Skocz do zawartości

Drimagine - rekrutacja 2011


Chasdiel

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie zacytować odpowiedź Pani Marty Godzisz (Dyrektor Zarządzający) " część szkoleń będzie odbywała się w siedzibie ATM FX przy Wale Miedzieszyńskim, pozostałe w okolicach siedziby ATM FX - w salach przeznaczonych do poszczególnych przedmiotów."

 

Taką informację ja dostałem.

 

Wykłady się jeszcze nie odbywają, szkolenia się jeszcze nie zaczęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 322
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak już będziecie szukali mieszkań w wawie to polecam sprawdzać na jakdojade.pl ile czasu wam będzie zajmował dojazd do miejsca kursu. Warszawa jest spora, przejechanie do centrum z najbardziej oddalonych miejsc może zająć nawet półtorej godziny. Najlepsza strona do sprawdzania busów.

Jak ktoś chce się sensownie poruszać po warszawie to od razu polecam kupić kartę miejską, najtańsza opcja biletowa. Zaznaczam że może się przydać nawet osobom które maja samochód, korki w centrum i brak miejsc parkingowych to standard. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpierw trzeba się dostać :P także zobaczymy po rozmowach ;)

 

mam paru znajomych w Warszawie więc myślę, że nie będzie problemów tym bardziej jeszcze, że będę tylko weekendowo ;)

 

w ogóle jest drugi nabór otwarty... ciekawe to ;)

Edytowane przez chrish3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja dokładnie tego się spodziewałem. Bardziej mnie interesują sprawy techniczne, czyli czy jest tam projektor i komp żeby wyświetlić prezentację w PowerPoincie? Czy ewentualnie można pokazać swoje portfolio na stronie www?

 

W sprawie garniturów to ja uważam, że to przesada. Lepiej po prostu założyć lepszą koszulę i dopasowane spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że osoby, które w tym roku się tam dostaną podzielą się za jakiś czas wrażeniami, bo w sumie sam chciałem się zgłosić do Drimagine, ale w związku ze wszystkimi zmianami, które miały miejsce w tym roku postanowiłem odczekać do przyszłego, kolejnego naboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj jako ostatnia osoba (na wcześniejszy termin się spóźniłem i wcisnęli mnie na koniec). Komisja bardzo sympatyczna i w dodatku dość młoda. Powiedzieli, że w poniedziałek będą się odzywać do wszystkich z informacją czy się załapali czy nie.

 

Spotkanie wyglądało tak, że usadzili mnie przy laptopie i pokazywałem po kolei slajdy od czasu do czasu komentując i odpowiadając na pytania. Nie jestem gadatliwy, więc szybko przeleciałem przez wszystko co miałem, a że komisja też specjalnie się nie dopytywała to szybko zeszło (~5min), czyli tak jak przewidywałem.

 

Zajęcia mają zacząć się na początku listopada i dla studiów dziennych jest wtedy obowiązkowy wyjazd integracyjny. Ludzie z zaocznych mogą się zabrać razem z nimi, ale nie muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Opiszę czego się dowiedziałem (stacjonarne/dzienne).

 

1. Szkolenie ma trwać 2 lata (jeden rok = 10 miesięcy). Przewidziano ok. 1000h zajęć na jeden rok. (Pierwsza edycja Drimagine miała ponoć 2700h druga 2500h na rok).

2. Zajęcia zaczynają się już w pierwszym tygodniu Listopada.

3. Planowany jest 2 dniowy wyjazd integracyjny fundowany przez uczelnię.

4. W planach jest też znalezienie uczestnikom spoza Warszawy wspólnego lokum tak by ludzie nie byli rozsiani po całej Warszawie (co jest ciekawym rozwiązaniem bo z tych 1000h zajęć robi się ich ze 2 razy więcej, o ile grupy są już na tyle dojrzałe by wolny czas nie poświęcać na LAN party ).

5. Jeśli poziom uczestnika jest dość wysoki (ponoć w tej edycji zgłosiło się wielu wymiataczy i organizatorzy mają ćwieka bo muszą podnieść poziom kursu) to ma on możliwość otrzymywania płatnych zleceń (te keys'y co wspominali na stronie) .

6. Ma się zmienić materiał. Indywidualne podejście do kursanta (czyli jak ktoś już czuje swoją specjalizację to może mniej czasu poświęcać na inne zagadnienia).

7. Skupienie się przede wszystkim na praktyce i pracy w grupie.

 

Jak mi się coś jeszcze przypomni do dopiszę do listy.

 

W poniedziałek mają rozsyłać maile dla tych co się dostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 godzin w 10 miechów. Wakacje będziecie mieli w porównaniu z nami. ;P Ale to chyba lepiej bo u nas momentami była przeginka z tym. Czasem po 8 godzinach ćwiczeń trzeba było jeszcze robić następne 8h prace domowe na kilka przedmiotów. ;)

Akademik i wspólne mieszkanie polecam wszystkim, nawet już mieszkającym w warszawie. Jak Marvin mówi, od siebie nauczycie się drugie tyle co w szkole, wiedza będzie wam wpadać mimochodem. Szczególnie że jest dużo ludzi z wysokim poziomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zapowiada się fajnie. Osobiście nawet żałuję, że nie będzie mnie w kraju podczas wyjazdu integracyjnego. Nie wiem jaki był poziom w poprzednich edycjach, ale ze względu na różny wiek i dotychczasowe doświadczenie prawdopodobnie poziom jest bardzo zróżnicowany. Ja zacząłem się zajmować stricte grafiką 3d jakieś 3-4 miesiące temu, więc na pewno "wymiataczem" nie jestem.

 

1000h w ciągu roku, czyli ~20h tygodniowo. W przypadku dziennych to w sam raz, a w przypadku zaocznych nie do końca sobie to wyobrażam.

 

W sprawie mieszkań radziłbym jeszcze poczekać na propozycję ze strony szkoły, bo ona na pewno będzie najlepsza pod względem ekonomicznym.

 

chris3, ostatecznie wszedłem jako ostatni, czyli około 16. Ty siedziałeś obok mnie w "poczekalni" w niebieskiej koszuli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, tak patrzę an to wszystko to chyba za rok sam spróbuje swoich sił w Drimagine, a architekturę sobie już odpuszczę. Jaki trzeba mniej więcej reprezentować poziom aby się tam dostać ? Trzeba być już wymiataczem w np. 3ds maxie czy niekoniecznie, bo większy nacisk jest tam na animacje itp. ? Jak już to jaki trzeba mniej więcej reprezentować poziom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko odnośnie tej szkoły. Czy jest szansa się tam dostać znając tylko grafikę 3D? O rysowaniu 2D nie mam zielonego pojęcia, a mam coraz większą chęć pójść do tej szkoły. Drugie pytanko. Czy można tam używać 3d maxa? Na stronie w programach jest tylko wymieniona Maya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubajaniak jeżeli siedzisz w 3D i masz pasje to pewnie, że się da :) co do oprogramowania to też do tej pory robiłem tylko w 3d Max ale jestem nastawiony na naukę innego oprogramowania m.in Maya :) wydaje mi się, że sens tworzenia modeli czy animacji jest ten sam zmieniają się tylko nazwy opcji i parametrów. ale z tego co wiem to do każdego podejście jest indywidualne :)

 

n1h1l: też chcę jechać ale jeżeli zrobią to w środku tygodnia to może być ciężko... ale będą wysyłać info o tym to zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że łatwiej jest zrobić animacje w maya bo max głównie nastawiony na architekturę ;) ale mogę się mylić. Blender ma ciężki interfejs jak na początek przynajmniej jak dla mnie. Próbowałem coś robić ale zrezygnowałem ;/ potem jak wszedłem w maxa to dużo łatwiej było coś wyskrobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrish3- Max i Maya to prawie bliźniacze programy. Skoro studio Blur czy nasze PI robią na nim animacje to znaczy że robi to się podobnym kosztem pracy jak w maya. Jakby było inaczej to nikt na świecie maxa by nie wybrał to ustawienia pipelineu firmy. Blender ciężki interface miał półtora roku temu, teraz to bajka.

Soft jest niczym przy umiejętnościach i tych nigdy nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bliźniacze są na pewno i tak jak mówisz umiejętności i ciężka praca są najważniejsze :) jakieś 3 lata temu próbowałem blendera. Myślałem potem wrócić do niego podczas tworzenia mojej pracy inżynierskiej ale jakoś się zraziłem no i wybrałem maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnacik, na pytanie jaki poziom ciężko jest odpowiedzieć słowami. Moje portfolio (mniej więcej to co pokazałem w DRIMAGINE) znajdziesz na mojej stronce (http://www.awilewski.pl). Do tej pory studiowałem mechanikę i budowę maszyn na warszawskiej polibudzie i po 4 roku przerwałem, więc nie jesteś sam. Pracuję w modo i solidworksie. Solidworksa nauczyłem się na studiach, bo to typowy inżynierski program do projektowania. W grafice siedzę 3-4 miesiące, wtedy ściągnąłem modo i zacząłem naukę na własną rękę od zera. Prace, które wysłałem to niektóre z efektów moich prób/ćwiczeń i nie były robione na wygląd. Skoro ja dałem radę to każdy kto się tym interesuje da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności