Jump to content
Jedaith

Teczka - Jedaith

Recommended Posts

Postanowiłem zmienić poprzedni temat na teczkę, żeby nie zaśmiecać forum jakimiś pomniejszymi pracami.

------------------------------------

Pomyślałem, że wrzucę. Robiony dość długo (w wolnych chwilach), skończony ze dwa miesiące temu.

Gimp, 3ds max, marmoset toolbag

Tris: 8238

tekstury 2048/2048, 512/256

Jeśli chodzi o wymiary itd. korzystałem głównie z tego: http://www.sdkfz251.com/

1.jpg

3s.jpg

sdkf1jpg_rpprwnn.jpg

sdkf3jpg_rpprwne.jpg

transpmaps.jpg

transp_gasienicamaps.jpg

Edited by Jedaith

Zaje****y compositing :D

Fajne zabrudzenia, chociaż na 'błotniku' coś nie wyszło. Ogółem to jakaś ta teksturka monotonna jest, może to przez ten wzór - spróbuj go troszkę zdesaturować, wyciągając na wierzch jednocześnie teksturę zużytej, porysowanej blachy, może będzie się prezentował ciekawiej. No i tekstura koła ma zupełnie inną temperaturę niż reszta modelu, co troszkę psuje odbiór (1 obrazek, na drugim jest już ). Dużo by mu dodał detal w stylu wiszącego oporządzenia, fragmentu zapasowej gąsienicy itp.

Co do siaty, to zjechałbym z kołami, tarczą strzelca i tą pierdółką z tyłu, zainwestowane triangle pakując we wspomniany wyżej detal (trudno powiedzieć oś więcej, taki dziwny rzut jakiś dałeś :P)

Moja wiedza na temat low poly jest skromna ale wydaje mi się że zmarnowałeś sporo trisów.

tak na szybko

czerwone strzałki -> za dużo tri, zbędne podziały

żółty kolor -> prawidłowy podział na tri

zielony -> tutaj bym dołożył

55248810.jpg

Dzięki za rady. Już się tłumaczę. A propos żółtych linii - podział na trójkąty silnik robi automatycznie. Co do czerwonych- na oponie chamfer sporo dawał, więc zostawiłem. Samą normalmapą kanciatości nie dało się zamaskować. Jeśli chodzi o gąsienice - podobnie - myślę że akurat tam nie przesadziłem. Jeśli chodzi o uchwyt z tyłu na karabin, tam są cylindry 6 czy tam 8 sides, więc w zasadzie to nie jest jakoś dużo. W miejscu zielonych strzałek nie jest tak źle z normalmapą, więc zostawiłem mniej tris. Fakt, że mogłem zaoszczędzić trochę tris na pierdółkach typu uchwyty itd. ale w końcu 8k tris na taki pojazd jak na dzisiejsze warunki to chyba nie tak źle. ;)

Podział automatyczny na trójkąty nie zawsze jest poprawny ;) Co do kół pomimo normal mapy przydałoby się tam więcej tri.

Kombinerki.

958 tris, diffuse, normal, specular 1024/1024

img083qf.jpg

kombinerkamaps.jpg

152f31h.jpg

Edited by Jedaith

Początek robienia tekstur...

1jpg_resparh.jpg

No i siateczka LP

2jpg_respaxr.jpg

Edited by Jedaith

Odzewu brak, ale jest jakiś progres. A właściwie to koniec, bo chyba już z tego nie wyciągnę nic. 2380 tris, 1024/1024 (diffuse, normal, specular, gloss)

1jpg_rsawrnw.jpg

Edited by Jedaith

ppsh1.jpg

Dłubię sobie pepeszę. Póki co prawie skończone highpoly.

Edited by Jedaith

spoko - chociaz jakos tak... hmmm.. pusto - i mam wrazenie ze koncowka tego czegos na okolo samej lufy (to z dziurami) jest do poprawy - sam otwor przez ktory pociski wypadaja powinien byc wiekszy chyba i modelowanie do poprawy bo cos sie krzaczy

edit: ten otwor to moze nie wiekszy - ale cos tam jest nie tak z przekrojem albo cus

http://images.ioh.pl/artykuly/pepesza-400x_01.jpg

Ogólnie to wszystko wydaje się gładkie ale efekt psuje magazynek tak na pierwszy rzut oka i na gamearcie się za bardzo nie znam ;)

I jeszcze ciepłe screeny z marmoseta:

screen3marmoset.jpg

screen2marmoset.jpg

screen1marmoset.jpg

I tekstury (25% oryginalnego rozmiaru):

maps.jpg

Edited by Jedaith

Highpoly skrzyni

skrzyn2.jpg

I tekstura ściany 1024/1024 - zbrush, xnormal, gimp, screen z marmoseta

murek1.jpg

Edited by Jedaith

No i finisz. Z pewnych rzeczy jestem zadowolony, z innych nie. Może design trochę słaby, ale projekt własny, więc szału się nie spodziewałem. No i trochę sporo -1320 tris, ale nie jest to chyba jakaś zbrodnia. diffuse, normal, specular 1024/1024

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Technicznie ok tylko coś mi nie pasuje z kolorem tego drewna niby zniszczone a jednak kolor dość żywy chyba zbyt czerwony ale mogę się mylić, okucia świetne pzd.

Może trochę bardziej niech będzie szare to drewno, stare drewno lub kufry są wtedy zakurzone a drzewo przyjmuje kolor bardziej szarawy.

Dzięki za rady. Wersja z drewnem o mniej nasyconej barwie:

4.jpg

I diffuse z widocznym rozmieszczeniem siatki

tex.jpg

wyglada fajnie ale zmapowana kazda deska osobno... to nie za bardzo optymalnie

Dobra robota z tym zmniejszeniem nasycenia koloru od razu bliżej do realizmu. Powiedz mi jeszcze w jakiej rozdzielczość masz zrobionego diffusa 300 dpi czy 72 dpi?

Sory Ostwid ale to nie jest dobrze zadane pytanie :d Po mimo wszystko stawiam coś na 1024px na 1024px (mogę nie mieć racji). (ciężko tu o dpi mówić)

Jedaith jest o niebo lepiej, świetna skrzynka :D niby szczegół a robi różnicę. pzd