Skocz do zawartości

Twoj pulpit


wesoledi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość michlord

Zainstalowałem sobie nowego linuxa (teraz była kolej na Debiana). Bardzo fajny system. Szkoda, że mi na nim net nie działa, mam modem adsl :mad:

Tapeta na cześć NWN, którego się da włączyć na tym systemie.

8ab049291b74574d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie narazie odpuscilem linuxa. Jednak to jeszcze nie jest to co windows, brakuje mu tej prostoty w obsludze. Zeby zobaczyc moj pulpit w max rozdzielczosci musialem recznie wpisywac czestotliwosci odswiezania poziomego/pionoweg, rozdzielczosci, plety kolorow w plikach xservera, zeby zaczelo dzialac z moim monitorem. Ze juz nie wspomne znalezienie odpowiednich paramertow zajelo mi kilka godzin :/

 

W windowsie to tylko suwak :D

 

Teraz mam 2 monitory i nawet nie chce sobie wyobrazac jak jeszcze raz mialbym przez to przechodzic :/

 

Ale jak juz szalec z linuxem to polecam beryla, o wiele ladniejsze od visty, jedyny minus (chociaz moze da sie to poprawic) to brak AA, wszystko robi karta graficzna, zerowe zuzycie procesora. Moze pozniej wrzuce kilka screenow jak wlacze linuxa ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeni spoko, tylko widzisz, problem w tym ze po zainstalowaniu ubuntu nie moglem wybrac rozdzielczosci 1600x1200. okazalo sie ze musze ja sobie sam gdzeis tam dopisac, tak jakby stworzyc taki dodatkowy tryb, a wiazalo sie to z dopisaniem czestotliwosci odswiezania itp. Jezeli cos sie nie zgadzalo z faktycznymi parametrami monitora to pulpit sie krzaczyl. Tragedia. Szukalem tych parametrow w internecie i co raz ktos podawal inne, po jakims czasie trafilem. Tragedia :) Teraz mam drugi monitor ktory ma 1920x1200 i jak narazie nie wyobrazam sobie jak zmusic ubuntu do pracy w 1920x1200 + 1600x1200

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord
Ja sobie narazie odpuscilem linuxa. Jednak to jeszcze nie jest to co windows, brakuje mu tej prostoty w obsludze. Zeby zobaczyc moj pulpit w max rozdzielczosci musialem recznie wpisywac czestotliwosci odswiezania poziomego/pionoweg, rozdzielczosci, plety kolorow w plikach xservera, zeby zaczelo dzialac z moim monitorem. Ze juz nie wspomne znalezienie odpowiednich paramertow zajelo mi kilka godzin :/

 

W windowsie to tylko suwak :D

 

Teraz mam 2 monitory i nawet nie chce sobie wyobrazac jak jeszcze raz mialbym przez to przechodzic :/

 

Ale jak juz szalec z linuxem to polecam beryla, o wiele ladniejsze od visty, jedyny minus (chociaz moze da sie to poprawic) to brak AA, wszystko robi karta graficzna, zerowe zuzycie procesora. Moze pozniej wrzuce kilka screenow jak wlacze linuxa ;P

 

 

Nie wiem czy Linux jest taki trudny... jeśli masz neta (mi tylko działa narazie na Windzie teraz, bo mam modem USB adsl i są problemy ze sterownikami, przez ethernet mi pięknie działało) i umiesz obsługiwać Google to jest dziecinnie prosty (ja mam 14lat)

 

Co do konfiguracji to ja sobie na dodatek instalowałem mojego Debiana specjalnie bez środowiska graficznego, żeby być pewnym, że wszystko będzie w porządku i na dodatek sam sobie xorga i wszystko musiałem konfigurować.

 

Co do beryla to już prędzej radziłbym testować compiz-fusion (złaczenie beryla i compiza), bo już nad tamtym przestali pracować, niestety compiz-fusion jeszcze jest w fazie testowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ognisty-ten Ceg wygląda jak by był żywcem zer*****y z któregoś (2002,03,04?) 3Dmarka, babeczka szła właśnie takim pomostem, chyba też z kijem, a w dole takie kolorki, bo potem kamera szła w dół, w głąb tych kolorków, z których się klarowały "matrixowe" literki...

Takiego porządku to chyba w życiu nie miałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

intoxicate Ikony Ci się na pulpicie nie mieszczą czemu nie zrobisz sobie przynajmniej jakiś folderów na tym pulpicie, żeby te mniej używane pochować?

 

Żeby nie było spamu to tutaj mój najnowszy (po reinstalce Debiana) pulpit... Zawsze mam taki porządek ;)

4030ef9e180fecc3m.png

Edit:

Doinstalowałem sobie kooldocka ;)

e6ff4c05d5a108c7m.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odpal fotoszopa :P

 

yeep ;) hehe nie mogłem się powstrzymać żeby zrobić preview co by było gdybym.. miał z pół miliarda na drobne wydatki :D

 

te 32 rdzenie to wyciąłem z jakiegoś serwera a 18 monitorów znalazłem przypadkiemm szukająć przełącznika do tabletu i ktoś miał z nim problemy przy 18 monitorach :D

tutaj orginał

2003763148502575369_th.jpg

ciężko sobie wyobrazić prace na czymś takim chyba że się pracuje w centrum handlowym przy obsłudze ściany monitorów :D

 

ale 32 procki tak po 5 GHz by się przydały :D

 

cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności