Skocz do zawartości

Adobe Photoshop CC 2018


blood_brother

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak zobaczylem symetrie to nie moglem wyjsc z szoku przez dluzszy czas :D Czasami zatesknie do starego dobrego PSa, ale wciaz mnie odrzuca to ich miesieczne wymuszanie haraczu w zamian za opieke ;).

Teraz dodali na prawde fajne rzeczy - nic odkrywczego ale spoko ze to wszystko teraz jest w shopku. Podobnie do Illustratora dodali fajny ten puppet warp. Na razie zostaje przy innych softach (Affinity Photo & Designer, PaintStorm Studio) bo mam je na wlasnosc i sie nie musze przejmowac, ze jak nie zaplace to mam zablokowane pliki. Ale updacik spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że Nezumi będzie się cieszył, jak przeczytałem o symetrii:) Czekasz na to od ponad dekady, co?:)

 

"[...]wprowadzono funkcję kopiowania i wklejania całych warstw pomiędzy projektami. "

Ta funkcja jest od dawna. Wystarczy przeciągnąć warstwę/grupę na ikonkę nowej warstwy, jednocześnie trzymając alt. Wtedy pojawia się okienko wyboru, do którego dokumentu chcemy skopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja jest od dawna. Wystarczy przeciągnąć warstwę/grupę na ikonkę nowej warstwy, jednocześnie trzymając alt. Wtedy pojawia się okienko wyboru, do którego dokumentu chcemy skopiować.

 

Albo nacisnąć prawym na warstwę/grupę i kliknąć duplicate i wybrać inny dokument. Często tego używam, przydatne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed aktualizacją do CC 2018 + ostatnią tragiczną aktualizacją Win10. Media Encoder nie działa; jak jeden program Adobe się wywala, wywalają się wszystkie. A wywalają się dość często. Ciężko ocenić czy niestabilność jest bardziej winą Wina czy Adobe, jak dojdę do tego dam znać. Tymczasem nie polecam aktualizacji ani jednego ani drugiego.

 

Edit: Jeszcze a propos samego Win10... po updacie nie da się zamknąć systemu ani uruchomić ponownie komputera.

Edytowane przez jamnique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że Nezumi będzie się cieszył, jak przeczytałem o symetrii:) Czekasz na to od ponad dekady, co?:)

 

No. I teraz jak sie przesiadlem na Affinity (ktore tez nie mialo i nie ma symetrii lol) to dodali to w Shopku zlosliwcy :D Jak dodadza jeszcze tabelki porzadne kiedys w illustratorze to na prawde zaczne sie zastanawiac nad powrotem.

Bardzo fajny updacik. Choc slyszalem tu i owdzie o jakims bugu zwiazanym z altem ale nie zglabilem tematu bo na razie PS nie uzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje jamnique i SBT77 właśnie miałem pytać czy już się znalazł jakiś odważny ryzykant i przesiada się na premierę a nie bezpiecznie po miesiącu czy dwóch :)

 

update win10 też mi system skaszanił, na szczęście użyłem punktu przywracania systemu i jakoś działa, tzn da się pracować ale wiele rzeczy się sypie, domęczę aktualne projekty i format - akurat na threadrippera się przesiadam więc i tak bym musiał system na czysto stawiać :)

eh win 8.1 to był bardzo dobry system a 10tka to pewnie nigdy nie będzie działała jak trzeba, ponad 2 lata po premierze i nadal dziadostwo :/

przypomnę tęperełkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imperator - gratki z powodu threadrippera ;) Tez sie nosze z zamiarem przesiadki na jakiegos Ryzena ale na razie sie przeprowadzam i kaska poszla sie kochac... Ja dalej siedze na siodemce. Wszystko mi dziala jak nalezy a dziesiatka nie pokazala niczego czego bym potrzebowal. W koncu bedzie sie trzeba przesiasc ale odkladam to jak tylko sie da. Kafelki duperelki, jakies gadzeciki ale nic czego bym potrzebowal do szczescia. Pewnie jakies tam optymalizacje zaszly, ale kiedy pojawiaja sie te duze updaty to slysze wiecej o problemach niz o pozytywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No I stało się, dzisiaj system nie chciał się uruchomić, blokował się na oknie logowania, kilka godzin z nim walczyłem I w końcu się uruchomił ale posypał błędami, częsc programów nie działa w tym chrome I siedzę teraz na edge :D

Fall update, fail indeed:/

 

I jeszcze niemiecki amazon po dwóch dniach anulował mi zamówienie threadrippera I zablokował konto bo podejrzewał, że ktoś mi konto ukradł I zamówienie na kilka tys zrobił :). Teraz threadripper jet droższy niż kilka dni temu a dostawa zamaist na ten poniedziałe- wtorek jest planowana na następny piątek -poniedziałek!

Dzięki windowsie! świat mi się wali I nie wiem co teraz zrobić stawiać system I po kilku dniach znowu stawaić system czy rzucić to wszsytko I jechać w Bieszczady :)

 

https://9gag.com/gag/aADZDK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przytulić jedyny pakiet CC jaki był w pracy. I tu ciekawostka, bo pomimo bardzo podobnej specyfikacji, na komputerze firmowym wszystko działa ok, tak w domu photoshop muli aż zęby bolą. Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że w domu mam 10 po ostatniej aktualizacji, a pracy jeszcze przed. Co do photoshopa jeszcze, to ma jakieś problemy a altem... mam nadzieję, że to jakoś sprawnie połatają.

 

edit: chyba winowajcą okazały się sterowniki graficzne, bo po przywróceniu poprzednich, problemy zniknęły, uff.

Edytowane przez makak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę tęperełkę :)

Hehe pięknie. Choć chyba troche udawał.

 

Ciekawe czy

shutdown -a

pomaga na win10.

 

Swoją drogą widzę, że już nie tylko apple zaczyna wydawać aupdejty uniemożliwiające prace. Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy photoshop działa bardzo ładnie, przynajmniej na Win 7.

Rzeczywiście, pojawia się przyciecie przy skrócie Ctrl + Alt + Z (cofanie z historii), ale to było już we wcześniejszych wersjach.

Rzecz w tym, że jeśli najpierw wciśniemy Alt, odblokuje się górne menu, a dodatkowa litera ze skrótu próbuje wybrać z niego jakieś polecenie.

Pod Z nie ma żadnej, więc nic się nie dzieje, a PS popiskuje, informując że nie ma takiej opcji.

Czyli wciskanie skrótu trzeba zaczynać zawsze od Ctrl.

 

Pędzle są nawet szybsze niż we wcześniejszych wersjach, to nowa opcja smootch je spowalnia.

Po wyłączeniu działają swietnie na obrazie 8k x 8k.

 

Natomiast w Afterze 2018 jest dużo całkiem zaawansowanych opcji pod tworzenie i edycję VR 360.

Z nieba spadł mi ten update, akurat wpadł mi taki projekt.

Ma ten after chyba jednak problem z disc cache, raz keszuje, dwa razy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska :)

Ktoś wie dlaczego to ścierwo CC tak wolno działa?! No normalnie krew mnie zalewa bo życzą sobie jak za zboże a tu:

- Illustrator tnie przy każdym pliku.

- Photoshop tnie przy każdym pliku.

- InDesign tnie przy każdym pliku.

- Ligtroom też tnie mimo optymalizacji.

 

Normalnie wszystko działa tak wolno że nie da się pracować. po skończeniu selekcji lassem w PS trzeba czekać około 3sekund na to by się pojawiło, a takich czynności są setki,tysiące.

 

Konfiguracja" Windows 10, 64Gb 6rdzeniowy proc. SSD. Może to Windows coś namieszał po ostatnich aktualizacjach? No ja tego też nie kumam bo w MS chyba testują swoje zmiany i ich wpływ na pracę w konkretnych narzędziach.

 

Kończąc gorzkie żale - z utęsknieniem czekam na Affinity Publishera ktory ma byc w 2018...

 

Dodam, że wszystkie inne programy działają normalnie.

Edytowane przez silverfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałało. Jesteś pewien, że masz stare? Windows 10 sam z siebie aktualizuje sterowniki graficzne, dlatego dali opcję powrotu do starszych. win+x -> device manager -> display adapters -> zakładka driver -> roll back driver. No i potem restart. Dla mnie to też dziwne, teraz mam kolejne sterowniki i już nie mam problemów, ale świeżo po instalacji CC to miałem to samo co Ty. Pracować się nie dało, bo tak koszmarnie Photoshop/Illustrator działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności