Skocz do zawartości

Animacja 3d: Operation White Widow


JmTm00

Rekomendowane odpowiedzi

Hejże!

 

Jako że śnieg poleciał z nami w kulki, takie małe ode mnie dla Was na pocieszenie i nowy rok ;)

Myślę że w pora w sam raz ;)

 

Życzę Wam wszystkim Tłustych wielomilionowych scen, coby rendery szybko śmigały, i flickering nie doskwierał :)

 

 

 

 

Vimeo:

 

 

 

390705_2579469801020_1082661333_32219174_1537719632_n.jpg

 

Pozdro

Jmtm00

Edytowane przez JmTm00
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie super wyszlo. W pierwszej chwili nie podobal mi sie design "zolnierzy", ale czasem ogladania "zrozumialem" styl animacji. Bardzo ladnie zanimowany skok-lot, fajne ujecia. Jak juz domyslilem sie ze oni zeminia sie w platki sniegu, to pomyslalem bez sensu, po co ktos mialby strzelac do sniegu, wiec zakonecznie fajne i przemyslane. Bardzo fajna animka. Mam pytanko jak zrobiles to miasto ? To jakas textura, czy jakis prosty model ? Szczesliwego Nowego Roku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia i dzięki za zamieszczenie animacji tutaj.

Stylistyka bardzo mi przypadła do gustu.

 

Ale warto przełączyć się oglądając na YT ten film na wyższą jakość.

 

Szczęśliwego Nowego Roku i udanej dzisiaj zabawy Sylwestrowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, dziękuję za pozytywne komentarze! miło mi się że się podobało, aż chce się robić dalej ;)

 

Pawelkos - miasto to zwykła texturka na płaskiej geometrii, był plan oczywiście aby chociaż trochę wyciągnąć niektóre budynki, i pewnie mogłoby to lepiej wyglądać, ale pomyślałem że nie za wiele będzie tego widać ;)

jaras - Łódzką filmówkę skończyłem w zeszłym roku, w niemieckiej byłem na stypendium i tam urodził mi się ten pomysł, short jest jakby koprodukcją między dwoma uczelniami

breja - Cała animka od zera (nie licząc pomysłu) powstała w dwa miesiące, nie licząc weekendów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyczepię.

A więc - kapitalny pomysł, naprawdę fajny i naprawdę oryginalny. Bardzo ładna stylistyka, ale..., jak dla mnie filmik ze dwa razy za długi. Lecą, lecą, lecą i dolecieć nie mogą i to osłabia puentę, bo ta, choć dobra to nie zasługuje aż na takie wyczekanie. To mógłby by być dwu/dwuipół-minutowy fajerwerk, a trochę się dłuży.

Ale ogólnie gites.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins - Dzięki, początkowo projekt był jeszcze dłuższy, ale pilnowałem tego dziwnego nawyku który mówi "jak coś jest już zrobione, to szkoda aby się zmarnowało, gdzieś się to wciśnie" natomiast próbowałem uniknąć pewnej "teledyskowości" szybkich przebitek, kilku ujęć pokazujących właściwie to samo tylko z innego kąta. Można oczywiście było to zrobić krócej i też by dało radę, ale nie chciałem (przy całym szacunku do widza) aby ten się gdzieś zgubił i w momencie puenty powiedział wtf?! :)

Na sali kinowej i przy dobrym nagłośnieniu czas zupełnie inaczej płynął, jakby szybciej, ale to może być też moje osobiste doznanie.

 

Tak czy siak bardzo miło że się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to właśnie w ogóle się nie ciągnęło i to spadanie jak dla mnie było przyjemne dla oka.

JmTm00: Sali kinowej? Napisz coś więcej. To można było w kinie zobaczyć? Ogólnie napisz skąd i kiedy przyszedł pomysł na film i skąd to się wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - Tak, sala kinowa co prawda nie jakaś mega wypasiona (na moje oko tak na 80-90 osób) ale wystarczająca aby "podbić" efekt ;) Wynika to z tego że ten short był jednocześnie moim egzaminem na studiach. Pomysł na film powstał bodajrze dwa lata temu, kiedy byłem na stypendium w niemczech. Jak to na obczyźnie bywa, cniło mi się do domu, więc pewnej zimowej nocy zacząłem zwiedzać miasto i nagle, pamiętam jak dziś, pomyślałem "...nawet ten śnieg jakiś taki niemiecki" z tego punktu proste skojarzenie polaka na którego pada "obcy" śnieg...wojna, te sprawy ;) Aby była jasność nic do niemców nie mam!

Skleiłem szybko animatik, do którego przygrywała Walkiria, Wagnera....efekt był bardzo fajny jak dla mnie wtedy, czułem że mogę fajnie oszukać widza, plastyka była bardziej "realistyczna" chciałem aby przez całą projekcję, widz czuł że ogląda jakiś poważny film, i dopiero na końcu dać mu psztyczka w nos ;) Przy rozpoczęciu realizacji stwierdziłem że zmęczył mnie ten projekt, a w szczególności plastyka, i kilka dni przed startem wystylizowałem wszystko tak jak widać (uwielbiam minimalizm, więc takie low poly to była czysta przyjemność) ...i w sumie to tyle chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem aby przez całą projekcję, widz czuł że ogląda jakiś poważny film, i dopiero na końcu dać mu psztyczka w nos ;)

 

Dawno na forum nie zaglądałem, od Wojta słyszałem o Twoim udanym egzamie, ale wyleciało mi z bani.

Sąsiad - strzeliłeś mi niezłego psztyczka w nos tym filmem ;) Respekcik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności