Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Renault Clio V6


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

witam, to są teoretycznie finalne renderki, jednak rozdzielczość jest na razie taka a nie inna, bo starałem się zdążyć przed sprzedaniem płyty głównej i procesora, a więc większe renderki będą za kilka dni, prawdopodobnie już na nowym kompie :)

 

clio013nw.jpg

 

clio027jo.jpg

 

clio037rc.th.jpg clio046wx.th.jpg

 

pozdrawiam

 

P.S. link do WIPa: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=6419

 

P.S. post był edytowany i to już nie są "teoretycznie" finalne renderki tylko finalne, stare gdzieś wcięło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Looozack odwaliles kawal wielkiej ogromnistej roboty nalezy ci sie medal :) gratulacje ukonczenia tak pieknego modelu :) . Na boku mam pytanie czy istnieje iskierka nadziei ze skonczysz Peugeot 406 Coupe (moze tym razem za pomoca nurbsow) ??? pozdrowionka

 

[Wyedytowany dnia 30-6-2004 > Predator]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt długo na tym forum, ale z tego co widziałam jest to 2 z najlepszych aut na tym forum, egzekwo z Citroenem Bzyku. :-)

 

Pierwszy to Mustang Batou. :-)

 

Szybciutko powędrowało Clio do finished works. :-) Czekam na duże renderki.

 

[Wyedytowany dnia 30-6-2004 > Pussik]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak już sam wiesz jest perfekcyjny. W modelowaniu samochodów jesteś mistrzem. Sam render jest już trochę gorszy, ale tak już wcześniej ktoś zauważył postęp zrobiłeś ogromny w stosunku do poprzednich prac. Wieże że kolejna twoja praca będzie i pod tym względem niedościgniona :).

 

ps. Ile to ma w całości poligonów i jak długo się renderowało? Jestem ciekaw, bo sam ci niedowierzałem że kiedykolwiek uda ci się to wyrenderować.

 

 

[Wyedytowany dnia 1-7-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Quadysz

(...)ale te renderki o ktore serif sans prosil to ja tez bym chcial zobaczyc(...)

Ja też, ja też, ja teeeeż!!!

:D:D

Naprawde bosko!

Modeling chyba najlepszy na forum..

 

A może zrobisz scenkę!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże mówiąc to spodziewałem się że ten model wyjdzie ci dużo gożej, bo pamiętam jak na początku pracy nie szło ci najlepiej.

Teraz widze że się grubo myliłem bo model należy do pierwszej 3-ki najlepszych samochodów na forum.

Jednym słowem mówiąc to gratujuje ci udanej pracki bo nie tylko mnie się ona podoba:]

Kiedy zrobisz jakieś otoczenie i renda w rozdzielczości przynajmniej 1024.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozak, kawal dobrej roboty lecz niepodobają mi się renderki z lakierem...są takie...nieciekawe...no sam nie wiem co by zrobić, żeby to lepiej wyglądało...po prostu nie widzę na nich tych szczegółów i godzin pracy włożonych w ten model...

Czekam na rendery na nowym kompie ;D

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No loozack gratulacje, naprawdę piękny model... mimo ze to samochód :P Fajnie by było jakbyś sie nie zatrzymał na modelu tylko jakieś ciekawe tło dorobił, az się prosi zeby się z nim teraz pobawić:)

Jakaś malutka scenka co? plzz?:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista of the best

 

1. Mustang by Batou (Mam na tapecie).

2. Citroen C2 by Bzyku (Miałem na tapecie).

3. Twoje autko by Ty ;] (będę miał na tapecie jak większy renderek dasz).

Co tu dużo mówić... model full wypas.. tylko coś z kolorkiem zrób. Niebieski może być - tak samo jak w Citroenie ten zielony był trafiony, ale ten niebieski to jeszcze nie to....

Działaj coś jeszcze to może zmieni się moja top lista ;]

Pozdrawiam,

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, ale jakoś dziwnie dajesz lepiej jest ustawiona kamera na renderach bez lakieru niz z lakierem, po za tym na renderach z lakierem przeszkadzaja te egipskie ciemnosci. Lakier tez troszke odstaje od poziomu modelingu, sredni ten lakier imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki, że teraz dopiero odpowiadam ale w domu nie mam komputera a teraz piszę na szybko z pracy, po południu dopiero będe miał kompa (nowego, heheh :D), więc napiszę coś więcej, dzięki za komentarze :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanko:

czy nie zapomniałeś przypadkiem o bocznych kierunkowskazach ?? jakiś materiał by im się przydał.

a pozatym jak piszą inni światła przednie jak i tylne są znacznie za ciemne, no i opony jakieś takie nie do końca udane :| albo tak na renderze tylko wyszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, jestem w domu, nowy kompik jakoś chodzi więc już odpowiadam :D

 

- spróbuję wyrenderować te dwa ostatnie ujęcia jak znajdę save\'a z tymi ustawieniami kamery :)

- specular na oponach rzeczywiście jest nienajlepszy, ale chyba da się przeżyć ;)

- wloty (te coś plastikowe na drzwiach) raczej zostawię takie jakie są :)

- Peugeot 406 Coupe jest przecież skończony, tyle że bez wnetrza :D ale pewnie jeszcze do niego wrócę, choćby dla nowych renderków,

- otoczenie na 100% zostanie takie jakie jest... bo mi się podoba ;P jak jest za jasno to też niedobrze :)

- będzie więcej ujęć, tylko Maxa zainstaluję i znajdę trochę wolnego czasu :)

- cały model składa się z ok. 1,2mln face\'ów, wcześniejsza scenka w rozdzielczości 1600x1200 renderowała się 6h (wtedy jednak było 900k face\'ów), ostatnie rendery z lakierem robiły się ok. 2h,

- scenkę... eee nie chce mi się :D nie jestem artystą tylko, hmmm... grafikiem-mechanikiem :D skupiam się bardziej na modelu niż na otoczeniu, więc może co najwyżej wkomponuję go kiedyś w jakieś zdjęcie :)

- większe rendery na pewno jeszcze będą :)

- modelowania NURBSami uczyłem się niecały miesiąc, po czym zacząłem robić Clio, który zabrał mi jakieś 2 miesiące, czyli jak dotąd mam ok. trzech miesięcy stażu w Rhino :D

- szczegóły modelingu powinny być bardziej widoczne na innych ujęciach, które postaram się za jakiś czas wrzucić,

- testów z shaderem z Evermotion nie zrobię, bo nie mam VRaya... i narazie nie chcę mieć :>

- koloru lakieru nie zmienię ;P

- jak komu za ciemno to niech se podjaśni monitor :D chociaż na lampki to nie pomoże, bo na moim monitorze też są prawie czarne :)

- blueprinty są na http://www.smcars.net tylko trzeba się zarejestrować,

- kierunkowskazy rzeczywiście trochę olałem, nie zrobiłem ich wnetrza i bawiłem się tylko samym materiałem, co dało taki a nie inny efekt :(

 

jeszcze raz dziękuję wszystkim za komentarze :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

Ładnie zrobione.... ale fajniej by byglądał w czasie rajdu.....

Pracuję teraz nad bejcą Z4 i żonka stwierdziła że wolała by mieć coś takiego w garażu a nie na monitorze ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto obiecane większe rendery :)

 

clio_v6_big_01.jpg

 

clio_v6_big_02.jpg

 

i dwa poprawione jakościowo (większy sampling)...

 

clio_v6_big_03.jpg

 

clio_v6_big_04.jpg

 

pozdrawiam

 

P.S. kusi mnie, żeby zrobić jeszcze kilka innych ujęć, jak choćby te dwa ostatnie, tyle że z lakierem, ale nie wiem kiedy znajdę na to czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności