Skocz do zawartości

Dodge Viper SRT10 CAD remodeling


Berger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Berger musisz zainwestować w jakieś ciemne, poważne studio (żeby nie było cartoonu) albo tego Vipera wrzucić na scenę. Koniecznie! Nie widać w ogóle całej tej gigantycznej roboty! Już w tej chwili owszem prezentuje się znakomicie, ale można z niego wycisnąć kawał potężnego bandziora w odjazdowej wizji :)

Materiał opon na bieżniku wyszedł elegancko ale na boku opony powinien być błyszczący IMO.

Działaj dalej. Chętnie śledzę.

 

PS: co do tego zabugowanego zdjęcia - :) - nie zwróciłem uwagi na słowo puzzle. Późno było a też testuję scenę z C6 od vision3d :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berger mam dokładnie ten sam problem co Ty. Napiszę Ci co ja zauważyłem.

1. Jasny kolor nadwozia jest znacznie łatwiej doprowadzić do stylistycznego ładu (biały srebrny czy nawet żółty) aniżeli czarny, czerwony czy niebieski.

2. Ciemne studio wygląda bardziej elegancko.

3. Nie można za dużo odbijać w lakierze przy stosunkowo mocno zmirrorowanej powierzchni "blachy" i twardym gradiencie światła/-eł powierzchniowych. Brzydko to wygląda i widać tragicznie opływające karoserię rozmazania, które w następstwie powodują degradację wizualną modelu - np. może to potęgować ewentualne bugi siatki.

4. Niekoniecznie używać map hdri.

 

Cóż. Można by wymieniać dalej, ustawień jest cała masa, ale żeby trafić we właściwe i żeby się jeszcze podobało, to trzeba mieć albo kupę czasu, albo mieć wynalezione studio wcześniej, albo być prze gościem, który potrafi przeliczyć trajektorię fotonów w scenie. Można jeszcze kombinować ze szczęściem albo zostać minimalistą z jednym point light'em :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie modeluje się tylko po to aby było coś widać. On to robi przede wszystkim dla siebie, chodzi o pewien 'honor' jak już trzyma się taki poziom od początku to ciągnie się go do końca, wyobrażacie sobie ze Vision robi model z mega detalem i mówi, ze tego buga nie poprawi bo go nie będzie widać ? Ja nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest berger, że pakujesz tyle detalu, tyle osobnych elementów (z MS jak przypuszczam) i nie narzekasz na kompa... mój pewnie by miał już problemy z fps'ami w scenie... Może ja coś mam nie tak ze swoim sprzętem, może jest jakaś metoda żeby nie zamulało viewportu, albo jestem za bardzo wyczulony na te fps;y... hmm ;P

Mam nadzieję, że będą zbliżenia jakieś porządne w renderach końcowych na ten detal, który nam prezentujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blomd wyłącz statystyki. włączone staty z wyświetlaniem fps`ów i polygonów powodują u mnie przynajmniej że przy około 3 mln poly średnia zabawa jest w viewporcie a z wyłączonymi śmiga nawet powyżej 10. Można je włączyć czasem by sprawdzić jak się sprawy mają :P

Edytowane przez Smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee jedzie Gość po bandzie - to mi się podoba jak się bawić to na całego :) A propos przyłączam się do pytania ile to już ma poligonów jak z tym dajesz rade w viewportach ?

Może ktoś utworzy nowy wątek pt. optymalna praca w viewporcie maksa z kilkoma mln poly lub 10 przykazań w pracy z .... bo wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja między Blomd a Smokiem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, nie wiem dlaczego, ale przy ten projekt max znosi znacznie lepiej niż projekt Evo. Model exteriora ma w sumie 1.7 mln poly, tak więc nie jest to duża liczba, tyle samo +/- 500k poly na wnętrze, z tym, że wnętrze robie osobno, używam jedynie kilku obiektów wokół niego żeby zachować zgodność z modelem.

 

Tymczasem kierownica, przy której zostało do zrobienia trochę detalu:

 

27250075.jpg

 

29401244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli model na którym się opierasz jest tak samo wykręcony?czy cadowskie bazy to jakieś fajne miejsce z referncjami którego nie znam - pytam poważnie bo nie wiem. Kiedyś tam miałem styczność z cadem ale nie kojarzę takich super modeli czy blue-printów. Ale prawdą jest też fakt że temat cadów i archicadów jest mi zupełnie obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli graficy z Dodge-a pokazali ze jesteśmy 100 lat za XD

 

no nie o to chodzi. po prostu samochody się zwyczajnie projektuje w 3d. i pewnie z takiego właśnie projektu pochodzi model, pewnie i tak dość mocno ograniczony, na którym się Berger opiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie o to chodzi. po prostu samochody się zwyczajnie projektuje w 3d. i pewnie z takiego właśnie projektu pochodzi model, pewnie i tak dość mocno ograniczony, na którym się Berger opiera.

 

przeciez wlasnie to napisalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to inżynierzy, a do tego takie rzeczy jak gwinty i temu podobne szczególiki w cadzie robi sie dość przyjemnie, nie wspomnę o np mechanicalu , catii czy innych softach przeznaczonych szczególnie pod projektowanie części (elementów maszyn)

 

PS , jak patrze na tego viperka to normalnie mam strasznego banana na twarzy;) świetna robota i czekam na kolejne upy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie to kwestia gustu, ale jak dla mnie to samochod pwinien miec jeden kolor a stadio pozostac czarne, ale to jak mówie tylko moja opinia;) Zreszta jakiego koloru byc nie wybral to i tak bedzie zaje...fajnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, przypatrze się tym kołom jeszcze. Wrzucam starszy biał test i ostatni czerwony; nie pytajcie co się z bokiem stało bo jeszcze sam nie wiem, choć przypuszczam, że są to efekty wprowadzania poprawek bez poukrywanych części modelu:

 

32650722.jpg

 

80325448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony najładniejszy, chociaz bardziej widze go w niebieskim, tylko takim ciemnym jak GTS i w takim szarym studio a nie niebieskim. ale czerwony też jest ok. w ogole co do kolorystyki viperów fajnie wygląda jeszcze biały z niebieskimi pasami albo żółty z czarnymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wytłumaczyć słowami więc posłużę się obrazkiem. Imo najwięcej można wyciągnąć z czerwonej wersji. Zresztą viper najczęściej jest czerwony z białymi/ czarnymi paskami bo ten kolor jest dla niego stworzony.

 

breger.jpg

 

Może coś w tym kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności