Jump to content

Recommended Posts

3dsmax2022.jpg.5a8d661b46299f0f322897707d0fd8af.jpg

Nowości nie jest zbyt wiele. Dodano nowe funkcje. Generalnie kosmetyka... aż szlak mnie trafia 🙂

• Smart Extrude Enhancements
  • Slice Modifier Enhancements
  • Symmetry Modifier Enhancements
  • Relax Modifier Enhancement
  • Extrude Modifier Enhancements
  • Bake to Texture
  • Viewport Improvements
  • Arnold Renderer - MAXtoA
  • Rendering Improvements
  • Security Improvements
  • Edit Poly Modifier Enhancement
  • Autosmooth Function Improvement

https://makeanything.autodesk.com/3dsmax?fbclid=IwAR1QLNh4mnuwNb_9GaIo6UnuLJk_095U9lzzou6fpJOm13JpBgacmruJYlg

Bardziej szczegółowo jest tutaj: 

http://help.autodesk.com/view/3DSMAX/2022/ENU/?guid=GUID-E12C6DDA-8AC5-44BC-9022-D3C034CA504E

Szału nie ma 🙂

• Like 3
  • Thanks 1
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nowości nie jest zbyt wiele. Dodano nowe funkcje. Generalnie kosmetyka... aż szlak mnie trafia 🙂   Smart Extrude Enhancements Slice Modifier Enhancements Symmetry Modifier En

eee...co mają dac nowego, ujową wydajnosc z blundera? to by była nowość:D nowe w ciagu roku, przyjdzie czas bedzie bifrost. Lepiej robic wolno i dobrze niz dodawac bezuzyteczne halfassed fic

Posted Images

A ja myślałem, że mayi dali tak nie za dużo to co dopiero w maxie, ale z drugiej strony nie było mayi 2021 tylko do razu przeskok na 2022 🙂 Polecam dodać houdiniego czy nawet blendera do arsenału, tam przynajmniej coś się dzieje ze zmianami 😛

• Like 2
  • KLICEK featured this topic

przeciez to point release, oni teraz updejtują 3 razy w ciągu roku. wyglada calkiem spoko, zwlaszcza to smart extrude.Blender ssie pale pod wzgledem wydajnosci. Import HP obj do blendera to tez masakra...poki tego nie poprawią nawet nie mysle o przesiadce, soft ma byc wydajny:3

• Like 1

eee...co mają dac nowego, ujową wydajnosc z blundera?

to by była nowość:D

nowe w ciagu roku, przyjdzie czas bedzie bifrost. Lepiej robic wolno i dobrze niz dodawac bezuzyteczne halfassed ficzery:P

Edited by Arturborubar
  • Like 3
  • Haha 1

kocham ten indyjski akcent ❤️

jezu tak patrze na te ficzery, przeciez ja nie znam 90% tego softu. Nie wiem kiedy tak mocno wypadlem z tego biznesu 😄

• Haha 2

Ale z drugiej strony, co byście chcieli dostać jako nowość? 
Trochę jak z Photoshopem zapewne. Chociaż Photoshop ostatnio zaskakuje i te narzędzia "AI" są ciekawe.

Faktycznie jest tam coś takiego czego np. brakuje względem ...Blendera? 🙂

U nas rigerzy jak słyszą słowo Blender to dostają lekkiego wylewu krwi do mózgu xD... Niektórzy zaczynają płakać. Jeszcze inni skaczą z  okna.
Na szczęście rigi są na parterze.

• Haha 1
4 minuty temu, MaxymilianMax napisał:

Ta, on ma mega wiedze o 3ds max, i pracuje przy nim/nad nim 🙂 

o tego ze pracuje nad rozwojem maxa nie wiedzialem 🙂 ale generalnei od czasu do czasu ogladalem goscia szczegolnie jak wychodzily nowe maxy itp. Zawszez bylem pod wrazeniem jego wiedzy o sofcie 🙂 ALE, cale zycie myslalem ze on jest Hindusem, przysiegam 😄

• Haha 1

Kazdego roku wychodzi nowa wersja softow i...
- Maya umiera!
- Max tez umiera!
- ZBrush nie umiera ale ma chu...we UI!
- Trzeba sie w koncu przyjrzec temu Blenderowi, bo mam juz dosc Autodesku!
Po tych corocznych rytualach wszystko wraca do stanu poprzedniego i tak az do roku nastepnego 😄

Maxa nie uzywam ale fajne rzeczy tam widze. Pamietam ten filmik jak ktos zrobil porownanie szybkosci viewportow z tym samym modelem i Maya miala 1.25 FPS, Houdini 1.26FPS, Blender nie bardzo wiadomo bo sie nikomu nie chcialo czekac az cos sie ruszy 😛 a max... smigal sobie 😄

Nowe rzeczy sa spoko, ale jeszcze lepsze sa stare, dopracowane opcje chodzace plynnie.

[edit]
nie zauwazylem ze @MaxymilianMax podlinkowal ten filmik wlasnie 🙂

Edited by Nezumi
  • Like 1
  • Haha 1
10 hours ago, MaxymilianMax said:

CO do porównania wydajności 3ds max vs Blender, Maya, Houdini  z innym softem fajnie zrobił to ten człowiek 

Jesus Chrsit! Czyli maya industry standard walczy z blenderem o dominującą pozycję najsłabiej radzącego sobie softu do manipulacji siatką ale lasso tool nie ma sobie równego 🙂 jak tylko blender mocno zwolni swoje lasso to już stanie na podium obok mayi i też będzie industry standard for animation. Max pod tym względem robi wrażenie, maya mocno rozczarowuje 😕

Ale sculpt mode w blendku śmiga aż miło

Edited by Destroyer
  • Like 1

Blender wypada najgorzej? Nie szkodzi - fani i tak sie ciesza i smieja z Autodesku.
Z Autodesku, ktory robi 3ds maxa - wypadajacego najlepiej ze wszystkich softow w tym zestawieniu.
Blender - stan umyslu. 

11 minut temu, Nezumi napisał:

Blender wypada najgorzej? Nie szkodzi - fani i tak sie ciesza i smieja z Autodesku.
Z Autodesku, ktory robi 3ds maxa - wypadajacego najlepiej ze wszystkich softow w tym zestawieniu.
Blender - stan umyslu. 

WCALE NIE WYPADA NAJGORZEJ, SERIO WIERZYSZ W KAŻDY FILMIK W INTERNECIE????? WŁĄCZ MYŚLENIE!!!!1

• Haha 2

Teraz obejrzalem ten smart extrude maxowy - rispekt 😉 Jak welduje te scianki... rewelka. To, ze koles musial Blend-fanom pokazac ze to nie to samo co w Blenderze... 🤣
"Blender juz dawno to mial!" - tyle ze wcale nie tak dawno i nie to. Najlepsze, ze do blendera jest darmowy addon, ktory lepiej sobie radzi z tym co zostalo zaimplementowane oficjalnie... Oupen sourzzzzz...

Edited by Nezumi

ja mysle ze nie ma sie co napinac, tylko trzeba robic 😛 

Wiadomo ze jak ktos czegos uzywa, to bedzie narzekal na pewne rzeczy i rozwiazania. JA w kazdego typu softach najbardziej lubie crashe. I tutaj kazdy soft jest na tym samym miejscu 😄

• Like 1
2 minutes ago, KLICEK said:

I tutaj kazdy soft jest na tym samym miejscu

Ty, szczerze Ci powiem, ze najmniej crashy mialem w Blenderze 😄 Powaga.
Mowie o oficjalnej, pelnej wersji bo bety to czasem nawet sie nie chcialy otworzyc 😄

Edited by Nezumi
  • Haha 1