Skocz do zawartości

Megaupload zamknięty, STOP ACTA ...


GRiPi

Rekomendowane odpowiedzi

No to bylo wiadomo już wczoraj, tak jak z teoretycznym blogiem córki premiera :) Niezły wkręt na dziennikarzy, ale zadziałał. Ważne,że dzisiaj naprawdę sporo się mówi o tym nawet w TV i to nie tylko na zasadach Ci "źli hakerzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Baśka, odezwa do narodu.

14625615.png

 

nie wiem czy to już było, wątek bardzo bogaty w treść. Bardzo dużo dobrych komentarzy :)

 

ciekaw jestem co się stanie z takim serwisem jak chomikuj.pl i innymi z pl po podpisaniu acta.

czy aresztowanie właściciela megaupload to tak dla przykładu żeby resztę przestraszyć, czy to początek walki z piratami?

jak będzie mocno filtrowana treść z internetu? O tym dowiemy się po podpisaniu acta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

nie ostatni sprawiedliwy, tylko na forum miało nie być o polityce, a sami sie wkręcacie i piszecie eseje, które nic nie znaczą.

Jak facet założy watek o oświetleniu w vray'u to go wyślecie do google, a na głupoty o hakerach to macie czas pisać.

Tak jak pisałem wcześniej, Polacy potrafią tylko "szczekać", a o jednoczeniu sie mowy nie ma, wiec po co ten watek... chcecie isc na Belweder? To może po negocjujmy cenę benzyny, skoro jesteśmy tak cholernie solidarni. Spróbujmy wspólnie porozmawiać z bankami o korzystniejszych kredytach. Tak samo jak nie zrobimy niczego w tych sprawach, tak samo internet będzie taki jak "oni" chcą i tyle.

Siedze na koniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zgadza się. WD nawet ma w regulaminie, że nie rozmawiamy o polityce, tyle, że tutaj nie rozmawiamy o partiach i samej polityce jako takiej. Od razu bym upomniał. Miałem taką myśl jak się zaczęły dyskusje, ale dopóki pewien poziom jest zachowany nie widzę przeszkód, aby ten wątek tu był jeszcze. Tym bardziej, że nie rozmawiamy o polityce. ACTA to ciekawa kwestia związana z internetem i głównie z tego względu chyba o tym rozmawiamy. Nie ze względu na partie.

 

Już to pisałeś Chrupek dwa razy. Natomiast to ty teraz zaczynasz mieszać jakieś dziwne rzeczy. Rozumiemy o co chodzi... z tym wkręcaniem trochę racji dlatego ja przestałem. W sumie pewne podsumowanie już padło. A też bym wolał żeby w innych miejscach forum też był taki ruch czy pojawiało się więcej prac.

 

Ale w sumie dobrze, że przypomniałeś ten punkt regulaminu. Myślę, że da się rozmawiać o ACTA pomijając te kwestie i nie robiąc bałaganu. Chociaż może się okazać, że najgoręstsze chwile wątek ma za sobą.

 

floo: jak dla mnie ten film żenujący. Próba wykorzystania chwili, przypomnienia o sobie. Bo jakos nigdy mnie nie smieszyly zarty tej Pani.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek właśnie o to mi chodziło(Kontrast). Jedni przejaskrawiają temat acta, jedni traktują to jako dobrą okazje do promocji, a inni olewają. Ludzie reagują na to bardzo różnie i dlatego zastanawiam się jaki będzie tego efekt. Czy społeczeństwo w sprawie acta podejmuje decyzje TAK/NIE świadomie czy pod wpływem przesadnych artykułów, prześmiewczych filmików, czy własnych wniosków wynikających z filtrowania tego co jest dla mnie dobre? Czy to jest tylko decyzja na zasadzie: znajomi mówią nie, to Ja też na nie lub w tv mówili że acta jest ok, to jestem na tak.

Miałem na myśli bardziej szersze spojrzenie na temat, że są różne źródła i metody podejmowania tematu.

 

Pozdrawiam, Peace. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (a może stety?) temat ACTA podchwyciła gawiedź żądna sensacji, najgłośniej protestują ci sami ludzie, którzy stawiali wirtualne świeczki po papieżu, albo robili "like" na fejsbuku przeciwko/popierając pochówek prezydenta na Wawelu.

A sama ustawa to moim zdaniem bubel, który wynika ze słabej edukacji i rozumienia tematu przez jego autorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam ,że dla ludzi niedoedukowanych dośc rzetelne opracowanie można jeszcze wrzucić. Większość rzeczy była wspomniana w wątku, ale nie wszystkie, jak na przykład nieadekwatne kary pieniężne. tak wiem, zaraz ktoś rzeknie, że nie podaję konkretów, ale sama ACTA nie jest zbyt konkretna.

http://krzysztofgonciarz.com/2012/01/acta-w-polsce-co-to-naprawde-oznacza/#more-34

Artykuł wraz z odnośnikami do różnych artykułów/fundacji/opinii naukowych

 

Mnie osobiście zniesmaczają akcje mediów mające ośmieszyć całą tę sytuację. Niejaka Monika Richardson wraz z drugim prowadzacym w którymś radiu stwierdzili na wstępnie audycji, ze dostali tajemniczy list i boją się go otwierać, bo jest podpisany "anonimowi", a potem podali jakąś głupią treść jakoby spotkała ich kara, jeśli nie przerobią jakiegoś tekstu piosenki. Żenada. Chociaż po tej pani wiele się spodziewać nie można (chociazby po sposobie prowadzenia rozmowy z Bosakiem), ale dla mnie to juz przegięcie.

Ale miało nie być o polityce;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić jakim cudem podpisanie i ratyfikacja umowy międzynarodowej wg Boniego nie ma wpływu na nic ?

"Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia."

Oczywiście że nie zmienia od razu obowiązujących przepisów, bo po co, wystarczy że wprowadza nowe ?

Może ratyfikowane porozumienie =/= ratyfikowana umowa ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peterr - na ile się wczytałem w ACTA to nie jest ono prawem międzynarodowym a zobowiązaniem dla członków porozumienia do wprowadzenia praw realizujących postanowiania ACTA bez łamania praw obowiązujących w danym państwie. Inna rzecz, że czasem wprowadzenia praw ACTA i nie łamanie bądź niebezpieczne zbliżanie się do granic praw obywatelskich i personalnych jest zasadniczo niemożliwe. CHYBA że prawa te zostaną bardzo dokładnie i bardzo drobiazgowo stworzone, bardzo konkretne i bardzo ścisłe... ale konkretne, dokładne i ścisłe prawa to oksymoron.

 

Jeśli z kolei chodzi o to, że ACTA jest prawem wtórnym dla praw już obowiązujących, i.e. podrzędnym i nie nadpisującym ich... to to wyjdzie już w sądzie PO zastosowaniu praw ACTA, czyli za późno. Słodkie, skuteczne i "nie łamiące praw" (czy też raczej łamiące je w sposób kontrolowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo do przewidzenia. Moze mi ktos powiedziec po co podpisywac umowe, ktora niczego nie zmienia w prawie? Przeciez tutaj nonsens goni nonsens a sciema scieme. Nie jestem jednak zaskoczony, ze rzad ma swoich obywateli tam gdzie nalezy umiescic czopek. To akurat faktycznie nie ulega zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekst pl

A co do tekstu na WP to temat powinien brzmieć "Umowa nic nie zmieni w prawie - jak narazie"

 

peterr - na ile się wczytałem w ACTA to nie jest ono prawem międzynarodowym a zobowiązaniem dla członków porozumienia do wprowadzenia praw realizujących postanowiania ACTA bez łamania praw obowiązujących w danym państwie.

 

Właśnie, tylko zobowiązanie. Zobowiązanie = wprowadzenie po cichu w przyszłości ? Tak pewnie miało być.

Kto zyska? Universal i parę innych wytwórni ? Kto zyska w Polsce? Zaiks ? Być może jeszcze większe firmy produkujące gry (?) .. Będziesz dzięki temu więcej zarabiał ? Hmm

Jakoś nie widzę tego że pan Jan Kowalski grafik będzie w stanie wyegzekwować swoje prawa w USA bez poniesienia kosztów prawnika na przykład. Wątpię że ustalenia na szczeblu rząd-korporacja będą się zajmowały takimi przypadkami.

 

Zresztą w końcu jak poczytałem to widać że to ma mega ogólny charakter.

 

Zapewne chodziło o podrabianie ryb skoro publikacja w dokumencie o rybołówstwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...jak to ktoś powiedział ładnie "rząd się sam wyżywi". Jak nie w Polsce to ma jeszcze Rosję bądź Niemcy;] A nie, przepraszam, w Rosji też ludzie się zaczynają buntować.

 

PS

Jak najbardizej jestem za prostestem na forum max3d.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B_xPW83jYkJLMTEwMWU2YzEtY2Y5MS00NDYxLWIxZDgtY2M5NWJkMTUxYzgz&hl=en_US&pli=1

 

Podaję linka do opinii Konrada Gliścińskiego, doktoranta w Katedrze Prawa Cywilnego UJ.

 

Problem może dopiero nadejść... z drugiej strony ciekawe czy Anonimowi faktycznie upublicznią jakies polityczne materiały, niewygodne info czy co tam jeszcze i na ile to będa ważne lub dokuczliwe informacje, ktore będa niepodważalne i jednoznacznie wskazujące autora... bo zapewne będzie tak że politycy będą się od tych info odcinać albo twierdzić ze nie ich poczta nie ich IP itp... chyba że to bardziej ma na celu wzbudzenie większej nieufności wobec siebie wśród polityków lub ich skłócenia (to bardziej się da?) bo może wycieki bedą zawieraly w sobie działania za czyimiś plecami albo obłudę i zakłamanie wobec własnych kolegów... czekam na to z niecierpliwością... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję administratora wykop.pl

Wspólnie z Demotywatorami, JoeMonsterem, Kwejkiem, Antywebem w obronie naszych praw, postanowiliśmy od dziś od północy na 24h rozpocząć akcję protestacyjną. O akcji zostanie poinformowany każdy z użytkowników odwiedzających wówczas nasze strony.

 

Ponadto we wtorek między godziną 19.00 - 20.00 serwery zostaną wyłączone.

 

Mamy prawo do referendum i odwołania rządu, jeżeli ACTA przejdzie, uważam że wszystkie większe serwisy w kraju powinny zostać zamknięte na 10 dni (marzenia), ludzie się ###### odejdą od komputera i może uda się zgromadzić 0.5mln podpisów i osiągnąc 50% frekwencję.

I tak poza tematem: właśnie w mediach poinformowano o nałożeniu embargo na Iran, paliwo znowu pójdzie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore - jakoś ciężko mi uwierzyć w te przecieki od Anonów, po ich dotychczasowych lameriadach w postaci "hakowania" DDoS. To tak jakby ktoś rzucający kamieniami groził, że zaraz wyciągnie kałacha...

 

Logos - i co potem? Powołać nowy rząd, dla odmiany z partią Tego, Którego Imienia Nie Można Wypowiadać, a który z kolei wprowadzi z dumą nowe, ulepszone ACTA-Smoleńsk?

 

Jeśli referendum to o wycofaniu się z ACTA, może mała burda, ale akurat odwołanie rządu to moim zdaniem żadne rozwiązanie. Nie to, żebyśmy w tej sprawie mieli jakiś wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do interpretacji prawnej :)

DDos robi(ł) ktokolwiek gdziekolwiek(albo F5) z tego co widziałem totalny chaos, ale działało ..eh.

Do akcji dołączyli się "hakerzy" a może i hakerzy(zmiana treści stron), ciężko powiedzieć.

W zasadzie rząd ma opcje podpisać i przegrać następne wybory(czy też stracić ten 1% poparcia jakkolwiek by nie liczyć) albo "stracić twarz w UE" , ale z drugiej strony co inne kraje mają do powiedzenia o tym genialnym pakcie ?

 

edit:

no tak, w Austrii też sobie conieco protestują , Czesi chyba też..

https://twitter.com/#!/anonaustria

Edytowane przez peterr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ACTA jest przykładem na to, jak traktują obywateli jego demokratycznie wybrani przedstawiciele (czyli de facto ich - obywateli - pracownicy). Przepis, który pod pozorami obrony praw autorskich ma umożliwić firmom z USA bezpośrednie egzekwowanie swych - rzeczywistych bądź nie (wystarczy podejrzenie) praw od Jana Kowalskiego z pominięciem dróg oficjalnych (policja, sąd itd) i ma olbrzymią niejasność interpretacyjną może mieć bardzo duże konsekwencje dla wszystkich - także dla twórców, których prawa ponoć ma chronić.

 

Jakoś nie widzę tego że pan Jan Kowalski grafik będzie w stanie wyegzekwować swoje prawa w USA bez poniesienia kosztów prawnika na przykład.

 

Powiem więcej. Nie będzie w stanie. Jeden z moich wydawców natknął się na ofertę książek ze swego katalogu w formie pdf na płycie oferowanej na e-bayu. Prawnicy od razu kazali się zastanowić, czy warto się szarpać bo prawo USA działa tylko w jednym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzyliśmy nowy wątek o nowej nazwie dot ACTA:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=81548

 

Tutaj zrobił się mały bałagan bo wątek początkowo dotyczył serwisu Megaupload. Myślę, że będzie można kontynuować dyskusję w tamtym miejscu. Ewentualnie mogę przenieść część postów tam lub po prostu możemy ten wątek zamknąć zostawiając odnośnik do tamtego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności