Skocz do zawartości

Teczka 2D: Pumax'a teka


pumax

Rekomendowane odpowiedzi

Coyote: rozumiem na czym polega ten feedback XD Ale wyobraź sobie jego siedzącego pod koniec tygodnia i przeglądającego tyle tysięcy grafik zeby wybrac te kilka do overpaintów :P pewnie nie przegląda nawet 1/10 tego co dostaje :P

Też uważam że kurs bardzo tani, jak na 10 tygodni i tyle mobilizacji do pracy. Dodatkowo on przygotował te ćwiczenia, i nawet tutaj widzisz, że Pumax była w stanie przycisnąć i zrobić tyle studiumów w tak krótkim czasie.

W sumie bezpośredni kontakt z tutorem nie jest aż tak ważny, kiedy jego metoda nauczania po prostu działa i daje wiarygodne efekty dla ludzi którzy się zapisali :) jeśli po kursie Pumax będzie mogła szczerze przyznać że dużo jej to dało i że czuje się lepszym artystą, to znaczy że warto się na taki kurs zapisać i tyle :D

 

Po prostu rozwalił mnie brak limitów na uczniów xD Dla Noaha to dobrze, bo ma kasę i buduje dookoła siebie społeczność, ale dla branży to nie wiem czy to jest takie dobre xD Na szczęście nie siedzą wszyscy w jednym mieście czy kraju, bo to by była naprawdę masakra XD Wyobraź sobie tych ludzi. Kończą kurs, sklejaja portfolio i wszyscy rozsylaja CV w tym samym czasie xD po prostu troche mnie to przeraża, że jest tych ludzi tak dużo :P i to tylko jeden kurs. jednego kolesia. jeden kwartał. XD a pewnie robi ich cztery w roku. a kolesi takich jak on jest pełno. to trochę efekt domina. za rok ilość tutorów się podwoi, za dwa lata będzie ich cztery razy tyle, a wszystko dzięki temu, że uczą sie szybko ale nie mają gdzie się podziać z tym skillem, więc żeby się utrzymać na powierzchni, zaczynaja uczyć innych ludzi i koło się zamyka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 444
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A to fakt, trochę straszne ile tego się mnoży hehe :D Część osób które obserwuję zaczeła ostatnio oferować kursy, wydawać albumy tutoriale itp. Mnie ciekawi fakt, że tyle chętnych jest :) Wydaje mi się też że chyba większość osób celuje w usa z przyszłą pracą wiec trza się wycwanić i znaleźć gdzieś indziej fajną firmę. :D Ach, no i ładnie namalowane babeczki czy martwa natura to nie wszystko na szczęście co jest wystarczajace do pracy w znanej firmie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętni będą bo przeważnie każdy początkujący myśli że obejrzy tutka i będzie wymiatał a to niestety gówno prawda. Co do samego Noaha to spoko niech sobie koleś zarabia ale jak dla mnie jego grafiki to raczej ta gorsza połowa jego marketingu ;) , na jego kursie czułbym się jak na siłowni gdzie trener miałby brzuch na kolanach wciągał pączka przy tym plując okruszkami mówił " No to zrób jeszcze 30 pompek . I jeszcze jedno że przy takiej intensywności rysowania to chyba tylko ktoś z problemami z polem widzenia nie osiągnie żadnego progresu.

 

I to co kalber napisał , gdzie gwiazdki dla tej Pani ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończą kurs, sklejaja portfolio i wszyscy rozsylaja CV w tym samym czasie xD

Weź pod uwagę, że poziom jest diametralnie różny, od początkujących do profesjonalistów (zapisują się na kursy do siebie nawzajem lol), i nie sądzę, żeby wszyscy mieli czas robić te ćwiczenia...

Ale tak czy siak ludziów jak mrówków ;)

 

Działasz, Pumax, świetnie Ci idzie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalberos, grass - hehe gwiazdki to mam w oczach jak widzę prace niektórych :D

 

saharaam do siebie nawzajem? O kurde... xD Jak tak patrzę to faktycznie niby jest ta masa osób ale wrzuca swoje prace niewiele ludzików.

 

 

 

I kolejny tydzień. Wrzucam większość prac. Z reszty jestem niezadowolona. :) W tym tygodniu są do rysowania twarze, więc pewnie update będzie minimalny (chyba nie odwarze się wrzucić swojej krzywo namalowanej gęby :D)

 

-> blokowanie kształtów i analiza kolorów (kazda praca od 6-15min)

blocking_still_life_small.jpg

 

-> szkice martwej natury z wyobrazni

still_life_from_imagination-2.jpg

 

-> Wykończony Pan słoik z biurka

finished_still_life_1.jpg

 

-> Wesołe portalowe wieżyczki również z 'real life' :)

still_life_with_portal-turret.jpg

still_life_with_portal-turret_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SammaeL dzięki :D Gorąco polecam martwą, dużo pomaga (a przynajmniej mi).

 

motyl dziękować :) Kiedyś i na bryłe przyjdzie sądny dzień!

 

 

 

Mały Up - > wrzucam część portretów mistrzów, które wykonałam w ranach ćwiczeń (oczywiście nie są na maxa wykończone :))

master_2.jpg

 

master_3.jpg

master_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko portret kozaka z poprzedniego postu. A co do najnowszych to osobiście lubię tą ostatnią czachę, ale tak czy siak brakuje mi trochę bardziej wyważonej kompozycji, bo znosi ją na lewo. Może dodać dla równowagi jakąś zwiędłą różę czy coś, bo kolce już mamy. Planujesz może jakiś napis do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzia dzięki za ocenę :) Hm, no sama nie wiem, pewnie przy następnym takim poeksperymentuje więcej. :)

 

 

Mały up->

 

Takie tam ćwiczonka +/- ze zdjęć

icebergs_environment_pumax-digital.jpg

moutains_with_waterfall_landscape-pumax_digital.jpg

 

Speedy

spherica_computer-pumax.jpg

 

spherica_computer-pumax-2.jpg

 

sp2.jpg

 

Koncept rzezimieszka :) (inspirując się Legend of Grimrock)

rouge_woman_concept-art_dungeons_pumax.jpg

 

i w wersji "illustracja"

rouge_illustration_dungeons_pumax_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, też trochę próbowałem różnych brusy po tutoralach Shaddiego Safadi, ale w końcu ograniczyłem się głównie do kilku nieznacznie zmodyfikowanych brushy photoshopa, a ostatnio w 90% wróciłem do tradycyjnych mediów. Trzeba szukać tego co człowieka najbardziej rusza, bo wtedy jest więcej energii i można szybsze postępy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefas - same here; też używam kilku brushy tylko :) Jeśli o brushe Shaddiego chodzi, to używam teraz tylko 2 z nich. Nawet nei widziałam jego tutka w całosci - strasznie dłuugi był i jakiś taki meczący do oglądania.

 

 

Coś nowego:

sci-fi_character_design_futuristic-girl_pumax.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta praca z gościem i tym statkiem fajna kompozycja i ogólny feel. Widzę, że coraz lepiej kładziesz tekstury ale moim zdaniem jeszcze trochę za bardzo "odstają" od reszty. Chociaż to jest kwestia gusty chyba bardziej. Te kostiumy design ciekawy ale trochę nogi do poprawy. Trochę za bardzo wyglądają jak kłody nieociosane:D

Bo rozumiem, że na barkach są te takie poduszki wszyte. Polecam zrobić sobie kilka takich postaci ze zdjęć. Złapiesz wprawę i anatomię której nigdy za wiele(zobacz np.kciuki). Później samemu będzie o wiele łatwiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za ocenę! :)

 

Hm, z tą anatomią tej pani to ciężko mi ocenić, bo rysowałam na zdjęciu nagiej kobiety (muohohoh so evil!!). Sam strój wykonałam od 0 i o to mi chodziło - nie chciałam się martwić i męczyć nad tym żeby anatomia była git, tylko chciałam skupić się na designie stroju. :)

Możliwe że ta osoba ma krzywe nogi i kciuk albo przy całym moim renderowaniu nieszczęśliwie coś spsółam efektami/światłocieniem itp. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest koncept art więc wiadomo, że chodzi o design. Zwracam uwagę na takie rzeczy bo później jak chcesz wrzucić sobie do portfolio to takie błędy widać. Już lepiej niedorysować czegoś (tak jak tej twarzy) niż narysować z błędem wiesz co jest. Wrzucam ci fajną stronkę nie wiem czy znasz, dużo inspiracji do wszelkiego rodzaju designu http://vislib.tumblr.com/ (jest dział fashion np.). Ciekawy jestem jak tam po skończonym art campie go ocenisz? Fajnie, że wrzucasz wpisy i arty z niego. Sam o tym myślałem ale w sumie umiem się zmusić do rysowania samemu więc nie wiem czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzia, rymin hm, wydaje mi się że ok jak za taką cenę. :) Na początku krytyki udzielał Noah bardzo wybiórczo, ale teraz zajmuje się tym Cynthia Sheppard http://sheppard-arts.com/ i komentuje każdą pracę jaką poda się do krytyki. Oczywiście nie będzie wam dawać krytyki do 30 prac tylko do 1-2 wybranych. Ogólnie kurs oceniam pozytywnie. Finalny werdykt podam jak już dobiegnie końca :D

 

Oczywiście wiadomo, kurs nie zdziała cudów jeżeli sam uczestnik nie włoży tony czasu i pracy w niego. :)

 

 

rosikowski wow miło słyszeć! Dzięki, to największy komplement jaki słyszałam/czytałam w tym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki! :D Staram sie cisnąć na masę cały czas. :)

 

rosikowski - a spróbuje :)

 

Mały UP z Tygodnia nr 10 Art Campu. Wybrane lepsze thumbnailse. Nie jestem do końca zadowolona z efektów ale na pewno będę powtarzać takie ćwiczenia.

composition_3.jpg

composition_6.jpg

composition_5.jpg

composition_7.jpg

composition_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no przecie wiesz :D To ten sam kurs od Noaha Bradleya - zostały mi jeszcze niecałe 2 tyg (tak, ciągnie się to jak tasiemiec^^). Jeszcze tylko color & light i learning to finish. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAaaa no taaaak xD

sorki, myślałam że to może jakaś facebookowa inicjatywa o której znowu nic nie wiem xD

 

Bardzo fajnie Ci idzie :3 moim zdaniem wiekszość tych thumnbów by sie nadawała do wykończenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAaaa no taaaak xD

sorki, myślałam że to może jakaś facebookowa inicjatywa o której znowu nic nie wiem xD

 

Bardzo fajnie Ci idzie :3 moim zdaniem wiekszość tych thumnbów by sie nadawała do wykończenia :D

 

Ja już się gubie w tym fb i staram sie to ograniczać więc nic nowego nie ogarniam tam :D

Jesli o wykończenie chodzi, omójboże życia by mi nie starczyło żeby to skończyć znając siebie hehe xD Ale pewnie za kilka się zabiore^^

 

 

Aptenodytes dzięki! Mi też najbardziej podszedł 1 i 4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam aby pokolorować tak jeszcze kilka designów tak ale sama nie wiem czy jest sens. Całkiem relaksujące to ale jakbym miała to wrzucać w internety to sie niewygodnie przegląda :) Myślałam tez o ilustracji z tą panią ale obecnie tyle innych rzeczy robię, że ciężko się za nią zabrać. :D

 

 

Tak przy okazji skończyłam kurs Noahowy i napisałam co nieco o nim tutaj. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem :)

 

O, a tutaj 2 wybrane mazy z przedostatniego tygodnia kursu:

color_thumbnail-4.jpg

color_thumbnail-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajobrazy bardzo fajne. Podoba mi się kolorystyka tego pierwszego. Trochę miejscami źle dobrane tony, przez co obrazek się spłaszcza. Generalnie im dalsze plany tym jaśniejsze tony, tutaj czasami to się gubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności