Skocz do zawartości

Bryce 7, DAZ Studio Pro i Hexagon za darmo!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Taka okazja nie zdarza się zbyt często. Firma DAZ 3D udostępniła właśnie swoje trzy produkty za darmo. Są to programy: Bryce 7, DAZ Studio Pro i Hexagon.

Warto się pośpieszyć bo “darmowa oferta” jest ograniczona czasowo i nie

wiadomo jak długo potrwa. Wartość tych produktów bez promocji to ponad

800 dolarów.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2223

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Taka okazja nie zdarza się zbyt często

No akurat w przypadku Bryce'a i Daz Studio się zdarza ;) Probowalem wczesniejszych wersji i raczej nie przypadly mi do guystu.

Raczej sa nastawione na tworzenie prac z gotowcow dostepnych w Daz3D itp..

Dodalem do karty, ale pewnie nie sciagne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest haczyk, przynajmniej w przypadku daz studio. Z tego co pamiętam, to program się otwierał z jakimś tam modelem - słynną Victorią , którą można było zapozować, zmienić jej teksturę na jakąś z predefiniowanych, czy jakieś obleśne darmowe włosy. Ale za cokolwiek wiecej trzeba płacić i to będzie w tym newsletterze - oferty na modele i akcesoria. Ubranka, fryzury, akcesoria, tekstury, w końcu inne ciekawsze modele - wszystko do kupienia w sklepie. A największa zgroza to to, że nawet lampy, czy Shadery/renderery to płatne pluginy, więc proszę się nie spodziewać jakiegoś SSS, AO, miękkiego cienia... za darmo. Nie jestem pewien, czy da się normalnie modelować od podstaw, do tego nie doszedłem.

W każdym razie z większości prac powstałych w daz wieje sztucznością, bo użytkownicy nie wiedzą, nie chcą kupować pluginów. O hexagonie nie wiem wiele, pierwsze słyszę, a Bryce daje na prawdę świetne krajobrazy (chmurki, woda ... cymesik), ale nie będzie go łatwo wciągnąć do swojego workflow. Innymi słowy, spróbować za darmo można, ale lepiej się nie przypalać, bo to nie Majka, nie Max, ani nawet nie Blender....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek: Tak, to prawda, Bryce 5 rozdawali 6 lat temu. To było lato, wracałem ze wsi, zasiadłem do komputera i ściągnąłem Bryce :) . DAZ Studio też był wtedy za darmo.

Nie potrafiłem obsłużyć DAZ Studio, wiedziałem tylko że importuje się postacie z Posera.

 

EDIT: BTW co to w ogóle jest? Ni to pies ni wydra.. Bryce jest do zabawy, w dalszym ciągu soft brzmi staroświecko :)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem przenosiłem rzeczy z DAZa do 3DS Maxa. Jeśli musisz jechać na gotowcach, to DAZ oferuje spory wybór dobrze zeskinowanych modeli. Warto też wspomnieć, że co jakiś czas rozdają różne modele za darmo (będąc czujnym można sporo tego nazbierać za free). Najlepiej samemu zerknąć co mają w ofercie i jakie mają ceny - tutaj np. zwierzaki http://www.daz3d.com/i/3d-models/animals?cat=1073

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikkiz - no to zes bracie napisal kawalek z serii "slyszalem, ze..." :D Programik ma standardowe jakies tam figurki ale oczywiscie mozesz sobie stworzyc co tylko zechcesz samemu - chociazby przy uzyciu wcale niezlego modelera jakim jest Hexagon wlasnie, za darmo masz tez zalaczony GoZ czyli mostek do Zbrusha. To ty decydujesz czy bedziesz kupowal gotowe figurki czy sam sobie stworzysz. DAZ Studio dysponuje silnikiem 3Delight, wiec chyba z renderem tez nie jest jakos kiepsko. Oczywiscie ze jest to program specyficzny, nastawiony bardziej na pozowanie figurek niz cokolwiek innego ale nie jest z im tak tragicznie jak myslisz. Chcesz fajny dowod? Zerknij tutaj co potrafi DAZ Studio wspierane Blenderem:

 

http://www.blendernation.com/2011/11/22/rosa/

 

Short zostal dostrzezony przez 20th Century Fox a jego autor zaproszony na stanowisko rezysera przy produkcji pelnego metrazu. Kolejny dowod na to ze nie soft sie liczy ale to ile z niego potrafisz wycisnac. Nawet zabawne jest to, ze facet na DAZ Studio zrobil film ktory otwarl mu droge do Hollywood w roli rezysera a wiekszosc "PRO" dlubiacych w Maxie dalej bedzie tylko trybikami w jakiejs machinie odwalajacymi dupogodziny w boxie :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie "slyszalem, ze..." tylko "próbowałem że" w tej chwili nie pamiętam szczegółów, ale chodziło mi o AO, albo jakieś świecenie odbitym światłem, żeby to tak koszmarnie nie wyglądało i się nie udało, bo proponowane przez program pluginy zaprowadziły mnie do ... sklepu. To była jeszcze wersja 3, więc wypróbuję 4 i dla formalności napiszę dokładnie o co chodziło, bo jak pisałem słabo pamiętam.

A "rosa", choć zrobiona ze smakiem, pomysłem i kunsztem, to technicznie nie powala. Zalatuje raczej jakimś game enginem, a wszystko co ciekawe było z blendera i dodane potem: "I used Blender to model and modify props, as well as for all the physics like for example cloths, plastics or blood that were later added in post-production to the Daz Studio Renders."

ale jaki jest mój wniosek? Ano taki, że w blenderze, który nie jest droższy, a za to jakoś tak bardziej kompletny można zrobić dużo więcej. W każdym razie powtórzę jeszcze raz test i napiszę dokładnie czego brakuje, żebyś mi nie mówił że powtarzam zasłyszane opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie chce uruchomić wyskakuje takie coś Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja równoczesna jest niepoprawna. Wicej szczegółów można znależć w dzienniku zdarzeń aplikacji lub przy urzyciu narzędzia wiersza polecenia sxtrace.exe"

Czy ktoś wie jak to naprawić ?Dodam ,że instalowałem tylko Bryce i jakiś dodatek lighting .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikkiz - no wybacz ale w DAZ Studio "zaledwie" zanimowal i wyrenderowal calosc. Nie jesst to malo.

ALE - zeby nie bylo, podalem przyklad filmiku "Rosa" nieco przekornie bo tak na prawde to poniekad sie z Toba zgadzam ;) W koncu jest jedna "Rosa" i tyle. Nie widzialem niczego innego co by jakkolwiek mnie ujelo chyba ze bylo potraktowane jakas gruba podmalowka. Osobiscie kiedys probowalem uzywac DAZ studio jako pomocy pod ilustracje. Porzucilem szybko ten pomysl jako ze jakos latwiej mi cos odpatrzyc z fotograficznej refki niz z plastikowej figurki. A fanem Blendera jestem od jakiegos czasu i na twardym to jedyny soft do 3D obok Zbrusha i Sculptrisa. Polecam Ci jednak rzucic okiem na Hexagon jesli lubisz modelowac. Nie jest to wcale zly sofcik. Zwlaszcza za darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczna akcja ze strony DAZ, fajnie że udostępnili ten soft, aczkolwiek z tej trójki moim zdaniem najbardziej jest użyteczny Hexagon, używam go od jakiś 6 lat, po prostu mi podpasował. Co prawda ostatnio przerzuciłem się w zupełności na c4d, ale i tak sądzę że jest fajny, może trochę niestabiny, ale co tam. Z bryce mam podobny problem jak NATAS. Przyłączam się do pytania: ktoś wie co z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności