Skocz do zawartości

RTX 3090


maciek3d

Rekomendowane odpowiedzi

No ja się nastawiam na 2022 z zakupami GPU 🙂 Wszystko inne wcześniej będzie miłą niespodzianką, ale sądzę, że głównym problemem będzie sama podaż i problemy z fabrykami. Dodatkowo nvidia mówiła, że tylko 15% graczy ma RTX'y, więc sporo osób będzie się chciało przesiąść. 

Cóż procka też będę chciał zmieniać, ale nastawiałem się na R7 5700x a tu ani widu ani słychu (plus pewnie cena duża) 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli górnicy mają opcje:

1. kupienia kart nieznerfowanych, za stawki na które nie stać graczy i grafików

2. kart dedykowanych dla górników

a gracze i graficy mają opcję

1. Kupienia kart znerfowanych, przynajmniej dopóki górnicy nie znajdą sposobu na obejście tego nerfa, skazani na łaskę i niełaskę Nvidii w kwestii ceny

a to wszystko w kontekście braku silikonu na rynku, gdzie nawet producenci samochodów nie mają go dość na swoje potrzeby, o Nvidii nie wspominając. Całe szczęście, że Nvidia tak bardzo kocha graczy, inaczej byłoby kiepsko, co nie? Czarno to widzę panowie, kilka dni temu pisałem pół żartem o składaniu nowych kompów z gpu serii 10, a tu widzę Klicek pisze, że dla jego kolegi to już gorzka rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, EthicallyChallenged napisał:

Czyli górnicy mają opcje:

1. kupienia kart nieznerfowanych, za stawki na które nie stać graczy i grafików

2. kart dedykowanych dla górników

a gracze i graficy mają opcję

1. Kupienia kart znerfowanych, przynajmniej dopóki górnicy nie znajdą sposobu na obejście tego nerfa, skazani na łaskę i niełaskę Nvidii w kwestii ceny

a to wszystko w kontekście braku silikonu na rynku, gdzie nawet producenci samochodów nie mają go dość na swoje potrzeby, o Nvidii nie wspominając. Całe szczęście, że Nvidia tak bardzo kocha graczy, inaczej byłoby kiepsko, co nie? Czarno to widzę panowie, kilka dni temu pisałem pół żartem o składaniu nowych kompów z gpu serii 10, a tu widzę Klicek pisze, że dla jego kolegi to już gorzka rzeczywistość.

Mnie przeraża wizja, w której zakupiona karta graficzna z serii 30xx się zepsuje... Ciekawe co się wtedy dzieje..? Jak oni rozpatrują gwarancję takich kart 😐

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, krypto też się rozkręcają, więc perspektywy na najbliższy czas, a może i dłuższy są marne. Btw. cieszę się, że korzystam z Corony i nie muszę się martwić o GPU rendering 🙂 Ciekawe, jak długie braki na rynku będą miały wpływ np na rynek rendererów opartych na GPU. Bo teraz to średnio chyba w nie wchodzić.

 

Edytowane przez makak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł jak wyjść obronną ręką z tej sytuacji;)
Klient: Potrzebna mała zmiana w tej wizualizacji co to już pan raz zrobił, na zaraz, na już!
Grafik: Kurła, panie! To nie wiesz pan że teraz nie ma na czym renderować, takie ponowne renderowanie obrazka to teraz usługa premjum. Czas oczekiwania tydzień, 1000zł poproszę.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ta no teraz faktycznie, te filtry w zbrushu sztos

Chyba ich nie ogarnąłem. Przybliżcie temat. xD


Teraz się rozglądałem. Jak składać kompa do 4000-6000k
to tylko laptopy naRTX2060-RTX3060 😉 

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy premeirze serii 3000 chciałem chwilę poczekać na wersje z turbinami i kupić od razu 2-3 karty i do tego może threadrippera kupić i dopakować kompa i mieć spokój, a teraz siedzę na już wysłużonych 2080ti z  obniżonym napięciem i temperaturą maksywlaną, wyłączonymi dodatkowymi opcjami jak przesyłanie dźwięku  przez DP i odłączonym tabletem z wyświetlaczem żeby tylko ich nie obciążać bardziej niż to konieczne 🙂 To  pomaga bo były już czasami bardzo niestabilne i jakieś glitche na ekranie się pojawiały a ostatnio spokój tylko czasami przy reneringu nawet youtibe zabierający akcelerację gpu potrafi kompa zawiesić więc trzeba być ostrożnym co i kiedy się uruchamia, threadippery tez podrożały, wszystko podrożało chyba poza dyskami twardymi 😕

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Destroyer napisał:

Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, kto mógł wiedzieć, teraz to każdy by te 50tys bicoinów kupił gdy były prawie za darmo 10 lat temu a teraz by można sobie własne państwo za to założyć 🙂

Znajomy właśnie wspominał, że gdyby nie pozbył się bitcoinów w 2015 r. to pewnie mógłby za to kupić teraz dom.

A w kwestii problemów z dostępnością kart graficznych - wygląda na to, że kupienie na allegro używanej Tesli za 250zł oraz poświęcenie kilku dni na zmuszenie jej do działania razem z GeForcem i ogarnięcie chłodzenia po taniości okazało się wcale nie takie głupie. Chyba ktoś jeszcze podłapał pomysł bo zniknęło te kilka tanich sztuk które wisiały w ogłoszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, michalo said:

Ciekawe, że konsol nie wykupują do krypto.

weeelll...

scalperzy skupują konsole jak dzicy więc konkurencja za duża a i oprogramowanie trzeba pisać pod te konsolki więc póki co się nie opłaca 

https://www.t3.com/news/ps5-scalpers-are-making-more-money-off-the-playstation-5-than-sony-is

https://clutchpoints.com/scalpers-earn-millions-in-reselling-ps5-and-series-x-consoles/

  • Confused 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungowi też brakuje scalaków, ma chyba odpuścić nota w tym roku, bo nie ma z czego wyprodukować 😉

No ale może to w przyszłości jakoś zaprocentuje, jak powstanie więcej fabryk. Choć żeby było śmiesznie, to maszyny do tych fabryk robi tylko jedna firma z Holandii 🙂 Ale krótkookresowo, to ciężko raczej będzie. Szczyt hossy krypto zakłada się pi razy oko na jesień 2020, to może pod koniec roku coś się zwolni? Choć coś lipcu mają majstrować przy ETH, może coś to da? Ale puki będzie całościowo wysoko, to pewnie inne coiny będzie warto kopać, więc dla nas i tak bieda. Ale pożyjemy zobaczymy, w sumie nikt szklanej kuli nie ma, aby wszystko przewidzieć 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności