Skocz do zawartości

Windows 10


skalpel3d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i co w tym złego że mam reklamy które mnie mogą faktycznie zainteresować a nie totalny bullshit. plus reklamy targetowane są od forever..

 

aż tak ci to przeszkadza że masz reklame która może cię zainteresować np reklamy wszelakich farm renderujących czy sklepów z modelami 3D i softami 3D. rozumiem że wolisz reklamy pampersów albo jakiś innych bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale monio. ty nie rozumiesz jednej sprawy. Nic się nie zmieniło przez ostatnie 10 lat w tej kwesti oprócz tego że teraz ludzie o tym wiedzą xD i teraz zarzekają się że nie będę używać tego sramtego i owego. Ale dotychczasz jakoś używali i nic im nie było.

 

Serio przeszkadza ci tak bardzo że NSA, ma dostęp do wszystkiego na świecie, i filtruje to dla bezpieczeństwa ludzi. Natomiast to że reklamy są targetowane to jest robione w zupełnie inny sposób. :) i też jest to praktycznie odkąd się pojawiły one w necie. Tak ci to bardzo przeszkadza?

 

przecież te dane nie są publikowane w gazetach czy na pudelku. Tylko jedynymi osobami które mają do nie dostęp jest NSA/google/microsoft. etc. i też używają ich mega rozsądnie.

 

co do samego systemu.

 

well mam 2 laptopy. jeden jest na windows 7 drugi jest na windows 8. Well ten na 7 kosztował o 1000zł więcej i generalnie na papierze gniecie tego z 8. Natomiast jak sprawa wyglada na codzien? ten na 8 śmiga jakby to był i7 5.0 natomiast ten na windows 7 jakby to był android. 10 jest podobno tak samo szybka jak 7. więc jak bym kupował nowy komputer hell yes windows 10 czy 8.

 

Ten cały metrowy shit jest świetny z 2 powodów. mam na nim przegladarke. muzyke filmy i takie tam głupoty skajpa. czyli daily shit w domu. naciskam START. i przechodze na styl windows 7. w sensie pulpit z ikonami a tam mam wszystko związane z pracą apki do pracy i tak dalej syf, z maili. 2 skype który jest niezależny! co jest fajne bo moge mieć 2 skype uruchomione 1 prywatny 2 praca. i przełaczam sie między tym tylko jednym przyciskiem. całkiem spoko.

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ouNOGlU.png

 

Czytałem to już tysiące razy. Mylisz się okrutnie. To jest bardzo popularny argument, niestety jest pozbawiony logiki i opiera się o zawężone pojmowanie problemu. Da się go obalić na setki sposobów, tym więcej im bardziej jest skomplikowane prawo i sytuacja polityczna na świecie. Nie będę tutaj tego wypunktowywał bo temat jest już przewałkowany w teorii i praktyce. Poczytaj sam.

 

https://www.google.pl/search?q=nothing+to+hide+argument

https://myshadow.org/nothing-hide

 

Pomyśl przez jaki pryzmat patrzysz na problem. Jesteś z Polski więc należysz do tego najbogatszego miliarda ludzi i masz (w skali świata) zajebiście stabilną sytuacje. My Polacy uwielbiamy narzekać jak to nasz rząd jest zły ale prawda jest taka że w większości miejsc na świecie żyje się o wiele trudniej, o rzędy wielkości trudniej.

Myślisz że armia tysięcy chińskich hakerów nie będzie w stanie przejąć bazy danych od MS (który przecież słynie ze świetnych zabezpieczeń ;) ) żeby wykorzystać te dane przeciwko swoim obywatelom?

Jaką masz pewność że z ciągu paru lat nie nastąpią jakieś gwałtowne fluktuacje polityczne i te rzeczy które dzisiaj wrzucasz do kategorii "nic do ukrycia" nie staną się nielegalne?

 

To oczywiste że władza zawsze szpiegowała ludzi. Pytanie dlaczego ludzie tak łatwo godzą się żeby dawać im jeszcze potężniejsze narzędzia które będą wykorzystywane przeciwko nim samym.

 

NSA, ma dostęp do wszystkiego na świecie, i filtruje to dla bezpieczeństwa ludzi.
Których ludzi? Opozycjonistów politycznych, aktywistów Praw Człowieka czy kolejnych tysięcy cywili którzy zginą w atakach dronów? Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie10 lat wiele sie zmienilo niestety.

Polecam wyklad z CCC z zeszlego miesiaca - czemu aktywisci uciekaja z usa.

 

Nie chce sie wlaczac do rozmowy, nie kazdy musi to rozumiec, to dosyc skomplikowane kwestie. Napisze tylko co sie zmienilo przez ostatnie 10lat. Mozemy gromadzic wiecej danych i lepiej je przetwarzac. Mozemy lepiej modelowac i przewidywac zachowania nie tylko grup ludzi ale juz takze coraz lepiej jednostek. Dostep do tych danych pozwala budowac olbrzymia przewage na rynku przez co tracisz np. wolny wybor towarow, bo zaczynasz miec ograniczony dostep do szerokiej oferty.Efektem takiej przewagi jest mozliwosc oferowania Tobie nizszej jakosci produktow, za ktore placisz wiecej niz kiedys za lepszej jakosci produkty. W efekcie pracujesz wiecej, posiadajac mniej. Ale wystarczy kupic dane lokalizacyjne od googla czy ms, by optymalnie ustawic billboard utwierdzajacy Ciebie w przekonanium ze to wina imigrantów, zydow i merkel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zawsze myslalem, ze nie mam nic do ukrycia to to cale szpiegowanie mi wisi. Argument, ze moze sie to zmienic w przyszlosci niezaleznie ode mnie jest tak trafny, ze zmienia mi myslenie diametralnie. Niby takie oczywiste a jednak nie do konca. Brawo Monio. Z drugiej jednak strony milo ze jest to w umowie i milo ze o tym wiemy. Nie musimy instalowac. Jest jeszcze osx czy linux.

 

Edit: Pytanie czy sa to mniej szpiegujace systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną nowy OSX szpieguje userów w dużo mniejszym stopniu niż WIN10 ale za to nadal większym niż WIN7. W większości dystrybucji Linuxa raczej nie ma takich problemów. Niektóre jednak (Android w wersji od Google) korzystają w dużym stopniu z tak zwanych Binary Blobs które potencjalnie mogą zawierać dowolny złośliwy kod. https://en.wikipedia.org/wiki/Binary_blob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy ciągle gadacie że soft szpieguje lolz. jak od dawna wiadome jest że NSA szpieguje po przez hardware. więc to mnie śmieszy głównie że ludzie biorą ten mniej szpiegujący soft. fakt faktem jest że do M jest włamać się 10 razy łatwiej niż do NSA. Ale no mało jest firem które mają sprzęt żeby takie dane przetworzyć.

 

argument olafa jest bardzo dobry. i mówi sporo prawdy, aczkolwiek wrzuciłbym to trochę w inną kategorię. niż chronienie prywatności. a raczej wykorzystywanie informacji na niekorzyść społeczeństwa.

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o niebie ty o chlebie. Zawsze istniały instytucje zajmujące się szpiegowaniem, mas czy to pojedynczych jednostek. Pije do tego że ludzie są nieświadomi realnego zagrożenia jakie niosą za sobą co raz to lepsze narzędzia do inwigilacji i dają firmom oraz rządom przyzwolenie na rozwijanie ich, w zamian za zestaw ładnych ikonek albo iluzje bezpieczeństwa. W jakiś sposób dałeś sobie wkręcić że oni to robią dla wspólnego dobra. Prawda jest dokładnie odwrotna, po prostu jej jeszcze nie znasz bo masz "farta" żyć w tym a nie innym miejscu świata i nie miałeś potrzeby zainteresować się tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spory offtop wyszedł. Zupełnie tego nie rozumiem. Przecież Skalpel nie pytał o to, w jaki sposób jest rozwiązane pozyskiwanie informacji od userow przez MS, tylko pytał o wrażenia z użytkowania tego systemu pod kątem aplikacji graficznych (tak przynajmniej zrozumiałem).

Odnoszę wrażenie, iż ci, którzy tak wiele mają do powiedzenia, nie używali W10 jeszcze.

 

Jak już wcześniej pisałem - mam W10 i jestem zadowolony. Ładnie wygląda, MODO i inne programy działają bez problemu.

 

Przecież instalacja jest dobrowolna. Jeśli ktoś chce, to może używać Windowsa 95, jeśli spełnia jego oczekiwania. Nie wiem, skąd ten płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio Maciuś na temat panowie proszę naprawdę o tym ze produkty które są w fazie rozwojowej ciągną wszelkiego rodzaju informacje z naszych komputerów wiedza już chyba dzieci dwa ostrzeżenie o tym sam producent dostarcza. Mnie interesuje co będę miał lepiej dzięki win 10 albo co on pogarsza z czym mogą być problemy, o obiektywna opinie osób pracujących z grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio Maciuś na temat panowie proszę naprawdę o tym ze produkty które są w fazie rozwojowej ciągną wszelkiego rodzaju informacje z naszych komputerów wiedza już chyba dzieci dwa ostrzeżenie o tym sam producent dostarcza. Mnie interesuje co będę miał lepiej dzięki win 10 albo co on pogarsza z czym mogą być problemy, o obiektywna opinie osób pracujących z grafika

 

tak więc jak już pisałem ja pracuje na 2 laptopach głównie na mocniejszy jest 7 na słabszym jest 8. od początku tego roku 7 w sumie nie odpalałem chyba że potrzebowałem do renderowania. po prostu 8 jest mega szybka. a windows 10 to podobno ulepszona 8.

 

- - - Połączono posty - - -

 

W jakiś sposób dałeś sobie wkręcić że oni to robią dla wspólnego dobra. Prawda jest dokładnie odwrotna, po prostu jej jeszcze nie znasz bo masz "farta" żyć w tym a nie innym miejscu świata i nie miałeś potrzeby zainteresować się tematem.

 

no właśnie jestem świadomy tego że jestem szpiegowany. bo NSA robi to od dawna przez hardware więc to jaki masz system nie ma najmniejszego znaczenia więc to mnie po prostu śmieszy. osobiście mam już wywalone czy szpieguje mnie samo NSA czy też M. oczywiście wolałbym żeby to było tylko NSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos zamierza pracowac na windows 10 w 3ds max to radze sie wsztrzymac.ja wlasnie wracam do windows 8.1 kompletnie nie da sie na tym pracowac schrzanione odswiezanie interface'u powoduje ze przelaczanie sie miedzy zakladkami,oknami trwa czasem kilka sekund.Oczywiscie Autodesk nie wspomnial ani slowiem o tym kiedy zamierzaja wydac aktualizacje za to w ostatnim mailu przypomnieli mi o konczacej sie subskrybcji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:

http://antyweb.pl/dzieki-aktualizacjom-windows-7-i-8-gromadza-dane-podobnie-do-windows-10-jak-temu-zapobiec/

Windows 7 i 8 po aktualizacjach zbiera podobne dane jak windows 10.

 

A tu też dla zainteresowanych test analizy sieciowej windowsa 10: http://www.purepc.pl/oprogramowanie/czy_windows_10_nas_szpieguje_analiza_aktywnosci_sieciowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windowsa 10 mm już kilka miesięcy i jak na razie sprawuje się dość dobrze - działa w miarę szybko (lepiej niż wersja 7), ma kilka ciekawych funkcji (jak synchronizacja telefonu z komputerem), czy ładniejszy, bardziej przejrzysty interfejs. Z minusów to problem z niektórymi sterownikami i śledzenie przez Microsoft - można to rozwiązać zmieniając ustawienia w systemie lub instalując odpowiedni program, polecam DoNotSpy10, tutaj http://www.mamkomputer.info/donotspy10-i-nikt-nas-nie-bedzie-sledzil/ można o tym poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii telemetrii dokonywanej przez Windowsa 10 nie bawiłbym się w gotowe narzędzia dające efekt placebo jako DoNotSpy10,

a raczej bym pomyślał nad dokonaniem właściwych zmian ręcznie - jest dużo wskazówek o wyłączeniu usług/połączeń wchodzących w skład telemetrii systemu operacyjnego Windows 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym komputerze zainstalowałem 10 z pendrive. Na drugim przeprowadziłem aktualizację z 8 do 10. Co ciekawe na tym aktualizowanym nie musiałem na nowo instalować wcześniej posiadanego oprogramowania. Wszystko co było wcześniej działa nadal bez ponownej instalacji.

Działa stabilnie. Max i inne programy nie sprawiają problemów.

Jeżeli chodzi o "szpiegowanie" to znaczną część "wysyłanych do Microsoft informacji" można wyłączyć w czasie instalacji.

Na pewno trzeba uważać na kilka drobiazgów jak określenie sieci (domowa/firmowa - potem trochę problematyczna zmiana) czy konta do logowania (w domyśle konto Microsoft a nie lokalny użytkownik) itp.

Jak dla mnie jest OK. Na pewno wygodniejszy niż 8.

 

No i jeszcze uwaga do pierwszych postów. Aktualizacja nie ma numeru seryjnego (ktoś o tym pisał) i działa chyba tylko na starszej instalacji (7 lub 8) z ich numerami seryjnymi.

Czytałem również artykuł, w którym była informacja, że darmowa aktualizacja jest ograniczona czasowo. Warto więc, jeżeli ktoś planuje jednak zrobić w późniejszym czasie "ściągnąć" sobie pliki instalacyjne, bo mogą w pewnym momencie "zniknąć" z serwera Microsoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam moją przygodę w Windows 10.

Ostatnio Windows 8.1 upominał się o aktualizacje do 10 no to zrobiłem ją i po 2 tygodniach jednak wróciłem do Windowsa 8.1 bo jakoś nie odpowiadała mi ta inwigilacja jaką Microsoft zapodał w tej wersji Windowsa. Aktualnie wróciłem do 8 i jestem z tego zadowolony i mam nadzieję, że coś Microsoft zrobi z obecną wersją 10 i będzie ona bardziej przyjazna dla użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem do Windowsa 8.1 bo jakoś nie odpowiadała mi ta inwigilacja

jaka przygoda :> zapewne nie wiesz ale jakiś czas temu po aktualizacjach win 7 i 8 "inwigilują" tak samo, ale spokojnie nikt nie siedzi po drugiej stronie i nie szuka Ci po dysku zdjęć siusiaków :) a jak używałeś np facebooka i nie usuwasz/ blokujesz ciasteczek to twoja aktywność jest śledzona nawet jak jesteś wylogowany, nawet jak dezaktywowałeś konto. W ogóle to na każdym kroku jesteś śledzony jeśli nie żyjesz w jaskini i nie polujesz na obiad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności