Skocz do zawartości

The Foundry na sprzedaż.


Monio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dobra dobra, ale trochę nie nadinterpretujecie tego? Czy chodzi o całe The Foundry czy sam dział zajmujący się efektami. Co w sumie w tej chwili nie jest złym posunięciem. Wtedy całość będą mogli przeznaczyć na dział rozwijający oprogramowanie. Czy źle rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, ale trochę nie nadinterpretujecie tego? Czy chodzi o całe The Foundry czy sam dział zajmujący się efektami. Co w sumie w tej chwili nie jest złym posunięciem. Wtedy całość będą mogli przeznaczyć na dział rozwijający oprogramowanie. Czy źle rozumiem?

 

To info jest tak źle napisane(chyba) jakby the foudnry było jakimś domem produkcyjnym a chodzi o to, że dostarczają oprogramowanie i w taki sposob jest to jako vfx team. Bo innego nie ma. Też się na to złapałem i drążyłem na początku o jakich do cholery vfx team chodzi.

Chodzi o the foundry jako firmę raczej całe bo takie coś Carlyle Group od 2011 posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o to mi chodzi. Nigdzie indziej nie mogę znaleźć czegość więcej. A zaraz pewnie ta plota też się rozniesie. Może The Foundry coś napisze oficjalnie. Miałem nadzieję, że potwierdzicie, że The Foundry miało jakiś dział VFX gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty- Lol. Pioneer sprzedał swój oddział djski we wrześniu tego roku.

 

ahh my bad, ja przestałęm się interesować tym kiedy był status że to fake. Bo najpierw poszła plota potem poszło info że to fake, bo akcje i tak dalej balbala, a jednak sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie Brad Peebler się wypowiedział w wątku na forum modo.

"OK, OK so what about the news that Carlyle is going to sell The Foundry? Point of fact is that this is what private equity does and so it is natural for us all to assume that one day Carlyle will sell their shares. Did you know The Foundry has been sold before? A couple times actually and each time it has gotten bigger and stronger. What does that mean for the future? Even I can’t say. But I can tell you that if I have anything to do with it, we’ll be a household name in 5 years. How?

 

Today we dominate in VFX

 

Today we are rapidly growing in games development from AAA to indie and mobile.

 

Today we have a strong foothold in design and CGAM.

 

We are working to change the way people think of product design and doing so with some AMAZING partners. You won’t believe it when you read it. I wish I could say more.

 

We are the leader in image manipulation for the budding AR/VR market. Consider AR/VR as a viable use case for stereographic and/or multi-cam 360 immersive content and you can quickly see that NUKE is positioned to dominate yet another important market.

 

Mischief is a very successful first cut at our massive brand building activities but the engine behind it ADF is equally if more subtly important to our long term strategy.

 

There are so many industries that will embrace The Foundry tech from our standard VFX/Media and games, to Design, AR/VR and even 3D printing. Did I mention user generated, customizable content? Probably too soon to mention that but let’s call this a placeholder.

 

Indeed, one day there will be a new major stockholder in The Foundry and they will have made a very wise investment indeed. As have you, our loyal customers. Change can be scary but one thing that hasn’t changed is our commitment to being open and honest with you. Now, let’s enjoy the ride shall we? " Brad Peebler

 

http://community.thefoundry.co.uk/discussion/post.aspx?f=4&t=94740&p=849080

 

W sumie takie chill chill.

Rok 2015 pokaże co się podzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym wątku padła nazwa kupca, było jeden dzień, a teraz tego wątku nie mogę znaleźć, także napiszę jak kto nie jest na bieżąco. kupcem jest Adobe. znaczy news to nieoficjalny przeciek. sam proces sprzedaży ma potrwać do lata. Adobe Modo? w sumie... zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. O ile ta plota się potwierdzi to ja widzę 2 potencjalne scenariusze.

1. Adobe walczące z ADSK o masowego klienta na rynku softów 3D. Z ich miliardami na marketing Modo mogłoby szybko stać się najpopularniejszym pakietem 3D. Opcja fajna i mało prawdopodobna.

2. Adobe dogada się z ADSK żeby ich softy działały komplementarnie, żeby podzielić tort i sobie nie szkodzić. Czyli Modo umrze a Adobe postawi na Nuke, Mari, Katane i inne. Opcja niefajna i niestety bardziej prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio

w portfolio Foundry najważniejszy jest Nuke, pewnie Katana-nawet nie ma ceny na stronie i kilka pluginów, generalnie soft dla PRO. Modo spokojnie mogłoby kosztować dwa razy więcej, imho możliwe że stara ekipa Luxology ciśnie na trzymanie ceny bo raban się zrobi wśród starych użytkowników, czyli największej grupy, a na rzesze nowych nie ma co liczyć. Mari to nie moja działka, ale z punktu widzenia laika cena jest zdecydowanie za wysoka do ceny Modo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to jaka sytuacja stoi za taką decyzją, żeby sprzedać taką firmę jak Foundry?

I to jeszcze szukają kupca, może jak by się ktoś wcześniej do nich zgłosił z bardzo fajną ofertą, ale szukają?

 

Czy ktoś uznał, że akurat teraz uda się opchnąć najdrożej, bo potem by taniało?

 

Czy zyski akcjonariusze mają niższe niż się spodziewali i chcą spieniężyć?

 

Jestem zwykłym januszembiznesu, więc może nie rozumiem, ale jak by coś dobrze rokowało zyski, to bym tego nie sprzedawał.

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikkiz - może właśnie teraz był moment na zgarnięcie zysków, żeby nie czekać w nieskończoność

 

ja adobe widzę chyba jako najlepsze rozwiązanie, zdecydowanie lepsze niż kolejna grupa kapitałowa, której członkowie nawet nie wiedzą do czego modo służy, a są skupieni jedynie na pieniądzu. to nie rokuje dobrze dla softu, bo jego nauka jest długa i ludzie by nie chcieli ryzykować inwestycji czasu, lat w coś co może z nienacka paść z powodu widzimisia grupy kapitałowej. na taki układ nikt nie będzie chciał iść. adobe z mojego punktu widzenia softwarowca jednak to sofciki cacuszka, profeska i wiedzą co dobre, w takim towarzystwie modo ma okazję się wzmocnić i to bardzo. także no tak gwoli wizualizacji przyszłości, oficjalnie jest jeszcze cisza

 

1pudel - też ich tam sprawdzałem, a czy zauważyłeś że jednym z członków carlyle jest george bush?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już kumam. czyli parafrazując: to nie była dla carlyle krowa mleczna (nie kupili, żeby doić) tylko prosiak tucznik, podkarmili, urósł i sprzedają tłustszego drożej, a adobe zrobi z niego pasztet i salceson :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności