Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Kobyła Unreal 5.1 final jest do ściągnięcia

let's compile begin!  

Kompiluje nawet shadery z 5,1 prev 🙂 

--

Chłopek zrobił fajna narzędzie do robienia łusek do hudego i w bardzo okazjonalnej cenie tj 250$ miesięcznie na subskrypcji 😛 

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, RaVirr said:

Jest zasysaned, ale widzę, że chyba mają przeciążone łącza 😮
image.png.a4ac77dd5c5e4f8890f59a4d8e25ea2b.png

No to mi się udało zanim poszła informacja że jest finalna wersja 🙂 Nie żebym potrzebował na już ale lepiej mieć niż nie mieć a że za darmo to se sciągłem 😛

Prev był dal mnie trochę niestabilny zobaczymy jak finalna i na nowej karcie tylko, że akurat nic nie muszę na nim teraz robić a inną robotą jestem zawalony 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Nezumi said:

Musze sciagnac bo wszyscy sciagajO!

A nie... do niczego mi to nie potrzebne... 😜

Ciągnij chociaż tylko po to żeby innym szło wolnej! 😄

-

oficjalny anunsment 🙂 

https://forums.unrealengine.com/t/unreal-engine-5-1-released/691237

https://www.unrealengine.com/en-US/blog/unreal-engine-5-1-is-now-available

in-camera-vfx-editor-in-unreal-engine-5-

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/15/2022 at 8:42 AM, Destroyer said:

Chłopek zrobił fajna narzędzie do robienia łusek do hudego i w bardzo okazjonalnej cenie tj 250$ miesięcznie na subskrypcji 😛 

Teraz dopiero zobaczylem. Kolesiowi chyba cos do glowki uderzylo z tymi cenami 😄 Na rok wychodzi jakbys Houdiniego kupowal calego. A to narzedzie robi tylko luski... Powodzenia w sprzedazy, jestem ciekaw czy sprzeda wiecej niz 2 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2022 o 15:42, Destroyer napisał(a):

Kobyła Unreal 5.1 final jest do ściągnięcia

let's compile begin!  

Kompiluje nawet shadery z 5,1 prev 🙂 

--

Chłopek zrobił fajna narzędzie do robienia łusek do hudego i w bardzo okazjonalnej cenie tj 250$ miesięcznie na subskrypcji 😛 

 

Zaro będzie wersja w Geometry Nodes za 30$ w Blenderze xD i pan, było niebyło, spuści z ceny 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja zbrusha

goz do cinemy, pomijając ten super zaskakujący game changig ficzer

 

-guzik "retry" dla zremeshera - nie trzeba robić undo,

oryginalny model zapisuje się w pamięci więc nie trzeba do niego się cofać

remesh może zapamiętać polypaint

ale z jakiś powodów nie ma tego systemu dla reprojekcji.

 

-Maskowanie

auto fill (Auto Region)

 

-Redshift w zbrushu - to chyba najfajniejsza sprawa. Robi wrażenie w zbrushowym viewporcie. 

render GPU/CPU dla subskrybentów Maxone lub Redshift

samo CPU dla rsubskrybentów Zbrusha - mi się to chyba nawet podoba.

 

No i najlpesze w tym - render recall - historia renderów (razem z materiałami i innymi ustawieniami)

Filtry bpr działąją jako postpro

 

redshift baker - wypalanie materiału jako polypaint 

 

Dodatkowo

Aply Last Action to All Subtools (można też same dla pojedynczych folderów)

 

 

Sam Redshift w ZB trochę mnie przekonuje do subskrypcji. Fajna sprawa. 

Będą też rozsyłać maile ze zniżkami. 

Mogli by dać triala jakiegoś z tym redshiftem..  Ciekawe jak radzi sobie z naprawdę dużymji modelami. 

image.jpeg.558e50aa95756a6f17fb913058f23758.jpeg

 

 

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, michalo said:

-Redshift w zbrushu - to chyba najfajniejsza sprawa. Robi wrażenie w zbrushowym viewporcie. 

render GPU/CPU dla subskrybentów Maxone lub Redshift

samo CPU dla rsubskrybentów Zbrusha - mi się to chyba nawet podoba.

redshift na cpu jest śmiesznie powolny, po testach na threaripperze ludzie sobie odpuścili w ogóle używać nawet renderowania hybrydowego bo gpu + cpu było wolniejsze niż samo gpu 😛 Jak już renderować na cpu to iść w arnolda, dużo ładniejszy obrazek ale trzeba mieć lickę. Nadal myślę i nikt mnie nie przekona że jest inaczej i renderer w zbrushu to abominacja ale co kto lubi, mnie by krew zalała, już sama myśl mnie odrzuca i męczy 🙂 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, dlatego tak mnie zmeczyla ta prezentacja bo tak na prawde o zetce samej bylo malo. No ok, dodali Redshifta - na cholere mi przez bite 20 minut pokazuja ze mozna zmienic materialy, ze mozna shadow catchera... No jest renderer to mozna kurna - po co mi to pokazujecie? Pokazaliby czy dziala z jakimis typowo ZBrushowymi rzeczami - czy fibermesha mozna na przyklad renderowac. Pytalem pitnascie razy na czacie ale cisza byla wiec pewnie nie mozna 😄 Z reszta jakby bylo mozna to by sie pochwalili. A tak to nie ma o czym gadac - "o zobaczcie, mozna szybe przezroczysta zrobic!"... NAPRAWDE? WOW. To faktycznie osiagniecie w 2022 roku. Nie spodziewalem sie tego, ze renderer moze renderowac... 🤯

Pocieszam sie ze jak juz popodlaczaja te wszystkie bells and whistles z Maxona to zaczna rozwijac przydatne rzeczy 😄

Co do tej powolnosci Redshifta - faktycznie jest az tak zle na CPU? Nie bede kolejnej kasy wywalal na renderowanie w ZB ale na CPU mozna zerknac jak juz bedzie dodane za free. Zawsze jakas alternatywa jak potrzebujesz szybko cos wypluc. Nie wiem, nie znam RS w ogole, zobaczymy. Na razie nawet nie wiadomo kiedy bedzie ta nowa wersja zetki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacje inne były też ciekawe. Jeśli chodzi o integrację ZBrusha z Maxonowym ekosystemem. No cóż każdy już to przewidział wcześniej, że ten update będzie właśnie taki. Póki co nie mam pieniędzy by inwestować w ten ekosystem. Nawet gdybym miał to nie  wykorzystał bym tego w developmencie animacyjnym, gdzie przemiał wszystkiego jest ciągle na Maya. Nawet jeśli coś rzeźbię to i tak muszę mieć plik animacyjny w łapie a bez Maya nic nie zobaczę. No ewentualnie przerzucenie się na gamedev i wtedy przez Cinemę4D do Unreala. Prędzej czy później wszyscy będą robić filmy na Unrealu.... więc 😄 

Tak czy siak, ciekawi mnie co ta migracja ZBrusha z Maxonem zmieni gdziekolwiek i jakkolwiek. Ja generalnie jestem zmęczony Mayą już ledwo po 2 latach użytkowania a wziąłem na kolejny rok z konieczności. Najchętniej i najlepiej by było dla wszystkich jak by zamknęli developing Maya i oddali pałeczkę innym 😄 Dobranoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Skyrush said:

no i dobrze xDDD 😈 za dobrze mają maxowcy😛 

"Their 3ds Max counterparts, Krakatoa MX and XMesh MX, remain closed-source."

"AWS says that it is now “working towards” open-sourcing all of the AWS Thinkbox tools."

więc maksiaże też pewnie dostanom 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na adobii dajo zniżki czarnopiatkowe, u mnie na substancje 50% a na reszte25 choć czytam, że innym trochę odwrotnie więc trzeba sprawdzić co kto dostał 🙂 

Flipnięte nromalen też 50% i nawet odnawiane wacomy 😛

https://estore.wacom.com/en-US/specials/special-offers-refurbished.html

 

lista różności tutaj

http://www.cgchannel.com/2022/11/best-black-friday-and-winter-2022-deals-for-cg-artists/

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Destroyer napisał:

Na adobii dajo zniżki czarnopiatkowe, u mnie na substancje 50% a na reszte25 choć czytam, że innym trochę odwrotnie więc trzeba sprawdzić co kto dostał 🙂 

Flipnięte nromalen też 50% i nawet odnawiane wacomy 😛

https://estore.wacom.com/en-US/specials/special-offers-refurbished.html

 

lista różności tutaj

http://www.cgchannel.com/2022/11/best-black-friday-and-winter-2022-deals-for-cg-artists/

image.png.4bbf5f96c656fa9e667438619c9b016b.png

prawdziwa oferta czarnopiątkowa, jak z memów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad kolejna wersja X-Ray (real time rendering dla Mayi) trwaja. Swietnie to wyglada, ma lykac materialy z Arnolda - czy to znaczy ze uzywajac go koniec z czarnym plackiem zamiast tekstury? 😄😮 Z okazji czarnego piatku 50% znizki, lamie sie czy nie zakupic...

 

  • Like 3
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Nezumi said:

Prace nad kolejna wersja X-Ray (real time rendering dla Mayi) trwaja. Swietnie to wyglada, ma lykac materialy z Arnolda - czy to znaczy ze uzywajac go koniec z czarnym plackiem zamiast tekstury? 😄😮 Z okazji czarnego piatku 50% znizki, lamie sie czy nie zakupic...

 

Wielomilionowa korporacja z najlepszymi specjalistami z branży przez lata nie jest w stanie zrobić tego co robi (chyba) jedna osoba? 🙂 Wygląda bardzo fajnie ale to powinno być standardem i normalnością a nie wydarzeniem do jasnej ciasnej! 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Destroyer said:

Wielomilionowa korporacja z najlepszymi specjalistami z branży przez lata nie jest w stanie zrobić tego co robi (chyba) jedna osoba? 🙂 Wygląda bardzo fajnie ale to powinno być standardem i normalnością a nie wydarzeniem do jasnej ciasnej! 🙂 

No, chyba jeden koles. Nie wiem jak to dziala - chcialbym widziec po prostu wszystkie materialy z Arnolda a nie wybrane 😄

Autodeski pisza jeden viewport do wielu apek swoich tak ze pewnie nie jest az tak prosto jak jeden ktos robiacy sobie co chce, bez zadnych naciskow i wymagan. Najgorsze co sie moze stac kolesiowi, to ze mu dadza gwiazdek mniej a takie korpo jednak ma wieksza odpowiedzialnosc. Ale tak, przypominaja mi Photoshopa ktory dodal symetrie po tym jak byla w DeluxePaint na Amidze w latach 90... A pozniej juz byla WSZEDZIE nawet na telefonowych apkach i na koncu industry standard Photoshop z mega korporacji dolaczyl... 🤦‍♂️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Nezumi said:

No, chyba jeden koles. Nie wiem jak to dziala - chcialbym widziec po prostu wszystkie materialy z Arnolda a nie wybrane 😄

Autodeski pisza jeden viewport do wielu apek swoich tak ze pewnie nie jest az tak prosto jak jeden ktos robiacy sobie co chce, bez zadnych naciskow i wymagan. Najgorsze co sie moze stac kolesiowi, to ze mu dadza gwiazdek mniej a takie korpo jednak ma wieksza odpowiedzialnosc. Ale tak, przypominaja mi Photoshopa ktory dodal symetrie po tym jak byla w DeluxePaint na Amidze w latach 90... A pozniej juz byla WSZEDZIE nawet na telefonowych apkach i na koncu industry standard Photoshop z mega korporacji dolaczyl... 🤦‍♂️

No ja właśnie się też boje używać wynalazków które są aktywne w scenie i to niezależnie czy jakiś plugin czy od twórców oprogramowania bo plugin może zniknąć i nagle przestaje działać i nawet starych scen nie można otworzyć. Anzovin autoriger jak przestał być aktualizowany bo autodesk coś tam namieszał i podobno już się nie dało to jak otwierałeś scenę bez pluginu to z miejsca crush i nawet nie było jak sceny wyczyścić i cokolwiek użyć. A autodesk czy kto inny też może jakąś funkcje nagle wywalić i wszystko się rozłoży bez kompatybilności zwrotnej.
Pamiętam nawet taką pierdołę jak aktywny bevel w mayi zostawiałem w scenie na pudełkach przy renerach packshotowym ale zrobili update i nagle wszystko się rozwalało. Zresztą w houdinim też takie rzeczy się zdarzały ale oni to się nawet nie patyczkują z kompatybilnością zwrotną 🙂 

Jak już używać customowych narzędzi to najlepiej tak żeby nie zostawiały historii i customowych nodów w scenie i powinno być bezpiecznie.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka unrealowych assetów w humblu

https://www.humblebundle.com/software/nature-manufacture-unreal-software?partner=max3d

It0bCK9.jpg

 

https://www.humblebundle.com/software/unreal-engine-ultimate-game-dev-assets-software?partner=max3d

xvqMCxy.jpg

 

 

Wchodząc z linku można wybrać max3d jako partnera, nie wiem czy to w ogóle działa ale kiedyś ktoś tutaj zrobił podobne szachrajstwo 🙂 

@KLICEK wiesz może czy to działa? 

MQ81IgL.jpg

 

a tam kupiłem 🙂

uXhE7Sq.jpg

uqXxHb1.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bandel z unrealowymi assetami

https://www.humblebundle.com/software/unreal-postapocalyptic-assets-bundle-software?partner=max3d

88tCuVo.jpg

można zasupportować max3d przy okazji 🙂 

NgCrvhX.jpg

@adek to działa tj ten link do parnera bo kiedyś ktoś wrzucił takie coś i też użyłem ale nie wiem czy rzeczywiście to działa jak powinno 🙂 

 

-----

A tutaj Luminar AI do zebrania za darmo 

Luminar-AI-review.jpg

https://skylum.com/pl/l/chip-luminar-ai?clickid=Qw30Q8ULCxyNTSERvbwmSXyqUkAzthT1Bw0t0s0&irpid=27795&utm_content=TEXT_LINK&utm_source=Sovrn Commerce&utm_campaign=mediapartner_cpa&utm_medium=cpa&aclid=&platform=IR&utm_term=Luminar 4

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie trzeba bylo dlugo czekac - sliczna stronka na portfolio, wszelkie AI wyplujki sa zbanowane - tylko artysci z krwi i kosci. Jak zakladasz konto to nawet jest opcja importniecia profilu z Artstation. Smiga pieknie, super wyglada. Porownajcie sobie pracki na glownej Artstation i na Arrrt 😉 Swietna stronka. I jest git - kto chce siedziec na artstation niech siedzi i oglada wyplujki, ja spadam na arrrt. I tak w tym roku mam zamiar w koncu zrobic porzadne portfolio z rzeczami ktorych sie nie wstydze 😄

https://www.arrrt.io/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Nezumi napisał(a):

No i nie trzeba bylo dlugo czekac - sliczna stronka na portfolio, wszelkie AI wyplujki sa zbanowane - tylko artysci z krwi i kosci. Jak zakladasz konto to nawet jest opcja importniecia profilu z Artstation. Smiga pieknie, super wyglada. Porownajcie sobie pracki na glownej Artstation i na Arrrt 😉 Swietna stronka. I jest git - kto chce siedziec na artstation niech siedzi i oglada wyplujki, ja spadam na arrrt. I tak w tym roku mam zamiar w koncu zrobic porzadne portfolio z rzeczami ktorych sie nie wstydze 😄

https://www.arrrt.io/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Nezumi napisał:

No i nie trzeba bylo dlugo czekac - sliczna stronka na portfolio, wszelkie AI wyplujki sa zbanowane - tylko artysci z krwi i kosci. Jak zakladasz konto to nawet jest opcja importniecia profilu z Artstation. Smiga pieknie, super wyglada. Porownajcie sobie pracki na glownej Artstation i na Arrrt 😉 Swietna stronka. I jest git - kto chce siedziec na artstation niech siedzi i oglada wyplujki, ja spadam na arrrt. I tak w tym roku mam zamiar w koncu zrobic porzadne portfolio z rzeczami ktorych sie nie wstydze 😄

https://www.arrrt.io/

Ciekawe jak ten arrt sie googluje. Nigdy na niego nie traiłem szuklając jakiś obrazków i podejrzewam, ze nie tylko ja 😉

Z AS jest tak, ze jednak łatwo do niego dotrzeć.

Tak samo Pinterest.. może wrzucić portfolio, tzn podlinkwoać as lub arrrrt na pina.  Kiedyś tak zrobiłem i mam jakieś starocie tam. Ach nostalgia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brainTroche ciezko banowac AI nie wiedzac czy to AI, nie? Mnie wystarczy to:

arrrt.jpg.5861b9ba158644550efa3398f3c7efd9.jpg

Ja nie prowadze jakiejs krucjaty przeciwko samej technologii - zwyczajnie nie interesuje mnie ogladanie AI wyplujek, wiec ta stronka mi pasuje. Jak chca uzywac AI do wykrywania i blokowania AI to nie mam nic przeciwko.

@michalonie wiem ale wszystko jest kwestia czasu. Zobacz co za kupa jest na glownej Artstation - ta stronka przestala byc tym czym byla. Tu mozesz importnac profil z Artstation lacznie z prackami. Jest darmowe wiec nie widze problemu posiadania wielu kont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blood_brother napisał:

To arrrt wygląda trochę jak copypasta AS. W sensie interfejs, układ itd.. Ciekawe co na AS.

Serwis ma niby dwa tygodnie dopiero. Tak, czy inaczej kibicuje, bo warto mieć alternatywy 🙂

Ja przerzuciłem sobie galeria, jeśli to taki proste to spoko. Jak bym miał uploadować wszystko sam to nie prędko pewnie by mi się chciało albo wcale. A tak to pyk i już. 

Swoja drogą, jak to Łatwo skopiować taki serwis...

 

Co do bliźniaczego wyglądu, AS też pożyczyło sobie chyba wygląd od cg huba, tak?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, blood_brother said:

To arrrt wygląda trochę jak copypasta AS. W sensie interfejs, układ itd.. Ciekawe co na AS.

Jak to co na to AS? Nie mieli nic przeciwko robieniu sobie bazy z obrazkow innych bez ich pozwolenia to nie powinni miec nic przeciwko podzieleniu sie swoim designem 🤭
Ktory tez z reszta nie jest jakims epokowym odkryciem w koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBrush 2023 dostepny. Wkurwiony jestem po tej prezentacji bo zostaly moje pytania zignorowane totalnie o co bym nie pytal. 15 razy pytam czy ten Redshift w Zetce bedzie fibermesha renderowal - zero odpowiedzi. Paul niewprost odpowiedzial jakby ze beda dodawane featuresy wiec pewnie nie. Ale ogolnie Ian mowi "sa jakies pytania?" ja tam napierdalam z tym pytaniem od pol godziny a Louie "nie, ludzie wyrazaja swoje zadowolenie". Szlag mnie trafial... Potem pytam czy jest jakis denoiser w Redshifcie - tez olane 15 razy. Nie bede kupowal osobnej licki dla GPU przeciez. Wiec co - mam myslec ze nie ma czy ze mnie olali ale jest? Czuje sie to korpo od razu, wczesniej nawet na niewygodne pytania mi odpowiadali. Z reszta to taka dziecinada - co da takie ignorowanie? Albo kurna opcja jest albo nie ma.
Jest pare malych zmian ale na prawde znikoma ilosc. Wypelnianie masek bardzo spoko, lokalna symetria kontrolowana przez gizmo i... slime-bridge..? Redshift to jest ta duza zmiana. Gdybym mial licke permanentna to bym sie nawet nie zastanawial - update jest niewarty swojej ceny absolutnie. A po tym jak mnie ignorowali pieknie na czacie mam ochote pierdolnac ta cala subskrypcja i przerzucic sie na perska wesje. Jak mnie maja w dupie to z wzajemnoscia.

https://www.zbrushcentral.com/t/zbrush-2023-available-now/440675

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie po to kupili zbrusa który jest monopolista na rynku żeby do niego dokładać tylko żeby szybko zarobić na kolejny podobny zakup i budować ekosystem od którego nie da się uciec tak jak ma Adobe. Czyli tanio to już było 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oni nie umio i nie rozumiejo dla kogo to robia (w sensie zbrusha) 🙂 to widac po ludziach jakich zapraszaja do testowania zbrusha OD LAT.

 

Co do ceny, no nic raz na 5-6 lat bede robil update 😄 oby tylko nie wywalili perpeta mojego 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musza dokladac - ludzie, ktorzy go rozwijaja sa na etacie i i tak im placa. Wystarczy pozwolic im robic rzeczy przydatne uzytkownikom a nie jakis pojebany masterplan ze "teraz pewnie wszycy kupia licke Redshifta hue hue hue!". Nie.

Jakby Nomad wyszedl na PC to moglby niezle namieszac ale tez jaraja sie tablecikami i telefonikami... Ech.

JA nie mam wielu licencji miesiecznych tak ze na prawde nie mam problemu z placeniem za Zetke. Ale niech dodaja rzeczy zwiazane z rzezbieniem a nie renderer... Tej dziury nozem nadal sie nie da wyciac do k... nedzy 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nezumi napisał:

 Ale niech dodaja rzeczy zwiazane z rzezbieniem a nie renderer... Tej dziury nozem nadal sie nie da wyciac do k... nedzy 😄

o to o to o to 🙂 o tym mowie wlasnie ze oni nie rozumieja dla kogo to robia 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, KLICEK said:

o to o to o to 🙂 o tym mowie wlasnie ze oni nie rozumieja dla kogo to robia 🙂 

Jak to nie wiedzą? Wierzą doskonale, dla inwestorów. Jaxon nie bez powodu ostatnio rośnie i kupuję jeden soft za drugim i widać ta strategia się sprawdza a użytkownicy to już zło konieczne 🙂

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ZBrush 2023 is a FREE UPGRADE for all subscribers

To mnie rozpierdala 🙂 Dla tych co za to płacą update jest za darmo XD

Przypominam, jakoś w  lipcu starym użytkownikom zb zaproponowali przejście z perpetual na subskrypcja roczną, z 50% upustem i po  pół roku wydają nową wersję. Ale scam XD To im się udało. 

Ciekawe ilu łosi tak nabrali.

 

Poza dynamiczną symetrią chyba nic tam dla siebie nie widzę. Też zostaję ze starym zb.  Może 2024 wyda się lepszą wersją 😉 

 

(*)

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Xaia napisał(a):

Cene za update perpetuala dojebali konkretna. 659 dolarow i w tym nie ma redshifta. Chyba kogos zdrowo tam pomylilo.

No to jest zmierzch dobrych czasów. Gdyby w tej cenie był Redshift to ok. Ale tak drogi Update? Bez Redshifta powinien kosztować 200 max 300 dolców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update jest świetny tylko ceny się nie zgadzają. Niektórzy z was napisali że może za rok updatujecie perpetuala. Może być tak że za kolejny perpetual w 2024 userzy 2022 zapłacą cena x1,5 albo x2 A na przykład w 2025 cena będzie już taka jak byś kupił nowego ZBrush aktualnego. To jeśli za 659 dolców dostajesz update perpetuala z bridgem bez Redshifta to masz 3kpln update i załóżmy że biorę RedShifta osobno za 1242 pln na rok. To już niedaleko ceną do Maxon One. Oni to tak skonstruowali by wysłać wszystkich na suby MaxonOne do ich ekosystemu. Szkoda że nie pomyśleli że od groma ludzi nie potrzebuje RedShifta i bridgea. 

Cena nowego updateu jest wysoka bo dużo kosztował ich development Redshifta w ZBrush i sprytnie w updacie sprzedają bridge  co pewnie tłumaczy tą wysoką cenę. 

Wychodzi na to że zwykły user który chce nowe featuresy jest skazany by płacić za bridge z którego nie będzie chciał skorzystać. I to jest kurestwo, nie bójmy się użyć tego słowa. 

Edytowane przez gryzon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności