Skocz do zawartości

Mortom

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mortom

  1. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    @yarosh Dałbyś Rady... czasu tylko trzeba :) @Sebastian Własne liczę następną iterację :) Pofalowałem drobinkę teren :) Przy okazji dodałem drzewka w tle - i z 6s na klatkę zrobiło się 11s xD YEY! :P Ale Czego się dla sztuki nie robi :P A z wychodzeniem z lasu to był mój pierwszy pomysł... ALE to już było w którymś intrze samego Disneya do tego Śpiewanego "horroru" - nie pamiętam tytułu. Więc nie chciałem powtarzać :) Ale dziękuję za feadback chłopacy :) @kengi Co do kącika parad Scurity - Tylko dzięki temu że było mało kasy to NIE było co wiele kraść :D więc z biedaka zmieniłem się w bankruta xD Mała lecz znacząca dla mnie osobiście różnica :D Ale jakoś się podźwignę. ALBO spróbuje swoich sił na czarnym rynku w kategorii organy do sprzedania :D
  2. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    Point Taken - faktycznie teraz jak mi to wytknąłeś to straszna płaskoza mi sie ukazała :) On tows... heals czy cuś.... efekt zniwelowałem :P Nie będą mi tu geonody wyznaczać jak mam robić rzeczy! Ale jak by co to mam ładną wymówkę! Dziękuję! :) Jestem paranoikiem.... tez. Kupiłem nawet fizyczne klucze aby trzymać hasła w wirtualnym skarbcu.... do którego nie da się zalogować bez tego klucza ALE moim błędem było zaufanie chromowi od googla. A raczej wygodnictwo! Bo od WIELU lat siedziałem na ich pasku. Jak sie okazuje (bo nie sprawdzałem tego wcześniej, nie mając powodu, Chrom to dziurawy syf który z daleka udaje, że można się nim posługiwać. Drugim błędem to niezmienione hasło od 4 lat które wyciekło do darkwebu i jakiś bocik (prawdopodobnie) poodgadywał pewne sprawy bez zastanowienia.... i choć były poustawiane 2 etapowe logowania to bocik (prawdopodobnie) ukradł sobie ciasteczka z chroma i podawał sie za mój komputer. Co zaowocowało włamami... i to licznymi. Z chwilą gdzie wylogowałem się z czego pamiętałem. Usuwając chroma... nagle atak ustał.... a przynajmniej takie mam wrażenie. Teraz żyje jak w wiekach średnich z kompem okazyjnie podłączanym do netu. Jak za starych lat z modemem od telekomunikacji. Nawet da sie tak żyć telefon i tak to mały komputer wiec większość rzeczy da się na nim wykonać. Prawdopodobnie z biegiem czasu wrócę do stałego łącza komp-net ale rany są jeszcze zbyt świeże abym się odważył. Ot to cała historyja :)
  3. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    Coś lub ktoś wlazł przez Chroma na moje internetowe konta... tez i bankowe :| Działam teraz niemal bezinternetowo. Jak pracuję (i nie tylko) wyłączam neta w kompie a jak trzeba czegoś poszukać czy cuś to robię to w telefonie lub ipadzie. A co do animki to trochę Miałem na myśli Soulsy podczas produkcji :) Lubiłbym te gry jeszcze bardziej gdybym nie był w nich tak beznadziejnie kiepski i zbierał niemiłosierne baty od każdego bossa.... ledwo przeżyłem 3kę Solsów i chyba nie czuje się na siłach próbować Eldena.... Ale stylistycznie zawsze mi sie te światy podobały :)
  4. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    No dziń dybry :) Trochę mnie nie było… to włamanie na konta nieco mnie poturbowało :( Tez i finansowo :( No ale mam takie coś co sobie w ramach odpoczynku od lotniczych tematów dłubię „po godzinach” - o ile tak można to nazwać. Wróciłem do mojego starego Disney-owego zamczyska :) Wiem, że Dzwoneczek odwraca głowę za późno i za wolno… robiłem to na wyczucie i jeszcze bez dźwięku, bo nie miałem niczego konkretnego przygotowanego :) Teraz wiem, że pasowało by jej dodać jeszcze brzytwę i obok powiesić głowę Piotrusia Pana :D Taki miły akcencik dla koneserów. Zombiaki są jeszcze nie ruchliwe ALE dostaną skromne ruchy pośmiertne! :) Pasowało by też zbezcześcić jeszcze jakieś inne postacie Disnejowego uniwersum :) Co mam w planie OFC :) A i wiem… smokowi ogień z pyska wylazł na zewnątrz… no nie tak to ustawiałem! :( Nieweim czy pozostawić go tamim jaki jest czy zrobić go bardziej potwornym…. Wykoślawionym z duża ilością mięcha i krwi :) Muszę też coś zrobić z ogniskami… z jakiegoś powodu geonodowy setup liczy się w niższym klatkarzu…. Chyba sample ognie mają 12 a nie 24 kl/s i stąd prawdopodobnie ten dziwny rwany efekt… bo cząsteczki fruwają w pełnym klatkarzu. Po tym jak kamera wparowuje w okno na końcu (spojler!) ma nastąpić jeszcze jedna scena. Z mroku ma się wyłonić Micky na tronie z czaszek – kto czytał Cykl Demoniczny Peetera Bretta ten wie o co kaman :) Przy schodach do tronu jak się uda i będę miał jaszcze siłę i chęci to dodam Disneyowskie księżniczki albo jako ząbiary albo w kusych strojach z łańcuchem na karku. Jeszcze nie wiem… Taniej będzie zrobić ząbifikację…. Ale zobaczymy :) Nazbierało mi się też trochę lotniczych grafik… potem jeszcze zrobię upload w ramach odpoczynku od odpoczynku ;) @adek jak zmienić miniaturkę?
  5. Pisze ci tu @RaVirr bo Dicord mnie zablokował przez ten włam i te steamowe linki. Kasa też troszke poszła sie paść jak narazie.... czekam na zwrot z Paypala.... ja pie***e! Bo Idiota zapomniałem usunąć PayPalowe płaconko z konta steam i poszłoooo.... naszczepcie nie wszystko bo limit zadziałał... no ale kupa.
  6. Mortom odpowiedział jameli → na temat → Galeria
    Sorka... już usuwam.
  7. Mortom odpowiedział jameli → na temat → Galeria
    Dzieki za info
  8. Mortom odpowiedział jameli → na temat → Galeria
    Nazewnictwo jak z pewnymi klientami, po przejściu wszystkich faz, wracamy do finalfilnal lub final2 xD
  9. Mortom odpowiedział Lookas → na temat → Work in progress (WIP)
    @Lookas WOW scanlinem męczyłeś! Pamiętam moje pierwsze "zlecenie" ;) i jak piekłem radiosity w MAXie.... 256 Mb RAMu kwiczało i jęczało od ilości tekstór i zagęszczenia wielokątów :D Piękne czasy gdzie graficy 3D mieli estymę, a wizualizacje były ekstra-luksusowym towarem dla elit ;) Nie to co dzisiaj... plankton, bieda i natłok prac... Podobno kiedyś można było sobie kupić dobry samochód z pensji grafika. Niestety nie dane mi było przeżyć złotego okresu... od razu załapałem się na spadek xD
  10. Mortom odpowiedział Maksym_j → na temat → Work in progress (WIP)
    To z księżycem chyba najlepsiejsze. Od razu widomo o co chodzi - średniowieczny superman przyleciał popatrzyć na antyczną zbroje Lexa Lutora. Proste :D
  11. Ogólnie spoko. Dzieciaki chyba lepiej zareagują na takiego cyfrowego smoczka niż na chłopa w kostiumie z nudną prezentacją w Power Poincie :)
  12. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    Po Piotrkowym wsadzie to wstyd coś tu dodawać, no ale... najwyraźniej jestem bezwstydnikiem :P Jako ciekawostkę dodam, że ten model SPADa miał w wale silnika przeciągniętą lufę od działka kalibru 37mm. Efekt była taki, że aby celnie strzelić z takiego kalibru, należało przycelować KMem. Działko po każdym strzale trzeba było ręcznie przeładować a zaraz po wystrzale z działka w kabinie pojawiało się masę dymu. Więc jak sie domyślacie nie był to najbardziej popularny samolot na froncie. Zrobili ich na sztuki i latali nimi tylko ASi. SPAD XII v2
  13. @SebastianSz Jako twój Groupie powiem, że jak zwykle Klasa! 🥰 ALE Bogdan trochę tak za bardzo Bogdanowato wyszedł... no ale chyba taki miał być :) Radek chyba zbyt szlachetnie wygląda jak na zwykłego chłopa zajmującego się mokrą robotą ;) Jakoś tak za mało styrany :P Retman jak dla mnie jest w punkt :) A Jaromir ani mnie nie grzeje ani nie ziębi. Choć te kaprawe oczka trochę niepokoją. No ale może to jakiś staruch i będzie się przyp....ł do każdego co mu na oczy wlezie :)
  14. No dobra, ide do domu pakuje sie i wysyłam na złom! WOW! jednym słowem WOW! Cudeńkowe pracki i modele!
  15. Mortom odpowiedział Rotcore → na temat → Galeria
    Fakt pierwsze skojarzenie to Batman z dostawą Kebsa dla ziomków na krzesłach. Ale jak przeczytałem opis całe to wrażenie zniknęło i nadało zdecydowanie głębi obrazkowi :) Bardzo fajny klimacik!
  16. Dokładnie tak wygląda górna część bułki MC Donalda zanim się ją "upiecze". Nie dziękujecie i idźcie zamówić kolejnego potwora :P No ale fajna potworzyna 😊👍
  17. @kielbasa Poczytaj o light linking w MAXie
  18. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    Krótka historia lotnictwa: Zanim całe te piękne kółeczka przymocowali na ogonach samolotów. Iskały Płozy w takiej postaci jak na filmiku poniżej. Płoza to kawałek metalu lub z początku kawałek drewna wyprofilowany tak aby podczas lądowania zminimalizować tracie. W czasach 1 Wojny i niemal do poczatku drugiej istniały tylko lotniska gruntowe więc kółeczka były zbędnym ciężarem... bo musiały by być z metalu. Oto jak działała każda płoza w tym czasie: 2025-04-09_08-14-56.mp4 W Spadzie zachodzi takie same zjawisko, tylko punkt obrotu jest na "styku" poszycia z płozą. Jak dla mnie jest dość mocno pionowo ta płoza... ale tak sobie wymyślili inżynierowie i skoro tak jest to może służyło to jako hamulec... Przy pewnej prędkości podczas startu ogon się dźwiga wiec nie hamował by zbyt długo start. Potem robiono je na zasadzie resora samochodowego np. RWD 5 - tutaj jest juz model odchudzony do minimum. Bo maszyna była dość lekka @Destroyer Te dodatkowe kółeczka z reguły były używane do "przenoszenia" maszyny w różne części lotniska lub gdy wprowadzano/wprowadzano samoloty do hangarów z betonową podłogą. Istniały tez takie wózeczki do startu... ale bardzo rzadko się ich używało choć np. startowali z nimi piloci którzy chcieli pobić jakiś rekord - z racji że taki samolot był znacznie cięższy niż jego wersja seryjna i aby zminimalizować tarcie jak i skrócić start takie kółeczka "odpadały" zaraz po starcie Start z pełnym bakiem jest jednym z najniebezpieczniejszych momentów w pilotażu, bo masa samolotu jest wtedy największa. Wiec nawet "pierdnięcie komara" może zaważyć nad startem. Dlatego rzadko w mniejszych maszynach tankuje się do pełna. To niebezpieczne i niepotrzebne, każdy pilot liczy ile paliwa zużyje z pewnym marginesem błędu i leje do baku tyle ile musi. W rejsowych chyba jest podobnie... ale szczerze nie pytałem jak to tam jest.... choć być może podobnie.
  19. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    Sczelam! Taka Dioramka dla odpoczynku od nowoczesnych form o których nie mogę nic mówić :) A przy okazji dla nowego klienta jako zachęta, znaczy mam nadzieję, że zachęta xD
  20. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Galeria
    Czarne tło to odpad po przeźroczystości :) Docelowo to są pliki PNG i poszły do infografik dla MLP w Krakowie :) Fakt może mogłem użyć innego koloru... ale zamysł był właśnie taki i takiej linii obrony się będę trzymał ;)
  21. Mortom odpowiedział mrkrzysiek → na temat → Galeria
    Modela... długie nogi... ale wiesz... nie zaprosiłbym na randkę.... nie lubię zieleniny :P NO i te włosy... no widać nie dba o siebie dziewczyna. Nie było jakiejś bardziej wydepilowanej? ;)
  22. Mortom odpowiedział Lookas → na temat → Work in progress (WIP)
    @Lookas Kojarzę coś twój nik..... (CHYBA) ale osoby już nie :| Ale u mnie to już początki demencji więc... Przyznam sam używam live boolena w blenderze w niemal każdym projekcie... nie, nie boli. Czy widać? Sami powiedzcie... ale trochę chyba orientuję się jak przykrywać nierówności :P Czasami po prostu szkoda prądu, czasu i nerwów na wypięknianie które i tak zresztą nie będzie specjalnie widoczne. Np. teraz robiłem negatywy i pozytywy odlewów pewnych dużych elementów.... dostałem zadanie na wstawienie jeszcze wsporników w elemencie... i co? Zrobiłem piękne okrąglutkie ładnie wybevelowane wsporniczki (a forma była curvi jak jasna cholera!). Przyszło do renderu i przedstawienia całego procesu... ni cholery niemal nie widać, raptem 3 px... i psu w d... robota xD No ale na zbliżeniu, no! Jest okrąglutko! xD Ja tam staram się używać skrótów które mogą ujść na sucho... jak się da to walę bevela na shederze... bo dla 4 px szkoda się mordować - i tak.... z tymi elementami myślałem że bedzie fest zbliżenie... na cały ekran... No chyba, że model do druku... No ale u mnie to raczej egzotyka. A na temat CAD-owskich siatek nie chce mi się nawet rozmawiać... to trauma którą każdy sam musi przepracować. Choć naprawianie tych siatek można porównać do borowania zęba bez znieczulenia... miałem, byłem i na samą myśl już mam ciarki :D I tu anegdotka: Kiedyś z bólem zęba poszedłem wybłagać dentystkę (była sobota wieczór!) o to aby coś poradziła na ból. Posadziła mnie na fotelu, z niezbyt przyjazną miną, odpaliła wiertło.... przyznam że ból "ekstatyczny! i naparzało mnie z kolejne 4-5h! po wierconku! Pani nie dała znieczulenia bo... sam już nie wiem, trauma, ból a dodatkowo jeszcze potem prowadziłem auto z nap... zębem z gipsem w gębie.... Good times :D Ogólnie szkoda się męczyć dla satysfakcji, znaczy można... trzymaj standardy... ale nie zamorduj się po drodze do celu :)
  23. @Destroyer Ja to bym jeszcze poszedł o krok dalej... przestańmy używać legalnego oprogramowania, olejmy abonamenty... a jak rachunek za prąd przyjdzie to powiemy, że hamują nim rozwój AI! 😃 I po kłopocie!
  24. PIXAR chyba nie umi już w histroię. Chyba też stali się niewolnikami wykreowanego przez siebie stylu. Dla porównania: https://www.youtube.com/watch?v=g4Hbz2jLxvQ Patrzę na spidermenowy trailer i mam ochotę to zobaczyć... patrze na PIXARowego i widzę jakieś obrazki :| "Daleko" zaszli w tym PIXArze... od tego co kiedyś prezentowali. Znaczy technicznie nadal super... ale widząc kolejny ich film, z tyłu głowy mam czy ja już tego nie widziałem? Albo jestem stary i ta stylistyka i historia to nie dla tetryków :P

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.