Skocz do zawartości

Drimagine - rekrutacja 2011


Chasdiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 322
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ktoś zna powody przesunięcia terminów i czy w ogóle szkolenia zostaną uruchomione? Zero informacji na stronie przez telefon raczej też się ciężko dowiedzieć czegoś więcej. Troche martwi mnie podejście do sprawy ze strony uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej jest spore zainteresowanie i chcą nałapać jak najwięcej osób. Zastanawia mnie co rozumieją przez przesunięcie terminu do 30 września. Czy wyniki będą po 30 września, czy można nadsyłać dokumenty do 30. Niezłą dezinformacje tam mają.

 

Wiecie może, czy z okazji otwarcia stacjonarnych w Warszawie, rozmowy będą także w stolicy, czy wciąż tylko Nowy Sącz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się w mailu o rozmowy to odpowiedzieli mi, że wszystkie informacje zostaną podane na stronie, czyli pewnie jeszcze nie wiedzą..

Wygląda na to że do 30 września będą zbierane papiery a w październiku zaczną się rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informacje, że jakas notka pojawi się na stronie, kiedy? Nie wiadomo. Infomacja o przesunięciu terminów powinna być już dawno. Miło by było gdyby ktoś z uczelni odpowiadał tutaj tak jak to było w tamtym roku.

 

Co do rozmów, to mam nadzieje, że odbędą się w stolicy, zawsze to 600km, a nie 800 do przejechania ><.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej jest spore zainteresowanie i chcą nałapać jak najwięcej osób. Zastanawia mnie co rozumieją przez przesunięcie terminu do 30 września. Czy wyniki będą po 30 września, czy można nadsyłać dokumenty do 30. Niezłą dezinformacje tam mają.

 

Szczerze wątpię. Jakby było spore zainteresowanie, to by było wręcz na odwrót. Już dawno by mieli conajmniej komplet i nie przedłuzaliby, bo i po co ? Poza tym piszą na stronie że są wolne miejsca, co raczej nie świadczy o wielkim zainteresowaniu :D - to raz, a dwa - że jak na kilka dni przed końcem sierpnia dzwoniłem to jeszcze nie mieli kompletu. Ci co byli zainteresowani i w drimagine celowali już dawno złozyli i obawiam się że do końca września to mogą raczej liczyć na spadochroniarzy, którzy się nigdzie nie dostali, a takich z kolei dyskwalifikują wysokie bądź co bądź wymagania xD - mało że płacić, to jakies portfolio trzeba pokazać, jakis esej naskrobać...

Cienko to widzę, obym się mylił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do nich dzwoniłam i pani powiedziała, że jeszcze mało chętnych i dlatego przedłużają rekrutację do końca września. Powiedziała też że prawdopodobnie pierwszy rok studiów będzie się odbywać w Nowym Sączu a drugi w Warszawie, ale że nic jeszcze nie jest pewne i wszyscy dostaniemy wiadomość pod koniec września. Rozmowy kwalifikacyjne mają być w październiku. W październiku też mają się zacząć studia. Nic więc nie wiadomo, pozostaje nam tylko czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, jak zwykle totalna dezinformacja, jak dzwoniłem w sierpniu mówili, że prawdopodobnie pierwszy rok w Warszawie, drugi rok w Nowym Sączu, dzwoniłem pod koniec sierpnia i we wrześniu to było, że tylko w Warszawie, poza tym na stronie jest informacja, że w Warszawie, a teraz znowu wyskakuje taki kwiatek., że pół tu, pół tu. No nic mam nadzieję, że do końca września będzie już pewne na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ernestorafael

To dodam od siebie. Po wykonanym telefonie do Nowego Sącza dowiedziałem się, że opóźnienie i przesunięcie terminów spowodowane jest organizacją szkolenia w stolicy. Co do terminów, to zostały naniesione poprawki na stronie Drimagine, które cytuję:

 

ETAP I – CZEŚĆ MERYTORYCZNA (od 13.06.2011 do 30.09.2011)

ETAP II – ROZMOWA KWALIFIKACYJNA (od 25 września do 15 października 2011)

Ogłoszenie wyników rekrutacji po 24 września 2011.

Planowane rozpoczęcie zajęć - październik/listopad 2011.

 

Jeśli gdzieś się pomyliłem proszę o sprostowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze rekrutacja się nie skończyła, więc najszybciej moim zdaniem od października będzie cokolwiek wiadomo.

 

edit: właśnie otrzymałem maila o zakwalifikowaniu się do drugiego etapu rekrutacji i z terminami rozmów kwalifikacyjnych. Ktoś nie dostał takiej wiadomości czy każdego zakwalifikowali na drugi etap?

Edytowane przez faza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jestem umówiony na rozmowę ;)

 

z tego co dostałem to są 4 dni rozmów. rozmowy są prowadzone 6 godzin (10-16). na jedną osobę 20 minut. Jakby założyć że nie ma przerw między każdą osobą to wychodzi na 72.

Edytowane przez chrish3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas było tak że oglądali nasze portfolio a my mówiliśmy dodatkowe informacje. ;) Pytali i komentowali to co im pokazaliśmy. Dodatkowo ludzie na rozmowy przynosili papierowe teczki ze szkicami i inne prace.

Czyli pokazujesz po kolei swoje prace i mówisz co się zainspirowało, jak i kiedy powstawała ta praca. Po tym można zobaczyć nastawienie człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio dobrze napisał. Nie trzeba przygotowywać nowego portfolio. Raczej chodzi o sprawdzenie tego co kandydaci pokazali i napisali. To, że "ktoś" widział wcześniejsze portfolia kandydatów nie oznacza, że zostały one wykonane przez nich osobiście. Po rozmowie od razu widać czy dana osoba orientuje się w temacie, czy w ogóle jest sens żeby traciła 2-3 lata na studiowanie w miejscu, które nie da mu wiedzy jakiej oczekuje, itp. Nie ma wiele czasu, więc niewiele osób mogą odrzucić. Wcześniej była mowa o minimum 50 osobach na dziennych i zaocznych żeby w ogóle mogły zostać uruchomione, więc z tych ~150 osób, które przyjdą na rozmowę odrzucą tylko tych, którzy kompletnie tam nie pasują. To będzie również pierwszy rok płatnych studiów, więc być może będą pytać o sprawy finansowe.

 

Generalnie doradzam wszystkim się wyluzować, wtedy wypada się najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie doradzam wszystkim się wyluzować, wtedy wypada się najlepiej.

No niekoniecznie. Ja byłem na rozmowie tak spięty że pośladkami mogłem kruszyć tytan. Jakoś mnie przyjęli, zapewne z litości.

Joke. Weźcie tą samą płytkę z folio ewentualnie wzbogaconą o nowe prace, takie zabezpieczenie jakby wasze wcześniejsze folio zapodziało się gdzieś w stosie paruset innych. Tam też będą pracować ludzie, chill out!. ;)

I tak najważniejsze co i jak będziecie mówić, jeśli widać że macie w tym super pasje i pokorne nastawienie do pracy to będzie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej była mowa o minimum 50 osobach na dziennych i zaocznych żeby w ogóle mogły zostać uruchomione, więc z tych ~150 osób, które przyjdą na rozmowę odrzucą tylko tych, którzy kompletnie tam nie pasują.

 

skąd wiesz, że jest ~150 ? mi się wydaje, że jest mniej osób - wynika to z tych terminów. są 4 dni rekrutacji po 6 godzin z czego na jedną osobę jest 20 minut. no to licząc to wychodzi , że przy nierobieniu przerw między kolejnymi osobami są to 72 osoby.

 

zresztą nie ma się co przejmować i tak jak piszesz wyluzować ;) choć stres i tak pewnie będzię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że rozmowy nie będą trwać po 20min. To raczej maksymalny czas. Znając życie większość zmieści się w mniej niż 10min. Potrzeba 100 osób żeby uruchomić kierunek zgodnie z planem, a dopiero przy 150 osobach jest sens robić rozmowy kwalifikacyjne, szczególnie w tym roku kiedy zaczną się opłaty i każda osoba to dodatkowa kasa dla szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem, że mi pasuje w zasadzie każda godzina w dniach 12-13, ale na wypadek, gdyby chcieli konkretnie podałem 14:00. Jak widać mają problemy z rozplanowaniem wszystkich. Skoro dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi to powiadomią Nas w przyszłym tygodniu, a to już trochę późno. Powinni wziąć pod uwagę, że nie każdy może tak z dnia na dzień wziąć wolne, ale już mniejsza o to.

 

Odnośnie liczby ludzi na rozmowach to przyszło mi też do głowy, że może nie ma nawet 100 osób i planują uruchomić tylko jeden tryb studiów. W takim wypadku rozmowy wyeliminują wszystkich, którym to nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie liczby ludzi na rozmowach to przyszło mi też do głowy, że może nie ma nawet 100 osób i planują uruchomić tylko jeden tryb studiów. W takim wypadku rozmowy wyeliminują wszystkich, którym to nie pasuje.

 

Wątpię, że coś takiego zrobią bo jednak 800zł to jest sporo... ja bym mógł z pracy zrezygnować ale tylko w takim wypadku, żebym miał jakąś pracę tam w Warszawie... bo tak to nawet z moich oszczędności nie wyrobię ;/

a co do liczby osób to mówię, że jest 72 osoby (mogę się mylić) bo jednak umawiają na konkretne godziny, więc nawet jakby ktoś wcześniej skończył to i tak będą czekać. ja np. mam na 15.20 to kolejna wejdzie o 15.40. wszystko się zgadza ;)

jedynie co mnie zastanawia to czy jest ktoś kto nie został zaproszony na rozmowę :P bo pisali, że jest ogromne zainteresowanie szkołą :P

 

A Ty nucleo jesteś jeszcze z Warszawy więc masz blisko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie liczby ludzi na rozmowach to przyszło mi też do głowy, że może nie ma nawet 100 osób i planują uruchomić tylko jeden tryb studiów. W takim wypadku rozmowy wyeliminują wszystkich, którym to nie pasuje.

 

To co napisałem to tylko taka "zboczona" myśl. Nie mówiłem, że to prawda i nie sądzę żeby tak było, więc nie ma się czym stresować :). Ja nie dostałem w dalszym ciągu potwierdzenia, ale dobrze, że chociaż Wy otrzymaliście. Odnośnie piwa to na pewno znajdziesz kilku amatorów na miejscu, a jak trafisz na mnie na pewno nie odmówię.

 

Ciekawi mnie jaki będzie rozrzut wiekowy. Po nicku wnioskuje, że bogdan jest rok starszy ode mnie, więc piwa już wolno mu się napić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności