Skocz do zawartości

Scena 3D: Helikopter


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Na dzień dobry chcę Wam pokazać moją ostatnią produkcję. Hires w załączniku,

na youtube do animacji.

 

Soft to Lightwave 9.6. Mapy do terenu wyprodukowane przy pomocy World Machine, lekki post w PS.

Edytowane przez Ogam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wowwwwwwww.. zaje…wypas po pachy kocham takie klimaty!!!!!!!! Super!!!!!!chodź na pewno morza więcej z tego wycisnąć w AE , trochę więcej radia mogło by słychać , jak helikopter leci koła się delikatnie kręcą :), opary za wylotem silnika , światła migające.. ale brońcie borze nie traktuj tego jako wytykanie błędów . JEST PRZE KOZACKO!!SZACUNEK..od 27 do 30 sek..po prostu rewelacja :) *****

Edytowane przez arch515
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arch515 zauwazylem, ze jak sie podniecasz to sadzisz straszne byki, powoli:D

Bez urazy, taka mysl mnie naszła :D koniec OT

 

Spadaj :P , Lotnictwo wojskowe jest mi bardzo bliskie..Bardzo.. Uwierz mi na słowo:) i ja słyszę radio miedzy operatorem a jednostka..To tka jestem posikany:) a błędy..Człowieku byś widział je dopiero jak bym ich nie sprawdza Mic.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam animację. Szkoda że nie jest bardziej dynamiczna. Trochę za mocny ambient occ. więc śmigłowiec wygląda brudno. Łopaty rotorów trzeba było trochę odgiąć gdyż ten śmigłowiec jest naprawdę ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, fajne. Model bardzo fajny. Animacja też dobra, dynamiczna. Plus oczywiście "rozmowa". Nieźle ;).

 

Jeżeli miałbym coś krytykować: Enviro troszkę odstaje jakością od modelu. Te skały i góry są troszkę nie bardzo. Śmigłowiec mógłby mieć odrobinę lepsze shadery, więcej odbić, te które są jak na mój gust zbyt matowe. Ja wiem - piasek etc, ale mimo wszystko w pewnych momentach powinien wyjść połysk lakieru.

 

Ale to tak raczej na marginesie świetnej animacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dobrze daje radę choć przez te wszystkie ruchy kamery w animacji widać że nie starałeś się pokazać jak śmigłowiec leci a bardziej pokazać śmigłowiec jako demo reel modelingu. W takim założeniu jest git ale przy tak pięknie zmontowanym modelu aż prosi się o animację na równie wysokim poziomie- ujęcia, w których podziwiamy jak wylatuje on np zza zbocza by pokazać zachowanie tej masy w powietrzu. Ogólnie bardzo dobra praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wielkie dzięki wszystkim za komentarze - i zgadza się, nad animacją można jeszcze dużo popracować, ale faktycznie jest to reel modelu i zależało mi już trochę na czasie. Od momentu zakończenia pracy nad modelem i teksturowaniem do wyplucia animacji minęło jedenaście dni, tylko nie był to ciągiem render, ale po uzyskaniu klatek na jedno ujęcie wsadzałem je do premiera (nie mam niestety AE), planowałem następne i zapuszczałem render.

 

Scena ma w zależności od ujęcia 6,5 do 7 milionów trójkątów (teren jest dynamicznie dzielony) - czas na ramkę od 3 do 7 minut. Komp to 2xQuad Xeon E5345 (2,33ghz) plus 8GB ramu, co przy tym projekcie okazało się z lekka za małą ilością - być może render trwałby krócej, gdyby było więcej, nie do końca jestem w stanie to stwierdzić. System - Vista 64.

 

Łopaty są ugięte, ale może faktycznie za mało :/ Jeśli chodzi o brud, to wygląda to tak, jak w sumie chciałem - AO jest użyte nie tyle do cieni, co właśnie jako maska do syfu w zakamarach :)

 

Mgła też jest, ale się obawiałem, żeby to nie wyglądało zbyt sztucznie, poza tym teren jest dość duży i chciałem, żeby daleko było widać :)

 

No nic, na razie chcę się zabrać za coś nowego (jakieś coś w kosmosie :)), w tej chwili już muszę od helikoptera odpocząć, zapewne wrócę do niego po jakimś czasie.

 

Dzięki wielkie raz jeszcze :)

Edytowane przez Ogam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie podoba, a cieszy fakt ze tez Lightwave :)

Jedyny koment jaki moge dac od siebie to brakuje mi troche specular/reflections. Znaczy sie sa tam, ale przytlumione, wiem ze od pylu metal robi sie matowy, ale to zawsze fajnie wyglada jak sa jakies odblaski gdzieniegdzie na farbie.

Po za tym rewelka - model super. Swietne wykonanie, mam nadzieje ze znajdziesz prace szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...

model i tekstury kozak.

ale montaż i opertorka słaba bardzo. Przejscia między ujęciami, ciągłość akcji, linia akcji, brak rytmu. Sam napisałeś, że najpierw renderowałeś ujęcia, wrzucałeś do premeira a potem myślałeś nad kolejnymi. Wystardczyło 5 dni popracować nad animatikiem, a wgniótłbyś w ziemię.

Obejrzałem jeszcze dwa razy. Praktycznie zadne ujęcie się nie klei.

ale model wypas :) gratki. nad montażem i ujęciami warto jeszcze posiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za komentarze :)

 

Bartolomeo - szczerze mówiąc, potrzebowałbym tu pomocy. To jest mój pierwszy umont w życiu - jakkolwiek mój Ojciec był montażystą, to przez osmozę niestety nie przeszło :/

Prawdopodobnie przy następnym projekcie, jeśli okoliczności na to pozwolą, spróbuję się czegoś od speców nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renderujesz kazde ujęcie na szybko w b. niskiej jakości. tak, tylko, żeby widzieć cokolwiek. Potem to montujesz, jak już będziesz miał montaż zrobiony na takim materiale, renderujesz finalnie.

http://www.thethirdfloorinc.com/ - to jest firma, która robi animatiki do superprodukcji. powinno dać Ci w miarę szerokie spojrzenie na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności