Skocz do zawartości

Modelowanie wibratora


shemko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zlecenie na zrobienie prezentacji przedstawiającej model wibratora pewnej firmy zajmującej się właśnie drogerią erotyczną.

 

Kształt jest symetryczny jednak wygięty w taki sposób że uniemożliwia to zastosowanie obrotu w okół osi.

Na razie próbuje działać na zasadzie obrysu zdjęcia poniżej i zastosowania modyfikatora boolean dzięki czemu uzyskuje kształt wibratora o zaostrzonych krawędziach (przykład). Czy ktoś mógłby doradzić jak najprościej uzyskać formę przedstawioną jak na zdjęciu poniżej? Z góry dziękuje za pomoc!

 

Untitled_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Za przeproszeniem. Ale ch****a geometria. Dziękuję za uwagę. Zacznij modelowanie od 6 kata. lub 4kąta. Wymodeluj bazowy model przy użyciu Mesh Smootha. Colapsuj i wycinaj na gęstej siatce to co chcesz. pamiętaj o support edgeach.

 

Jeżeli taki Ujowy kształt stanowi dla Ciebie wyzwanie to się dziwię że w ogóle podejmowałeś się zlecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat prosili mnie znajomi dlatego się zgodziłem. Generalnie zajmuje się architekturą więc nigdy nie bawiłem się w modelowanie fallicznych kształtów. Liczyłem, że może będzie jakaś szybsza droga do otrzymania tego kształtu aniżeli modelowanie cylindra na vertexach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat prosili mnie znajomi dlatego się zgodziłem. Generalnie zajmuje się architekturą więc nigdy nie bawiłem się w modelowanie fallicznych kształtów. Liczyłem, że może będzie jakaś szybsza droga do otrzymania tego kształtu aniżeli modelowanie cylindra na vertexach.

 

Bez przesady architektura to nie tylko boxy. Taki ksztalt chyba wymodeluje kazdy po kilku tygodniach zabawy w 3d. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahahahahahahahahahahahahaha jeszcze się śmieję co popatrzę na tytuł :) mam tylko nadzieje że nie będzie jak to kiedyś ktoś zapytał na forum jak się robi płytki podłogowe i dostał wykład z klejów przycinania i rodzajów kładzenia :)

A na poważnie metoda Draba będzie chyba najlepsza, można jeszcze tak jak się modeluje kadłub statku czyli machasz przekroje splajnami w formie zdeformowanych okręgów i łączysz to nurbsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, zdecydowałem się na sposób zaproponowany przez uzytkownika "xmass". Zrobiłem obrys symetrycznego rzutu, następnie użyłem modyfikatora "lathe". Powstały w ten sposób symetryczny kształt wygiąłem modyfikatorem "ffd". Był to chyba rzeczywiście najłatwiejszy sposób a efekt wyszedł zadowalający. Właśnie renderuje animacje do prezentacji. Swoją drogą, czy w renderowaniu animacji do pliku .avi jest możliwość wyciągnięcia kanału aplha i wykorzystania go np. w adobe premiere do zmiany tła?

 

Rozumiem, że temat może być odrobinę wstydliwy dla niektórych nawet zabawny ale wydaje mi się, że każdy produkt sprzedać można w fajny, kulturalny sposób jeśli podchodzi się do tematu profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.avi nie daje takiej możliwości, najłatwiej alphę lub transparętność uzyskasz renderując do .mov lub serię .png.

 

Jeśli jednak chcesz twardo stać przy avi, wtedy proponuję nadać 100% black materiał, self illuminated na tło i 100% white self illuminated na obiekt.

 

Swoją drogą, problem z modelowaniem tak prostego obiektu trochę źle o Tobie świadczy. Do tego technia z bolean? Serio? Całość powinna być zrobiona z cylindra wg mnie minimum 8 krawędzi.

 

6 da Ci dziwny cap na topie, i delikatny problem z symetria.

Edytowane przez Biolo_idiota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno Ci powiem, niewazne jakiej techniki modelowania uzyjesz ten wątek będzie sie cieszył dużą oglądalnością :)

 

Zdecydowanie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Biolo_idiota: Bo Kramonowi daje się minusy nie za treść tylko dla sportu/ideii.

To może tym idealistom wreszcie by kota pogonić, można zrozumieć minusy w przypadku gdy chrzani głupoty albo nie na temat ale tu się ktoś wyrwał :))))

Tlo nudne przydalby sie bardziej realistyczny enviroment. . .

Co jest realistycznym enniwiromentem dla wibratora ........?

A tematu szkoda ze zakończony ale życzmy autorowi aby miał więcej zleceń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności