Skocz do zawartości

Obiekty3d: Teczka3d


OMAM

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak. Pod wpływem wypowiedzi mafida, przemianuje wątek na coś w rodzaju teczki 3d. Tu będą lądowały mrożące krew w żyłach próby modelowań osób znanych.

 

poniższa treść wątku tematycznie się zdezaktualizowała (mam nadzieje że jest takie słowo i znaczy to co mi się wydaje :))

Autor

 

Mam taki plan coby podrobić pewne zdjęcie

Referka

 

wstępne wypociny

 

johnnyvy.jpg

 

johnny2.jpg

 

johnny3a.jpg

 

 

Programy: sculptris, blender, yafaray(render)

Edytowane przez OMAM
zmiana podejścia do tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bolitic - Dzięki za sugestie. Niestety zwracasz się do osoby którą największym osiągnięciem w, nazwijmy to, klasycznym modelowańu w 3d, było stworzenie sześcianu.

Ja nawet sculptris-a używam dla tego, że gdy zainstalowałem zbrush -a, to przez tydzień wpatrywałem się w monitor i zastanawiałem co tam kliknąć.

Edytowane przez OMAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man- co słaby, co słaby. To szczytowe osiągnięcie moich możliwości :) Faktem jest też to, że mój szczyt to i innych dolina :)

 

Tak dla porządku. Co do krytyki prac w wątku, to tu mamy dowolność. Co do komentarzy typu

..., ale to że BOLTIC udziela rad to juz gruba przesada.

to prosił bym o powstrzymanie się.

Edytowane przez OMAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMAM zajrzyj lepiej do wątku z besemeshami w moim podpisie i z tego sculptuj. Póki co ma się to nijak do człowieka a co dopiero do Deppa. z jednej referki wiele nie urzeźbisz. Poszukaj na goglach najróżniejszych ujęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fajny basemesh lucku ;] juz Ci go podpieprzylem bo jestem pewny ze mi sie przyda tylko wg mnie troche jest siatka za gesta, a jesli chodz o OMAMA to przeciez moze glowe wyrzezbic z boxa a pozniej zretopologowac i wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez retopo w zbrushu nie jest takie zle, trzeba znac tylko skroty zeby robota szla do przodu;] a jak nie zbrush to topogun w ktorym retopo idzie ciut szybciej, ale masz racje po co z boxa jak mozna z ladnego basemesha zwlaszcza jak sie ma problemy z anatomia, jak juz sie ladnie rzezbi na podstawie basemesha to mozna dzialac z boxem( bo wg mnie rzezbienie z prostych bryl moze duuuzo nauczyc, chociaz sam mam z tym spore problemy:(..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek - Nie bądź taki okrutniki. Wykonałem badania w postaci ankiety(grupa badanych:koledzy z pracy w 75% trzeźwi), z której wynika jasno że powyższy model posiada cechy ludzkie.

 

tr3buh - Ty chyba nie przeczytałeś jakie ja mam umiejętności w modelowańu :)

Edytowane przez OMAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolitic - Dzięki za sugestie. Niestety zwracasz się do osoby którą największym osiągnięciem w, nazwijmy to, klasycznym modelowańu w 3d, było stworzenie sześcianu.

Ja nawet sculptris-a używam dla tego, że gdy zainstalowałem zbrush -a, to przez tydzień wpatrywałem się w monitor i zastanawiałem co tam kliknąć.

Sam to ja się jeszcze nie cytowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMAM: Jak mogę ci coś ze szczerego serca poradzić to odpuść sobie sculptris i zainstaluj zbrusha/muda. Pytaj o zdanie ludzi którzy mają pojęcie o sculpcie a nie kolegów. Na razie człowieka to przypomina. Wrzuć więcej to też pomogę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bierzcie tego wszystkiego co pisze na poważnie. Czas na wazelinę: Lucku to co mi piszesz biorę do serca, bo traktuje cie jako autorytet. Koniec wazeliny

AAA i co do Zbrush to moje możliwości intelektualne jeszcze do niego nie dorosły

Edytowane przez OMAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Ci tutoriale z gnomon workshop, digital tutors z tych dvd mozna sie nauczyc bardzo duzo jesli chodzi o obsluge zbrushow czy innych mudboxow, bo samemu to ekhm.. zycze powodzenia, zwlaszcza jesli chodzi o interfejs w zbrushu.. bo mudbox jest w miare latwy

Moja rada number2(najwazniejsza): chrzanic obsluge programow tego mozna nauczyc sie w tydzien, the most important thing is: anatomia, proporcje,anatomia, zrozumienie bryly, anatomia, studiowanie oldschoolowych rzezb, o i prawie bym zapomnial na koniec: ANATOMIA takie skromne rady od kolesia ktory nie jest zadnym tam kozakiem i sam ma problemy z rzezbieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero zaczynam, alle jak się rozkręcę to klękajcie narody. A tak na marginesie to wątek dociągnę do końca, czyli finałowego renderu. Tyle mogę obiecać!.... chyba? ;)

 

tr3buh- dzięki, na pewno skorzystam z tutoriali. Co do anatomii to zgłębiam ją od dłuższego czasu, tyle tylko że ja strasznie leniwy jestem.

A tak z doświadczenia, wiedzieć coś a to stosować to też dwie odrębne sprawy

Edytowane przez OMAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym doskonale :( dlatego wlasnie doktorzy nie umieja rzezbic mimo tego ze wiedze o anatomii maja przeogromna, chodzi o to zeby nie tylko wiedziec jakie sa kosci i miesnie ale tez znac ich budowe, ksztalt, proporcje i ich interakcje to jak sie nazywaja poszczegolne miesnie nie jest najistotniejsze

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu

 

johnny2.jpg

 

No dobra. Co do twarzy, to jago bardziej podobnego już nie wymodeluje(interpretuj: ograniczenia modelującego). Uszy też zostają w takiej formie, jeno dolne partie jeszcze dorobię ale też bez przesady.Zostanie zabawa w teksturki i renderek.

 

johnny3a.jpg

Edytowane przez OMAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatomia leży stary, podobny też nie jest. Za dużo błędów żeby się rozpisywać, nie ma kompletnej masakry, potrenuj. Zrób komus zdjęcia z boku i z przodu i porób z boxa w maxie, albo ustaw sobie to w zbrushu, żeby wyuczyć się przynajmniej kanonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, czas na złośliwości. Drogi kotisded, co do kanonu to w przeciwieństwie do ciebie znam go dość dobrze. Co do podobieństwa, to tu masz racje. Aczkolwiek czytając z zrozumieniem wypowiedzi Autora wątku, wiedział byś jaki ma do tego stosunek. Co do rad w stylu.

.... Za dużo błędów żeby się rozpisywać, nie ma kompletnej masakry, potrenuj.

To no cóż, wyobraź sobie że ja tak napisałem tobie a ty się do tego odnieś.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszy wielkie i przyrośnięte do głowy.Oczy i powieki niekształtne,wstaw sobie kulkę,będzie łatwiej zachować odpowiedni kształt.Łuki brwiowe całkiem,całkiem.Usta w miarę,ale w sumie ogólna bryła głowy nie bardzo.

Zamiast teksturować i renderować zacznij następną,będzie lepsza.Potem jeszcze następną itd.;)

Skoro znasz kanon to jak jutro popatrzysz na tą główkę,sam zobaczysz że to jeszcze nie to.

 

Pozdr:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafida: Dzięki za uwagi. Jako jedyny precyzyjnie odniosłeś się do tego co ja zrobiłem. Co dla początkującego w danym temacie, czyli mnie , bardzo ułatwia pracę. A uwagi w stylu - weź pan zrób coś z tym bo jest nie tak - powodują w szczególności u mnie... A zresztą....

W każdym razie dzięki za podpowiedz.

 

Uszu nie poprawie, powód brak siły. Z kształtem czaszki trochę powalczyłem. Kuleczki wstawione, mimo wszystko z modelowaniem powiek poległem, zostawmy temat na następną główkę. Mimo wszystko sprawę do końca pociągnę (po prostu coś sobie muszę udowodnić)

no i progres, a może regres? :) .

 

johnny4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co najlepsi z najlepszych maja ze soba wspolnego? wspolne motto, a brzmi ono tak: NEVER GIVE UP.. bez tego motta nie byliby najlepszymi..

 

.. i sorki ze tak sie wymadrzam, to ostatni raz, slowo ;)

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMAM: No bardzo mi przykro, że się obraziłeś. Moim zdaniem wytykanie anatomii niema sensu, odłóż tą bryłę i rób nastepną do skutku, skutek będzie jak ktoś powie fajnie. Nie patrz na ta pracę przez tydzień i do niej wróć, albo zrób lustrzane odbicie w fotosklepie to zobaczysz dlaczego tak napisałem. Napisałbym o co chodzi, ale mafida mnie wyręczył. Propunuję zapoznanie się z układem kostno/mięśniowym człowieka. Wtedy wszystko prościej wychodzi. W zbrushu masz taką twarz z podziałem na mięśnie etc. jako model na standardzie. Ucho zaczyna się u podstawy nosa i kończy w okolicy brwi, to w sumie zasada kanonu.

Powodzenia.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotisded: Nie obraziłem się tylko zirytowałem. Nie przeszkadza mi kiedy ktoś napisze - Jest do du...., popraw to, to, i to, powinno być lepiej...

Ja po prostu lubię konkret, anie takie pitu, pitu. Co zresztą doprowadza mnie na skraj frustracji, a ja już taki młody nie jestem i nie powinienem się tak mocno emocjonować :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha!

Nie tak dawno kotisdead płakał że mu krytyka nie pasuje, a teraz namawia do słuchania krytyki. Inna sprawa że temu modelowi jeszcze bardzo daleko do akceptowalności. Co do osiągnięcia podobizny to jeszcze wiele trzeba praz zpie... żeby wyszło coś co przypomina referkę. To nie kwestia talentu a doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A tam ze wszystkim da się żyć. Ja go zaakceptowałem, i kocham jak swoje :) "

ha fajne to :)

 

Nie no rzeczywiście, moze powinienem chwile dłużej posiedzieć nad tym postem. Zabierz się za inna glowe, rob speedsculpt na zasadzie 4h na glowe i nie mecz jej jak cos niedopasuje tylko przejdz do nastepnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak ogólnie. Dzięki Panowie za komnty, jakie by nie były, to zawsze zmuszają do zweryfikowania własnej pracy.

A teraz czas na wakanze, drżyjcie Kaszuby, NADCHODZĘ!!!!! HA HA HA (tu proszę sobie wyobrazić tubalny śmiech, jakim to charakteryzują się negatywne postacie).

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie ma kości jarzmowych. Żuchwa też jakoś dziwnie wygląda. Policzki są zbyt płaskie. Więcej loopów powinno iść dookoła oczu. I Nie rób gwiazdek w takich miejscach jak tam pod okiem, ponieważ to strasznie to pogniecie model.

 

Tutaj taki szybki overpaint, na zielono topologia, a na czerw. anatomia.

 

overpaint.jpg

 

 

Ogólnie z tego co widzę to używasz Blendera. Nie wiem na jakim etapie jest tam teraz sculpting, ale polecam zaczynać model od sculptu konceptowego(nie wiem czy tak to powinno się pisać po polsku :D ), tylko żeby uzyskać dobrą bryłę. Albo używaj Sculptrisa. Potem na to retopo. Zdecydowanie będzie szybciej i efekt też będzie lepszy niż zaczynanie od polymodelingu. Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod ctrl e jest menu edges i tam jest edge rotate CW i CCW to obracanie edge'a - nie wiem czy używałeś, ale jak trzeba zmienić kierunek loopów, to to bardzo pomaga (trzeba mieć zaznaczony jeden edge, czyli/lub dwa wierzchołki). Jeszcze lepiej tego użyć, jak się przypisze do tej akcji skrót klawiszowy (do polecenia mesh.edge_rotate) ja sobie zapisałem pod Shift R. Przełączam się w tryb zaznaczania krawędzi zaznaczam po jednej i używam skrótu. Można tak pozbyć się trójkątów, przesunąć gwiazdki, bez zbędnego cudowania z retopologią. Myślę, że przydał by ci się taki skrót, bo tak jak ja zaczynasz od fragmentów i potem łączysz "łaty".

 

Myślę, że Alt S - czyli przesuwanie wzdłuż normali (zwłaszcza z włączonym proportional editing - skrót "o") załatwi sprawę uwypuklenia kości policzkowych, więc popraw tą siatkę, bo mimo błędów topologii jest całkiem fajna i ładna babeczka wyjdzie.

 

z resztą z ta topologią to się nie ma co tak spinać. Kierunku loopów wokół oczu i ust warto przestrzegać bo to ułatwi zagęszczanie siatki - dodawanie loopów, i w razie potrzeby animacji dobra topologia ułatwi sprawę, ale jesli ma być tylko still i tak ci pasuje (subsurf nie robi jakichś pofałdowań), to można odpuścić robiąc wyjątek od reguły

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbródek brzydko, za duży, za mało wklęsły - zmężniała tak przez to.

Policzki wokół ust są tak dziwnie wypukłe teraz (drugi i trzeci loop na zewnątrz od kącika ust - brzydko) i miejsce na uszy dużo za wysoko. chyba masz problem z płaszczyzną frankfurcką - ja tez często miewam, bo referki mają różnie głowę pochyloną i teraz ci wyszło takie spłaszczone goryle czoło. http://pl.wikipedia.org/wiki/Płaszczyzna_frankfurcka.

tak sobie obracaj referki żeby się zgadzały z tą płaszczyzną z twoim modelem i na szyję nie patrz w którą stronę wychodzi, bo to zależny od ułożenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności