Skocz do zawartości

Chcesz mieć projekt IT za darmo?


R0NIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeglądałem ostatnio sieć i natrafiłem na bardzo ciekawą stronę WWW. W skrócie widzę to tak:

 

Nie masz czasu albo może najzwyczajniej nie chce ci się płacić za stworzenie projektu ?

 

u nich można to mieć za free xD

 

http://www.e-wolontariat.pl/

 

Nie wiem na jakiej zasadzie to dokładnie działa ale wg. mnie jeśli chodzi o grafikę i inne usługi IT to jest jakaś paranoja (rozumiem, można na forum komuś pomóc z projekcikiem w ramach nauki itp, można kumplowi "za browara" zrobić projekt, ale logotyp czy też materiały promocyjne dla firm za free ?).

 

Niech już nikt na forum nie używa zwrotu "psujesz rynek" lub "zaniżasz ceny"

np.

http://www.e-wolontariat.pl/oferty/podglad/ogloszenie/401_Grafikwolontariusz/

 

Z ciekawości się tam zarejestrowałem i już na 2 dzień maiłem tel. że szukają "pomocy" przy stworzeniu materiałów promocyjnych do międzynarodowego konkursu (flashe, ulotki, plakaty, skład katalogu). Ja osobiście nikogo bym nawet nie próbował namówić na zrobienie takiej ilości projektów za "dziękuję". Wierzyć mi się nie chce że ludzie organizujący takie akcje nie mają kasy na zapłacenie za projekt.

 

Pozdr.

Zachęcam do przeglądnięcia strony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to mi wygląda jak wolontariat podobny do wośp i tam to jest normalne że nikt nie oczekuje zapłaty za zbiórkę pieniędzy czy organizowanie aukcji na rzecz potrzebujących. To jest wporządku jeżeli mają to być akcje charytatywne, ale nie wyobrażam sobie robienia czegokolwiek za free dla kogoś chorego na lenistwo. To takie luźne przemyslenia po szybkim przejrzeniu strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawie polskim nie ma czegoś takiego jak praca za darmo dla projektów komercyjnych. Wolontariat jest, owszem - dla fundacji, ale tak poza tym - za pracę MUSI być płaca.

 

Troszkę inaczej to działa o ile mi wiadomo.

Pieniędzy nie musisz brać, możesz prawo do wykorzystania twojej pracy przekazać za darmo.

Sęk w tym co się dzieje z twoimi prawami autorskimi, czy fundacja ma prawo twoje prace sprzedać komercyjnie, czy ty masz je prawo sprzedać itp. problemy które wynikają z tego ze tworzysz np. grafikę, a nie zbierasz pieniązki do puszki.

 

No to mi wygląda jak wolontariat podobny do wośp i tam to jest normalne że nikt nie oczekuje zapłaty za zbiórkę pieniędzy czy organizowanie aukcji na rzecz potrzebujących. To jest wporządku jeżeli mają to być akcje charytatywne, ale nie wyobrażam sobie robienia czegokolwiek za free dla kogoś chorego na lenistwo. To takie luźne przemyslenia po szybkim przejrzeniu strony.

 

Jak wyzej napisałem - 99% ludzi którzy są wolontarioszami WOŚP-u to ludzie którzy zbierają pieniądze do puszek.

Jestem pewien że nawet jeśli graficy robiący np plakaty nie borą za to pieniędzy - podpisują jakieś kontrakty.

Nawet ze względu na wykorzystywanie WOŚPu i ich grafik w telewizji.

 

Widziałem parę takich "dobroczynnych fundacji" i wyobrażam sobie jak takie coś może działać.

Ktokolwiek chciałby tam pracować - radziłbym wybrać sobie jakąś fajną licencję Creative Commons, i wypuszczać projekty z tą licencją.

 

Na ten przyklad na stronce wolontariuszy szuka ta organizacja:

http://www.effp.pl/

Organizacja która wydaje certyfikaty doradcom finansowym (po egzaminie który kosztuje ~1500), zbiera składki i wpisowe od członków. Potrzebuje wolontariuszy.

 

Jak się pogrzebie to się takie kwiatki znajduje - np ta organizacja podszukuje grafika wolontariusza.

http://www.sztukaodzywiania.pl/

A tu taki kwiatek na stronie: "2. Konsultacja dietetyczna, czyli sesja pytań i odpowiedzi, w zależności do sytuacji klienta. Stacjonarnie, przez telefon lub skype.

Cena: 40 funtów za godzinę "

"Cena pierwszej wizyty: 50 funtów/osoba lub 100 funtów/rodzina.

Cena następnych wizyt: 35 funtów/osoba lub 70 funtów/rodzina. Kolejne wizyty odbywają się w odstępach 2-3 tygodniowych, w zależności od ustaleń. Pełny cykl obejmuje 6 spotkań; aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. "

 

No mi to na non profit nie wygląda.

Dlaczego taka organizacja zwyczajnie nie może zapłacić grafikowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym kraju ma być normalnie jak mało kto szanuje cudzą pracę. Bezpłatne nadgodziny, dymanie na projektach testowych a teraz praca za darmo. Kiedy my będziemy musieli płacić biznesmenom i korporacjom za nasze usługi? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę, ze oni określają ile zarobisz i ile kosztuje to na co wydasz tą kasę to raczej dopłacasz skoro oni się bogacą a Ty nie ;)

 

fundacja moze pobierac oplaty i dobrowolne składki o ile wydaje je (chyba w całości) na cele statutowe.

Jak mówił mój wykładowca z prawa finansowego, fundacje są do prania pieniędzy a nie do pomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f dobrze mówi. Zresztą jeżeli ktoś chce komuś zrobić coś za darmo to tylko wyłącznie jego wybór ;) Skoro powstają takie strony służące do szukania jeleni to znaczy, że jeleni nie brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mój temat przyciągnął kilka osób :)

 

To tak na zakończenie (a może nowy początek) taka ciekawostka:

 

Wszedłem, zarejestrowałem się i postanowiłem spróbować swych sił jako wolontariusz (naprawdę chciałem zrobić coś "dobrego").

Znalazłem interesujące mnie ogłoszenie, przygotowałem wymagane CV oraz portfolio (ta.... xD).

 

I wysłałem maila z oferta pomocy, pytaniem czy to aktualne....

po wymianie około 6 e-maili z różnymi ludźmi z których każdy odsyłał mnie do kogoś innego spasowałem i postanowiłem olać sprawę xD.

 

Wniosek... ten kraj jest tak pierdol... że nawet jak się pchasz robić dla kogoś za darmo to znajdą sposób żebyś nie robił :confused:

 

Może zapiszę się do Owisiaka na styczeń (może będę już wtedy "master of zmywak") - większy z tego będzie pożytek jak ponoszę puszkę pod Tesco xD

 

Pozdrawiam i dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam cytaty z "korzyści": http://www.e-wolontariat.pl/4-Baza_wiedzy/18-O_ewolontariacie/artykul-64-Korzysci_z_ewolontariatu/

 

Niskie koszty

Dzięki Internetowi wiele można zrobić za darmo. Na przykład nawiązać współpracę z wolontariuszem – specjalistą z drugiego krańca Polski. W takich sytuacjach Sieć pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Darmowe narzędzia dostępne w Sieci, takie jak programy do wysyłki newsletterów, wspólnej edycji dokumentów czy prowadzenia grupowych kalendarzy, usprawniają komunikację

i planowanie pracy wolontariuszy. Internet jest również nieocenionym narzędziem do promocji naszych działań. Dodatkowo wirtualna współpraca z wolontariuszem jest świetnym rozwiązaniem dla organizacji, które zwyczajnie nie mogą pozwolić sobie na stworzenie dodatkowego stanowiska pracy.

 

Wykorzystanie unikalnych umiejętności dla dobra innych

 

E-wolontariat to szansa, by wreszcie skończyć z postrzeganiem wolontariuszy jako frajerów czy naiwniaków, którzy nie dysponują niczym więcej poza wolnym czasem. Będąc e-wolontariuszem, mamy szansę zaoferować to, co w nas wyjątkowe i unikalne: doświadczenie w pisaniu wniosków przyda się w związku z pozyskiwaniem funduszy, umiejętności graficzne w związku z projektowaniem logotypu, a duża liczba znajomych na portalu społecznościowym – podczas nagłaśniania planowanej akcji.

 

Czyli wprost - po co komuś płacić, skoro można za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dodatkowo wirtualna współpraca z wolontariuszem jest świetnym rozwiązaniem dla organizacji, które zwyczajnie nie mogą pozwolić sobie na stworzenie dodatkowego stanowiska pracy."

Czyli dla co drugiego pracodawcy w tym kraju xD

 

 

Polska - kraj mlekiem i miodem płynący... bez kryzysu, bez problemów...

Zrobię spot reklamowy na YT w stylu "kiepscy" xD

 

Ps. przeglądam ja ostatnio z nudów portal "oferia" z ofertami zleceń dla grafików, czytam zlecenie i komentarze (oferty) i tu nagle pośród kwot 100 - 50 zł widzę "Wykonam za darmo" Hyhyhyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam grupy wolontariuszy w celu wspomozenia malej firmy ktorej nie stac na zatrudnienie normalnego pracownika. Ponizej opis rol jakie potrzebuje oraz obowiazki poszegolnych wolontariuszy.

 

1. Marketing Manager

 

Zadaniem wolontariusza bedzie reklamowanie firmy na szeroko pojetej platformie internetowej za pomoca tworzenia skutecznych akcji marketiingowych. Wiekszosc pracy mozna wykonac za pomoca darmowych narzedzi do pisania jak OpenOffice, ogolnodostepnych platform socjalnych jak Facebook/Twetter oraz programow do kontaktu bezposredniego jak Skype. Jak widac koszta są zerowe a jest mozliwosc zdobycia doswiadczenia w dziedzinach takich jak Socjal Media oraz Marketing, dzieki czemu pozycja nadaje sie idealnie dla wolontariusza.

 

2. Sales Representative

 

Zadaniem tego wolontariusza (lub wolontariuszy) bedzie bezposredni kontakt z klientem w celu sprzedazy produktu/uslugi. Praca ta moze byc wykonywana przez darmowe media jak email/Skype. Jako ze wolontariusz nie ponosi zadnych kosztow w postaci wyprodukowania produktu jest to idealna pozycja do zdobywania doswiadczenia w dziedzinie sprzedazy za pomoca internetu.

 

3. Grafik/Dezajner

 

Poszukujemy kilku wolontariuszy na wymienione stanowiska. Ich zadaniem bedzie wykonywanie prac kreatywnych z dziedziny grafiki komputerowej dla wielu interesujacych acz wymagajacych klientow. Wymagana jest znajomosc Photoshopa, Illustratora, After Effects, Dreamweaver, Nuke, Houdini, Cinema 4d, 3d studio Max, Maya, Blender oraz co najwazniejsze Notatnik++. Jako ze wszystkie te programy dostepne są za darmo na licencji nie-komercyjnej wolontariusz moze pracowac za darmo na owych pgoramach nie łamiąc prawa. Dbając o waszą legalnosc gwarantujemy brak jakiejkolwiek zaplaty za projekty. Szansa na wykazanie sie kreatywnoscią i zdobycie nowych umiejetnosci czeka!

 

4. Project Manager

 

Poszukuje wolontariusza z doswiadczeniem organizacji projektow w wieloosobowym zdalnym i rozproszonym teamie. Glowny nacisk kladzony bedzie na jakosc oraz terminowosc projektow. Jako ze prace mozna wykonywac za darmo za pomoca mediow takich jak email/Skype, jest to idealna pozycja dla doswiadczonego wolontariusza z entuzjastycznym podejsciem do pracy z ludzmi.

 

5. Ksiegowy

 

Szukamy wolontariusza z dosiwadczeniem prawno/biurokratycznym ktory bylby w stanie wykazac jasno iz nasza organizacja jest non-profit i zdobyc granty od rzadu na rzecz rozwoju. Obycie z prywatnymi kontami szwajcarskimi jest liczona jako bonus.

 

 

pozdrawiam i licze na szybki odzew

Szef

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

....

pozdrawiam i licze na szybki odzew

Szef

 

Popłakałem się ze śmiechu. Dawno nic mnie tak nie rozbawiło na tym forum.

A księgowy mnie rozbił już kompletnie hahaha

Obycie z prywatnymi kontami szwajcarskimi jest liczona jako bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 modne gadzety ktore mozna wyciągnąc przy znajomych w ramach narzędzi pracy i da rade.

 

polecam: 1. kubki ze starbucksa 2. białe sznurówki do bluz z kampturem, koniecznie z grubymi koncami by wygladały jak słuchawki 3. biografia Majdana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

w zwiazku z rozwojem firmy poszukujemy wolontariusza na nowe stanowisko:

 

6. Fotograf

 

Zainteresowany fotografią portretową i/lub dziecięcą. Idealnie przebywający w kraju trzeciego swiata objetego glodem lub plagą. Wymagane jest posiadanie aparatu (najlepiej drogiego, bo robi lepsze zdiecia) oraz mozliwosci przeslania zdiec przez internet.

 

pozdrawiam i dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ApaczoS, na razie poszukiwane są biedne głodne dzieci z Afryki, a nie Natywni Amerykanie głodzeni w rezerwatach przez rząd, który jest naszym sojusznikiem w odstrzale natywnych głodnych dzieci w Afganistanie i Iraku. Pilnuj kolejki, Tobie też wybije dzwon, ale dopiero w III akcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej jak to mozliwe - roznica jest taka jak pomiedzy spiewaniem skomponowanej przez siebie piosenki a spiewaniem czegos co ci kazali i na sposob jaki ci kaza. Jak pracujesz dla siebie to masz pelna wolnosc i mozesz pokazac na co cie stac. Klient niejednokrotnie moze byc pozbawiony gustu, wprowadzac poprawki rujnujace prace a potem ten wynikowy projekt trafia do twojego portfolio.

Portfolio nie jest tylko po to zeby pokazac, ze pracowales dla kogos ale po to zeby pokazac na co cie stac.

Poza oczywiscie prostym faktem, ze praca dla kogos za darmo to zwykle frajerstwo i stawianie sie dobrowolnie w pozycji niewolnika.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie dwoch projektow jest mniej pracochlonne od robienia jednego? :D

 

Możesz zrobić jeden do folio za darmo, możesz zrobić jeden za kase ale się do folio nie nada bo klient ma, często bardzo inteligentne "uwagi" (ostatnio usłyszałem: tu jest nieokreślona pora dnia. Proszę to zmienić :D )

 

I ostatecznie możesz zrobić jak klient chce, a przy okazji przy niewielkich zmianach uzyskać to co się samemu uważa za dobre.

 

Zresztą zazwyczaj jest tak, że pierwsza wersja, którą wysyłasz, jest właśnie tym "Twoim" projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności