Skocz do zawartości

TurboSmooth Pro


adek

Rekomendowane odpowiedzi

TurboSmooth Pro to modyfikator poprawiający działanie standardowego TurboSmootha w 3ds max. Koszt licencji plugina to  40EUR. Plugin ten poprawia między innymi kwestie opisane kiedyś przez Neila Blevinsa dotyczące standardowego modyfikatora.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2592

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie lubię takiego gadania, ale naprawdę jestem zaskoczony, że 3ds Max nie ma czegoś takiego od razu w pakiecie...

 

mookieniestety Autodesk jako priorytet stawia np mozliwosc ustawienia gradientu jako tla viewportu, a fukcjonalnosc i narzedzia ktore mogly by przyspieszyc/ulatwic prace lezy jak widac w wielu przykladach w gesti uzytkownikow :] - wiec mnie to wcali nie dziwi ze w maxie tego nie ma :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam to taką opcję widziałem w blenderze kilka lat temu, jak go testowałem. Do czegoś to może się przydać. Jedyne ale to gęstość siatki jaką trzebaby zastosować. Myślę, że konkretny model jak auto wyszedłby dużo cięższy niż przy normalnym modelowaniu. Szkoda, że nie zaprezentował obok siebie np. drzwi auta zrobione normalnie i przy użyciu tego. Mnie by interesowało ile mają poligonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tak właśnie powinien działać wbudowany ts. Ale jakoś modelowanie wagami do nie nie przemawia. Edgeloopy sie juz przyjęły, dają większa kontrole, i siatka jest gęsta tam gdzie trzeba...

 

Poza tym pluginy do tak podstawowych rzeczy, to strzelanie sobie w stope. Potem otwieramy scene w innym maksie i nawet modelu nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy ten plug wykorzystuje implementację Pixarowego smootha, która została niedawno uwolniona na otwartej licencji.

Jeśli to Pixarowy smooth to przy lżejszej siatce i większej wydajności można uzyskać jakość modelu z dodatkowymi edgeloopami używającego starego smootha.

 

Blender ma coś takiego, ale jeśli ten plugin wykorzystuje Pixarowską implementacje, to Blenderowy smooth byłby w tyle, potrzebowałby większego levela + wydajność była by mniejsza, no i brakowało by weightów dla pojedynczych vertexów.

 

@deshu

 

Na pewno Autodesk niedługo zaimplementuje to w Maxie, używając gotowca od Pixara o którym napisałem wyżej.

 

W najgorszym położeniu jest Blender :D jeśli nie zmienią niefortunnej licencji to Blenderowcy obejdą się smakiem i pozostanie jedynie napisanie ich własnej implementacji... na którą będzie trzeba poczekać, nie mówiąc o późniejszej optymalizacji i konserwacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to wyciągają kasę za wrappera pod Maxa :)

 

Dokumentacja została uwolniona przez Pixar wieki temu, na jej podstawie Modo napisał własną implementacje, ale na tegorocznym Siggraph Pixar uwolnił ich własną implementacje, czyli gotowego lib'a.

 

To trochę pracy kosztuje, ale to krótkoterminowy zarobek, na bank niedługo to zaimplementują w gołym maxie.

 

Chyba że otodesk wpadnie na jakiś zabawowy pomysł i postanowią to dodać jedynie do Maya jako super duper ficzer dla animatorów :X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za roznica czy pixarowski czy nie ? Wazne ze dziala i spelnia zalozona funkcje, a mimo ze pixar "uwolnil" to juz jakis czas temu nikt jakos do tej pory nie kwapil sie zeby to wykorzytac i udostpenic darmowy plug dla maxa. A skoro autor pluga jest na tyle lebski ze potrafil wykorzystac to co dal pixar i napisac wlasny plug to i pobiera za niego pieniadze. Wiedza kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności