Skocz do zawartości

Enigma I


maciek.m

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, dawno mnie tu niebylo i dawno nie robilem nic dla siebie. Oglądam teraz serial "white collars" ostatnio byl odcinek z lodzia podwodna i wlasnie enigma :)

Powoli bede sobie ja modelowal, efektem koncowym maja byc jakies fajne renderki z dofem, taka mam wizje, zobaczymy jak wyjdzie.

 

narazie drewniane pudelko z wycietymi miejscami na inne elementy:

 

image.jpg

 

image.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@olaf tak tam bylo kilka wersji a nawet jak jest ta sama wersja to i tak sie rozni troche... wiec wzoruje sie na jednej ktora znalazlem dobrze udokumentowana.

@2013 no troche bedzie ale napewno nie tyle co u ciebie w czolgu :) a co do renderkow to mam nadzieje ze beda duzo lepsze :P

 

up z dzis plus material drewna z dirtem (dzieki niemu koncowki sa ciemniejsze jak w oryginale)nad ktorym pracuje, material drewna sklejany w szopie z 4 roznych.

 

oelJS81.jpg

 

fNZ0v6F.jpg

 

4RSr0K3.jpg

 

oY7NXHi.jpg

 

HF4cLAz.jpg

 

q6Snu3P.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek ja korzystam z FLICKR, za free masz 1TB, na potrzeby forum w sam raz, co prawda jest jakieś ograniczenie wielkości pliku i rozdzielczości, ale ja wysyłam 1800x1000 px i jest ok większych chyba nie potrzebujesz.

Bardzo fajnie kataloguje się tam pliki.

Jedyne czego nie przeskoczysz to ręczne kopiowanie każdej linki do wstawienia na forum, ale nie jest to straszne, robię tony screenów i daję radę.

 

https://www.flickr.com/

 

Musisz założyć konto chyba na Yahoo, zresztą zostaniesz o tym poinformowany podczas rejestracji, z tego co pamiętam da się także włączyć odzyskiwanie hasła w formie SMS.

 

W mojej stopce pierwsza linka prowadzi do mojego profilu FLICKR, sprawdź sobie jak się prezentuje galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim imgur jest fajny :) @2013 wybralem prostrzy sposob ale dzieki.

 

Zdjecia podmienilem w poprzednim poscie.

 

Edit. i na dzis tyle zrobione, teraz pobawie sie texturami na tym co mam i dalej do modelowania.

 

Le9VMW7.jpg

 

gvCHznm.jpg

 

mGPyRdG.jpg

 

IpbgOP0.jpg

 

laYnXNI.jpg

 

W50lth6.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 dni siedze i mecze textury, poprawiam przerabiam niektore zrobily sie naprawde skomplikowane, pewnie zrobilem ze 100 render testow.

Zrobilem jeden probny renderek, ale juz kilka rzeczy poprawilem i kilka zostala do poprawy, napewno bedzie lepszy dof i lepsze pylki no i troche texturki.

 

A teraz dalej biore sie za modelowanie :)

 

fZaIorm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie finish mam nadzieje bedzie jeszcze lepszy.

@2013 pylki w szopie dodane ale najpierw zrobilem w maxsie i wsumie fajnie wygladaly ale mysle ze ostatecznie zostane przy tych. finalnie beda duzo lepsze bo wpadlem na fajny patent.

@ kliment woroszyłow dzieki za podpowiedz apropo kabli, troche sie pobawilem bo bede mial u siebie kilka plecionych przewodow, wyszlo cos takiego.

 

is7PLZd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze popracowalem nad ta plecionka, zrobilem osbne mapy do dispa i bumpa bo sie psulo, teraz chyba jest lepiej. Do tego up z wczoraj, przednia czesc maszynki, od prozdu bedzie pelno wtyczek polaczonych kablami. @2013 beda pylki, mysle tez nad kurzem na samej maszynie, moze cos w stylu jak tu zrobilem: http://img812.imageshack.us/img812/4623/owym.jpg

 

Ve3IB9C.jpg

p6cnh6W.jpg

n2eLqOa.jpg

xhA7QYY.jpg

shEix5Y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi Maćku taką rzecz a'propos plecionki. Jak się oddalisz na tyle, że bumpmapa się zleje, znaczy, jak drucik pojedynczy będzie węższy niż piksel na renderze, to dalej będzie widać anizotropowość? Bo ja w cycles miałem taki problem, że z oddali, to się zachowywało jak szara mapa i nie było widać anizotropowości w kierunku przebiegu drucików. Musiałem się podeprzeć shaderem anizotropowy, bo z samej bumpmapy ten efekt nie wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kliment woroszyłow dzieki, wczoraj sie wkurzylem bo stracilem troche pracy bo max sie wychaczyl a nie mialem backupa... no ale nic.

@ikkiz tak znikaja te niteczki ale nie przeszkadza mi to bo mam osobna mape dispa z samymi wypuklosciami wezlow bez nitek i ja widac z daleka, plus scaterem mam rozsiane pojedyncze wlukna na calej pleciace.

@mookie ta zepsuta jakosc moze wynikac z tego ze render z 900pix rosciagnalem do 1900 :P na finiszu wyjdzie duzo wiecej detalu.

 

a wczoraj sie bawilem z kabelkami, troche mi zajelo zanim zaden sie nieprzenikal :P

dep2WAG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki Panowie milo ze sie podoba :) @Slim_ prawie wszystkie beda z dofem :) enigmy nie mam ale zeby wczuc sie w model sciagnalem sobie aplikacje na komorke z enigma, moge szyfrowac wiadomosci ustawiac zebatki i takie tam :P Dzisiaj posiedzialem nad nastepna partia texturek, jeszcze bede poprawial niektore ale tak jest na dzis.

 

 

V5pt6mf.jpg

th3xhl7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra i tak juz tego dluzej nie utrzymam w tajemnicy... dostalem ta maszynke od dziatka a on zajebal z jakiejs niemieckiej lodzi podwodnej :)

a co do modelu to skonczony !! teraz texturki, potem testy oswietlenia materialow ujec i postpro :)

 

IofGqRZ.jpg

4kUC2xQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ciezki proces wybierania ujec, siedze i renderuje ujecia na testy, juz kilka mam ale raczej dopiero w watku z gotowa praca pokaze :)

 

Dzisiaj myslalem nad tlem, miala byc to flaga ze sfastyka ale jakos mi to nielezalo i zostawilem sama czerwona tkanine. Co sadzicie?

 

Kl5qz8j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności