Skocz do zawartości

Teczka 2D - Wojtek Fus


WojtekFus

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde no ostro kosisz, że też muszę tyle czasu poświęcać na studia i pracę, to bym też tyle dłubał. ;)

Track rzeczywiście epicki, tak samo jak timelaps i ostatni wip. Szykuje się następny koksu sceny polskiej ;> babce tylko ręka wyszła płasko i jakoś nie wiem, palce jak gałązki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Swiezy - Dzięki! Takie słowa naprawdę daję dużego motywującego kopa - świadomość tego, że ćwiczenia nie idą na marne i rzeczywiście człowiek się czegoś uczy.

 

Pytanie do wszystkich obeznanych z obcojęzyczną literaturą tematyczną. Chcę kupić pare dobrych pozycji na amazon.co.uk i minimalna kwota od której jest możliwość darmowej wysyłki to 25 funciaków. Na razie zdecydowałem się na Color and Light Gurney'a za 8 funtów i szukam podobnych książek-legend, które mogą być przydatne. Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imaginative realism moge ci sprzedać jak chcesz :P

 

Gdzieś pamiętam czytałem twojego posta, że się zawiodłeś mocno. Dlaczego?

 

wziąłbym framed ink jestem oczarowany tą książką :)

 

Planowałem wziąć. I właśnie kurde na amazonie uk nie ma jej dostępnej :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy się spotkałem że ludzie wspominali o "Framed Ink" książka o kompozycji ,nie jestem pewny ale na ctrl +paint gostek tez chyba o tym pisał, na amazon uk już tylko używane są dostępne po rozsądnej cenie. Jeżeli chodzi o rysunek to Loomis, Bridgman, i Force Dynamic Life Drawing for Animators. Tak naprawdę to żadnej z tych pozycji nie przerobiłem a że są dobre to tylko słyszałem albo oceniałem po obrazkach ;D. Sam mam anatomie dla artystów Barcsaya i książka mi się bardzo podoba i powinna tez być dostępna na amazonie kiedyś były 2 wersje mała tańsza i większa.Do perspektywy posiadam Perspective for comic book artists tylko trochę ją przeczytałem jest tam dosyć łopatologicznie wyjaśniony temat w formie komiksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loomis dla mnie jest średni jesli chodzi o anatomie ale za to jego creative ilustration jest bardzo fajny :)

Bridgman to notatki studentów z jego rysunkami czasem jest bardzo chaotyczny i mi osobiscie sie nie podoba jego sposób jego "nauczania"

Force przeglądałem wydawał mi sie spoko :)

jak dla mnie to ksiazki legendy

color & light framed ink drawing figure and invention no i creative ilustration :) a z atlasów anatomicznych to książka roger'a peck'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się ostre światło na dłoni, ale mam wrażenie że sama dłoń jest za duża,albo coś z nadgarstkiem nie do końca gra, 2 ręka dziwnie prosta-rozumiem to jakaś cybernetyczna łapa?zastanawiam się czy pierś bliżej tej ręki z płomieniem nie powinna być wyżej? Klimat obrazka fajny dajesz ostatnio do pieca Panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CUKIERASS - dzięki za krytykę :) Masz rację nadgarstek spieprzyłem, w ogóle mam problem z ustawieniem postaci w perspektywie. Muszę się na tym skupić.

 

@n-pigeon - Miło :D Sir, yes sir - następne. Bez ziewania.

 

Postanowiłem dodać jakieś randomowe wojenne pająki ujeżdżane przez tych Panów. Że niby na wojnę idą. Nie pytajcie co paliłem.

 

WIP:

 

111-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło masz bardzo łądne, miękkie, aksamitne, bardzo subtelne, do tego wszystkie fajnie by było dodać ostrość, krawędzi np albo poszczególnych plam budujących bryłę, to by zbalansowało nieco wszechobecną miękkość i rozmazanie... mówię ogólnie o ostatnich wrzutach... rim light faktycznie nieźle Ci wychodzi, widać że lubisz wydobywać światłem obrazy... pozdro, kolory też nie są wcale takie złe żebys musiał się edukować z jakiejś książki o kolorach ;P wg mnie to przychodzi z czasem im więcej obserwujesz i sam malujesz, kolory się robi instynktownie i na wyczucie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej pracy z dziewoja podoba mi sie jej "korpus" i buzia tez bardzo ladnie wyszla. Jesli chodzi o ramiona, to troche brakuje im luzu, mysle, ze naturalniej by wygladalo, gdybyy dlon z mieczem jej swobodnie opadala, a ta druga reka tez moglaby byc jakos nieco bardziej "miekko" osadzona, nie az tak mocno zgieta. Po prostu - zrobic to mniej kanciaste, poroznicowac nieco linie i zgiecia. Nogi tez mozna by poluznic, zeby jakos tak ladniej rozlozyc ciezar w tym jak stoi. Tak troche skacze po szczegolach, bo generalnie praca jest naprawde fajna, ladnie lapiesz nastroj tym swiatlem i kolorem, a z pozami.. pomoze Hampton ;)

 

Widoczek z pajakami fajny, lekki, ja takie pajecze-mechaniczne designy akurat strasznie lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądzie całej teczki, trudno mi uwierzyć, że malujesz takie koślawce. Masz dobry styl, ale bardzo legniesz na perspektywie. W pracy z dziewczyną najbardziej razi kierunek bioder i lewej nogi, niepasujący do kierunku tułowia i nóg od kolan w dół. Stojąc w ten sposób, nie może mieć tak odstającego pośladka. Jej lewa noga jest zbyt płaska, z bryłą prawej też jest coś nie tak. Ręka ma złe proporcje, ramię zbyt nisko osadzone, kostium na nim zbyt wysoko. Proponuję też zmniejszyć dłoń i wydłużyć całą rękę, a także wyrównać jej piersi, lewa w dół, prawa w górę. Mechaniczną rękę zmniejszyć/skrócić i odsunąć łokieć od tułowia.

Co do drugiej pracy brakuje mi przestrzeni po lewej stronie lub u góry. Najdalej położone góry są osadzone w złym miejscu lub w ogóle niepotrzebne. Zupełnie jak postać w wodzie. Wystarczy tam sama woda, ewentualnie, jakaś trawka lub pałki wodne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odwiedziny :)

 

@Rotcore - Dzięki :) Jeśli chodzi o kolor to wydaje mi się, że nauki nigdy za mało. Sam temat mnie strasznie ciekawi.

 

@Mocnek - Miło mi, że się podoba. Szczerze mówiąc za bardzo wciągnąłem się w detal przy tym koncepcie, nie ustawiłem odpowiednio pozy, a zacząłem dłubać. Nie tędy droga jak widać :)

 

@wise - Dzięki wielkie przede wszystkim za przejrzenie całej teczki! To musiało być traumatyczne przeżycie :D No i oczywiście zgadzam się ze wszystkim co napisałeś/aś. Muszę poćwiczyć wstawianie postaci w przestrzeń i w ogóle perspektywę z architekturą. Super sugestia odnośnie widoczku z pająkami - jak najbardziej poszerzę kadr i wprowadzę najdalszy plan. Jeszcze raz wielkie dzięki za konstruktywną krytykę :)

 

I zapraszam na livestreama! Randomowy portret z foty i testing dzikich bruszy: http://www.livestream.com/artfus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było! :D Święta, sylwester i pierwsze zlecenia - dość ekscytujący czas. Wracam do internetowego ekshibicjonizmu, social media batteries have been recharged.

 

Ćwiczenie waloru z refki:

2-23.jpg

 

Ciało przy nietypowym oświetleniu:

final-1.jpg

 

I ćwiczenia szybkich szkiców twarzy z ostatniego tygodnia (2-3 min per piece).

 

1-17.jpg

 

22-3.jpg

 

3-11.jpg

 

4-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się coś ruszyło na forum ;d dziewuszka z kwiatami taka pastelowa, choć kolory skóry niestety brzydkie i nie naturalne, "chore" dosłownie, bardziej dla umarlaka by pasowały, z resztą jak kwiatki zdechłe ;p

Główek ładnie natrzaskałeś, ale myślę że przy takiej ich liczbie,przy ostatniej partii można by się oderwać od linii pomocniczych i jak masterzy zająć się bardziej złożonymi pomiarami proporcji, zróżnicowaniem kreski, portretowymi walorami obrazu.

Rembrandt całkiem fajnie wyszedł choć w pierwszej wydaje mi się te fioletowe zabarwienie jakieś takie chyba jednak narzucone przez niedoskonałość urządzenia które je zarejestrowało, nie jestem pewien czy tak na 100% trzeba by się nim sugerować i trochę zrobić po swojemu.(jeśli taka jest rzeczywiście jego geneza)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pumax - dziękuję :)

 

@Urbanboogie - Dzięki za odwiedziny i przebrnięcie przez teczkę :D

 

@ICE - Dzięki. Moim zdaniem kwestia treningu :)

 

@Kalberos - Dzięki!

 

@grass - Główki - 3-5 min jedna. I niestety Hamptona w PL nie uraczysz :

 

@sucharek - Nie ma sprawy :)

 

@Swiezy - Dzięki za krytykę :) Mam podobne wrażenia odnośnie tego Rembrandta, nie wiem czy niektóre kolory, które widzę na jego obrazach nie są wynikiem aparatu i oświetlenia.

 

I kolejny Rembrandt. 15 min każdy. Uwielbiam jego palety kolorów.

 

1-18.jpg

 

2-24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eksperyment bardzo ciekawy, węgiel lepiej by działał jakbyś tych bezsensownych mazów w tle nie robił tylko samą postac wyrysował, jeszcze bryłe słabo wydobywasz węglem, ale to kwestia ćwiczeń bo nieźle sobie radzisz, troll to wg mnie porażka, całkowicie odstaje od Twoich umiejek ;P

 

Hmm, ja maluje farbami "Renesans" i "Rembrandt", nie narzekam, w kolorach nie oszukują, ultramaryna to ultramatyna, ugier to ugier itd... ponoć zaje*** są "Van Gogh" ale drogie... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rotcore! Odnośnie węgla rozumiem :D Wypróbowywałem taką technikę - że maziałem takim kruchym węglem (willow) i rozmazywałem pędzlem. Jeszcze nie mam wprawy w te klocki. A odnośnie trolla, to byłem nawet zadowolony :D Mógłbyś mi przybliżyć co konkretnie jest nie tak? Żebym mógł jakieś wnioski wyciągnąć na przyszłość. Z góry dzięki. I dzięki za odwiedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment bardzo mi się podoba! :)

Troll zaś hm... z jednej strony ładnie namalowany :D ale z drugiej mam dziwne wrażenie że jego prawa[przyciemniona] strona twarzy jakby była przesadnie nieproporcjonalna - może to przez rozmazany fragment jego łysiyny i uniesioną brew z drugiej strony, hm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten eksperyment przypomina mi trochę prace tego pana

http://andreiriabovitchev.blogspot.com/2011/09/portrat-of-steve.html

z węglem trochę trzeba inaczej pracować bardziej malować niż rysować podpatrz sobie jak to robi nathan fokes najpierw porządnie konstruuje prace potem nakłada duże plamy bokiem węgla.

http://nathanfowkes.blogspot.com/2011/11/class-demo-sketch.html

jak już chcesz rozmazywać to ja polecam wierzch ręki albo palca. Wewnętrzna część się nie nadaje bo natłuszcza kartkę i ciężko potem cokolwiek wygumkować.

trollolo jak dla mnie wogole nie trafiony. Głowa to nie wiem skąd wyrasta :P za mało zdeformowany jak na trolla a człowiek to też nie jest. nie wspominając o zębach które jakoś dziwnie wyrastają. Popracuj nad designem i deformacją.

pewnie ogarniałeś ale podrzuce linek jeszcze raz :

http://autodestructdigital.blogspot.com/2011/10/find-design.html

 

pozdro'n'poćwicz :P

 

 

ps. wrzuć pupę na miniaturkę bedziesz miał więcej wejść ;)

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pumax - Dzięki! Musiałem odejść od pracy na kilka dni, żeby zobaczyć te błędy :D

 

@Coyote - Podziękował za pyszne linki :) Przy rysowaniu tego portretu węglem, jako pomoc wydrukowałem sobie właśnie ten step-by step :D

 

@Kalberos - Się robi! :D Czuję, ze mi te kopie bardzo pomagają, chociaż nie zawsze wychodzą :)

 

Rembrandt - 30 min

 

5-7.jpg

 

 

Randomowe speedziochy:

 

1-21.jpg

 

2-26.jpg

 

 

Pod wpływem pracek, które w którymś wątku wkleił ICE. Jakoś mi odpowiada ta stylistyka.

 

Untitled-1-12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rembrandt najlepszy :)

Hm, super byłoby zobaczyć u Ciebie np. Caravaggio :D Co prawda jego prace posiadają dużo detali ale "oświetlenie" [temperatura barw? Nie wiem jak to nazwać] tak mi się podobnie kojarzy i mogłoby Ci ciekawie wyjść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności