Skocz do zawartości

Bloom - kolejny konkurent Photoshopa


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to brawa za odwrotna inzynierie dla tworcow - mam na mysli obsluge psd. Fajnie ze powstaja alternatywy. Jak widac natura nie znosi prozni i mlode wilki poczuly krew.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs trochę został poprawiony i całość sprawia wrażenie jakby działało stabilniej niż wersja z 2014 roku. Świetnie, że konkurencja rośnie. Ja korzystam z Affinity w tej chwili, ale na pewno będę to śledził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek: Musisz nadrobić*zaległości. Imperator podał linka.

Affinity (http://max3d.pl/news/6718/affinity-beta-dla-maca-alternatywa-photoshopa) sprawdza się świetnie. Nie mam PS i póki co używam tego do rzeczy związanych z mobile/web. Jestem bardzo zadowolony, narzędzie tekstowe, które ma dla mnie znaczenie jest naprawdę*w porządku. A to wciąż beta.

 

Na pewno zakupię jak wyjdzie z fazy beta.

 

Zeby nie było tlyko offtopa. Przy Bloomie pracuje człowiek, który pracował długo przy tworzeniu Houdiniego. Jeszcze taka mała zachęta. Stąd ta proceduralność i zapowiadane nody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Affinity jest tylko na Maca?

 

Ktoś testował Bloom/Ormr z nieco większymi obrazkami (powiedzmy 4x4k 10-20 Layerów)? Działa płynnie, radzi sobie? Bo szukam alternatywy, Krita nie obsługuje takich dużych plików, Corel obsługuje ale oprócz tego jest przestarzały, a do Photoshopa mam awersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co znalazłem buga:

Jeżeli w ścieżce dostępu / nazwie pliku znajdują się polskie znaki to plik zostanie otworzony jako pusty o rozmiarze 256x256 px. Testowane na .psd z Photoshopa CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z polskimi znakami to bardziej problem sciezek dostepu. Nie pracuje juz na windows ale pamietam ze w polskiej wersji system samemu wrzucal nazwy katalogow z polskimi znakami (szczegolnie path do usera). Lokalizacja systemow operacyjnych moim zdaniem nie powinna miec miejsca - chcesz uzywac systemu, ucz sie angielskiego. Do tej pory pamietam photoshopa PL w pracy, to byla masakra - czasem tracilem pare minut na znalezenie filtrow czy czegokolwiek innego co dobrzez znalem w wersji angielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory pamietam photoshopa PL w pracy, to byla masakra - czasem tracilem pare minut na znalezenie filtrow czy czegokolwiek innego co dobrzez znalem w wersji angielskiej.

 

Zawsze sie usmiecham na sama mysl, ze kiedy chcialem cos "CROPnac" to mialem szukac "szparuj" :D

Polski jest swietny - kiedy czytam powiesc a nie kiedy pracuje na jakims sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory pamietam photoshopa PL w pracy, to byla masakra - czasem tracilem pare minut na znalezenie filtrow czy czegokolwiek innego co dobrzez znalem w wersji angielskiej.

 

Ja tam kupiłem sobie polskiego bo był troszkę tańszy... 1 godzina pracy spowodowała roztrój nerwowy :) na szczęście łatwo przywrócić natywny jeżyk angielski. Wystarczy skasować polskie tłumaczenie i mamy interfejs miejscami poprzestawiany ale za to po angielsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hej. Czy komuś udało może się ściągnąć wersję DEMO za pomocą ich formularza gdzie trzeba wpisać swoje imie, nazwisko i podać email?Ja mam ciągle komunikat "This webpage is not available" po kliknięciu w guzior Submit. Szkoda...

A jak się klika w zakładkę Support to niestety: Oops! Google Chrome could not connect to http://www.thebloomapp.com

Chyba Adobe robi blokade serwera :)

Edytowane przez olaf3de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na drugiego maila. Bez problemu. Wpisujesz imie nazwisko, e-mail - strona wyświetla numer licencji i możesz pobrać 3 wersje - Windows, OSX i Linux (czyli już jest dostępna wersja dla Linuxa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym linuxem to właśnie świetna nowina...tylko teraz to mi już nawet ich strona na dziendobry nie działa...

Adek czy ty masz jakąś magiczną przegladarkę inną niż pospolity Chrome albo FireFox?

Taki mesycz jest: http://www.thebloomapp.com/ This webpage is not available

Ale będe walczył dalej. Po za Kritą i TVPaintem nie ma nic sensownego na linuxa ala fotoszop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Pionier. W takim razie ja mam zakaz wjazdu u nich czy jak? :) Na trzech różnych kompach, na trzech innych systemach operacyjnych w trzech przeglądarkach mam brak połączenia z ich stroną. W nocy chociaż strona była...FireFox mówi mi np. The server at http://www.thebloomapp.com is taking too long to respond. No nic zobacze za kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności