Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak patrzę na ten filmik to nie wiem czy to gag czy tam ktoś na serio coś robi 😛 Ale zatrunili nawet Irisa Erba a to już robi wrażenie i widamo na co przepierdolili cały budżet 😄 na celebryte który nie umie w komputery ale i tak go posadzili żeby ładnie wyglądał, trochę jak spółki państwowe 🙂

Conartyści po nft, metaversie przeszli widać teraz na ai, jak to ubiją to ciekawe co będzie nowym gorącym tematem 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Destroyer napisał(a):

....jak to ubiją to ciekawe co będzie nowym gorącym tematem 

🙂

Myślę, że po rewolucji AI nasza rasa skończy.... o gdzieś tu 🙂 
CQ1m.gif

  • Sad 1
  • Haha 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianSz wejdź na steama i zjedż na new&trending i zobacz grę egg 😉 A potem następną Nothing Together i EXIT KUN, to jest przyszłość i prawdziwa sztuka a nie klepane bezmyślnie kolejne call of duty, battlefieldy i inne cyberpunky 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Destroyer said:

@SebastianSz wejdź na steama i zjedż na new&trending i zobacz grę egg 😉 A potem następną Nothing Together i EXIT KUN, to jest przyszłość i prawdziwa sztuka a nie klepane bezmyślnie kolejne call of duty, battlefieldy i inne cyberpunky 🙂

Ja już tylko w Might and Magic VI gram, reszta mnie wkurza po 30 sekundach😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
12 minutes ago, SebastianSz said:

Ja już tylko w Might and Magic VI gram, reszta mnie wkurza po 30 sekundach😄

Spróbuj tego jajka, może osiągniesz spokój 😛 albo symulator kamienia, niestety oryginalną grę gdzie można było patrzeć jak schnie farba chyba usunęli i jest teraz tylko marna podróba więc nie ma w co grać 😛

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Do tej pory nie spotkałem się z AI i modelami, które generują obrazki bez jakiś jebanych mutacji genetycznych albo niemożliwych figur (nawet w img2img), a tu nagle masz pięknego chłopa siedzącego na chmurze, czytającego książkę, z pełnym uzębieniem, normalną ilością palców i w ruchu?
image.png.94c18401c41dff1c50e49d4d7638e129.png

Nie uwierzę póki sam nie przetestuję.

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nadal są w tych filmach błędy typowe dla AI, ludzie się rozpływają w powietrzu na przykład. Altman ponoć miał generować klipy w "na żywo" na Twitterze:

Łyżka pojawia się znikąd a potem się dematerializuje.

Na tym klipie jest klasyczny błąd: https://player.vimeo.com/video/913331489?h=d6b3d4c2bd

widoczny ok 15. sekundy i później kiedy nogi się zamieniają ze sobą miejscami. Jak się przyjrzeć to w tym filmie z kolesiem na chmurze, dziwne rzeczy dzieją się z książką.

Edytowane przez Tvaroog
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Znowu "za piec lat"? 😄 Co ta jakas magia liczb jest? Minely juz dwa lata rewolucji AI, a to piec lat dalej jest piecioma latami. Juz powinno byc za trzy, come on.

Za piec lat...

Za piec lat nikt juz nie bedzie pracowal. Zostaniemy wszyscy hydraulikami i spawaczami ale to nic nie pomoze bo Musk pokazal robota wiec za piec lat ten robot tez zastapi hydraulikow. Bedzie dojezdzal do klienta elektryczna, samojezdzaca Tesla w ksztalcie szescianu. Bo za piec lat beda w koncu jezdzic auta same. Za piec lat bedzie tez mozna wygenerowac cos wiecej niz kilkusekundowy klip (ktory trzeba puscic w zwolnionym tempie zeby wygladal na dluzszy). Wpisujesz i masz film. ChatGPT w wersji pincet dwadziescia wymysli nam fabule pobierajac nasze pragnienia z wszczepionego nam w mozg chipa. Wszystko bedzie za darmo i bedzie zajebiste. Bedziemy wszyscy nosic okulary VR/AR i zyc wiecznie bo AI odnajdzie formule wiecznej mlodosci.

A vray bedzie dokladnie tak zajebisty jak zapowiedzi i o nim wyobrazenia bo jak wiemy tak dokladnie dziala swiat, ze wszystko jest rownie dobre a nawet lepsze jak w reklamie.

Ale to za piec lat.

Filmikami sie jaraja pelnymi bugow i nonsensow. Ale za piec lat juz nie bedzie tych bugow na pewno. Bo za piec lat to wiecie - wszystko bedzie genialnie dzialalo a my bedziemy tak stac z boku tylko i patrzec jak sie wszystko samo robi.

zapieclat.jpg.bb71d61417b43d39775b4613f12beb16.jpg

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 hour ago, Nezumi said:

Znowu "za piec lat"?

Tak, za 5 lat to zobaczymy, tak jak od jutra dieta i siłownia 😄

 

Z nft też było mniej wiecej 5 lat, powolny start, wystrzał scamu i piramidy finansowej, wielki upadek i pozwy ludków co zostali z gorącym kartoflem i ręką w nocniku 😄 Tyle wystarcza żeby zobaczyć czy coś się przyjmie czy nie.

Microsoft potrzebował gdzieś podobnego czasu żeby otworzyć gamepassa, dawać wszystko prawie za darmo, obiecywać executivy aż  w końcu zabrał testowe tanie wersje, wydaje swoje gry na inne platformy, wywalił połowę blizarda i dodał dlc z kolorowymi portalami do diabolo 4 za 30$ i sama gra trafi do gamę passa i zapowiedział, że jak nie będzie zysków z tego działu to zamknie wszystko i nie będzie niczego🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No ta pętla na rowerze, to taka piękna metafora życia w erze AI... 🤣 No można, no realistyczne, no fantastyczne... "Symulakry i symulacja" Baudrillarda — obowiązkowa lektura dla każdego. Pędzić i czytać.

Edytowane przez kengi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo ale ale, możesz być spokojny sam nie pozwoli: "...our text classifier will check and reject text input prompts that are in violation of our usage policies, like those that request extreme violence, sexual content, hateful imagery, celebrity likeness, or the IP of others. "

🤣

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem juz reakcje na to gdzie ludzie mowia "teraz to ci wszyscy operatorzy dronow traca robote bo po co komus placic za filmik z drona jak mozna sobie za free wygenerowac".

Ta... No, bo sobie do reklamy hotelu na przyklad wygeneruje jakis nieistniejacy hotel.

A zamiast filmowac slub to sobie wygeneruje jakis - po co przeplacac jakims frajerom.

Nastepuje wlasnie demokratyzacja robienia filmikow na tiktoka. What a time to be alive.

Ale epokowy pomysl teraz przyszedl mi do glowy - bedzie mozna wygenerowac sobie obrazek a pozniej... wygenerowac filmek jak go niby malujemy. Szach mat - bedzie mozna byc nikim ale jeszcze lepiej udawac ze jest sie kims!

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nezumi napisał:

Ale epokowy pomysl teraz przyszedl mi do glowy - bedzie mozna wygenerowac sobie obrazek a pozniej... wygenerowac filmek jak go niby malujemy. Szach mat - bedzie mozna byc nikim ale jeszcze lepiej udawac ze jest sie kims!

Była już taka gwiazda youtuba, która udawsała, ze maluje realistyczne obrazki, a tak naprawdę to były filtrowane zdjęcia i fejkowe, ścierane warstwy z overpantami typu szkic, kolor, światło 😄

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Nezumi said:

Nastepuje wlasnie demokratyzacja robienia filmikow na tiktoka. What a time to be alive.

Już to gdzieś słyszałem coś podobnego.... czy to nie nft miało uwolnić artystów, pozwolić im tworzyć swoje "dzieła" i dobrze zarabiać bez potrzeby pracy dla klienta i wykonywania obrzydliwej komerchy? 🙂 Każdy miał zarabiać godnie albo nawet jak milioner a druga strona była konesermi i mecenasemi sztuki a drukowaniu pieniędzy z powietrza miało nie być końca? 😄 Jaki przez chwilę był ślepy szał na to i robienie szumy, żeby jak najszybciej i najwięcej ukraść z ludzi którzy w to uwierzyli bo co cwańsi to wiedzieli, że to jest get rich quick scheme ale też w to grali bo im więcej nieświadomych ludków z ulicy trafi do tej "inwestycji" to więcej będzie można się nachapać 🙂

Z AI teraz jest bardzo podobnie @kengi kilka postów wyżej wrzucił filmik z tego "startupu" i pewnie połowa to podobny przekręt żeby tylko nakraść kasę od inwestorów, wyprowadzić na "rozwój" zanim jebnie 🙂 Przez chwilę dodałem jakieś motoncaptre AI z kamerki bez potrzeby kombinezonów mocap i dorgiego sprzętu, po jakimś czasie sprawdzam i albo sięznwinęli albo teraz robią .. emotki 😄
Podobnie zresztą jest z krypto. Oglądałem ostatnio dokument Bitconned jak chłopek "otwierał" największy serwis to łatwej wypłaty i płacenia kartą w sklepach używając crypto i z automatu konwertując to na prawdziwą walutę podczas płącenia. Ale to był scam od samego początku i jedyne co mieli to prostą stronę internetową i puste obietnice, potem nawet fakowe aplikacje uruchamiane zdalnie na pokazówkach a nawet duże nowoczesne biuro i pracowników, wszystko pod publikę, social media i żeby hype posnął i miliony dolarów leciały. Koniec końców w końcu jebło ale główny chłopek zeznawał na kolegów i został "uniewinniony" i w wieku 20paru lat kupił dom z "oszczędności" i życie sobie ułożył na frajerach. Trochę to wkurwia jak zamiast do spalarni śmieci gdzie jego miejsce trafił do dokumentu i całkiem wygodnego życia a jak mówił to od dziecka chciał być przestępcą.

Podobnie jak z krypto jest z pompowanymi nieruchomościami komercyjnymi jak Wework które w dużej mierze stają się toksyczne jak zwykłe nieruchomości w 2008, ale skoro banki zostały wyratowane z pieniędzy podatników i jeszcze na tym dobrze zabiły to dalej robią swoje banksterskie interesy a politycy im w tym pomagają z dobroci serca 🙂 Albo jak kiedyś było szaleństwo na pluszaki Beanie tak teraz jest już bardziej zaplanowane szaleństwo na buty i zyski z tego idą w miliardy, a duża część tego zainteresowania jest sztucznie generowana właśnie chęcią zysku i odsprzedaży a nie rzeczywistą chęcią posiadania/ używania, oglądałem niedawno dokument o tym i ciężko uwierzyć jaka jest tam patologia 🙂

Cieszę, się, że scalperzy już nie skupują na pniu kart graficznych czy konsol ale jednak wolałem gdy ludzie hurtem pompowali pieniądze w nft i metaverse niż w kawalerki 35m za milion zł czy garaże z blachy za ćwierć bańki 🙂 kolejny rynek rozpieprzony przez chciwość i działania polityków

1 hour ago, michalo said:

Była już taka gwiazda youtuba, która udawsała, ze maluje realistyczne obrazki, a tak naprawdę to były filtrowane zdjęcia i fejkowe, ścierane warstwy z overpantami typu szkic, kolor, światło 😄

Jak połowa youtuba 🙂 Odnawianie starych rzeczy to często najpierw ich postarzanie i malowanie rdzy czy brudu żeby potem je oczyścić, czyszczenie mega ubrudzonych dywanów czy samochodów to samo, budowanie chałupki z gliny i patyków na odludziu w 2 osoby a z tyłu 10 chłopa i betoniarka 500m od drogi 😛 "recenzje" produktów które w większości są opłacone i mają naganiać klientów. Fakowe reakcje na coś, niedawno oglądałem na youtubie Exposing the Color Blind Glasses Scam - i tam np był ten popularny blondasek co sprzedaje energetyki dzieciakom po wygórowanej cenie i zachwycał się produktem jakby odkrył jezusa a potem w wywiadzie jakiś czas później mówił, że to gówno i nic nie widział 🙂 Podobnie recenzje zwykłych ludzi które często są nieudolnie zfakowane i kilka przykładów chłopek podał, polecam obejrzeć. Ten sam mechanizn jet teraz z AI tj jutubowe biurwy się "zachwycają" a sami często widzą. że to gówno ale nakręcają zainteresowanie bo mają w tym interes.

 

Do czego w tym wszystkim zmierzam? Nie wiem i się nie domyślam ale ładne słońce świeci i jest 15 stopni to idę na zewnątrz dotknąć drzewa, forest bathing zapraszam i polecam - Piotr Fronczewski 😄

 

  • Like 3
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyerzeby byla jasnosc - ja sie nabijam z tej "demokratyzacji" 😉  Takie smutne pierdzenie kolesi co uwazaja, ze im sie nalezy, ze artysci szeroko pojeci powstrzymywali dotad ich swiatle umysly od tworzenia wiekopomnych dziel bo... nie wiem co... Bylo "gatekeeping" i artysci trzymali drzwi zamkniete przed tymi co nie umieja rysowac. I nie wpuszczano ich do elitarnego klubu artstow czy cos tam... A teraz bedzie zdemokratyzowane i kazdy jelop bedzie rowny najlepszym artystom a nawet lepszy bo szybciej mu wyskoczy uobrozek. O!

A tak przy okazji - ja caly czas juz od wielu miesiecy mam robote przy nft 😕 Nie wnikam jak oni na tym zarabiaja ale musi ze interes sie jakos nadal kreci bo by mi nie placili jakby mialo to wylacznie straty przynosic. Ja sie na tym nie znam - robie rozne obrazki i tyle. Ale nft nie umarlo tylko zeszlo do podziemia 😄 I teraz juz nie w milionach a w tysiacach zarabiaja ale nadal sie kreci.

Nie moge sie doczekac az sie AI uspokoi i wszyscy przywykna bo juz mnie mdli od sluchania o nim.

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Nezumi said:

zeby byla jasnosc - ja sie nabijam z tej "demokratyzacji"

Wiem, ale dla mnie to mocno zabrzmiało jak te wcześniejsze kłamstwa i naganianie ludzi 🙂

nft żyje ale to już tylko cień tego co było w szczytowym momencie, kto zarobił majątek to jego póki co się nie zanosi na powtórkę bo są inne gorące tematy na talerzu 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

co do tego SORA Ai to jak już wyżej pisaliscie mi też coś tutaj smierdzi, dotychczasowe animacje rozjezdzały sie mocno pod wieloma wzlędami a tutaj zbyt duzo rzeczy wygląda duzo lepiej (nawet gdyby generowac tylko statyczne klatki ) wiec powiem tak uwierze jak bedzie to juz udostepnione. Oczywiscie jak to w przypadku AI bywa nawet i tutaj bedzie sporo ograniczeń, mysle ze sobie nie poradzi ze skomplikowanymi zmianami perspektywy w złozonej geometrycznej przestrzeni (np w miescie) , bedzie tez ograniczenie w jakosci i rozdzielczosci oraz zapewne typowe dla AI ograniczenie jakosci przy małych obiektach (im obiekt zajmuje mniej na ekranie tym gorzej jest generowany nawet jesli rozdzielczosc pozwala na lepiej), wiec to raczej bedzie do krótkich filmików w których jakosc nie jest mocno istotna (z zastosowaniem np do reklamy w necie)

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Skoro wybrane najlepsze z mozliwych maja bugi to chyba nie ma watpliwosci ze z reszta nie bedzie az tak rozowo. Chociaz propsy im sie naleza ze pokazali tez te nieudane - jak to z psami dziwnie sie duplikujacymi. No i jestem ciekaw co wyjdzie jak wpiszesz "rogaty smok jedzie na rowerze" bo cos mi mowi ze nie za duzo filmikow ze smokami jest 😉 A przyklady sa wlasnie takie ze ktos tam idzie, pieski sie bawia a autko jedzie (przyklejone do prawej krawedzi ale jak widze ludziom to nie przeszkadza...).

I tez... do czego niby to uzyc? Do czego wy byscie to uzyli poza memami? Filmu z tego nie zrobi nikt... Znaczy na sile wszystko da sie jak te filmy krecone iphonem... Mozna pogenerowac sobie clipy do jakiejs wiekszej roboty zamiast stockowych rzeczy i to tyle chyba. Pytam bo chce wiedziec kto jeszcze straci prace za piec lat 😉

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
30 minut temu, Nezumi napisał(a):

Pytam bo chce wiedziec kto jeszcze straci prace za piec lat 😉

Powiem z czapy: ale marzy mi się, że większość skorumpowanych i zidiociałych polityków naszej epoki.
No ale pomarzyć sobie można co nie? 🙂 

A a tak notabene tego AI to mam podobne uczucia i generowania czegoś innego po za pieskami, kotkami i ludzikami na ulicach będzie albo straszną męką albo wyniki będą tak wujowe że szkoda nawet zaczynać. Ale pewnie na jakieś tam g**o klipy do banerów w necie się nada, bo i tak nikt temu się nie przygląda 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 hours ago, Nezumi said:

I tez... do czego niby to uzyc? Do czego wy byscie to uzyli poza memami? Filmu z tego nie zrobi nikt... Znaczy na sile wszystko da sie jak te filmy krecone iphonem... Mozna pogenerowac sobie clipy do jakiejs wiekszej roboty zamiast stockowych rzeczy i to tyle chyba.

No właśnie do tego i aż do tego. Jakieś pojedyncze ujęcia do filmu jak najbardziej też, zapominasz, ze oprócz marveli czy innych większych produkcji które próbują być ambitne przez ekray kin czy telewizorów przelewa się niezmierzona ilość gówna 🙂 Sam nie raz robiłem całe reklamy oparte tylko na stockach, np bierzesz generyczny filmik z dostawą, zmieniasz kolor koszulki i czapki na czerwony, dodajesz logo na wyżej wymienionych i kubeczkach i masz rekalmę pizzportal 🙂 Nie potrzeba żeby ujęcia miały 2 minuty, często nie wykraczają powyżej  2sekund na ujęcie więc jak do tego czasu wygenerowany filmik się nie rozpadnie to jak najbardziej się nada a do szybszego montażu to nawet z błędami przejdzie 🙂 Zdziwiłbyś się jakie babolce i przeoczenia przechodzą i czasem ktoś to wyłapie rok później przy produkcji odświeżonej wersji a tak to masa ludzi którym to przechodziło przez ręce nie wyłapała błeów bo dużo się dzieje i masa szczegółów a wszystko w ruchu 🙂

Albo przypominam sobie jak copywritej poleciała z wizją tj jakiś sielankowy domek na prerii otoczony łanami lawendy, kamera jedzie do góry odsłąniając domek i jakieś takie pierdolety. Czytając to myślę, że czegoś takeigo nie nie będzie łatwo znaleźć w gotowych stockach i miałem rację, o kilku dniach poszukiwań w kilka osób nic nawet zbliżonego nie było 🙂 Można zrobić to w 3d, można znaleźć dom na prerii i zasadzić pola lawendy wokoło a potem na cranie wyciągnąć kamerę i zrobić ładne ujęcie ale na to wszystko nie było ani czasu ani budżetu wieć koniec końców trzeba było te śmiałe wizje wyrzucić. Tutaj myślę, że 2-3 sekundy takiego generycznego ujęcia dało by radę zrobić.

Jak i wszystko inne bardziej generyczne, lot dronem nad lasem, nad samochodem jadącym drogą w otoczeniu surowej islandzkiej przyrody czy masę tych lifestylowych reklam z bardzo szybkim montażem gdzie ludki robią karierę i są cały czas uśmiechnięci 🙂 To ma szanse zastąpić albo wspomóc wyszukiwarkę stocków bo czasem jest naprawdę ciężko, albo wygenerować coś bardziej zbliżonego do wizji. To jak najbardziej zabierze pracę fotografom, filmowcom, operatorom dronów ale ale w podobnym stopniu jak do tej pory robiły to bazy stoków, footage-ów często bazujących na materiałach robionych chałupniczą metodą nawet przez dzieciaki. Łatwy dostęp do dobrych kamer, aparatów, czy w telefonach czy lepszych "zdemokratyzował dostęp do tworzenia sztuki" 😄 i jest zalew wszystkiego a ceny spadają. Już nie ma tych czasów gdzie fotograf to czasme była wielka światowa kariera i latał po świecie odrzutowcami i helikopterami i robił zdjęcia małpkom czy kwiatuszkom 🙂 Teraz kupujesz stocka zrobionego przez lokalnego dzieciaka i gotowe 🙂  Tzn nadal jest duża potrzeba na takich fachowców którzy zrobią coś ze smakiem, wyczuciem i coś konkretnego na nie generycznego ale jak jakaś babeczka chwyci za aparat i będzie robiła byle jakie zdjęcia bo chcę łatwą karierę i poklask ludków za przeciętną robotę to nie będzie tak łatwo. Zresztą od lat ten proces postępuje w niemal każdej branży kreatywnej, jest coraz większa specjalizacja i nacisk na jakość i efekt a nie byle jakie klepanie, ale też ma być szybko i po kosztach więc czasem trzeba iść na kompromis albo z torbami jak niejedno studio robiące oskarowe efekty. Pomijam tutaj ogromny rynek niskiej jakości i badziewia wszelakiego bo tutaj takie generowane rzeczy mogą robić masę roboty 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DestroyerZ jednej strony to ma sens a z drugiej - jakos mi trudno wyobrazic sobie te generowanych filmiki z ta ich jakoscia na ekranie 4K. No ale moze... Zrobia jakis upscaler czy cus. Dla zwyklego widza pewnie wystarczy filtr sharpen i jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
16 minutes ago, Nezumi said:

@DestroyerZ jednej strony to ma sens a z drugiej - jakos mi trudno wyobrazic sobie te generowanych filmiki z ta ich jakoscia na ekranie 4K. No ale moze... Zrobia jakis upscaler czy cus. Dla zwyklego widza pewnie wystarczy filtr sharpen i jedziemy.

Składałem jakieś reklamy czy bilbordy sponsorskie ze stocków i jakość tego była bardzo różna a trzeba było skleić w całość. Już pomijam paletę kolorów bo to normalne, że trzeba ujednolicić nawet przy normalnych produkcjach trzeba robić colorgraing tyle, że materiał wejściowy to surówka bez nałożonego LUTa i często w większej przestrzeni kolorystycznej a w stockach masz to co masz już z kolorem i utraconą rozpiętością. Większym problemem jest jakość takich różniastych ujęć np jakość samego obrazka a nie tematu , głębia ostrości albo jej brak, ostrość samego obrazka, feeling kamery, klatkarz, szybkość, ruch, do pewnego stopnia ta się to wyratować ale rzadko bywa idealnie. Są już automatyczne ai lub nie ai color gradery do ujednolicania ujęć ale to cały czas hit and miss właśnie z powodu powyższych problemów, jak ktoś ma ujęcie z arri alexy z obiektywem master primes to będzie widoczna różnica w zestawieniu z nagraniem z iphona choćby nie wiem co. Tutaj jak wygenerujesz całość albo jakiś transfer i ujednolicenie stylu może by pomogło ale to takie gdybanie, bo trailer i zapewnienia jedno a potem trzeba ręcznie sklejać i ratować a miało się samo robić 😛 

Pożyjemy zobaczymy, na pewno jakieś zastosowanie znajdzie a jak wysoko to się okaże. 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wszystko dziala jak nalezy. Prawie. Za piec lat dopracuja.

https://businessinsider.mx/chatgpt-giving-users-unhinged-answers-no-one-knows-why-openai-2024-2/?r=US&IR=T

Nic tylko pakowac "AI" do wszystkiego co tylko sie da.  Najlepiej proponuje samoloty i elektrownie jadrowe. Przyszlosc!

Swoja droga smieszne ze Open AI ma to "open" w nazwie tylko 😄

A tutaj jeszcze fajniejsze - AI od Googla pomoze ci. Jesli nie jestes bialy oczywiscie.

Ach ta technologia przyszlosci. Juz czuje ta utopie za 5 lat.

Edytowane przez Nezumi
  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę dalej w temacie to Redit sprzedaje dostęp do całego kontentu do szkolenia AI za 60mln rocznie, teraz to będą halucynacje 😄

https://www.theverge.com/2024/2/17/24075670/reddit-ai-training-license-deal-user-content

A jakiś chłopek z meta mówi, że sora to nie to i że to nie ma sęsu 😛

https://the-decoder.com/metas-chief-ai-researcher-says-openais-world-simulator-sora-is-a-dead-end/

A google jak to google zmieniło nazwę upośledzonego AI z bard na gemini ale upośledzenie zostało 🙂

UyRuvJC.png

  • kekw_waldi 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Musk pozywa OPenAI, openAI odpowiada
https://businessinsider.com.pl/technologie/musk-pozwal-openai-za-to-ze-porzucila-szlachetna-misje-na-rzecz-zyskow/tq53lmc

"Twierdzi, że twórcy tego innowacyjnego modelu odstąpili od swojej pierwotnej, szlachetnej wizji," XD 😂🤣😁😄

https://mycompanypolska.pl/artykul/elon-musk-wyszedl-na-hipokryte-openai-opublikowala-jego-e-maile/14231

"odeszła od swojej pierwotnej, non-profitowej misji🤣😁

https://arstechnica.com/information-technology/2024/03/openai-clarifies-the-meaning-of-open-in-its-name-responding-to-musk-lawsuit/

-

Midjourney oskarża Stability AI o kradzież obrazków i promptów i banuje pracowników konkurencji 🙂

https://technewsspace.com/midjourney-has-blocked-access-to-all-employees-of-rival-stability-ai-for-aggressive-data-collection/

 

Zaczyna się robić ciekawiej w tej wojence technologii i kto pierwszy to koryta 🙂 

giphy.gif

Edytowane przez Destroyer
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Destroyer napisał:

Midjourney oskarża Stability AI o kradzież obrazków i promptów i banuje pracowników konkurencji

To Midjourny które samo wcześnie okradło cały internet i te prompty, które są zwykłym zlepkiem słów?

Bwahah kraina absurdu. 

 

Pozew Muska też niezły. Totalnie w baniach od tej mamony się ludziom przekręca. Dobrze, że ja jestem biedny......

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, michalo said:

To Midjourny które samo wcześnie okradło cały internet i te prompty, które są zwykłym zlepkiem słów?

Bwahah kraina absurdu. 

 

Pozew Muska też niezły. Totalnie w baniach od tej mamony się ludziom przekręca. Dobrze, że ja jestem biedny......

 

Bo wiesz na początku to każdy startup musi odśpiewać regułkę "to change a world to a better palce" tak jak kandydatki na miss poględzą o pokoju na świecie i wartościach a potem to wiadomo co dalej w obu przypadkach 😄 

Typowy "Kalizm" ja ukraść dobrze, mi ukraść źle 😄 

Tak jak teraz unia europejska krzyczy już od lat o ochronie środowiska i zielonej transformacji i zupełnie przypadkiem to jakoś tak niemeickie wiatraki, solary, samochody elektryczne, pompy ciepła są tymi pożądanymi w specyfikacji co mozna a co nie 🙂
Teraz na koniec lutego specjalnie wybudowany transportowiec chińskiej firmy BYD zajechał do niemieckiego portu z 3000 elektrykami i mają w planach następne i żeby każdy Niemiec miał w zasięgu 30min ich salon. Początek marca i już UE nałożyła cła na chińskie elektryki nawet działające wstecz bo to niemieckie mają się sprzedawać a zielona transformacja to tam chuj 😄 Ale jak rolnicy w połowie europy strakują czy to na zielony ład czy zboża z ukrainy to miesiące mijają i mało się dzieje ale jak o nasze interesy się rozchodzi to tydzień i jest ustawa 😄 No i najtańszy elektryk z chin to poniżej 10k $ a z Niemców 3-4 razy tyle. Tak jak wcześniej panele słoneczne to też chiny szybko stały się potęgą światową i tak po kolei z wszystkim a to nie tak miało być to Niemcy mieli na tym wszystkim zarabiać, tak jak na gazie z nordsteamie 2 zanim pierdolł 😄  

https://cnevpost.com/2024/03/06/byd-refreshes-cheapest-model-seagull/

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Desant-w-Bremerhaven-Chinskie-elektryki-zaleja-Europe-Niemcy-alarmuja-to-podboj-Europy-8704010.html

https://www.bankier.pl/wiadomosc/UE-wytacza-dziala-Nadchodza-karne-cla-na-chinskie-samochody-elektryczne-8706153.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak okradziono artystów to byli mega wkurwieni co nie? Więc czemu jak teraz kradną od Midjourney to chcecie im odebrać prawo do bycia mega wkurwionym??? Nie zapętlajmy się kochani w spirali nienawiści!!
😄 😄 

  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności