Skocz do zawartości

teka pełna CUKIERassów


CUKIERASS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajnie sobie ćwiczysz zwróć większa uwagę na saturacje w twoich pracach bo momentami jest troche mdławo. (moze byc to wina monitora, sprawdź jak wyglądają twoje prace na innym sprzęcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi hm gnom / goblin? najbardziej mi się podoba :D fajna buzia :) Tylko szkoda że ma nogę zblurowaną przednią :o

 

dzięi-odbluruje jak dokończę- a tu jeden z wielu czarno-białych szkiców typowych ludzi umarłych w realiach fantasy ;-)

 

execut11qw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że kolory mogłyby być o wiele lepiej dobrane. Ale kolory w hierarchii ważności stoją według mnie znacznie niżej od innych czynników. Spróbuję zademonstrować, jak bardzo te czynniki mogą pomóc poprawić ilustrację, nawet, jeśli kolory pozostawimy bez zmian.

 

1. Kompozycja.

 

Ja tam sie na ten temat wymądrzał nie będę, bo nie mam kwalifikacji ;] Ale taki płaski obszar jak to tło u Ciebie to sie po prostu nie godzi. Prosty i oklepany zabieg, 3 pociągnięcia miękkim pędzlem a pomaga skupić uwagę widza we właściwym miejscu i zwalcza troche tę płaskość. W naturze nawet kompletnie płaska ściana nie ma na całej powierzchni jednolitego waloru, więc taka powierzchnia bedzie w obrazku wyglądać bardzo nienaturalnie i dziwnie. Nie rób tak :p

 

2. Walor

 

Najciemniejszy pukt w Twoim obrazku jaki udało mi się znaleźć miał 20% jasności. To jest 20% które zmarnowałeś! Nie było Ci żal? :D A najjaśniejszy jakki namierzyłem miał 90%. Czyli zmarnowałeś 10% światła. To jest razem 30% zakresu walorowego na który sie wypiąłeś! Marnotrawstwo! Dorzuciłem ciemne i jasne akcenty w strategicznych miejscach i miałem takie fajne poczucie spełnienia. Też bys miał jakbyś nie zmarnował tych 30 % :D

 

3. Anatomia/konstrukcja twarzy

 

Nie wiem jakiego obrazu to kopia (wypadało by napisac w rogu, tak na przyszłość) więc musiałem zgadywać jaka tam ma być emocja, wybrałem sobie nieśmiałość bo mi pasowała do gestu, rysy też według mojego widzimisię. W każdym razie sporo mi u Ciebie nie grało. Na jej lewym policzku w okolicy kości policzkowej masz jasną plamkę. To wygląda jakby tam coś wystawało.Z drugiej strony oka masz jakąś ciemną plamkę która wygląda jak małe wgniecenie. A obszar pod jednym i drugim okiem zrobiłeś o wiele ciemniejszy. Błąd, bo te obszary są pod prawie tym samym kątem do widza co grzbiet nosa, a więc będą miały podobny walor. Nos ma u mnie nieznacznie jaśniejszy, bo po pierwsze kąt minimalnie inny a po drugie skóra na nosie jest trochę bardziej odbijająca światło, ale ta różnica w walorze nie będzie aż tak duża jak w Twojej wersji. U ciebie to wygląda jakby tam był albo jakiś rzucony cień, albo jakby skóra na policzkach była dużo ciemniejsza niż na nosie. No i się dziwnie zrobiło.

 

Podsumowując, nie martw sie o kolory, masz ważniejsze zmartwienia. ;]

 

cukierass_overpaint_by_ethicallychallenged-d5a5nax.jpg

 

Teraz jeszcze taki komentarz do mojego wywodu. Domyślam się, że zrobiłeś sobie szybkie szkicowe studium, a teraz przyszedł upierdliwy EC i się czepia, jakby to miało być poważne dzieło podsumowujące całą Twoją twórczość. Zaznaczam, że zdaję sobie sprawę, że to nie jest szczyt Twoich możliwości i że niektóre rzeczy nie dopicowałeś tak jak mogłeś. Pewnie jakbys postanowił temu obrazkowi poświęcić więcej czasu to pewnie sam byś doszedł do tego co tu napisałem. Ja po prostu popastwiłem sie nad właśnie tym obrazkiem, bo posłużył mi za wehikuł dla moich uwag które mają charakter dość uniwersalny i możesz na to uważać robiąc następne studia. Tak napisałem, żebyś sobie nie pomyślał że oceniam cały Twój dorobek tak jak tę jedną pracę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha EC - chwała Tobie za te dobre rady - nie do końca kumam z tym światłem ;) ale jak poczytam 3 razy może zatrybię -a over super choć wyszła nieco przestraszona IMO (co w sumie by pasowało) -z autorem oczywiście masz rację problem tylko,że nie mam pojęcia czyj to obraz miałem zapisany na dysku-dzięi za rady i over -potęga sprawa biorę się do ćwiczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wkleic wwszystko z mojego poprzedniego biadolenia minus punkt o anatomii i by znów pasowało :D

 

ha! jestem na to przygotowany - i wieczorem siadam i działam tło i doczerniam dobielam i "dokańczam" :D myślałem tylko,że to wystarczającu rozbieg między czernią i bielą -ale widać niedotrybiam jednak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo tego ze znowu nie wykorzystales pelnej skali szarosci tylko jej srodek to ten koncept paskudztwa jest swietny, ladnie Ci tez wyszla forma i anatomia

 

bardzo dziękuję

 

zacząłem trochę dłubać i zrobiło się nieczytelnie po powrocie z pracy posiedzę nad tłem - bo ledwie zacząłem

 

wwwwpajaokoko21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudzisz kolory, najbardziej to widać w portrecie starszej pani, czyli mieszasz czernie (zbliżone do czarnego odcienie, szarości, itp) z innymi kolorami i wychodzą Ci brudy, błoto... nawet na bazie pierwszego ziemniora mógłbyś to przećwiczyć, wzmacniajać nasycenie oświetlonej strony, w cieniach dodając (zamiast błota) np kolor komplementarny dodatkowo dając na zacieniona stronę światło odbite w szarościach żeby wydobyć bryłę... chyba tyle, ogólnie szkicowe rzeczy, bokserzy w miare ok, sculpty chyba też (nie wiem jaka jest trudność w tego typu modelowaniu) w ostatniej rzeźbie tylko trzebabylo mocnej zarysować szparę między ustami bo teraz wygląda jakby nie dało się ich otwierać... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EC -dzięki staram się codziennie mazać martwice, narazie jeszcze trzeba poczekać na efekty ;)

 

a mam też pytanie , może głupie, ale... czy jak w czerni i bieli obrazek zaczynam to potem nie przenosi/brudzi mi finału-wsumie używam tych dziwnie kryjących warstw Coloour/multiply a pewnie powinienem uprościć i poprostu malować kolorami na normalnym kryciu tak? czy wogóle pitole>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! dziś mazałem sobie takiego rybo stwora i odkryłem,że cosik mam nie tak z kolorami w fotoszopie-kiedy w nim działam czernie są mega głębokie i generalnie niewiele u dołu obrazka widać natomiast jak podglądam go w jakimkolwiek innym programie jest jaśniej i to zdecydowanie-cholera nie wiem gdzie to pozmieniać / co wogóle zmienić

 

148309_396832830411512_1238602828_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np gdyby coś pogrzebać w profilach kolorystycznych w Photoshopie. U mnie tez jest podobnie; w systemowej przeglądarce zdjęć kolory mam inne niż w PSie. A co do samego potwora to trzymana przez niego głowa jest jakby spłaszczona ale gdybym ja miał taki biceps to pewnie też bym tak głowy innym deformował :D oczywiście przypadkowo. Dałbym jeszcze tej głowie trochę "pooddychać" z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności