Skocz do zawartości

Wacom Cintiq 13HD touch


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dlaczego uważasz, że poprzedni Cintiq 13 miał słaby panel lcd? Bawiłem się nim trochę i uważam, że jest całkiem ok. Nową wersją "Touch" nie jestem za bardzo zainteresowany ze względu na brak możliwości wykorzystania dotyku w Zbrushu. Cieszę się za to, że ceny zwykłej wersji 13 HD spadły od razu o 100 euro. Szkoda, że Wacom nie ma w gamie swoich produktów wersji np. 15HD. Mogliby też pokusić się o dodanie 2 dodatkowych klawiszy programowalnych, jak ma to miejsce w Cintiqu Companion, albo tego aktywnego kółka z Intuosa (np. do zmiany średnicy pędzla, zoomu itd.).

Edytowane przez zaki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rany, kto takie teksty pisze, materiał prasowy...

"wyświetla 16,7 miliona kolorów" nie wyświetla bo mu się tyle pixeli na ekranie nie zmieści. Taką ma paletę... to skrót myślowy. Widać że tłumacz nie miał pojęcia o tym co pisze... Ależ mnie takie błędy wkurzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ekran dotykowy w Cintiq 24 wzmagał odsunięcia rysika na dystans min 10 cm, by móc ręką obrócić obraz/obiekt. Bardzo nieintuicyjne. Poza tym widziałem w działaniu poziom precyzji tego ustrojstwa. Bywa, że są kłopoty z trafieniem w ikonkę. Dzięki tej wiedzy kupiłem zwykłego Cintiq, a ten pozostawiłem Wacomowi do dopracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ekran dotykowy w Cintiq 24 wzmagał odsunięcia rysika na dystans min 10 cm, by móc ręką obrócić obraz/obiekt. Bardzo nieintuicyjne. Poza tym widziałem w działaniu poziom precyzji tego ustrojstwa. Bywa, że są kłopoty z trafieniem w ikonkę. Dzięki tej wiedzy kupiłem zwykłego Cintiq, a ten pozostawiłem Wacomowi do dopracowania.

 

Tzn. kupiłeś Intuosa? Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc kompletnie nie wiem o czym mówi Shogun ale prawdą jest że przynajmniej w poprzednich edycjach Cintiqów były spore problemy z Touchem które sprawiały że wydatek stawał się kompletnie nieopłacalny. W Platiżu pracuję na 24HD Touch i ta dodatkowa funkcja nadaje się wyłącznie do przeglądani internetu. W Companionie podobno też to nie działa. Może w nowych wersjach poprawili, może nie. Na Surface Pro 3 działa jak należy więc jak się chce to można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kupiłem Cintiq 24HD, ale nie Touch. I tak, jak mówi Biglebowsky, ten touch to tylko do netu się nadaje, bo nawet do grania jakoś tego nie widzę. No, może w coś typu Heroes, ale na pewno nie COD, o Wiedźminie już nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się skusiłem:), zamówiłem…, 2 dni czekałem, dziś otrzymałem i co?……. TRAGEDIAAAAAAAA JAKICH MAŁO

komunikat "cable disconnected" przy próbie podłączenia do Imaca z 2012, zniszczył mi dzień. Przy próbie podłączenia okazuje się, że sprzęt za blisko 4200 zł jest bezużyteczny dla osób, które nie posiadają slotu HDMI w komputerze!. Zamiast dorzucić od firmy przejściówkę HDMI

( co np: w moim przypadku jest dodatkowym kosztem 140zł http://store.apple.com/pl/product/HFQL2VC/A/przejściówka-moshi-mini-displayport-hdmi-4k?fnode=4d3b332d0b06c0d20525081be709de45f2a360122c492b1e81249e7795050767af384c25549851932690db9535d6440990e21db10bb248937e02efe05ca41c0a8319d0098d7802edc84d00a3fea2bcafd0d8817a43df3b0edbdb8297eae2d74fbd00361c6ea5644e48e1d2e90c7dc5f6, otrzymujemy sciereczkę + przejściówke zasilania…………. Brak mi słów na *****ienie jakie mnie dopadło, sorry ale musiałem to napisać.

 

pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuude. Nie widzę powodów dlaczego mieliby dawać taką przejściówkę. Każdy desktopowy pecet i większość obecnie produkowanych laptopów ze średniej półki ma HDMI w standardzie i to do tego standardu się Wacom dostosował. Czemu pecetowcy mieliby jeszcze dopłacać stówę do i tak drogiego sprzętu dlatego że Apple wymyśliło sobie jakiś kabelek? Wybrałeś Maca, musisz się po prostu liczyć z takimi wydatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się skusiłem:), zamówiłem…, 2 dni czekałem, dziś otrzymałem i co?……. TRAGEDIAAAAAAAA JAKICH MAŁO

komunikat "cable disconnected" przy próbie podłączenia do Imaca z 2012, zniszczył mi dzień. Przy próbie podłączenia okazuje się, że sprzęt za blisko 4200 zł jest bezużyteczny dla osób, które nie posiadają slotu HDMI w komputerze!. Zamiast dorzucić od firmy przejściówkę HDMI

( co np: w moim przypadku jest dodatkowym kosztem 140zł http://store.apple.com/pl/product/HFQL2VC/A/przejściówka-moshi-mini-displayport-hdmi-4k?fnode=4d3b332d0b06c0d20525081be709de45f2a360122c492b1e81249e7795050767af384c25549851932690db9535d6440990e21db10bb248937e02efe05ca41c0a8319d0098d7802edc84d00a3fea2bcafd0d8817a43df3b0edbdb8297eae2d74fbd00361c6ea5644e48e1d2e90c7dc5f6, otrzymujemy sciereczkę + przejściówke zasilania…………. Brak mi słów na *****ienie jakie mnie dopadło, sorry ale musiałem to napisać.

 

pozdr..

 

 

apple od dawna zostało wyrzucone ze świata 3D? więc czemu cię nagle ździwiło że jest jakiś problem z tym?

 

apple od x lat idzie w mobilność i prace z tym związane. Ich głownym celem jest mobilny produkt, który działa długo na bateryjce.

3D to totalne przeciwieństwo potrzebujesz mocy obliczeniowej.. i dużego monitora stacjonarności..

 

Więc niedziw się że firmy wybierają A a nie B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale platforma nie powinna mieć znaczenia, w moim odczuciu sprzęt za taka kasę powinien spełniać " podstawowe kryteria" takie jak... nie wieże, ze to pisze:) możliwość uruchomienia!!!!!. Nie wspomnę już o sposobie prezentacji jaka Wacom prezentuje na YouTube. Czy chcesz czy nie oficjalny tutorial instalacyjny, odbywa się przy użyciu maca pro, i co najfajniejsze Pokazuje brakująca przejściówkę!

 

Jako, ze nabyłem urządzenie, które kosztuje nie mała kasę, z pełna premedytacja uwazam, ze niemozliwosc uruchomienia "igły" na 2,5 letnim sprzęcie jest karygodne, produkt nie trzyma standardu do jakiego byłem przyzwyczajony. Mam niesmak bo zamiast 1 maja projektować z moim 6 letnim synem koszulkę w stylu maincrafta, będę czekał do momentu otwarcia ispota.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tester
apple od dawna zostało wyrzucone ze świata 3D? więc czemu cię nagle ździwiło że jest jakiś problem z tym?

 

apple od x lat idzie w mobilność i prace z tym związane. Ich głownym celem jest mobilny produkt, który działa długo na bateryjce.

3D to totalne przeciwieństwo potrzebujesz mocy obliczeniowej.. i dużego monitora stacjonarności..

 

Więc niedziw się że firmy wybierają A a nie B.

 

Ździwiło przez ź?

Niedziw razem?

Do tego w kilku miejscach przydalyby sie przecinki, a własciwie jeden przecinek oraz jedna kropka, bo sie dziwnie czyta. No i zaczynanie zdania (i do tego nazwa firmy) z malej litery?

 

Normalnie nie reaguje na takie bledy, bo sam nie jestem swiety, ale tu ich tyle machnąłeś ze mi szklo na monitorze peklo.

Edytowane przez tester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ździwiło przez ź?

niedziw razem?

+ w kilku miejscach przydalyby sie przecinki bo sie dziwnie czyta. No i zaczynanie zdania (i do tego nazwa firmy) z malej litery? Please...

 

Normalnie nie reaguje na takie bledy, bo sam nie jestem swiety, ale tu ich tyle machnoles ze mi szklo na monitorze peklo.

 

Machnąłeś*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurozłącza i chinch też nie ma, jak ja to podłącze do mojego magnetowidu? :D Masz możliwość uruchomienia go na każdej maszynie która wspiera HDMI. Od jakiś jakiś 8 lat to jest powszechny standard. Wiń Appla twój 2,5 letni komp nie ma takiego wyjścia i każą ci kupować drogie przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Tester, tak to już jest po piwkach:)

 

Maciek głupoty piszesz, na codzień zarówno w pracy jak i w domu, korzystam z Appla i jestem bardzo zadowolony, Windows to trup w porównaniu z OS X. W 3d śmigam na modo, 2d pakiet CC. Na firmowym Imacu ( i7, 32 GB ram) projektowałem 10 metrowa ścianę która Pod koniec kreacji ważyła blisko 20 GB i co najlepsze dało radę to jeszcze obrabiać! Do tego dodam szybkość poruszania się w systemie, minimum klikania, wszystko pod ręką i masz idealne środowisko pracy. Jesli nie miałeś jeszcze stucznosci z platforma mac, to mogę ci zagwarantować, ze po miesiącu pracy nie będziesz chciał wracać do windowsa.

 

Monio dzięki za radę:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niesmak bo zamiast 1 maja projektować z moim 6 letnim synem koszulkę w stylu maincrafta, będę czekał do momentu otwarcia ispota.

Pozdr

 

Polecam kartkę i kredki- świetne rozwiązanie "offline". Sprawdza się od lat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Tester, tak to już jest po piwkach:)

 

Maciek głupoty piszesz, na codzień zarówno w pracy jak i w domu, korzystam z Appla i jestem bardzo zadowolony, Windows to trup w porównaniu z OS X. W 3d śmigam na modo, 2d pakiet CC. Na firmowym Imacu ( i7, 32 GB ram) projektowałem 10 metrowa ścianę która Pod koniec kreacji ważyła blisko 20 GB i co najlepsze dało radę to jeszcze obrabiać! Do tego dodam szybkość poruszania się w systemie, minimum klikania, wszystko pod ręką i masz idealne środowisko pracy. Jesli nie miałeś jeszcze stucznosci z platforma mac, to mogę ci zagwarantować, ze po miesiącu pracy nie będziesz chciał wracać do windowsa.

 

Monio dzięki za radę:)

 

Pozdr

 

 

Mój ojciec pracuje na mac'ch odkąd one praktycznie powstały mam w domu całą rodzine od G3 po najnowszego macbooka z retiną, starsze modele poszły na śmietnik :P Owszem można.. ale po prostu.. No jakby ci to ująć, na poczciwym blaszaku wyrenderował się 5 razy szybciej.. po prostu w 3D jest potrzebna ta moc obliczeniowa.. której niestety mac'i nie mają, a może mają ale za zylion pieniędzy (mac PRO). OSobiście strasznie zazdroszczę ludzią którzy pracują w 2D czy piszą teksty itp generalnie prace nie wymagające 16 giga ramu i tylu rdzeni itp.. bo wtedy brałbym bez zastanowienia macbooka.. a tak niestety musze pracować na PC.

 

no właśnie pisałeś na firmowym.. koszt tego maca równa się 18 rdzeniowej stacji roboczej. z 64 giga ramu np... myślę że byś się zastanowił przed zakupem :P

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na firmowym Imacu ( i7, 32 GB ram) projektowałem 10 metrowa ścianę która Pod koniec kreacji ważyła blisko 20 GB i co najlepsze dało radę to jeszcze obrabiać!
No pewnie, takie rzeczy tylko na maku. W końcu PC za 15 tysiaków z 2 Xeonami nie może się równać makowi z prockiem za 1500 zł. Na makach moc obliczeniowa magicznie się przemnaża. Lol. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ciesz się, że nie masz nowego mak booka, bo bys musiał lecieć po sześć przejściówek.

Na stronie kupna Cintiqa jest nawet reklama w ficzersach kabla 3w1 z hdmi więc da rade sie domyślić.

Swoją drogą komputer bez hdmi, hehe nie wiedziałem, że takie produkują, to pewnie ze 3usd w montowni kosztuje producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie "magicznej" jakości Apple od developerów blendera.

- Our very active OS X platform maintainer for many years, Jens Verwiebe - had a

suprising statement. He's going to abandon OS X as a serious 3D/graphics development

platform. This, he said, because of lack of quality GPU support (OpenGL, OpenCL)

and annoying Yosemite glitches. It makes this platform too painful to keep using seriously.

Jens will stay around for at least the 2.75 release. Martijn Berger volunteered to

take over duties.

Nie dość że wsadzają mobilny badziew do niemobilnych kompów za grube tysiące to od dawna mają ogromne problemy ze sterownikami. Czy to na Nvidiach czy to na AMD, od lat są w tyle za windowsem. Do the math, to nie jest dobry sprzęt do wymagającej grafiki 3D i świecące jabłuszko niczego tutaj nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności