Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Musk pozywa OPenAI, openAI odpowiada
https://businessinsider.com.pl/technologie/musk-pozwal-openai-za-to-ze-porzucila-szlachetna-misje-na-rzecz-zyskow/tq53lmc

"Twierdzi, że twórcy tego innowacyjnego modelu odstąpili od swojej pierwotnej, szlachetnej wizji," XD 😂🤣😁😄

https://mycompanypolska.pl/artykul/elon-musk-wyszedl-na-hipokryte-openai-opublikowala-jego-e-maile/14231

"odeszła od swojej pierwotnej, non-profitowej misji🤣😁

https://arstechnica.com/information-technology/2024/03/openai-clarifies-the-meaning-of-open-in-its-name-responding-to-musk-lawsuit/

-

Midjourney oskarża Stability AI o kradzież obrazków i promptów i banuje pracowników konkurencji 🙂

https://technewsspace.com/midjourney-has-blocked-access-to-all-employees-of-rival-stability-ai-for-aggressive-data-collection/

 

Zaczyna się robić ciekawiej w tej wojence technologii i kto pierwszy to koryta 🙂 

giphy.gif

Edytowane przez Destroyer
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Destroyer napisał:

Midjourney oskarża Stability AI o kradzież obrazków i promptów i banuje pracowników konkurencji

To Midjourny które samo wcześnie okradło cały internet i te prompty, które są zwykłym zlepkiem słów?

Bwahah kraina absurdu. 

 

Pozew Muska też niezły. Totalnie w baniach od tej mamony się ludziom przekręca. Dobrze, że ja jestem biedny......

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, michalo said:

To Midjourny które samo wcześnie okradło cały internet i te prompty, które są zwykłym zlepkiem słów?

Bwahah kraina absurdu. 

 

Pozew Muska też niezły. Totalnie w baniach od tej mamony się ludziom przekręca. Dobrze, że ja jestem biedny......

 

Bo wiesz na początku to każdy startup musi odśpiewać regułkę "to change a world to a better palce" tak jak kandydatki na miss poględzą o pokoju na świecie i wartościach a potem to wiadomo co dalej w obu przypadkach 😄 

Typowy "Kalizm" ja ukraść dobrze, mi ukraść źle 😄 

Tak jak teraz unia europejska krzyczy już od lat o ochronie środowiska i zielonej transformacji i zupełnie przypadkiem to jakoś tak niemeickie wiatraki, solary, samochody elektryczne, pompy ciepła są tymi pożądanymi w specyfikacji co mozna a co nie 🙂
Teraz na koniec lutego specjalnie wybudowany transportowiec chińskiej firmy BYD zajechał do niemieckiego portu z 3000 elektrykami i mają w planach następne i żeby każdy Niemiec miał w zasięgu 30min ich salon. Początek marca i już UE nałożyła cła na chińskie elektryki nawet działające wstecz bo to niemieckie mają się sprzedawać a zielona transformacja to tam chuj 😄 Ale jak rolnicy w połowie europy strakują czy to na zielony ład czy zboża z ukrainy to miesiące mijają i mało się dzieje ale jak o nasze interesy się rozchodzi to tydzień i jest ustawa 😄 No i najtańszy elektryk z chin to poniżej 10k $ a z Niemców 3-4 razy tyle. Tak jak wcześniej panele słoneczne to też chiny szybko stały się potęgą światową i tak po kolei z wszystkim a to nie tak miało być to Niemcy mieli na tym wszystkim zarabiać, tak jak na gazie z nordsteamie 2 zanim pierdolł 😄  

https://cnevpost.com/2024/03/06/byd-refreshes-cheapest-model-seagull/

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Desant-w-Bremerhaven-Chinskie-elektryki-zaleja-Europe-Niemcy-alarmuja-to-podboj-Europy-8704010.html

https://www.bankier.pl/wiadomosc/UE-wytacza-dziala-Nadchodza-karne-cla-na-chinskie-samochody-elektryczne-8706153.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak okradziono artystów to byli mega wkurwieni co nie? Więc czemu jak teraz kradną od Midjourney to chcecie im odebrać prawo do bycia mega wkurwionym??? Nie zapętlajmy się kochani w spirali nienawiści!!
😄 😄 

  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, RaVirr said:

No, ale jak okradziono artystów to byli mega wkurwieni co nie? Więc czemu jak teraz kradną od Midjourney to chcecie im odebrać prawo do bycia mega wkurwionym??? Nie zapętlajmy się kochani w spirali nienawiści!!
😄 😄 

Nikt nikomu nic nie odbiera ale wyszydzić i wyśmiać można nakręcając bardziej spiralę nienawiści 😄

giphy.gif

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie jak to było robione... słabo to wygląda niestety, piszę o Thorgalu bo ten drugi nawet ujdzie, chociaż jakby skopiowali Ragnara z Wikingów, ale to mało mnie obchodzi. A Thorgala zawsze lubiłem, Rosiński ma tą rysunkową łapę jak mało kto. Przede wszystkim mordy miały charakterki a tutaj zarówno Kriss, jak i Thorgal tacy zajeżdżający poserem czy innym chargenem, nijacy tacy.

Oby gra okazała się gameplejowo dobra, bo na razie jestem rozczarowany teaserem i konceptami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Thorgal wygląda średnio ale Night wanderer całkiem spoko, jakby zupełnie inne budżety były przeznaczone na obie produkcje. Kapsuła Drakkainena wygląda jak żywciem wyciągnięta z pokazówki MESHmachine + DECALmachine dla blendera 🙂 A kobieta to chyba z metahuman, mi to ciężko ocenić ale kolega jak tylko to zobaczył to pierwsza reakcja, że to z generatora epicka więc może tak być 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
27 minutes ago, Kalberos said:

Głownie te postaci to Ai. Jako fan mam nadzieje że tego nie spieprza.

Firma która nigdy nie wydała żadnej gierki bierze się od razu za dwie i na start rzuca koncepty z AI a ten drugi traielr to chyba zlecony komuś innemu bo za dobry 😛 Nie chcę być tutaj party pooperem ale zalecałbym bardzo daleko idącą powściągliwość w oczekiwaniach 🙂 

Polskie gry Inkwizytor i SybirPunk/slavicpunk też miały ogromny potencjał ale brak doświadczonych ludzi i 100-200mln budżetu żeby zrobić tego drugiego wiedźmina i mamy nieudane produkcje.  Kolejne w produkcji to te i Komornik. Chyba tylko The Invincible Lema się broni choć to jest symulator chodzenia na 6 godzin i jednak nisza., nie wiem czy koszty się zwróciły ale pamiętam artykuł, że jeszcze długa droga do tego.

Na pandemicznym hypie każdy chciał mieć studio, inwestować lub robić gry a teraz się to weryfikuje i wychodzi kto ile utopił w pewny interes 🙂 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał(a):

Firma która nigdy nie wydała żadnej gierki bierze się od razu za dwie i na start rzuca koncepty z AI a ten drugi traielr to chyba zlecony komuś innemu bo za dobry 😛 Nie chcę być tutaj party pooperem ale zalecałbym bardzo daleko idącą powściągliwość w oczekiwaniach 🙂 

Polskie gry Inkwizytor i SybirPunk/slavicpunk też miały ogromny potencjał ale brak doświadczonych ludzi i 200-300mln budżetu żeby zrobić tego drugiego wiedźmina i mamy nieudane produkcje.  Kolejne w produkcji to te i Komornik. Chyba tylko The Invincible Lema się broni choć to jest symulator chodzenia na 6 godzin i jednak nisza., nie wiem czy koszty się zwróciły ale pamiętam artykuł, że jeszcze długa droga do tego.

Na pandemicznym hypie każdy chciał mieć studio, inwestować lub robić gry a teraz się to weryfikuje i wychodzi kto ile utopił w pewny interes 🙂 

Do Sibira wykonałem tam chyba coś, nie wiedziałem ze ta gra już wyszła, czyli wychodzi na to ze marketing nie udany.

 

Co do Mighty Koi, moze nie maja żadnej gierki ale i tak daje im kartę zaufania i trzymam kciuki, pomimo tych bolączek typu Ai, może uda im się stworzyć fajny tytuł. No ale tak jak piszesz, czas to zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Kalberos said:

Do Sibira wykonałem tam chyba coś, nie wiedziałem ze ta gra już wyszła, czyli wychodzi na to ze marketing nie udany.

 

Co do Mighty Koi, moze nie maja żadnej gierki ale i tak daje im kartę zaufania i trzymam kciuki, pomimo tych bolączek typu Ai, może uda im się stworzyć fajny tytuł. No ale tak jak piszesz, czas to zweryfikuje.

Gra podobno nawet na premierę się nie uruchamiała, była masa bugów i słabych rozwiązań, pograłem trochę w demo i nie miałem ochoty wracać, bardzo słabo gameplayowo. Zresztą na na steamie 100 recenzji po ponad pół roku a pozytywne to w większości od osób zaangażowanych w produkcję, to nie mogło się udać 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Destroyer napisał(a):

Gra podobno nawet na premierę się nie uruchamiała, była masa bugów i słabych rozwiązań, pograłem trochę w demo i nie miałem ochoty wracać, bardzo słabo gameplayowo. Zresztą na na steamie 100 recenzji po ponad pół roku a pozytywne to w większości od osób zaangażowanych w produkcję, to nie mogło się udać 🙂 

no to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 hour ago, Kalberos said:

no to słabo.

Niestety, miało małe szanse, nowe studio, brak doświadczonych osób do zarządzania całością, kilka mln to nie wyszło. The Invincible miał 17mln budżet ale gameplayowo był chyba prostszy do opanowania. 
Czasem jednoosobowe projekty czy malutkie grupy po 2-3 osoby zrobią lepszą grę za dużo mniejsze pieniądze ale przelewając swoją krwawicę i z pasji.
Gdy zatrudniasz ludzi i nawet nie wiesz jakich to nie można oczekiwać poświęcenia jak u autystycznego obsesyjnie pochłoniętego swoim projektem pojedynczego deva 🙂Kasa leci tak jak i jakość gdy masz ludzi którzy przychodzą tylko do roboty zrobić swoje i do domu i życia 🙂 Nawet mega produkcje jak ostatnio Suicide Squad, podobno gorszy od 10letneigo batmana nawet pod względem graficznym, zarobił kilka mln i przymiera a wydali grube miliony
Suicide Squad: Kill the Justice League Steam stats 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Destroyer napisał(a):

Niestety, miało małe szanse, nowe studio, brak doświadczonych osób do zarządzania całością, kilka mln to nie wyszło. The Invincible miał 17mln budżet ale gameplayowo był chyba prostszy do opanowania. 
Czasem jednoosobowe projekty czy malutkie grupy po 2-3 osoby zrobią lepszą grę za dużo mniejsze pieniądze ale przelewając swoją krwawicę i z pasji.
Gdy zatrudniasz ludzi i nawet nie wiesz jakich to nie można oczekiwać poświęcenia jak u autystycznego obsesyjnie pochłoniętego swoim projektem pojedynczego deva 🙂Kasa leci tak jak i jakość gdy masz ludzi którzy przychodzą tylko do roboty zrobić swoje i do domu i życia 🙂 Nawet mega produkcje jak ostatnio Suicide Squad, podobno gorszy od 10letneigo batmana nawet pod względem graficznym, zarobił kilka mln i przymiera a wydali grube miliony
Suicide Squad: Kill the Justice League Steam stats 

To po części wina tej firmy, która ostatnio ma sporą drame.  Baby Sweet chyba im było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
26 minutes ago, Kalberos said:

To po części wina tej firmy, która ostatnio ma sporą drame.  Baby Sweet chyba im było

Nie słyszałem o tym, zrobiłem szybki resarch i dalej chyba nie mam ochoty w to brnąć 🙂 ale alan wake 2 jest na liście, well, well, well would you look at that, no kto by pomyślał🙂 ale teraz ma to więcej sensu dlaczego AW2 ma wepchnięte na siłę to co ma bo banda nieudaczników, lewackich pedofilów i sodomitów się do tego dobrała bo tak wypada 🙂

A teraz jeszcze SAG-AFTRA ma zamiar strajkować przeciwko AI w grach, choć polskiego rynku to chyba nie sięgnie 🙂 
https://www.eurogamer.net/sag-aftra-may-strike-over-ai-terms-in-video-game-contract

Edytowane przez Destroyer
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Destroyer napisał(a):

Nie słyszałem o tym, zrobiłem szybki resarch i dalej chyba nie mam ochoty w to brnąć 🙂 ale alan wake 2 jest na liście, well, well, well would you look at that, no kto by pomyślał🙂 ale teraz ma to więcej sensu dlaczego AW2 ma wepchnięte na siłę to co ma bo banda nieudaczników, lewackich pedofilów i sodomitów się do tego dobrała bo tak wypada 🙂

A teraz jeszcze SAG-AFTRA ma zamiar strajkować przeciwko AI w grach, choć polskiego rynku to chyba nie sięgnie 🙂 
https://www.eurogamer.net/sag-aftra-may-strike-over-ai-terms-in-video-game-contract

Nom, maja sporo za piórem, mam nadzieje że ich ktos tam utemperuje. Co do tego strajku przeciwko AI w grach, to raczej walka z wiatrakami i troszkę spóźniona reakcja. Niestety ale takie działy już powstają "Ai artist"i maja branie. Kilka takich ofert znajdziesz na skillshot-cie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa zrobic koncept postaci narysowanej niezliczona ilosc razy w niezliczonej ilosci poz, strojow i sytuacji w 39 tomach komiksu... Cale szczescie ze jest AI i w koncu sie dowiemy jak Thorgal wyglada.

W zwiazku z tym ocipieniem AI - zycze klapy. Maja w dupie artystow - ja mam w dupie ich gre. Quid pro quo  🤷‍♂️

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skot Łu taki podjarany, bo przed chwilą napisał prompta do swojego ukochanego AI: Dear Devin, write an email to all my software engineers that they're fired. 🤣

  • Like 1
  • bogactwo 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie luzne mysli - czy aby to sie wszystko klei...

- Jeszcze wczoraj slyszelismy, ze "coding is dead" i ze chat GPT zastapi programistow, tak? Dzis okazuje sie ze chat GPT rozwiazywal 1.74% realnych problemow programistycznych i to w asyscie programisty? To przepraszam bardzo ale jak on mial zabic programowanie?

- Zalozmy naiwnie jak dzieci, ze ci tutaj nie podkrecaja wynikow zeby zdobyc kaske od inwestorow. Slupek tego cuda AI jest duzo wiekszy na pierwszy rzut oka. Ale to wciaz jest 13.86%. "We have just started" pojawia sie oczywiscie. Wariacja mojego ulubionego "This Is the Worst AI Will Ever Be". No, to teraz tylko pozostalo usprawnic ten system o.. nieco ponad 600%. Pytanie logiczne - czy fakt ze stworzylismy cos od zera do 13% oznacza ze jak dac nam wiecej czasu i kasy to nieuchronnie osiagniemy 100%?

Niewazne z reszta - Bloomberg juz napisal ze "A new startup called Cognition AI can turn a user’s prompt into a website or video game."  Wystarczy sobie wpisac "make me Witcher 4" i wypluwa giere. Wedlug Bloomberga w kazdym razie.

Az mi sie przypomnialy czasy jak sie jaralem silnikami gier typu Unity czy Unreal, bo przeciez "mozna w nich stworzyc gre bez umiejetnosci programowania!!!"... Jakiz byl moj zawod kiedy sprobowalem 😉 

- co do kasy - bo to tez czesto jest przywolywane w kontekscie rozwoju czegos. Zobaczmy... "Cognition AI has secured $21 million in funding from notable investors". No no, niezle.
Open AI, tworcy chat GPT sa wyceniani na 80+ miliardow. W samym tylko 2023 MS zainwestowal w Open AI 10 miliardow.
Czy te miliardy rzucone na produkt przelozyly sie na jego jakosc? Pojawiaja sie kolesie jacys z nikad z pieniedzmi ktore przez MS moga byc uznane za drobne i robia cos wielokrotnie lepszego od produktu bedacego czescia firmy wartej miliardy. Moze tak nie jest jednak ze kaska i czas magicznie rozwiazuje problemy.

Ale czy ludzie beda sie nad tym wszystkim zastanawiac? Po co, skoro znowu mozna zachowac sie tak:

 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał(a):

- co do kasy - bo to tez czesto jest przywolywane w kontekscie rozwoju czegos. Zobaczmy... "Cognition AI has secured $21 million in funding from notable investors". No no, niezle.

Teraz wszyscy tworzą masę rzeczy. Cokolwiek by to miało być byleby w nazwie było AI. Tak obecnie najłatwiej wyciągnąć kasę od inwestorów. Szaleństwo pokroju tego jakie było wcześniej z NFT. Jak to się skończyło każdy wie. Tutaj też myślę, że ponad 90% firm, pomysłów upadnie i zostaną tylko najwięksi gracze, którzy będą powoli rozwijać swoje produkty.

A o pracę się nie boję. Najmniejsi gracze może i stracą robotę, ale tutaj dla początkujących i tak rynek się kurczył już wcześniej bo robienie jakichś dupereli w 3d już nie jest potrzebne, bo różne warianty podstawowych, generycznych modeli to można kupić na co drugiej stronie w bardzo dobrej jakości. Tak samo z szablonami stron, fotek i tym podobnych rzeczy. Tutaj też nic nowego się już raczej nie wymyśli na tym podstawowym poziomie. Tak więc trzeba być pro, rozwijać się i ewentualnie po prostu gdzieś po drodze wcisnąć te narzędzia AI o ile będą pomocne w ogólnym workflow (żeby jeszcze bardziej odskoczyć od tego rynku tanizny i obracać się tylko wśród dużych graczy).

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Araiel napisał:

Teraz wszyscy tworzą masę rzeczy. Cokolwiek by to miało być byleby w nazwie było AI. Tak obecnie najłatwiej wyciągnąć kasę od inwestorów. Szaleństwo pokroju tego jakie było wcześniej z NFT. Jak to się skończyło każdy wie. Tutaj też myślę, że ponad 90% firm, pomysłów upadnie i zostaną tylko najwięksi gracze, którzy będą powoli rozwijać swoje produkty.

A o pracę się nie boję. Najmniejsi gracze może i stracą robotę, ale tutaj dla początkujących i tak rynek się kurczył już wcześniej bo robienie jakichś dupereli w 3d już nie jest potrzebne, bo różne warianty podstawowych, generycznych modeli to można kupić na co drugiej stronie w bardzo dobrej jakości. Tak samo z szablonami stron, fotek i tym podobnych rzeczy. Tutaj też nic nowego się już raczej nie wymyśli na tym podstawowym poziomie. Tak więc trzeba być pro, rozwijać się i ewentualnie po prostu gdzieś po drodze wcisnąć te narzędzia AI o ile będą pomocne w ogólnym workflow (żeby jeszcze bardziej odskoczyć od tego rynku tanizny i obracać się tylko wśród dużych graczy).

No nie do końca to NFT. Tutaj fkatycznie masz wysyp produktów działających, dających korzyści. Nie ma znaczenia czy działają na GPT itp.

Niestety to kurczenie się rynku to coś co już się dzieje, ale tak jak napisałeś. To nie zastąpi w 100% człowieka. Trzeba się uczyć z tym pracować i jeśli może przyspieszyć workflow - nie ma ucieczki. 

Moim zdaniem 3D i tak lepiej stoi niż fotografia czy właśnie stocki. Ja raczej stawiam, że w 3D będzie jak z programowaniem, spowoduje to przyspieszenie pracy. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas poruszamy sie w kategoriach przyszlosci. Przerzucamy sie przewidywaniami co to bedzie od jakichs trzech lat juz. Niemal rowno trzy lata temu ukazal sie taki na przyklad artykul i takie przewidywania:

https://www.cnbc.com/2021/03/17/openais-altman-ai-will-make-wealth-to-pay-all-adults-13500-a-year.html

Wtedy to bylo 10 lat. Nie byle kto to powiedzial bo szef Open AI, chyba najwiekszego gracza w te AI klocki.

Kto uwaza ze za 7 lat AI bedzie zarabialo kase ktora zaczna rozdawac wszystkim - raczka w gore!

Ludzie kochani, na prawde... Powstaly generatory obrazkow i przewidywacze slow i mamy zaczac wierzyc, ze jestesmy dekade od osiagniecia Utopii? Co sie dzieje? Na prawde wierzycie takim ludziom? Co sie stalo z krytycznym mysleniem? Chyba w Korei Polnocnej pociskaja ludziom sensowniejsze sciemy niz to, ze AI bedzie zarabiac kase a Amerykanie w koncu sobie siada na ganku i beda sie nudzic cale zycie bo im AI bedzie kase zarabiac. I oczywiscie pieniadz bedzie mial taka sama wartosc. Bo zloto tez by mialo taka sama wartosc jakby wszyscy go mieli na kilogramy, prawda?

Przeciez to jest takie glupie... Ja piernicze. Jest wrecz fascynujace jak latwo ludzie sa w stanie uwierzyc w obiecanki cacanki nawet jesli sa one zupelnie pozbawione sensu.

-----------------------------------------

To moze konkretnie, nie "za piec lat" tylko tu i teraz - skoro powstaja te wszystkie produkty AI - czego na codzien uzywacie co wam usprawnia prace? Ja zaczne - jakos tak z 2-3 razy w miesiacu cos sobie wygeneruje zeby wrzucic zapychacza na tlo. Bardzo czesto w finale tego nie ma koniec koncow. W zeszlym miesiacu uzylem raz rozszerzania obrazka bo byl za waski. Musialem recznie poprawiac babole, ale przyspieszylo co najmniej o jakies 10 minut. To tyle.
Z wplywow AI moge jeszcze wymienic ULTRA wk...jacego klienta ktory co chwile podrzucal pomysly wygenerowane przez niego w AI, ktoremu w koncu podziekowalem mowiac ze nie zatrudnil mnie do konkurowania z wyplujkami AI i skoro moze sobie to sam wygenerowac to zycze powodzenia. Przez 2 tygodnie czego bym nie zrobil to najpierw akceptowal a potem wracal z wyplujka AI mowiac "a moze cos takiego?". Myslalem ze mnie szlag trafi. Dawno rezygnacja z jakiegos projektu nie przyniosla mi tyle satysfakcji i spokoju. Moge chyba powiedziec ze ta prace stracilem z powodu AI, ale wczesniej to moglo byc "a zona mowi ze lepszy by byl czerwony" albo "moj chrzesniak zrobil takie cos w fotoszopie, moze bysmy uzyli". Teraz to jest "a moze takie wygenerowane cos?"...

Pochwalcie sie prosze czego na codzien uzywacie AI i jak to wplynelo pozytywnie na wasza prace. "Its here to stay" to chetnie sie dowiem, skoro "its here" a nie "in 5 years". Moze ja jestem jakis inny i nie znam tych zajebistych narzedzi po prostu. Tez bym sobie chetnie ulatwil. Zwazywszy ze AI jest tak genialne ze moglo zastapic programiste mimo ze umialo wykonac nawet nie 2% tego co programista a teraz skoczylo do 13% i juz mozna promptem cale gry generowac... Z pewnoscia kurna jestem slepy ze nie widze tych mega benefitow AI. Pomozcie!

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Nezumi said:

Na prawde wierzycie takim ludziom?

<wstaw meme "I completely believe in that because I want it to be true.jpg> 🙂 (nie mogłem zaleźć tego obrazka i nawet ai nie pomogło 😞
Wierzysz bo chcesz w to wierzyć, to też podstawa każdego udanego griftu i scamu 🙂

Tak jak z polityką, najmniej zaufana i najbardziej przepłacona grupa społeczna a przy każdych wyborach cześć ludzi aż piszczy i liczy ile to dostanie i jak się ich życie polepszy po kolejnym programie 100 stołków przy korycie na 100 dni a wychodzi jak zwykle 😄  

Ktore-profesje-Polkom-i-Polakom-kojarza-sie-negatywnie.png

Ktore-profesje-sa-przeplacane.png

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Chcialem przytoczyc 100 konkretUF i inne zajebiste obietnice pana T ktory poprowadzi Polske ku swietlanej, zielonej przyszlosci w Unii Europejskiej planujacej jakos samodzielnie uratowac planete produkujac mega ekologiczne baterie do samochodow ktore wcale nie niszcza srodowiska naturalnego.. Czy cos... ale wymieklem bo pewnie niektorzy tu glosowali na nich a nie ma sensu sie klocic o to jak mozna poklocic sie o cos zwiazanego z grafa, nie? 😉 Ale ten sam mechanizm dziala dokladnie. Ludzie jakos magicznie zapominaja o absurdalnych obietnicach, ktore od poczatku nie mialy najmniejszych szans powodzenia i wierza w nowe obietnice ktore tym razem jakims cudem maja sie spelnic bo... Chcemy. Jakby chcenie mialo jakis wplyw na rzeczywistosc to by nie bylo lysych i biednych 😄 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Nezumi said:

a nie ma sensu sie klocic o to jak mozna poklocic sie o cos zwiazanego z grafa, nie? 😉

e tam każdy temat do kłótni jest dobry a im bardziej zapalny tym lepiej 😄 Jak ja dawno nie widziałem żadnego porządnego flamewaru na dowolny temat, już nawet nie okołograficzny, smutno tak bez tego 😄 Zresztą brakuje młodych co wydaje im się że wiedzą najlepiej a mają dużo czasu po lekcji przyrody na dyskusje, nam się już trochę nie chce 😄 Ale i tak dobrze jest coś z siebie wyrzucić choćby dla kilku osób i terapia niepotrzebna od tych złodziejów 🙂 

Ludzie w dużej części nie myślą o tym i się nie przejmują tak jak tym że np social media i tiktok zawładnie ich umysłem bo jak powiadają kto ma pusty dom złodzieja się nie boi 😄 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Destroyer said:

Ktore-profesje-Polkom-i-Polakom-kojarza-sie-negatywnie.png

Ktore-profesje-sa-przeplacane.png

Artystów w tej ankiecie nie ma bo wszystkim kojarzymy się pozytywnie i nikt nie uważa, że jesteśmy przepłacani, czy dlatego, że na na pytanie o artystów ankietowani odpowiadali "panie, a łod kedy artysta to zawód??? xD"

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, SebastianSz said:

Artystów w tej ankiecie nie ma bo wszystkim kojarzymy się pozytywnie i nikt nie uważa, że jesteśmy przepłacani, czy dlatego, że na na pytanie o artystów ankietowani odpowiadali "panie, a łod kedy artysta to zawód??? xD"

No jest zawód, zawód dla rodziny 😄 zamiast mieć porząnny fach w ręku to jakimiś głupotami się zajmujo jak baby 😄 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał(a):

Pochwalcie sie prosze czego na codzien uzywacie AI i jak to wplynelo pozytywnie na wasza prace.

Może ja tutaj zacznę. Więc tak:

- Pisanie maili z zagranicznymi klientami. Jak mam jakieś długie maile, to nie chce mi się myśleć nad wszystkim po angielsku. Piszę sobie od razu wszystko po polsku i ChatGPT mi tłumaczy. Na początku gubił się w fachowej terminologii, ale jak już mam dłuższy, ciągły temat, to nauczył się jakich słów się używa i teraz tłumaczenia mam praktycznie idealne.

- Poprawianie teł fotek - Gen Fill do teł i Healing Brush z Gen Fill do szybkich poprawek na postaci (elementu ciuchów, skóry). Praktycznie przy każdej fotce z tego korzystam.

- Retusz skóry - tutaj korzystam z takiego magicznego pluginu jak Retouch4Me. Używam dwóch wersji do Dodge&Burn i Heal. Dla mnie to obecnie pozycja obowiązkowa przy retuszu. Tradycyjnego D&B używam już tylko przy fotkach z neonowymi światłami (bo tutaj pluginy się gubią) i do ewentualnych poprawek na koniec już po color gradingu. Strasznie mi ten plugin przyspieszył pracę nad retuszem.

- Jak obecnie piszę sobie skrypty na YouTube (przygotowuję większą ilość materiałów na swój kanał, żeby go trochę rozwinąć), to zawsze na koniec wrzucam sobie całość do ChatGPT, żeby przemienił mi ten tekst, dodał coś od siebie i wtedy z tego co mi wygeneruje, to jak trafi się coś fajnego, to wplatam w to co sam wcześniej napisałem.

- myślałem nad ElevenLabs, żeby generować sobie audio pod angielskie filmy na YT, ale jednak będę sam to nagrywał za pomocą wtyczki AI od NVidii -> EyeContact. Pod aparat kładę sobie laptopa z tekstem, który robi za teleprompter, a wtyczka podmienia wzrok tak jakbym cały czas się patrzył w obiektyw mimo tego, że mam go trochę niżej skierowanego.

Obecnie też testuję sobie rozwiązanie AI pod koncept art gdzie korzystam z tego co robię w Photoshopie i w 3D, ale dopiero jak coś fajnego mi wyjdzie i ten workflow będzie zdatny do pracy, to się pochwalę na forum.

Ogólnie jak widać, to co korzystam z AI to w kontekście przyspieszenia pracy, ułatwienia mi pewnych rzeczy, a nie zastąpienia człowieka. Dla mnie takie rozwiązanie i takie wykorzystywanie AI jest optymalne, i w takim kierunku powinno to wszystko iść.

  • Like 2
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generowanie skryptow automatyzujacych prace w AFX i 3DMaxie, konwertery, oraz aplikacje automatyzujace prace systemowe. W koncu moge sobie sam cos stworzyc, nie muszac zlecat tego innym. Gigantyczna poprawa wydajnosci pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
39 minutes ago, michalo said:

Hasbro CEO optimistic about AI in DnD and MTG’s future (wargamer.com)

Wiadomo, jak każdy dzisiejszy CEO  zaciera rączki na oszczędzone (albo raczej przetransferowane w postaci nagrody do kieszeni) dolary.

Mokry sen kapitalizmu, robotyka i ai robi wszystko sama i pieniądze same lecą szerokim strumieniem tylko bez dochodu podstawowego nie będzie komu kupować produktów i usług gdy wszystko będą robiły maszyny 🙂 

Niedawno oglądałem dokument After Work i tam była poruszona sprawa pracy, celu w życiu i jak człowiek tego potrzebuje. Np w Kuwejcie praca jest prawem człowieka zapisanym w konstytucji ale nie ma tyle pracy więc zatrudnia się niezatrudnionych w państwowych instytucjach, przychodzą do pracy i nic nie robią (prawie jak w Polsce 😄 ) Jedna kobieta powiedziała, że przez pół roku 1 raz wysłała list a tak to muszą swoje przesiedzieć w "pracy", zająć się czymś i do domu 🙂 I mimo tego są sfrustrowani bo nie mają celu, nie czują się potrzebni, wiedzą ze nie mają żadnych umiejętności i jeśli ten zielony ład wypali i ropa już nie będzie napędzała gospodarki to nic nie potrafią i może być źle. A z drugiej strony w chinach 996 od 9 do 9 przez 6 dni w tygodniu, w Korei Południowej nie wypada iść do domu przed szefem więc siedzą po nocach aż wprowadzili odgórnie przez państwo wyłączanie komputerów i już nie można dłużej pracować ale i tak najniższa dzietność w świecie 0,72 i masowe wymieranie 🙂 Zresztą Polska też sobie ładnie radzi ze śladem węglowym i ekologią poprzez wymieranie 🙂 Od kilku lat ubywa 130-150 tys ludzi choć dorosły chyba generuje większe obciążenie dla środowiska niż niemowlę a te 400-500tys zgonów co roku jest a dopiero wyż powojenny wchodzi w strefę wymierania i wszystkie przewidywania demograficzne zgodnie przewidują ze to mocno przyspieszy a dzietność najniższa w historii pomiarów. 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Araiel No, takie codzienne pomagacze, spoko. Sam bym uzywal na rozne tla  ale nie mam Photoshopa a dla jednej opcji nie kupie. Znaczy... nie wynajme 😉 Ja mam raczej problem z tym ze pisze za dlugie maile wiec bym uzywal do skracania 😄 

@Traitor Skrypty zrozumiale a mozesz powiedziec cos blizej co kryje sie za "konwertery, oraz aplikacje automatyzujace prace systemowe."

@michalo No tak, jak zwykle firmy i kaska. Zobaczymy jak zaczna wydawac rzeczy z AI jak im pojdzie sprzedaz. Moze pojsc calkiem dobrze bo coraz nizej wydaje mi sie poprzeczka postawiona przez klientow.

@DestroyerA popularyzacja alphabet people niebinarnych tez pewnie nie zalozy rodzin za bardzo. Tak mi sie przypomnialo ze slyszalem o polskim odpowiedniku Just Stop Oil - "Ostatnie pokolenie". Jak rozumiem te dzieciaki nie widzialy nigdy mlodszych od siebie? 😄 

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Nezumi said:

slyszalem o polskim odpowiedniku Just Stop Oil - "Ostatnie pokolenie". Jak rozumiem te dzieciaki nie widzialy nigdy mlodszych od siebie? 😄 

 

4 hours ago, Destroyer said:

social media i tiktok nie zawładnie ich umysłem bo jak powiadają kto ma pusty dom złodzieja się nie boi 😄 

 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michalo said:

Hasbro CEO optimistic about AI in DnD and MTG’s future (wargamer.com)

Wiadomo, jak każdy dzisiejszy CEO  zaciera rączki na oszczędzone (albo raczej przetransferowane w postaci nagrody do kieszeni) dolary.

To jest ciekawe. Pracuję w sumie dla ich mniejszej konkurencji i nie widzę jakiegoś zrywu w tym kierunku, a w sumie mniejsi gracze na rynku powinni być bardziej skłonni korzystać z tańszych opcji.

Tak licząc pi razy drzwi, MtG ma rocznie powiedzmy 1000 nowych kart i ilustracji, stawka pewnie średnio z 1000-2000$ za ilustrację (zgaduję) więc razem niech będzie te 2mln$ rocznie za obrazki. Przychody z Magica w 2022 to 1.1 miliarda $, więc nawet jeśli niedoszacowałem tych kosztów wielokrotnie, to nie jestem pewien czy jakaś tam oszczędność na artystach będzie warta marketingowych kosztów. Nie mówię to o niechęci do AI, ale stracie rzeczy  w stylu podpisów/spotkań z artystami na konwentach, artist's proofów, oryginałów, jeśli tradycyjnie malowane, czy podobnego merchandisingu i tej kolekcjonerskiej otoczki, która w dużej mierze ten biznes napędza.

Planszówki to pewnie inna bajka, tutaj na 100% AI wejdzie mocno, jeśli już nie weszło.

  • Like 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nezumi napisał:

No tak, jak zwykle firmy i kaska. Zobaczymy jak zaczna wydawac rzeczy z AI jak im pojdzie sprzedaz. Moze pojsc calkiem dobrze bo coraz nizej wydaje mi sie poprzeczka postawiona przez klientow

No właśnie tam w artykule wspomniano jak źle społeczność DnD ocenia używanie AI w podręcznikach i grach. 

Mam nadzieję, że to się nie zmieni. 

9 godzin temu, SebastianSz napisał:

Planszówki to pewnie inna bajka, tutaj na 100% AI wejdzie mocno, jeśli już nie weszło.

Myślę, że u jakiś Januszeksów tak ale trochę poważniejsi ludzie.. nie wszędzie siedzi ceo rodem z korpo. Każdy zakłada taki biznes raczej z miłości do gier. Tak samo jak w gamedevie. Zaczyna się od ludzi z pasją, potem wkrada się ta pazerność. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, michalo napisał(a):

No właśnie tam w artykule wspomniano jak źle społeczność DnD ocenia używanie AI w podręcznikach i grach. 

Mam nadzieję, że to się nie zmieni. 

Myślę, że u jakiś Januszeksów tak ale trochę poważniejsi ludzie.. nie wszędzie siedzi ceo rodem z korpo. Każdy zakłada taki biznes raczej z miłości do gier. Tak samo jak w gamedevie. Zaczyna się od ludzi z pasją, potem wkrada się ta pazerność. 

 

Do planszowek niestety już wjechało i znika nić dodatkowego zarobku. Podobnie się ma concept art, tez sporo zleceń spadło z rowerka.

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, michalo said:

No właśnie tam w artykule wspomniano jak źle społeczność DnD ocenia używanie AI w podręcznikach i grach. 

Mam nadzieję, że to się nie zmieni. 

Myślę, że u jakiś Januszeksów tak ale trochę poważniejsi ludzie.. nie wszędzie siedzi ceo rodem z korpo. Każdy zakłada taki biznes raczej z miłości do gier. Tak samo jak w gamedevie. Zaczyna się od ludzi z pasją, potem wkrada się ta pazerność. 

 

8 minutes ago, Kalberos said:

Do planszowek niestety już wjechało i znika nić dodatkowego zarobku. Podobnie się ma concept art, tez sporo zleceń spadło z rowerka.

Wydaje mi się, że akceptowalność AI w danym produkcie zależy od tego jak bardzo sam art jest częścią "funu" związanego z grą. Ilustracje w karciankach jak MtG i kolekcjonowanie kart są dla wielu osób równie istotne, jeśli nie bardziej, niż sama gra. Sam taki byłem i Magic miał bezpośredni wpływ na to, że chciałem malować i się tego uczyć i nie sądzę, że jestem w tym sam.

Podobnie z TTRPG - art w podręcznikach też gra ważną rolę, (wystarczy sprawdzić jaki był odbiór dość osobliwego artu w Cyberpunk 3.0 Cyberpunk V3.0 | Cyberpunk Wiki | Fandom) i stanowi integralną część estetyki i klimatu danej gry.

Czy natomiast w planszówkach też tak będzie? Na ile istotne jest czy jakiś tam żeton czy podkładka ma imiennie robiony art, czy są wygenerowane? Pewnie w planszówkach będących bliżej TTRPG będzie mniej AI, ale w masówkach to wątpię by miało to jakieś znaczenie dla odbiorców, szczególnie, że nawet nie będzie jak się dowiedzieć czy to AI czy nie. Robiłem kiedyś jakieś żetony do planszówki, i w sumie to teraz bym nawet nie wiedział, które to moje, nie mówiąc już o odróżnieniu AI od normalnego artu.

Zgadzam się, że nie wszędzie jest tylko korpo, ale niestety zły pieniądz wypiera dobry - jeśli jakiś dobry, ale niszowy produkt osiągnie sukces, staje od razu na celowniku dużych firm, których masowe produkty generujące gigantyczne przychody dają możliwość skupowania mniejszej konkurencji. Disney, Google, Amazon czy Apple robią to od lat. Albo zwyczajnie samo stanie się bezdusznym molochem, jak Electronic Arts czy Blizzard.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Nezumi said:

Tutaj info na oslode. Wiadomo bylo od razu ze beda regulacje i obostrzenia.

https://80.lv/articles/a-new-law-restricting-generative-ais-passed-in-europe/

 

Też miałem to wrzucić ale mi posta skasowało podczas pisania 😛 Ale naszej pracy to tak średnio dotyczy, zakaz śledzenia i dyskryminowania, odczytywania emocji, przekazów podprogowych itd. (bo rząd nie chce konkurencji :)) a nie generowanie obrazków czy filmików 
https://www.bankier.pl/wiadomosc/To-krok-milowy-Parlament-Europejski-przyjal-rozporzadzenie-w-sprawie-AI-8710311.html
https://www.prawo.pl/biznes/wejscie-w-zycie-aktu-o-sztucznej-inteligencji-ai-act-obowiazki-dla-firm,525932.html

Jak na 3 lata dumania to dużo w sumie nie wydumali tam 🙂 Pracowałem z 10 lat temu przy czymś co rozpoznawało emocje np z kamerki i używało do dalszej komunikacji, np podoba ci się produkt to dostajesz meila ze zniżką na niego po jakimś czasie jeśli nie kupisz go i bez niej, i to nie było AI choć teraz pewnie już zmienili bo nie wypada inaczej 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Destroyer said:

Pracowałem z 10 lat temu przy czymś co rozpoznawało emocje np z kamerki i używało do dalszej komunikacji, np podoba ci się produkt to dostajesz meila ze zniżką na niego po jakimś czasie jeśli nie kupisz go i bez niej, i to nie było AI choć teraz pewnie już zmienili bo nie wypada inaczej 🙂 

454.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, SebastianSz said:

454.jpg

No tak jest. Kiedyś kiedy jeszcze bardziej siedziałem w gamedevie od strony technicznej i hmm monetyzacyjnej czy innych praktyk to też trochę się nasłuchałem 🙂 Każdy słyszał, że na mobilkach dzieciaki potrafiły całe konta rodzicom wyczyścić, że ludzie bardziej zbierają lootboxy w fifie niż grają, są nawet takie całe kanały na youtubie, że to żerowania na słabości do hazardu i aktywowaniu pierwotnych części mózgu. Tresowanie użytkowników przez nagrody np wchodź codziennie a dostaniesz jakąś nagrodę i każdego dnia coraz większą, przerwiesz streak i zaczynasz od zera. Teraz np taki duolingo też to robi na masową skalę ale żeby nie szukać dalej to apliakcje jak w lidl czy biedronka, w nich kupony i shakeomat to też dokładnie takie samo tresowanie użytkowników. A do tego "programy lojalnościowe" które ma już chyba każdy z których tez korzystam bo często na dwóch produktach jest ze 2 dychy taniej niż bez karty klienta, tyle, że ta jak to było w innych krajach tak i pewnie teraz w Polsce to najpierw się zawyża cenę regularną żeby można co chwilę robić promocje i ceny dla klientów z kartą lojalnościową są "niższe" czyli takie jakie być powinny. Dzięki temu mają profil klienta, jego wzorce zachowań i można lepiej nim manipulować a na dodatek jeszcze te firmy przyłapano na sprzedaży tych danych 🙂 Każdy z nas ma profil internetowy albo kilka jeśli się pilnujemy ale z czasem gdy algorytmy się upewnią, że to ta sama osoba to je scalają i mają pełniejszy obraz osoby i wzorzec zachowania.

Tak jak z 8 lat temu gdy zamknęli kickass torrent bo właściciel wylogował się z konta na facebooku, zalogował się na applu i kupił piosenkę na itunes i po tym przez kartę płatniczą go zidentyfikowali i złapali, gdy chodzi o pieniążki to jest porozumienie ponad podziałami między korporacjami 😄 I można tylko się domyślać jak bardzo to poszło do przodu przez te wszystkie lata i o ile więcej i kompletnych informacji mają duże korporacje o nas. 

I tak jeszcze wracając do gierek to chyba ubisoft już lata temu patentował system który miał wykorzystywać graczy w taki sposób że np grasz mecz to najpierw łączy cię ze słabszym przeciwnikiem tak żeby wygrać raz czy dwa, pierwsza dawka narkotyku za darmo, a potem z kimś znacznie silniejszym i jak przegrywasz to pokazuje jakie przedmioty miał przeciwnik i też możesz je kupić, a że jesteś po kilku wygranych i sromotnej przegranej to twoja ocena sytuacji jest mocno zachwiana, nie myślisz trzeźwo i chcesz powrócić do wcześniejszego stanu upojenia, klasyczne pull push, najpierw bombardowanie miłością a potem odebranie wszystkiego i masz kogoś na smyczy 🙂 Z tego co pamiętam to m.in SidAlpha o tym mówił lata temu, nie wiem kiedy ale to chyba Total Biscuit jeszcze wtedy żył, on zresztą też o lootboxach czy innych praktykach mówił i ostrzegał.

Ale jest lepiej, w podobnym czasie były patenty i testy aplikacji na smartphony które określały siłę nabywczą właściciela, nawet były w stanie w jakimś stopniu ocenić czy ma samochód albo jaką ma powierzchnie mieszkania i na podstawie tego mogły odpowiednio określać jakie dynamiczne ceny ustalać w sklepie żeby było dla tego konkretnego użytkownika łatwiejsze do zaakceptowania 😄 A chwilę potem na rynek weszła aplikacja Ubisoft Connect 😛Zapewne nie robiła tego wszystkiego od pierwszego dnia, może nadal nie robi ale dane zbiera, przyzwyczaja i jest już trochę na rynku więc jak przyjdzie potrzeba i wola to będzie można łatwo jakieś nowe funkcje wprowadzać. Tak jak nowa restauracja, na początku super jakoś a jak już ma dobrą opinię i klientów to zaczyna lecieć, czasem bardzo szybko. To też daje do myślenia dlaczego aplikacja latarka chce dostępu do wszystkich danych na telefonie, bo to można sprzedać data brokerowi a sama apka za darmo i wszyscy są zadowoleni 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI wyplujki wkradly sie tez do swiata retro gierek tworzonych na stare systemy typu Amiga czy C64. Ludzie robia fajne, pikselowe produkcje a potem chops do midjourney czy innego wypluwacza i dodaja cos co sie gryzie z reszta gry na maksa... No ale jest szybciej... Na przyklad screen startowy z nowej gierki na Amige:

cyber2.jpg.ae133eb5b1e92fc2adfd4b2ee63f3b9b.jpg

Albo tworcy fajnej, polskiej giery Tony o Tonym Haliku 🙂 Giera wyglada tak (rewelka wedlug mnie
😛 ):

trony.thumb.jpg.a77d976ab58ee0b9c9eb5120feaff963.jpg

a przez jakis czas uzywali tego do promocji:

CYwy_.thumb.jpg.a6f764cbfed4b66ac81a67c77a1650fb.jpg

nie wiem co on tam trzyma w reku, te stelle co maja miec majowskie motywy sa bez sensu... I calosc tez bo ludzie co zrobili ta gre to MONOCHROME Productions...

Potem zmienili na inna AI wyplujke ktora przynajmniej pasuje do reszty ale wciaz bez sensu bo sie gryzie ze wszystkim - z gra i z komiksem ktory tez maja do gierki (pomijajac fakt ze widac ze to jest "comic style, drawing, sketch, black and white..." wypluja. Koles ma dwa kolnierzyki, zagiecia materialu przy kieszonkach sugeruja ze ma je przyszyte do piersi XD ale uj tam, kto by sie przejmowal. Jest AI, jest szybko i tanio.

Screenshot2024-03-14124203.png.455b801865bfc17e873151b1923c822e.png

I tak dalej, juz nie bede spamowal obrazkow. W wielu produkcjach retro juz to widzialem. Na itch.io pojawilo sie tez duzo przygodowek tekstowych z grafami-wyplujkami. Szkoda bo zwlaszcza w przypadku retro gierek wytraca sie ten klimat retro. A przy okazji cale to AI ma - przynajmniej dla mnie - taki feeling jarmarku i taniochy dla mas. Byle szybko, duzo i po taniosci. Meh.

Przy okazji takie ogloszenie mi na skrzynke wpadlo dzis:

https://www.artstation.com/jobs/d4lV?utm_source=jobs_digest_mailer&utm_medium=email&utm_campaign=digest

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
  • Sad 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@michalo Jak to jest, że słonik niby taki fajny i dopieszczony a opakowanie nadal jak wczesne lata 90te u ruskich na rynku 😄 Wcześneij nawet było lepiej 🙂

A te delikatesy to nie wcale nie są creepy z tymi sztucznymi uśmiechami i wielkimi oczami jak zombie zanim zaatakują 😄 

DAJOxeI.jpeg

72tCcXT.png

Niby piksar a jednak gówno i tylko dzieci straszą 😄 

lpnCM9e.png

Fucking hell! 😄

 

@Nezumi No z tym Tomym to niezły fuckup 😄 nie wiem, ludzie tego nie widzą, że to nijak się nie klei z resztą ale jak ładny obrazek za darmoszkę to tak chuj wrzucamy i jedzie dalej 😄 

Dzięki za to, aż sobie wyszukałem "Pieprz i wanilia" i znalazłem skarbnicę dobroci i wycieczkę do odległej przeszłości, jakie złoto i jakie dziadostwo, nie mogę przestać oglądać 😄 Cały kanał wypchany tymi perełkami, no i musze przyznać, że jednak teraz jest już ciutkę lepiej z jakością 🙂 

 

0:30 "To jest kurwa Tung sram" 😄 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Destroyer said:

@michalo Jak to jest, że słonik niby taki fajny i dopieszczony a opakowanie nadal jak wczesne lata 90te u ruskich na rynku 😄 Wcześneij nawet było lepiej 🙂

A te delikatesy to nie wcale nie są creepy z tymi sztucznymi uśmiechami i wielkimi oczami jak zombie zanim zaatakują 😄 

DAJOxeI.jpeg

72tCcXT.png

Niby piksar a jednak gówno i tylko dzieci straszą 😄 

lpnCM9e.png

Fucking hell! 😄

 

@Nezumi No z tym Tomym to niezły fuckup 😄 nie wiem, ludzie tego nie widzą, że to nijak się nie klei z resztą ale jak ładny obrazek za darmoszkę to tak chuj wrzucamy i jedzie dalej 😄 

Dzięki za to, aż sobie wyszukałem "Pieprz i wanilia" i znalazłem skarbnicę dobroci i wycieczkę do odległej przeszłości, jakie złoto i jakie dziadostwo, nie mogę przestać oglądać 😄 Cały kanał wypchany tymi perełkami, no i musze przyznać, że jednak teraz jest już ciutkę lepiej z jakością 🙂 

 

0:30 "To jest kurwa Tung sram" 😄 

Jak to dobrze, że nie tylko ja mam guilty pleasure z oglądania reklam z wczesnych lat 90. 😄 Taki naturalny, organiczy vaporwave 😄

A te ejaje to chyba do jakiegoś horroru...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
19 minutes ago, SebastianSz said:

Jak to dobrze, że nie tylko ja mam guilty pleasure z oglądania reklam z wczesnych lat 90. 😄 Taki naturalny, organiczy vaporwave 😄

Człowiek niby pamiętał, że to nie było najwyższych lotów ale nie aż tak 😄 Tam wszystko takie surowe, paskudne a kiedyś tak wszędzie było i to były hity. Oglądam i co chwila chwytam się za głowę, patrzę przez palce bo nie mogę tak otwarcie ale nie mogę też oderwać wzroku jak od jakiegoś wypadku samochodowego 😄 

Nigdy już nie będzie takich produkcji i klimatu 🙂 

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha zajebiste. I Suzin zapowiadajacy policjantow z Miami z mina powazna jakby jakies oredzie do narodu zapowiadal. Albo jakby byl zmeczony tym wszystkim 😄 Perly z lamusa normalnie (taki probram tez byl 😄 ).

A napisy to chyba na Amisi robione ale kurna zero jakiegos wyczucia estetyki, zero chociazby jakiegos rozkladu tych fontow tam... To w przedwojennych filmach sa nieraz lepsze napisy 😄 Ale bylo.

Deklikatesy pokazuja ze AI nie nauczy wyczucia co jest ladne a co jest potworne. Kolesie wygladaja jakby ich po jakiejs suto zakrapianej libacji obudzili o 5 nad ranem, wyrwali z lozka i kazali sie usmiechac 😄 

Tylko teraz mnie naszla refleksja ze podobnie jak w latach 90 nie widzielismy az tak tego jakie to slabe bo to bylo jedyne co znalismy tak byc moze za jakis czas dzieci wychowane w otoczeniu AI wyplujek juz nie beda w stanie zauwazyc kiepskosci tego bo to bedzie jedyne co znaja. Miejmy tez nadzieje ze to sie w koncu zmieni spowrotem i przeminie jak te reklamy.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slonik byl creepy ale raz go zobaczysz i juz nie zapomnisz 😄 A wymuskana maskotka AI nie ma charakteru zupelnie. I jest bez sensu jak to wyplujki AI. Co, traby sloniowej AI tez nie umie zrobic? Tu jest ten problem ejajowy - ze ludzie akceptuja cos co wypluje bo namowienie AI zeby ten slonik traby uzywal do picia albo pil ze slomki ten napoj byloby niemozliwe albo zajelo milion prob. I mamy zamiast slonika pijacego napoj pluszaka z obcieta traba co tuli szklanke jedna reka a slomka najwyzej sobie oko wybije... No ale niewielu to przeszkadza.

Zaczynam z tym AI miec odczucia jak Lem ktoremu przypisywane jest (choc to niepotwierdzone) powiedzenie „Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”. Nie wiedzialem ze tylu ludzi jest pozbawionych gustu i lyknie byle g...o, dopoki nie pojawilo sie generative AI.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności