

Jedynie co mi się rzuciło w oczy to w 4 renderze... tak jakoś wg mnie dziwnie wygląda część ręki między kciukiem a palcem wskazującym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendacja od dawna zasłużona. Mi nie podoba się w Twoich pracach to, że czasami osoby na nich są straszne wylizane, niemalże do zatarcia w nich człowieczeństwa :P (stąd nie dziwi mnie pomylenie tego z renderami). Przejścia tonalne zamienione w gradienty to nie to, co tygrysku lubią najbardziej bo przez to prace zdają się być bez pazura wizualnie (co się trochę gryzie z Waszym zamiłowaniem dla drastycznych scen :P), ale to fajnie pasuje do ostatniej serii, bo zrobił się taki ciekawy kontrast i to nie tylko między postaciami, ale techniką wykonania a tematem :)

Te zdjęcia to prywatna zabawa po pracy czy jej element?

 

Xsaroth mam nadzieję, że w rekomendacjach dostrzegasz nie tylko samo 3D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku te zdjęcia są wprost idealne! Wymiatasz! Trochę kojarzy mi się to z rzeźbami Hasiora. Jak najbardziej pozytywnie, no i oczywiście gratuluję przebicia się przez schematy maxa i ustanowienie nowej wartości strony. Powodzenia i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie dopieszczone i wymuskane, ale w przekazie i obrazie puste, sztuczne, plastikowe i tak naprawdę nijakie. I ile w pierwszych zdjęciach z modelkami ta techniczna dokładność może budzić uznanie (bo pewna doza swobody modelek nadaje im życia), to jednak im dalej tym gorzej. Ostatnia sesja to aranżacja martwej natury z człowiekiem w roli eksponatu - zatarcie człowieczeństwa o którym pisał prrrszalony.

 

Może i taki był pomysł - ale w takim wypadku, to nie moja bajka i ja wysiadam.

 

Patrząc dwie strony wstecz - trafiają do mnie niektóre modelki i The Trap

 

...:::EDIT:::...

no i jeszcze zakonnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ prrrszalony

Dzieki! Caly czas bawie sie postprodukcja i czasami wychodzi jak wychodzi, cieszsze sie ze ostatnia seria sie jakos broni!

Tak, zdjecia to jak najbardziej prywatny temat i nie ma zwiazku z moja praca.

 

@ Touch

Wielkie dzieki! Ja takze nie przypominam sobie fotografii w rekomendacjach :-) tym bardziej cieszy ;-)

 

@ Status

:-) (!) haha nie przesadzajmy, ale ladnie dziekuje!

 

@ ETA

Dzieki, ja tez mam taka nadzieje! Moze ktos wrzucilby bitwe na fronta - tez by pomoglo frekwencji! ;-)

P.S. Pomysly sa, mam nadzieje ze juz niedlugo uda sie zrobic cos ciekawego! Dzieki

 

@ Mayer

Jak, ze wszystkim, nie kazdemu bedzie sie podobac. Przeciez nie musi :-]

 

@ Ania

Bardzo milo Cie tu widziec! Dzieki za uznanie!

A co do Halloween to masz racje - lampy przegadaly swiece i wyszlo jak wyszlo ;-)

Dziekuje ze poswiecilas czas i rzucilas okiem!

 

@ streaker

... byc moze bardziej "zalapales" ostatnia serie niz Ci sie wydaje! ;-]

 

No ale nic to, ...troche szkoda ale Lukasza zostawiamy na tej stacji... a pociag rusza dalej!!

 

Pozdrawiam i bardzo wszystkim dziekuje za komentarze!

Moth

 

c.d.n...

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...)strasznie nim zajarany jestem"

 

mhhhmmm zdjeciem... jaaasne ;-)

 

P.S. tak mleko bylo czyste bez konserwantow Organic ;-) lekko podgrzane w mikrofali zeby nie katowac modelki... to byl trzeci koncept tego dnia... reszta po swietach!

 

Pozdrawiam

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły są bardzo dobre :)

 

A co do płynów, które zamroziłeś w bezruchu - opowiedz coś o czasach krótszych niż 1/250 s...

BTW, czy wykorzystywałeś HSS w systemowej lampie błyskowej i fotocele na studyjnych żeby te lampy wyzwolić na stosunkowo krótki czas ekspozycji, żeby błysk nadążył za wędrówką migawek w trybie HSS?

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeej!!! Milo Cie zobaczyc tutaj!

Troche mnie nie bylo, a tu widze ze byl to czas powrotow z za swiatow!

 

hmmm.. powiedzmy ze nadal walcze przy konstrukcji szkieletu ;-) ale chyba znalazlem juz niezla gorke na rozbieg...

Trzymaj kciuki za pomyslne wiatry!

Bede w kontakcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności