Skocz do zawartości

Film animowany: Millhaven


adek

Rekomendowane odpowiedzi

W internecie możma już w całości obejrzeć krótki film animowany Bartka Kulasa pt. "Millhaven". Film do tej pory z sukcesami przeszedł przez wiele festiwali w Polsce i za granicą naszego kraju.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1454

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pytanie do rezysera jesli czyta:)

Napisz cos Bartku o tym czy praca przy takim filmie wplynela jakos na Twoje morale? To ciezki temat, ciezka muza, przebywanie z szalencami nie sluzy zdrowiu, pytanie jak w wypadku filmu to zniosles:)?

 

Brakuje mi troche jakiegos kierunku, wyjasnienia, zakonczenia. Napewno dalo sie poczuc emocje, ktore tacy ludzie maja na codzien. Ale pytanie czy to ma doprowadzic do jakiejs refleksji?

 

Anyway, mam nadzieje, ze przez ten film nie lecisz teraz sam na prozacu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... od czasu trailera w kwietniu - niespodzianek brak.

Duża ilość nagród świadczy o tym, że takie animo-impresje nadal znajdują ciepłe schronienie na festiwalowych salach.

Chociaż na pierwszolistopadowy nastrój jak znalazł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja bardziej słuchałem niż oglądałem. Przekład słów jest genialny, wykonianie (choć piosenka aktorska nie jest moim konikiem) również. A animacja... To chyba nie moja bajka. Trudno mi się odnieść w jakikolwiek sposób. Widzę inspirację Burtonem, ale brak odpowiedniego rozmachu. Jest bardzo kameralnie, oszczędnie, ale też jakby nieporadnie. Choreografia tańca - dziwna. Być może to specjalne zabiegi i nie mam problemu z podejściem że po prostu się nie znam;).

Nie wiem czy obejrzę, ale posłucham jeszcze raz z pewnością. Niestety w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentarz rodaka, którego klip zasłysnął w świecie... a reklamy biją rekordy oglądalnośći w stanach :-)

Przy Millhaven nikt sławny z forum nie pracował, więc można pojeździć...*

 

Ciekawie wyszło, mi się widzi. Chociaż oczekiwałem trochę więcej po trailerze. W Trailerku wykorzystałeś wszystkie pomysły i w klipie nic ponadto nie ma a szkoda. Rozumiem że choreografia tańca ma być koślawa ale wydaje mi się że nie jest do końca wyczuta czasowo.

 

*Parafraza Chrupka z wątku o Sintel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaje...super (ostrzeżenie mam przez parę baranów). Po prostu się ogląda bez przymuszania.

Tekst "dosyć" kreatywnie przetłumaczony.

 

Chrupek3D - czekam na twój film, który zapewne nam wszystkim pokaże co znaczy prawdziwy kunszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrażeniem...genialne! po raz pierwszy oglądałam animacje i ani razu nie znudziłam się..nie było momentu w którym pomyślałam "może przewinę troszkę?.."

świetna muzyka, słowa genialne, wykonanie - myślę że gdyby było bardziej dopracowane byłby gorszy efekt:) właśnie ta prostota wykonania w połączeniu z ciekawym i trudnym tematem...to jest to:)

brawo:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny klimat. Faktycznie bardziej słuchałem niż oglądałem, ale nie przeszkadza mi to aż tak bardzo, bo historia jest świetna a animacja tworzy dobry, zawieszony klimat. Jakoś miałem skojarzenia zarówno z Burtonem jak i serią Salad Fingers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne tłumaczenie, świetnego kawałka, w fajnej aranżacji, ale obraz idący z muzyka mi raczej przeszkadzał niż pomagał. Jestem jednym z tych ponuraków, którzy takiej niby to specjalnie niechlujnej metody nie kupują. Prostota środków nie musi oznaczać, że robi się coś byle jak. No do mnie to nie trafia i już.

 

No ale, muzyka daje radę, można zamknąć oczy i słuchać.

 

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie drażni podejście w stylu "krytykujesz? to zrób coś lepszego" i jeśli chrupek ma takie zdanie, to niech ma, nie musi być Waltem Disnayem żeby mieć swój gust.

 

Od lat słucham Cave'a i może przez to mam uprzedzenia co do samej animacji. Mam jakieś własne wyobrażenia o charakterze obrazów, które nijak nie pasują do przedstawionej propozycji. W tym wypadku wolę albo słuchać, albo oglądać -razem mi nie pasują.

 

Cieszę się jednak z dobrej promocji dla dobrej muzyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
Mnie drażni podejście w stylu "krytykujesz? to zrób coś lepszego" i jeśli chrupek ma takie zdanie, to niech ma, nie musi być Waltem Disnayem żeby mieć swój gust.

 

Od lat słucham Cave'a i może przez to mam uprzedzenia co do samej animacji. Mam jakieś własne wyobrażenia o charakterze obrazów, które nijak nie pasują do przedstawionej propozycji. W tym wypadku wolę albo słuchać, albo oglądać -razem mi nie pasują.

 

Cieszę się jednak z dobrej promocji dla dobrej muzyki ;)

 

no wiesz, troche po chlopsku pojechalem, co nie znaczy, ze piekne slowka zmienia kontekst ;)

 

a co jest w tym obrazie tak urzekajacego, pytalem siebie cale popoludnie, az mi popoludnia zabraklo... zapytam jutro, bo jutro to dzis, tylko jutro - jak glosi reklama - zapewne rowniez madra i rowniez urzekajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ci się nie podoba jest spoko, twoje prawo. Słabym znajduję że w jednym wątku jedziesz po ludziach którym nie przypadł film zrobiony w twoim ulubionym sofcie a w kolejnym mieszasz z odchodami robotę jakiejś osoby na poziomie pozbawionym jakiejkolwiek merytoryki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

panie moderatorze, niepotrzebnie pan czytal "mein kampf" w latach zarodkowych i teraz trOnci to panu na starosc... Zagrajmy w otwarte karty i pokaz sie pan, niech wszyscy zobacza jakich madrych tu macie moderatorow :-)

 

ps. zmodyfikowal swoj prywatny wpis... cymbal :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gienek_

nie mogłem zdzierżyć komentarzy malkontentów i tym, którym nie styka "niechlujstwo" utworu [bo obraz to również utwór]. odejście od wszędobylskiego realizmu i dopracowania detali do granic atomu może nie wszystkim się podobać. może wręcz przeszkadzać. do niektórych rzeczy trzeba dojrzeć lub chcieć zrozumieć. a w sumie co to rozumieć? podoba się nam coś lub nie. osobiście nie doszukuję się niczego co by mnie drażniło lub chciał bym zmienić w omawianym dziele. jest skończone choć możliwe, że sam autor patrząc z dystansu czasu, coś by w nim inaczej wykonał. temat jest mroczny, klimat ciężki choć zabarwiony szczyptą ironią, w czasach łatwych, lukrowanych historyjek może być nie do przyjęcia przez wielu krytyków. bardzo wyrafinowana uczta dla oczu [kropka] duży w tym również udział i zasługa dźwięku [kropka]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności