Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Niszowa perfumeria bardzo nisko marżowa postanowiła oszczędzić na reklamie wiec użyła ejaja 🙂 

https://cryps.pl/polacy-wypuscili-pierwsza-reklame-w-ktorej-wystepuje-postac-wygenerowana-przez-sztuczna-inteligencje-ai/

Choć mi to wygląda na Unreala i metahuman a nie ai ale influnecer wirtualny już tak, gówno bo gówno ale powiedzmy, że tak miało być bo marka sklepów tez zaścianek 🙂 

2NNNp9P.png

Tak jakby te same tekstury wnętrza biurowców co w darmowym city sample 🙂 

kuN6XD0.png

40Jej4X.png

 

 

 

--

On 3/15/2024 at 9:15 PM, Nezumi said:

Deklikatesy pokazuja ze AI nie nauczy wyczucia co jest ladne a co jest potworne.

Tak jak była moda na drogi i limitowany streatwear kilka lat temu, ludzie potrafili założyć tysiące złotych czy euro i nadal wyglądać jak bezdomni czy pokraki. To, że wydasz dużo pieniędzy nie uczyni z ciebie człowieka z gustem i wyczuciem stylu tak jak ai nie zrobi z przypadkowego ślepca kogoś widzącego 🙂 

-

A co do tego słonika to pierwszy ma charakter, patrzysz i masz możliwe scenariusze i sytuacje Słoń Teofil pedofil, ubrał się modnie i młodzieżowo na otwarty basen na wakacjach All Inclusive w Zanzibarze, zobaczył dzieciaczki i teraz ukrywa zakłopotany swoje emocje zerkając nerwowo na boki ze speszonym uśmiechem 😄 nawet dupa na jego podeszwie stopy jest intrygująca 😄 A ta druga maskotka to taka nijaki stworek z pozoru grzeczny ale z pustką w oczach jak drapieżnik z horroru pod bezpieczną postacią wabiący swoją ofiarę, nieobecny pusty wzrok i nic poza zwierzęcym instynktem, żadnych emocji i myśli.

Albo te postaci z Delikatesy, na małym obrazku w komórce nawet ok, ale jak głowa nie jest wielkości paznokcia i widzimy na dużym monitorze to każda postać jest niepokojąco dziwna, jak z założoną maską, ze sztucznym uśmiechem który muszą pokazać bo są zakładnikami trzymanymi na muszce, tylko mały chłopiec wygląda jako tako gdyby nie zez i krzywe oczy. Wszyscy albo są przerażeni, zahipnotyzowani, upośledzeni czy opętani z paraliżem twarzy 🙂 Zgaduję, że to dalle 3 bo tam takie większe babolce są z tego co tam kiedyś zauważyłem.

Ale też ten pierwszy rysowani słonik to jak potrzebujesz coś poprawić to jest to realtywnei proste i stażysta to zrobi ale ten drugi to już nie jest taki łatwy do korekty, cieniowanie i styl to nie machnięcie kilka razy pędzlem więc albo działa albo generujesz raz jeszcze aż coś siądzie.

 

I tu się zastanawiam kto to robi, bo agencje czy nawet freenacerzy którzy by się znali na tradycyjnej robocie to by to poprawili więc może te nowe firmy zakładane pośpiesznie przez ludzi którzy nigdy się tym nie zajmowali a teraz w końcu dostęp do sztuki "został zdemokratyzowany" a firmy i osoby decydujące są tak samo ślepi jak oni 😄 Zresztą jak byłem na rozmowach z "działami marketingowymi" różnych producentów i wytwórców to nie wiem czy jak teraz o tym pomyślę to był tam ktoś kto sprawiał wrażenie kompetentnego w tym zakresie a ludzie trzymający jakość i mający pomysł to ludzie pośredniczący z agencjach kreatywnych czy czegoś takiego. Jakoś strasznie dużo tego nie było ale bez reżysera czy kogoś kto brał na siebie wizję to przechodziło byle co a ludzie przyczepiali się pierdół które od strony graficznej nie miały żadnego znaczenia ale trzeba było pokazać produkt, cechy, firmę i z reklamy robiła się prezentacja powerpoint na pół godziny z pełnym cennikiem i specyfikacją techniczną 😄 Jakby im pozwolić to by było jak te reklamy w latach 90tych 🙂

-

On 3/15/2024 at 9:15 PM, Nezumi said:

Tylko teraz mnie naszla refleksja ze podobnie jak w latach 90 nie widzielismy az tak tego jakie to slabe bo to bylo jedyne co znalismy tak byc moze za jakis czas dzieci wychowane w otoczeniu AI wyplujek juz nie beda w stanie zauwazyc kiepskosci tego bo to bedzie jedyne co znaja. Miejmy tez nadzieje ze to sie w koncu zmieni spowrotem i przeminie jak te reklamy.

To jest słuszna myśl, bo jak będziesz kogoś karmił samym gównem wystarczająco długo to po pewnym czasie nie będzie znał innego smaku 🙂 A wszystkie marki w pierwszej kolejności targetują dzieciaki bo im wcześniej wpoisz im lojalność do marki tym większa szansa, że zostanie z nią do końca życia i będzie stałym zyskiem bez kosztu pozyskiwania nowego klienta przez cały okres życia, największy możliwy zysk przy najniższym koszcie. 

Ludzie mogą pokrzyczeć kilka lat ale zmęczą się i przywykną jak ze wszystkim, starzy wymrą a młodzi nie będą znali nic innego.  

Edytowane przez Destroyer
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Destroyer said:

I tu się zastanawiam kto to robi, bo agencje czy nawet freenacerzy którzy by się znali na tradycyjnej robocie to by to poprawili więc może te nowe firmy zakładane pośpiesznie przez ludzi którzy nigdy się tym nie zajmowali a teraz w końcu dostęp do sztuki "został zdemokratyzowany" a firmy i osoby decydujące są tak samo ślepi jak oni [...] Jakby im pozwolić to by było jak te reklamy w latach 90tych

Dokładnie jak z lat 90. Kiedy to "koleś" z kompem i corelem myślałał, że jest grafikiem. Stąd styl typografii i dizajnu jaki widać na reklamach załączonych powyżej. Teraz ten sam "koleś" z dostępem do AI też myśli, że już teraz nic nie trzeba umić, tylko wystarczy wygenerować... Trochę inny poziom, trochę mniej oczywiste... ale w sumie to samo gówno. Potem podobnie było z www, projektowali ci co znali po prostu html i wyglądało to jak wyglądało. Teraz mamy AI i znowu janusz się podjarał, że już może sam sobie... i znów wychodzi jak widać. Dalej czegoś brakuje.

Jak AI będzie myślał już w 100% za janusza, to wtedy się wreszcie uda... więc czekamy na to upragnione mityczne AGI 😜 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, OldMan said:

Pisze to dlatego zeby podkreslic ze AI to narzedzie, w zaleznosci od tego jak zostanie uzyte takie dostaniemy efekty.

Jeżeli piszesz o AI jako mechanizmie, to tak. Ale my tu raczej o rzeczywistym użyciu tego mechanizmu, a ten na ten moment, jest w sumie jednorodnie etycznie zjebany. Trochę jak z komunizmem, pomysł może i nawet fajny, ale implementacja już nie bardzo ;P.

Czyli scrapeujemy co się da na nic się nie oglądając i pchamy to w model sprzedażowy. janusze nawalający paździeż, byle nie płacić grafikowi itd itp, czego już nie ma sensu powtarzać...

A ty piszesz o tym, że jak ktoś chce to będzie OK, bo to tylko narzędzie. Niby prawda... ale niestety proporcje jak w crypto. Teoretycznie w crypto/blockchain też można przyzwoicie... ale rzeczywistość pokazuje, że przyzwoicie to jest jakiś promil jedynie. Ten sam trend widać w AI.

Czyli etyczne użycie AI to na moje oko 0,1% wszystkich przypadków. I to jest problem.

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan ma rację, nie ma tak łatwo jak by to się mogło wydawać. Profesjonalnie użyte AI jak dotąd dało same gówniane efekty lub bardzo generyczne, nie tylko w tematyce ale i w stylistyce tworów z generatorów (rym!) 

Nie chodzi mi tutaj o jakieś januszexowe grafiki na fejsie albo youtubie, tylko np. o sławną czołówkę Marvela, ilustracje mtg (czy tam D&D) lub ta drętwa reklama.

To jest podjarka dla noskilli i CEO z piekła rodem.

Jak na razie to tylko narzędzie i w rękach profesjonalisty nie ma ono znaczenia bo czy koncept artysta lub ilustrator sobie wygeneruje smoka, czy przemaluje jaszczurkę (lub o zgrozo innego smoka), za postać wstawi przemalowanego DAZa itp itd to jest tylko ewolucja tego workflow. Nie kazdy z tego korzysta ale też nie każdy umiejętnie z tego korzysta.

Tak samo  z 3d - Daz, Marvelous, Character Designer, Metahuman, pierdylaird Assetów, Skany jakie chcesz stwarzają pozory ze tworzenie gier, figurek, wizek jest dziecinnie proste.. no ale jednak nadal tak nie jest.

Łatwo odróżnić kicz i gówno od czegoś zrobionego przez doświadczoną osobę.

 

Jedyne zagrożenie to osoby poszukujące tylko zysku, bez głębszych ambicji, które mają jednocześnie władzę w studiu lub firmie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan Tak jak mówisz, już nawet tutaj pokazałeś, że można wygenerować coś lepszego i ile czasem trzeba mieć wiedzy technicznej i zaparcia żeby to zrobić. No i oczywiście oka bo jak nie widzisz problemu to lepiej nie będzie 🙂 
Ale AI używa się żeby było szybko i tanio, najlepiej darmowym generatorem i tylko coś wpiszesz i masz a nie jakieś treningi, fine tuning, grzebanie w parametrach algorytmu itd. I tu twórcy są sami sobie winni bo reklamują to właśnie w taki sposób, piszesz, mówisz i od razu masz gotowy produkt i do kasy 😄 Jeden z drugim zakłada byznes i wszystko opiera o tę wizję w reklamie i efekty są takie jakie są, ale najdziwniejsze że to się udaje i przechodzi 🙂 
Może chodzi o rozgłos przez oczywiste użycie AI? Bo aż ciężko mi uwierzyć, że ktoś to klepnął i nie widział problemu a tak to ludzie gadają o tym i o marce. 

Podobnie jest z tymi urządzeniami AI, śmierdzi scamem jak z kickstaertera na kilometr, obietnice które nie mogą zostać spełnione na start, jeśli w ogóle

---

 

A tutaj wywiad z babiczką od sory 

https://www.bloodinthemachine.com/p/the-tide-is-turning-against-openai

-A skąd te filmiki do szkolenia wzięliście?
-A no nie wiem ^^ 

FCJVtNJ.jpeg

widzę pewne podobieństwo 😄 

ixKHJIj.jpeg

ntPICHJ.png

Same energy 😄 

 

 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy zostalem zmuszony do uzywania ej aj do roznych dupereli ktorych bogiem a prawda nie chce mi sie wcale robic a co dopiero recznie. Dostalem w zwiazku z tym login do crème de la crème ludzkiego rozwoju, szczytowego osiagniecia ludzkosci, technologii wartej dziesiatki miliardow dolarow - chat gpt 4.0. Wczesniej korzystalem w zasadzie tylko z tego darmowego binga. Zalogowalem sie z obawa, ze zaraz runie w gruzach moje negatywane nastawienie do AI, ze jestem o kilka minut od doswiadczenia i uznania supremacji technologii, rezygnacji z pracy i postawienia budki z tacosami. W koncu to juz nie jest jakis tam losowy czacik czy generator. To jest overlord ktory zastapi wszystko.

Dramatyzuje, ale serio myslalem sobie kurde, a co jak sie okaze ze to jest na prawde takie niesamowite..?

na poczetak jakis duperelek pracowy - wygenerowal w kwadracie. Standard. Napisalem zeby rozszerzyl - wygenerowal nowy, szeroki. Moj niepokoj wzrosl.

A dalej bylo tak:

(od pewnego momentu obcinam co pisalem ale nie ma nic do ukrycia - po prostu zeby obrazek nie mial kilometra. Widac co pisze mega madry chat gpt)

fjuczerizhir.thumb.jpg.2ad05af909655f884710bc5404eba683.jpg

itd...

Na prawde myslalem ze ten najwiekszy z wielkich bedzie znaczaco lepszy a to jest taka sama kupa jak cala reszta. Podziwiam wszystkich fanow AI. Chcialbym miec taka cierpliwosc jak wy do tego... czegos.

Smutna czesc jest taka ze musze sie zaczac rozgladac za jakas inna robota chyba. Nie dlatego ze mnie AI zastapi ale ja nie wytrzymam pracy z tym artifiszial niedorozwojem. Jak to ma cokolwiek przyspieszyc? Na razie stracilem godzine i mase nerwow. Yay. Super technologia przyszlosci.

Jestem tak mega sfrustrowany tym ze musze uzywac tego gowna ze nie macie pojecia... A klient placi ok i nie mam na razie nic innego. Ja p...le... nie mam slow do tego swiata przyszlosci.

Juz bym wolal na Blenderze pracowac.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2024 o 21:49, Destroyer napisał:

Bo aż ciężko mi uwierzyć, że ktoś to klepnął i nie widział problemu a tak to ludzie gadają o tym i o marce. 

Widzi, ale ignoruje. Kasa się zgadza bo na pewno było taniej. Pewnie podobna cena jak zakup tablicy i markera, żeby napisać "parówki 2,50! Tylko Dzisiaj"

A co, myślisz, ze ludzie zbojkotują? XD

 

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Na prawde myslalem ze ten najwiekszy z wielkich bedzie znaczaco lepszy a to jest taka sama kupa jak cala reszta. Podziwiam wszystkich fanow AI. Chcialbym miec taka cierpliwosc jak wy do tego... czegos.

Smutna czesc jest taka ze musze sie zaczac rozgladac za jakas inna robota chyba. Nie dlatego ze mnie AI zastapi ale ja nie wytrzymam pracy z tym artifiszial niedorozwojem. Jak to ma cokolwiek przyspieszyc? Na razie stracilem godzine i mase nerwow. Yay. Super technologia przyszlosci.

No właśnie - oczekujesz, że AI zrobi to co chcesz. A tak naprawdę ty musisz bardzo mocno trzymać je za rączkę (chociaż to tak jak spacer z kotem na smyczy) i pewnie użyć jeszcze kilku innych ai softów do korekt itp. Na koniec to przemalować albo... zroibć od nowa w mayce 😛

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kengi napisał:

Tymczasem AI do czyde

Ale to kupy. Gdyby nie kolor to nie wiedział byś co to jest. 
Wygląda jak ten prehistoryczny Midjourney. Jeszcze parę latek! 😛 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michalo said:

A co, myślisz, ze ludzie zbojkotują? XD

Nie, garstka ludzi na to zwróci uwagę i tylko na te nieudolnie wykonane, jak efekty specjalne w filmie, ludzie się czepiają, że jakieś efekty są słabo wykonane a tych "invisible vfx" nawet nie widzą, więc aż tak źle nie jest 🙂Tylko chałtura będzie na świeczniku. Dla sporej ilości ludzi jest to obojętne a część w ogóle się uchowało przed tą wiedza i nawet nie wiedzą, że coś takiego jest albo gdzieś tam coś im świta ale w sumie to ich to nie interesuje. 

1 hour ago, michalo said:

Ale to kupy. Gdyby nie kolor to nie wiedział byś co to jest. 

Pamiętasz jak ładnych kilka lat temu był tutaj na forum taki ktoś kontowersyjny co rzeźbił w zbliżony sposób? Najbardziej sculpt Bruce Willisa wzbudził kontrowersję i ożywioną dyskusję bo był taki trochę blobowaty ale projekcja tekstury twarzy z kamery ratowała całość i nawet nieźle wyglądało na renerze 🙂 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Destroyer napisał:

Pamiętasz jak ładnych kilka lat temu był tutaj na forum taki ktoś kontowersyjny co rzeźbił w zbliżony sposób? Najbardziej sculpt Bruce Willisa wzbudził kontrowersję i ożywioną dyskusję bo był taki trochę blobowaty ale projekcja tekstury twarzy z kamery ratowała całość i nawet nieźle wyglądało na renerze

kurde, chyba mnie ominął temat 😕 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, SebastianSz said:

@Nezumi

Ciesz się, że za użycie "far right" w prompcie nie dostałeś inkluzywnej połajanki xD

Ta, wykladu jakiegos na temat tego jak mam myslec i dlaczego tylko lewicowo bo reszta to ZLO 😄 

-------

Co do AI do 3d to maja problem bo nie ma skad porzadnych modeli scrapnac masowo za bardzo - przynajmniej nie na skale jak zrobili to z obrazkami i filmikami. AI nie jest zadnym AI tylko softem mielacym dane z bazy wiec nauczyc sie tez nie nauczy niczego, a trzeba zdarzyc poki jeszcze hype jest na AI wypuscic cokolwiek. I tak co tydzien widze te poteksturowane bloby tylko z innej firmy.

And now, in our weekly series "The END of 3D modelers"... 🤭

I ta sama kupa pod innym sztandarem. Najlepsze sa filmiki jak ludzie na sile sie staraja tej kupy uzyc jakos. I wrzucaja to do Blendera, opowiadaja ze juz mozna uzyc jako jakiegos obiektu w tle a juz za chwile bedzie mozna miec mega fajne modele... W kolko to samo.

Z reszta nie wiem po co sie mecza skoro (wedlug newsow ktore nigdy nie przesadzaja i nie klamia) juz wyszlo to AI co wpisujesz prompt i ci cala gre robi. 😉 Widocznie ci kolesie nie slyszeli jeszcze o tym AI co robi gry bo:

https://www.msn.com/en-sg/news/other/a-new-video-game-made-using-ai-has-failed/ar-BB1k9V8B

Albo po prostu chcieli o 5 lat za wczesnie zrobic ta gre.

12 hours ago, Destroyer said:

Pamiętasz jak ładnych kilka lat temu był tutaj na forum taki ktoś kontowersyjny co rzeźbił w zbliżony sposób?

Tu jest watek ale obrazki nie przetrwaly proby czasu. Teraz zasilaja jakies AI pewnie 😄

https://max3d.pl/forums/topic/58116-bruce-willis/

Az sie lezka w oku kreci jak przeczytalem ksywke "Keraj". To byl zawodnik 😄 

Kurna, 15 lat temu to bylo hahaha

EDIT

Jak ktos wie jak zmusic technologie przyszlosci do zrozumienia liczby jakiejs to bede wdzieczny bo sprobowalem wszystkiego. Potrzebuje wygenerowac 7 czegostamow 😉 Sprobowalem wiele razy, albo generuje pierdylion albo 3.
DO tego czasu zrobie to recznie oczywiscie ale JAK cos co nie rozumie czegos tak prostego jak numer konkretny jest technologia przyszlosci? Jakim cudem cos o tak ograniczonym "rozumieniu", cos tak nieprecyzyjnego moze jakkolwiek zastapic kogos? 7 latek zrozumie cos czego nie rozumie maszyna o ktorej mowi sie ze jest przyszloscia.. wszystkiego w zasadzie... Goddamn...

Meanwhile w fantastycznym swiecie "Zobaczysz Za 5 Lat":

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 hours ago, Nezumi said:

pamietam jak przez mgle. Ale to sie odnosi do wiekszosci rzeczy ktore pamietam albo wydaje mi sie ze pamietam 😄

To tak jak ja, to pewnie przez to że mamy już tak mądre głowy pełne wartościowych informacji zbieranych starannie przez lata 😄 

7 hours ago, Nezumi said:

Chyba to byl jeden z tych kolesi co sobie nie dal nic powiedziec i napieral uparcie po swojemu. Ciekawe czy modeluje jeszcze czy przesiadl sie na AI. Efekt ten sam zasadniczo a mniej roboty.

Tak, strasznie się wykłócał i z całym forum szedł na wojnę 🙂 Pamiętam, że jeszcze @SWRSC wrzucił mu pracę w podobnej technice wykonania tj zdjęcie samochodu na płaszczyźnie wrzucone przed kamerę, kliknąć render i się podpisać 😄 Nazywał się chyba jakoś na K, kirilin, kiran coś takiego ale mogę się całkiem mylić, z dekada minęła 😛

-edit-

@Nezumi znalazłeś! To chyba ten użytkownik keraj tylko nick zmienił ale w komentarzach piszą 🙂 Byłem blisko 🙂
Ale widzę agresję w tamtym wątku, aż się łezka w oku kręci jak tu kiedyś było pięknie  😄 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 06:26, Nezumi napisał:

W pracy zostalem zmuszony do uzywania ej aj do roznych dupereli ktorych bogiem a prawda nie chce mi sie wcale robic a co dopiero recznie. Dostalem w zwiazku z tym login do crème de la crème ludzkiego rozwoju, szczytowego osiagniecia ludzkosci, technologii wartej dziesiatki miliardow dolarow - chat gpt 4.0. Wczesniej korzystalem w zasadzie tylko z tego darmowego binga. Zalogowalem sie z obawa, ze zaraz runie w gruzach moje negatywane nastawienie do AI, ze jestem o kilka minut od doswiadczenia i uznania supremacji technologii, rezygnacji z pracy i postawienia budki z tacosami. W koncu to juz nie jest jakis tam losowy czacik czy generator. To jest overlord ktory zastapi wszystko.

Dramatyzuje, ale serio myslalem sobie kurde, a co jak sie okaze ze to jest na prawde takie niesamowite..?

na poczetak jakis duperelek pracowy - wygenerowal w kwadracie. Standard. Napisalem zeby rozszerzyl - wygenerowal nowy, szeroki. Moj niepokoj wzrosl.

A dalej bylo tak:

(od pewnego momentu obcinam co pisalem ale nie ma nic do ukrycia - po prostu zeby obrazek nie mial kilometra. Widac co pisze mega madry chat gpt)

fjuczerizhir.thumb.jpg.2ad05af909655f884710bc5404eba683.jpg

itd...

Na prawde myslalem ze ten najwiekszy z wielkich bedzie znaczaco lepszy a to jest taka sama kupa jak cala reszta. Podziwiam wszystkich fanow AI. Chcialbym miec taka cierpliwosc jak wy do tego... czegos.

Smutna czesc jest taka ze musze sie zaczac rozgladac za jakas inna robota chyba. Nie dlatego ze mnie AI zastapi ale ja nie wytrzymam pracy z tym artifiszial niedorozwojem. Jak to ma cokolwiek przyspieszyc? Na razie stracilem godzine i mase nerwow. Yay. Super technologia przyszlosci.

Jestem tak mega sfrustrowany tym ze musze uzywac tego gowna ze nie macie pojecia... A klient placi ok i nie mam na razie nic innego. Ja p...le... nie mam slow do tego swiata przyszlosci.

Juz bym wolal na Blenderze pracowac.

Weź pod uwagę, że tematu tutaj jest bardziej skomplikowany. Nadal generowanie obrazów w ChatGPT nie jest jakieś super hiper. To też nie tak się robi.

Jeśli chcesz pracować na poprawkach. Możesz sprawdzić stable diffusion (taki kolejny level) gdzie możesz zaznaczać fragmenty tekstu.

Dodatkowo ChatGPT - ale w zwykłym czacie tego nie ma - ma coś takiego jak seed. Tutaj każdy twój prompt generował osobny seed i obrazek był różny. 

Prompt Engineering (coś w czym ostatnio siedzę) i pomagam sobie w projektach - naprawdę temat mocno złożony.  Trzeba trochę się nauczyć tego. 

Ale to też widzicie, że nie jest tak, że pani Krysia przyjdzie napisze i gotowe. Coś tam wygeneruje, ale generowanie tego co się chce - to już większa sztuka. 

Tutaj ktoś napisał o Photoshopie - wydaje mi się, że narzędzie, które tam masz lepiej się u Ciebie sprawdzi. Mógłbyś wtedy łączyć te modele. Czyli wrzucać pierwszy obrazek jeśli jesteś zadowolony i w Photoshopie zaznaczać fragment gdzie coś ma być dodane. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

14 godzin temu, Nezumi napisał:

https://max3d.pl/forums/topic/58116-bruce-willis/

Az sie lezka w oku kreci jak przeczytalem ksywke "Keraj". To byl zawodnik 😄 

Kurna, 15 lat temu to bylo hahaha

 

Szkoda, ze w wątku nie ma obrazków ale w sumie wiem czego mógłbym się spodziewać. No i nie wiem czemu nie próbowałem się tam wymądrzeć.. jakoś to ominąłem. Chyba w woju wtedy akurat byłem.  

Brakuje trochę takich gównoburz. Złote lata internetu 🙂 

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michalo said:

  

 

Szkoda, ze w wątku nie ma obrazków ale w sumie wiem czego mógłbym się spodziewać. No i nie wiem czemu nie próbowałem się tam wymądrzeć.. jakoś to ominąłem. Chyba w woju wtedy akurat byłem.  

Brakuje trochę takich gównoburz. Złote lata internetu 🙂 

No to ominęła Cię ważna karta w historii tego forum 😄 Ale jak zauważysz w tamtym wątku to oprócz agresji i wrogości to jest taki nacisk czy coś jest zrobione samodzielnie czy niegodnie korzystanie np. z gotowej bazy albo nie daj bóg jakiegoś posera 😄 A teraz to model z daza, metahuman, paczki modeli, generatory materiałów i nikomu powieka nie drgnie 😄 

Czy my stoimy w dokładnie takim samym miejscu tylko granice się przesunęły? Tzn teraz AI jest nieakceptowalne ale wszystkie inne tradycyjne, mniej lub bardziej automatyczne rzeczy już tak i nie robią na nikim żadnego wrażenia? Okno Overtona się powoli przesuwa tak jak w całej lewackiej propagandzie forsowanej przez lata? 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie same wnioski jak @Destroyer teraz każdy jest kerajem własnego losu. Ale można iść w absurd w drugą stronę... jak nie wyhodowałeś ziemniaka, to nie możesz zrobić mu zdjęcia i użyć jako tekstury 😜

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Destroyer napisał:

Czy my stoimy w dokładnie takim samym miejscu tylko granice się przesunęły? Tzn teraz AI jest nieakceptowalne ale wszystkie inne tradycyjne, mniej lub bardziej automatyczne rzeczy już tak i nie robią na nikim żadnego wrażenia? Okno Overtona się powoli przesuwa tak jak w całej lewackiej propagandzie forsowanej przez lata? 

Dokładnie tak.


Jak paręnaście lat temu wchodził digital sculpting i druk 3d to była wrzawa. Wileu tradycyjnych rzeźbiarzy co się nie przestawiło na digital straciło robotę.

Dzisiaj, krzyk, że digital to martwe, sztywne gówno zdarza się tak rzadko jak wątek wip na forum. Branża się dostosowała, ludzie też. 

Mówienie, że z AI jest trochę inaczej to i tak powtarzanie frazesów sprzed xx lat .

Tak samo jak fotografia w pewnym momencie zarżnęła ilustratorów, teraz jest częścią ilustracji. 

Nie chcę bronić użytkowników generatorów bo jednak dla mnie to narzędzie dla pizdeczek 😛

ale we właściwych rękach zrobi to samo co każde narzędzie ułatwiające/przyspieszające/zastępujące cięższą pracę, które pojawiło się do tej pory. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalo napisał:

To będzie ciekawy precedens - strajk aktorów głosowych w grach 
SAG-AFTRA: Actors Might Strike Against Game Companies in Next Weeks (80.lv)

Jeżeli nic nie wywalczą - bo takie generowane głosy są już bardzo zawansowane i branża wypnie na nich swoje tłuste 4 litery, będzie bardzo dobrze wiadomo na czym wszyscy stoimy.

Przykład: Nowy sezon polskiego serialu ROJST (swoją drogą naprawdę dobry). Ale jeden z aktorów gra tam młodek Piotra Fronczewskiego. 

Przy pomocy AI zamieniono jego głos na głos Fronczewskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, adek napisał:

Przy pomocy AI zamieniono jego głos na głos Fronczewskiego. 

Tutaj akurat AI pokazuje swoją moc pozytywnie. Lepiej tak niż CG-młody Fronczewski 🙂
 

Trudna sprawa bo z jednej strony fajnie jakby w dubbingach używano oryginalnych głosów, najwyżej zmieniano język - chodzi mi tutaj o fabularne produkcje, które na siłę dubbingują co psuje jeszcze bardziej słaby obraz filmy - np. Marvel.

Do bajek nie mam zastrzeżeń bo poziom jest naprawdę wysoki i głosy zwykle pasują do postaci. 

Myślę nawet, że w bajkach, często "nasz" dubbing jest lepszy niż oryginalny. 

 

Z drugiej strony jeśli AI będzie już teraz grało poważne role tam gdzie do tej pory byli ludzie, nie wróży to chyba nic dobrego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kengi said:

Dokładnie mam takie same wnioski jak @Destroyer teraz każdy jest kerajem własnego losu. 

 

Czyli keraj to był jednak wizjoner i futurysta, nierozumiany przez ludzi bo wyprzedzał swoje czasy, teraz każdy na odpierdol, najmniejszym wysiłkiem i do kasy, produkcyjne podejście 😄 

Ale w tamtych czasach to nawet ludzie się czepiali jak ktoś rener w postpordukcji podciągał, i ile jeszcze można a od jakiego poziomu już zabronione a jak ktoś zrobił czysty render tylko prosto z renderera to powód do dumy i szacunek ludzi ulicy 😄 

Pamiętam jak mi imponowało jak wymiatacze potrafili wymodelować edge modelingiem szczegółowe mięśnie, wywijając tą topologią na wszystkie strony i to jeszcze fajnie działało przy animacji bo naturalnie się tam tworzyły zagięcia. Ile to trzeba było poświęcić czasu i zmieniać edge flow po 50 razy żeby to tak działało. 

A teraz to ręka jako tuba po autoretopo na to jakiś dispalcement, vector displacement, tension deformer, muscle system i nikt się tak w cycki nie szczypie 🙂

2 hours ago, kengi said:

Ale można iść w absurd w drugą stronę... jak nie wyhodowałeś ziemniaka, to nie możesz zrobić mu zdjęcia i użyć jako tekstury 😜

Kojarzę jakieś takie zabawy youtuberów np zrobić od zera pierścionek, wykopywać rudę w opuszczonej kopalni, przetopić, wykuć, wykończyć i z narzędziami, dojazdem, czasem, szukaniem, koszt kilku tys i z miesiąc pracy a na aliexpres za 2zł 😄 Podobnie chleb za kilka stów to już rzemieślniczy chleb za 30zł nie robi wrażenia 🙂 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adekznam te rzeczy, instalowalem cuda wianki na poczatku hype'u i testowalem. Ale nie moge przejsc do porzadku dziennego nad tym poczuciem ze nic tam nie robie. Ja nigdy nie chcialem byc art directorem ktory tylko patrzy co jest ok a co nie i kaze zmienic a praca z AI mi troche to przypomina. Tyle ze zamiast ludzi masz maszynke. Aspekt moralny calosci tez mi jakos srednio podchodzi. Inna rzecz z tymi seedami i calym prompt engineering jest taka ze to nie jest artystyczna robota jak dla mnie. Z podobnych przyczyn nie uzywam Houdiniego bo jest zbyt techniczny. Jednak lubie ja zrobic cos, doslownie. pociagnac tym piorkiem, ruszyc myszka, ocenic czy dobrze czy nie... Odkad musze cos generowac czuje sie jakbym umieral w srodku - przypomina mi to uczucie jakby mi dac jakis 9-5 job w biurze i quote na pincet uobrozkow dziennie. Albo w fabryce przy tasmie tylko zamiast dokrecac srobki sprawdzam czy obrazek jest ok. Zabija to cala moja przyjemnosc z pracy. Tu nawet juz nie chodzi o jakies ego bo nie jestem wybitnym artysta. Po prostu praca z AI sprawia mi zero przyjemnosci. A jak mam robic cos czego nie lubie to jest duzo wiecej lepiej platnych prac...
Coz, na razie przemecze ale musze zrobic cos zeby odejsc od tego.

5 hours ago, michalo said:

Mówienie, że z AI jest trochę inaczej to i tak powtarzanie frazesów sprzed xx lat .

No jednak jeszcze nigdy nie bylo "narzedzia" co by samo robilo za ciebie. Fakt, ze jednak trzeba wiedziec co wpisac, seedy, narzedzia z nodami itd. nie zmieniaja tego, ze Ty tego nie robisz. Ze jedynie naprowadzasz kompa na to co ma wypluc ale nie kontrolujesz w 100% tego ani nie robisz. Proces to klikanie i pisanie a nie malowanie i rzezbienie. Podoba ci sie co wyplul to akceptujesz a nie to pomieszasz troche, krzyzujesz palce na szczescie i klikasz generuj zeby wyskoczylo cos blizej tego co bys chcial. Ale nigdy nie bedzie to twoja robota tak na prawde.

-----------

Czesto pojawia sie to podejscie wyrobnicze - byle klient zaakceptowal i zaplacil. I luz, sam czesto tak mam z robotami w koncu po to jest praca, zeby byla kasa a nie zeby realizowac jakies nasze osobiste wizje artystyczne. Ale to znowu odbicie pileczki na drugie ekstremum. Nie wiem jak Wy, ale ja mam jeszcze cos po srodku. Cos pomiedzy oniryczna wizja nagiej kobiety powieszonej za noge na jedwabnej szarfie, ktorej drugi koniec przywiazany jest do palca ogromnej reki robota z lecacym w tle stadem pterodaktyli a wyplujka po wpisaniu "wielkie cyce, realistic, 16:9, cinematic lighting, masterpiece, Artstation trending". Gdzies tam pomiedzy mam te w sumie zwyczajne roboty, nic wielkiego ale z czego moge wycisnac troche codziennej przyjemnosci z tworzenia czegos. Moze to nie bedzie w galerii wystawione, zeby ludzie sie posmarkali z zachwytu ale przynajmniej nie jest to komputerowa wyplujka po dniu klikania generate. NAwet czasem projektowanie fajnego opakowania bylo dla mnie zrodlem takiego psychicznego odpoczynku. Z AI nie mam tego poczucia. Czuje sie jak pracownik w szarym, jednoczesciowym ubraniu roboczym i butach z wzmocnionym, metalowym czubkiem stojacy godzinami przy tasmie i odzielajacy cos co sie nada od tego co sie nie nada. I to poczucie mnie zzera od srodka.

Dawno tak mnie psychicznie nic nie kopnelo jak bycie zmuszonym sytuacja do pracy z AI.

Sprobuje to przekuc w cos pozytywnego - odpierdzielic robote raz dwa i poswiecic czas na 3D ktore lezy odlogiem od dluzszego czasu. Zeby sie wyrwac z pracy z tym "narzedziem" bo to mnie niemal fizycznie boli. A jak to nie wyjdzie to awaryjny plan mam taki zeby w exocad dentystycznym robic zeby 🙂 (zona dentystka, sa kursy technikow dentystycznych, wszystko idzie w druk 3D...) Zawsze to lepiej niz mowic kompowi co ma wypluc i cieszyc sie jak wypluje cos fajnego. Jak spiewal Kazik "Boze moj - co za gnoj..." 😉 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Sad 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
On 3/17/2024 at 10:56 AM, OldMan said:

w przypadku grafików nie ma czesto zadnych regulacji prawnych które zatrzymywałyby ten zalew januszerki scianą odpowiednich regulacji, egzaminów, edukacji.

Hola hola Panie kolego, już kiedyś pewien znany akwarelista został zatrzymany przez ścianę odpowiednich regulacji 😉

Portfolio jak najbardziej jest zupełnie wystarczające a nie papierek i równanie wszystkich pod wymogi, normy i regulacje starych dziadów. Można wypracować swój unikalny styl robiąc po swojemu a nie według jedynej słusznej drogi i zgodzie ze sztuką nauczania programu według odgórnego klucza.
Prawdziwy problem leży w tym, że są klienci którzy akceptują niską jakość bo się nie znają albo cena jest wystarczająco niska żeby to zaakceptować i było im wszystko jedno. Gdyby nie to to ci mityczni janusze grafiki z ai czy bez wyginęliby bardzo szybko śmiercią naturalną 🙂 

On 3/17/2024 at 8:22 PM, michalo said:

Łatwo odróżnić kicz i gówno od czegoś zrobionego przez doświadczoną osobę.

Jedyne zagrożenie to osoby poszukujące tylko zysku, bez głębszych ambicji, które mają jednocześnie władzę w studiu lub firmie.

Uwierz mi, że są ludzie dla których to wcale nie jest takie łatwe, dopóki sam tego nie doświadczyłem to też sądziłem, że z grubsza ludzie widzą co jest lepsze a co gorsze ale okazuje się, że niekoniecznie. 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Destroyer said:

Prawdziwy problem leży w tym, że są klienci którzy akceptują niską jakość bo się nie znają albo cena jest wystarczająco niska żeby to zaakceptować i było im wszystko jedno. Gdyby nie to to ci mityczni janusze grafiki z ai czy bez wyginęliby bardzo szybko śmiercią naturalną 🙂 

Takich kilentów jest na pęczki, było i będzie. Ciężko się dziwić, że takie miejsca biorą najtańsze skoro jakość zwyczajnie nie ma znaczenia. Od roku chyba wszystkie plakaty ogłoszeniowe o imprezach czy wyborcze w moim mieście są z AI, bo to tylko głupi obrazek na tło, nikt ich praktycznie nawet nie rejestruje. Trochę mnie to drażni, ale tak szczerze to jakbym miał takie robić to też bym pewnie używał AI, tak jak @OldMan, bo jakiegoś artystycznego wysiłku i tak nikt nie doceni.

Wytłumaczenie ludziom, że to AI i jakie problemy dla nas to generuje to jak gadanie do ściany - ludzie albo absolutnie nie wiedzą o co chodzi i dam sobie głowę uciąć że połowa ludzi była od lat przekonana, że Photoshop robił to co dzisiaj AI, czyli wpisujesz do kąkutera co chcesz i ci wypluwa coś ładnego, więc różnica między digital artem, a AI, jest dla laików żadna. Reszta ma gdzieś, bo są większe problemy - rolnicy, Ukraina no i gupim artystą się zachciauo piniendzy, do prawdziwej roboty niech się wezmną itp. itd. Więc na jakiś zwrot przeciwko AI bym, delikatnie mówiąc, nie liczył.

Ale myślę, że będzie miejsce na prawilny art w grach, filmach czy ogólnie w rozrywkowych mediach, bo jednak tam już ten human touch robi ludziom różnicę, i nawet jeśli wielkie korpo będzie cisnęło AI, to nie będzie tak wszędzie. I hope.

Edytowane przez SebastianSz
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję za przykładem rolników poblokować drogi... "Graficy przeciw AI".

"Rządamy skupu interwencyjnego naszej sztuki!"

"Przez EJAJ głodujemy!" itd.

Grafik też człowiek. Tylko zamiast kombajnów i traktorów wyjadą 20 letnie tico i dacie logan. 😜

  • Like 1
  • kekw_waldi 1
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kengi napisał:

Proponuję za przykładem rolników poblokować drogi... "Graficy przeciw AI".

"Rządamy skupu interwencyjnego naszej sztuki!"

"Przez EJAJ głodujemy!" itd.

Grafik też człowiek. Tylko zamiast kombajnów i traktorów wyjadą 20 letnie tico i dacie logan. 😜

oblać farbą kąkutery, krzyczeć, że jesteśmy ostatnim pokoleniem

Edytowane przez RaVirr
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widać takie protesty działają. Jest tylko jedna siła, na którą musisz zareagować jak jest skierowana w twoja stronę, nieważne czy jesteś politykiem, dyplomatą czy bezdomnym - przemoc. Wiedzą to rolnicy, ekolodzy, wiedzieli górnicy, a durni pisarze, artyści czy nauczyciele i im podobni myślą, że odwołowyaniem się do mglistych wyższych wartości coś zmienią.

"Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku, ktoś by się ze mną liczył, gdybym rzucił cegłą..."

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, SebastianSz said:

i gupim artystą się zachciauo piniendzy, do prawdziwej roboty niech się wezmną itp.

Generalnie od dawna mam wrazenie, ze spoleczenstwo jest pelne prostakow, ktorych potrzeba sztuki w zyciu konczy sie na przymusowej wycieczce szkolnej do muzum na ktorej rechotaja przed jakims aktem bo "cycki goue som, hue hue!"...
Nawet tak zwana "elita" zchamiala w Polsce zastraszajaco. Takie Jandy i inni profesorowie klna na potege w publicznych wystapieniach i jeszcze twierdza ze to konieczne bo przeciez "polytyka". Niemal nie ma juz dam i dzentelmenow, niegdysiejsi ludzie kultury zachowuja sie ponizej krytyki. Tak ze nie spodziewalbym sie obrony artystow ze strony proletariatu 😄

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, SebastianSz said:

Ale jak widać takie protesty działają. Jest tylko jedna siła, na którą musisz zareagować jak jest skierowana w twoja stronę, nieważne czy jesteś politykiem, dyplomatą czy bezdomnym - przemoc. Wiedzą to rolnicy, ekolodzy, wiedzieli górnicy, a durni pisarze, artyści czy nauczyciele i im podobni myślą, że odwołowyaniem się do mglistych wyższych wartości coś zmienią.

"Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku, ktoś by się ze mną liczył, gdybym rzucił cegłą..."

Co prawda większość artystów nie ma łatwego dostępu do gnoju jak rolnicy żeby wyspać przed domem szymka chooyowni 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wysypali-obornik-przed-domem-marszalka-Holowni-Rolnicy-dziekuja-za-gazowanie-i-palowanie-w-Warszawie-8714242.html

Ale jak ktoś się dorobił i postawił posiadłość bez pozwolenia czy na zgłoszenie ze sławojką to też ma jakieś możliwości, ostatecznie można i tak

 

Nie jesteśmy bezbronni! 😄 Można negocjować z rządem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, OldMan said:

wejdzmy głębiej 😶

a88.jpg

grafikę musisz zrobić całkowicie sam na własnoręcznie napisanym programie uruchomionym na własnoręcznie zbudowanym kąkuterze, tylko wtedy można powiedziec że grafika jest koszerna 😄

Idźmy krok dalej bo to nadal "iście" na łatwiznę, ktoś cię urodził, wychował i wyszkolił, zrób się sam i dopiero zacznij coś tworzyć od zera z patyków i kamieni w dziczy🙂Można by zacząć od organizmu jednokomórkowego albo z pierwotnej zupy z której wyłoniło się życie ale to potem będzie trudno udowodnić filmikiem na youtubie więc już bym to zostawił 😄 

Zupełnie niepowiązana myśl, polecam obejrzeć film Predestination z 2014 😉 

 

--

nvidia pokazuje kolejny projekt generowania 3d jako proof of concept

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda rzecz mozna przedstawic w jakims absurdalnym swietle posuwajac sie do extrememum. "A tak? To moze z atomow zbuduj materie a potem wszystko po kolei az zrobisz grafe". A wiadomo ze nie o to chodzi. 

Inny przyklad z tej samej beczki. Jak dasz chatowi zeby napisal ci ksiazke a potem powiesz do jakiegos pisarza "ta? To wez sam wyhoduj konopie, zrob papier czerpany, wyhoduj kaczke, wyrwij jej piora, zrob atrament z ochry i potem mozesz mowic ze to twoja ksiazka jest, hue hue!".

Tylko co to ma wspolnego z umiejetnosciami pisarza w ogole? Nadal "chatownik" nie jest pisarzem, nadal niczego sam nie stworzyl, nadal jest... nikim. Operatorem chatu ale nie pisarzem. Pisarzem jest chat najwyzej. I chocby nie wiem co powiedziec i sie uchachac poklepujac sie po pleckach w gronie operatorow "AI" - nadal nie beda pisarzami, grafikami, malarzami i do czego tam jeszcze uzyja kompa zeby zrobil za nich.

Bo jedna rzecz w tym calym generative AI jest inna od wszystkiego co bylo wczesniej. Teraz na prawde komp robi wszystko za ciebie a ty mu mowisz co ma zrobic. Najbardziej kreatywni co uzyja "AI" moga jeszcze poskladac cos z kawalkow i zrobic kolaz. Mistrzowie swiata "AI" beda w stanie jeszcze jakas podmalowke zrobic ale zwykle ci co umieja malowac maluja po prostu pewnie.

Cala reszta (mowie tu o ogole, nie mam zamiaru kogokolwiek tutaj obrazac) to operatorzy przycisku "generuj" ktorych kreatywnosc jest najbardziej pobudzona wtedy gdy wymyslaja przyklady na to, ze niby to tez jest narzedzie a nie robi wszystkiego za nich.

Pewnie gdzies tam ich gryzie to poczucie bycia nikim skoro z takim zapalem wszedzie bronia "AI" wypluwajacego obrazki jako "narzedzia". Troche jak z piratami, ktorzy czesto wymyslaja jakies powody z ktorych ma wynikac, iz to ze piraca soft jest moralnie usprawiedliwione. A to "chciwe korporacje" a oni sa Robin Hoodem, a to znow "przeciez jak skopiuje to ten od kogo skopiuje ma to dalej i nic mu nie ukradlem" itd.  Mentalna gimnastyka byle nie przyznac przed soba samym ze kradna po prostu i tyle.

Tutaj jest to samo. Uzywajac AI sprowadzasz sie do bycia... nikim. Na pewno nie jestes malarzem, rysownikiem, grafikiem... ewentualnie troszke jak musisz posklecac cos z kawalkow wyplujek. Ale koniec koncow jestes operatorem przycisku i sortownikiem wyplujek. Oddajesz maszynce ta fajna, kreatywna czesc pracy a sam... szukasz jakos usprawiedliwienia na to zeby nie przyznac sie ze w sumie to jestes srednio potrzebny w tym wszystkim. Masy i tak lykna byle co, z cala pewnoscia nie produkujesz niczego dla wymagajacego odbiorcy.

Miejmy chociaz jaja zeby przyznac ze im wiecej "AI" tym mniej nas samych. Ja teraz w codziennej robocie zostalem zepchniety do bycia nikim. I nie bede udawal ze jak posklejalem plakat z 3 wyplujek to jestem "oh! super krijejtiw". Nie. Jestem sortowniko-zlepiaczem teraz. I to mnie mega wk..wia.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
On 3/21/2024 at 9:56 PM, Nezumi said:

Cala reszta ... to operatorzy przycisku "generuj" ktorych kreatywnosc jest najbardziej pobudzona wtedy gdy wymyslaja przyklady na to, ze niby to tez jest narzedzie a nie robi wszystkiego za nich.

Pewnie gdzies tam ich gryzie to poczucie bycia nikim skoro z takim zapalem wszedzie bronia "AI" wypluwajacego obrazki jako "narzedzia".

supa-hot-fire-black-guys.gif

Shots has been fired! 😄 

 

Mądrego to i miło poczytać, ciężko się nie zgodzić z którymkolwiek argumentem👍

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Destroyer napisał:

nvidia pokazuje kolejny projekt generowania 3d jako proof of concept

Nvidia wbija nóżw plecy wszystkim grafikom 3d co kupują ich najdrożesze karty żeby móc  grać zamiast pracować renderować lub latać po ue. 😞

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, michalo said:

Nvidia wbija nóżw plecy wszystkim grafikom 3d co kupują ich najdrożesze karty żeby móc  grać zamiast pracować renderować lub latać po ue. 😞

 

Nvidia wbija nóż w plecy każdemu jeśli to opłacalne, na górce krypto, potem nft, i mówili, że spoko, spoko a rok czy dwa później, że crypto nie wnosi żadnej wartości 🙂  link a teraz AI

Oni mają szczęście bo każdy hype i fala ich niesie, ceny rosną, akcje szybują a oni stają się potęgą do tego stopnia jeśli tak dalej pójdzie to firma produkująca karty graficzne kiedyś zaraz będzie globalną potęgą ekonomiczną jeśli utrzyma tempo wzrostu. Czy utrzyma czy to pompowanie się załamie to już inna historia i wróżenie ale nie sposób się nie zgodzić, że bardzo mocno urosła i chłopki z ulicy nvidie znają a kiedyś tylko nerdy o niej słyszeli 🙂 

https://www.nytimes.com/2024/03/15/business/nvidia-stock-market-ai-bubble.html

11 hours ago, Nezumi said:

Na szczescie ten noz nadal jest tylko kolejnym blobem z tekstura.

Tutaj progres podobnież polega na tym, ze rok temu na wygenerowanie tego bloba trzeba było nawet godziny a teraz 10-12 sekund. Nadal kupa ale tym razem szybka kupa 🙂 Na rozmyte tło czy bazę pod bazę się nada jeśli tak szybko wygeneruje coś co ma potencjał, przy godzinnym generowaniu nikt by tego kijem nie szturchnął.  

Ale nadal wydaje się, że nawet przeciętni modelerzy i twórcy assetów mogą jeszcze spać spokojnie, na horyzoncie nie ma nic co by tworzyło cokolwiek czystego i zorganizowanego na zbliżonym poziome, a jak potrzeba czegoś mocno konkretnego czy precyzyjnego to już w ogóle 🙂 

sNjZC19.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta. No nie moga przegrabic internetu zasysajac taka ilosc modeli jak zrobili to z obrazkami i filmami z Youtube'a. Znaczy... Przepraszam. Pani mowila ze nie wiadomo czy z YT sciagali... 😉 😉 😉 Przeciez nie ma powodu klamac...

Tu dochodzi nastepny schodek do pokonania - jako ze to "AI" zalezy od bazy danych to im bardziej skomplikowana rzecz i im bardziej niszowa tym tego mniej na sieci do ukradnie... khmm.. znaczy sie... pobrania w celach researchu naukowego.

Schodek nastepny - na modelu 3D im wiecej detalu tym wiecej poly i tym ciezszy model. A baza puchnie, serwer sie grzeje 😉 

Schodek nastepny - modele czesto nie sa po prostu jedna bryla przeciez. Trzeba to obrobic pewnie, scalic w jedna calosc, inaczej sie "AI" nauczy sieczki. Ktos by to musial zrobic, gdzies by trzeba te modele do obrobki znalezc... Moze sie zwyczajnie nieoplacic to. A blobka generowac zawsze mozna. Ktos tam sie podjara. Moze jakis inwestor zobaczy i wywali pieniazki "na rozwoj" i jakos zarobia kolejne gazyliony zanim mgla hypeu opadnie i sie okaze co bylo prawda a co mysleniem zyczeniowym z serii "za 5 lat zobaczysz".

A propos modeli to ciekawy jestem czy rippuja sobie inhausowo - w celach researchu itd. itp. - modele z gier...

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Nezumi a pamiętasz jak na początku tego Ai, ze dwa lata to chyba nawet Ty wrzuciłeś ogłoszenie o pracę żeby być w gotowości i w kilka minut przygotować uproszony modle 3d gdy po drugiej stronie ktoś prompta wklepie? ciekawe czy to była pokazówka pod inwestorów i pompowanie czegoś co nie istnieje czy "do nauki" algorytmu 😛 

Słowa są proste, jest ich na pęczki od czasu wymyślenia pisma, choć w sumie to cyfrowe słowa się tutaj liczą czego i tak jest tego od zatrzęsienia. Obraz kolejny stopień, potem muzyka i wideo a im dalej tym trudnej o dużą i dobrej jakości bazę danych w podobnym stylu.

Gdy z 10 lat temu pracowałem przy czymś do trackowania twarzy i planowaliśmy też robić generatory avatarów 3d i 2d to już wtedy były technologie i white pappers o generowaniu modeli czy to na podstawie zdjęć czy jakoś systetycznie, dużo czasu minęło i póki co nie ma nic jakościowego, co najwyżej tekstury coraz lepsze na blobach. Albo tekstury na projekcji na ręcznie modelowanych modelach ale nadal trzeba zrobić kilka projekcji a co generowany obrazek to inny styl, po vuałkach jeszcze mocno sobie nie radzi żeby od razu całość wygenerować. Ale myślę, że jak już to w pierwszej kolejności tekstury będą, już są generatory tekstur ale 2d, zapętlone czy nie ale żeby opędzlować tak z autoamtu postać czy czołg to jeszcze kawałek trzeba poczekać. Póki co nadal jest potrzebny człowiek żeby to lepić w jedną kupę zęby jako tako wyglądało. 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Pamietam ogloszenie, nie pamietam czy ja wrzucilem 😄 Na Upworku takie sie zdarzaly.

Co do rzeczy ktore widzielismy wszedzie dziesiatki lat temu - gdzie sa te wlosy real time w grach i symulacja tkanin i cieczy? 😉 Na papierze spoko wyglada, na programiku z prezentacja na jednym modelu tez. A pozniej jakos tak rozbija sie troche o realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
17 minutes ago, Nezumi said:

Co do rzeczy ktore widzielismy wszedzie dziesiatki lat temu - gdzie sa te wlosy real time w grach i symulacja tkanin i cieczy? 😉 Na papierze spoko wyglada, na programiku z prezentacja na jednym modelu tez. A pozniej jakos tak rozbija sie troche o realia.

Są tylko to trafia powoli i nie tak widowiskowo jak na prezentacjach. Format FullHD był chyba już latach 70tych czy jakoś tak a zanim stał się popularny to minęło kilak dekad, a potem przyspieszyło i już mamy telewizory 8k do kupienia nawet poniżej 5k i 16k na pokazówkach, wszystko przyspiesza w wielu dziedzinach ale często miało wolny start przez lata. To AI też przyspieszyło i w końcu się do czegoś nadaje ale też część ludzi nadaje mu większe znaczenie niż ma w tej chwili.
Oczekiwania dużej ilości ludzi związane z AI po obu stornach barykady zostaną przetrzebione jak dorsze na Bałtyku 😉 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Destroyer said:

Oczekiwania dużej ilości ludzi związane z AI po obu stornach barykady zostaną przetrzebione jak dorsze na Bałtyku 😉 

Przy okazji - gosc dla ktorego pracuje dzis uspokoil sie z wyplujkami AI i juz nie chce wszystkiego generowanego 😄Dzieki Bogu bo bylem na krawedzi. Teraz tam sobie jakis elemencik wygeneruje ale reszta recznie jak za starych czasow i on zadowolony i ja.

Jakis postep jest, jasne ze tak. Ja czekam na kilka rzeczy od ladnych paru lat - wycinanie nozem dziur i normalna skala w Zetce, emulator Playstation 4 zebym mogl przejsc Bloodborne'a a w najsmiejszych marzeniach widze jak jakas kosmiczna technologia sprawia, ze nie ma juz clipowania w grach i siatki sie juz nie przenikaja. GO SCIENCE! 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
13 minutes ago, Nezumi said:

Przy okazji - gosc dla ktorego pracuje dzis uspokoil sie z wyplujkami AI i juz nie chce wszystkiego generowanego 😄Dzieki Bogu bo bylem na krawedzi. Teraz tam sobie jakis elemencik wygeneruje ale reszta recznie jak za starych czasow i on zadowolony i ja.

No to gitara! 🙂

Ja sobie wskoczyłem po dużej przerwie od ostatnich testó z pól roku temu do firefly żeby selektywnie wygenerować jakieś drobne pierdoły w powiedzmy fazie koncepcyjnej. I o ile keidyś nawet spoko to zadziałało ale wtedy robiłem to na ich wygenerowanym obrazku więc kąkuter wiedział gdzie głowa gdzie tło itd a jak wrzuciłem swój to taka kaszana niezdatna do niczego, nawet nie było co poprawiać bo niemal przypadkowe gluty były 😕 Tak jak w wątku z testami chciałem wygenerować futurystyczne alufelgi i też głupoty niesamowite wychodziły. 

Gdy chcesz wygenerować koleją kobietę śmiejącą się nad sałatką do artykułu o tym, że masło jednak znowu zdrowe to sobie poradzi ale im bardziej konkretny albo unikany pomysł tym mniejsza szansa jak z tym Twoim reaktorem nukleranym po prawej stornie 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi W Milli Vanilli śpiewali prawdziwi ludzie przynajmniej, tylko nie pokazywali ich publicznie. W muzyce disco to była normalka. Dzisiaj nawet w zespołach rockowych wokaliści brzmią jak roboty przez autotune'a, ale nikomu to nie przeszkadza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
10 hours ago, Nezumi said:

Tak mi sie przypomnialo:

 

ah tak 😉 

FXI9iP8.jpeg

Kiedyś skandal, dzisiaj już mało kogo to by obchodziło. Muzyka była lepsza gdy pozwolono ją tworzyć brzydkim ludziom 🙂 Ale ładni się lepiej sprzedają i od dawna to wiadomo 🙂

Zresztą podobnie w każdej branży, biorą atrakcyjnego ludzia żeby sprzedać marzenie, że też możesz być tak atrakcyjny jak tylko kupisz wszystkie produkty jakie sprzedają 😄 Tak jak milionerzy co często mają idealny start i kasę od rodziny czy ze spadków, znajomości i po prostu szczęście a potem dają rady jak układać życie żeby zostać milionerem np rano pijaesz mocną kawę w toalecie i jednocześnie robisz jedną dużą kupę żeby już resztę dnia nie siedzieć w toalecie a zaoszczędzony czas przeznaczasz na rozwijanie swojego byznesu 😄 business 101 😄 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, OldMan napisał:

rozumiem Cie w pełni, ja aktualnie usunąłem z kompa na razie wiele rzeczy związanych z AI bo mi sie juz troche znudziło, mozna powiedziec ze sie juz wybawiłem (usunąłem np setki modeli do Stable Diffusion które zajmowały już grube gigabajty na moich dyskach), zostało pare narzędzi których uzywam bo muszę (np Chainner i specjalistyczne customowe modele do poprawiania jakosci bitmap wybitnie popsutych). w przypadky grafiki obecne narzędzia AI nie dają przyjemnosci twórczej , to po prostu mielenie różnych obrazków w celu uzyskania kolejnego obrazka, nie ma nad tym sensowej kontroli (tzn jakas tam jest ale nie o taką kontrole mi chodzi, to nie jest kontrola twórcza). Mozliwe ze w przyszłosci pojawią sie jakies narzędzia i techniki by praca z AI w przypadku grafiki była bardziej twórcza ale mozliwe też ze te narzędzia zeby powstać będą musiały wymagać znacznie więcej mocy (np jakis program malarski z pędzlami AI )

Tutaj wydaje mi się, że warto wiedzieć jakie są możliwości. Co do Stable Diffusion. O ile samo generowanie obrazów - (można się wkręcić), jakaś kontrola jest - natomiast tak jak piszesz - nie taka, aby tworzyć coś od zera. Osobiście bardzo mi się podobają te narzędzie w koło tego projektu do zwiększaszania rozdzielczości, edycje na zdjęciach. W wielu kwestiach świetnie zastępuje Photoshopa.

Ale na dzień dzisiejszy sama świadomość ograniczeń - co można, czego nie, gdzie co wykorzystać - to jest duży plus.

Tak samo z ChatGPT - ludzie myślą, że to po prostu asystent, rozmowa. Tymczasem narzędzia na platformie OpenAI - tam dopiero jest prawdziwy warsztat. 

Dzisiaj z tymi narzędziami trzeba po prostu wiedzieć gdzie można czegoś użyć, aby pójśc na skróty, coś sobie ułatwić (np. dopisać jakiś skrypt, zautomatyzować jakiś proces).

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, OldMan napisał:

 

ja sie ostatnio wkręciłem bo naleze do grupy która zajmuje sie scanlacjami (komiksy zagraniczne tłumaczone amatorsko na polski) i czasami jestem proszony bym wyczarował coś z gównianego materiału źródłowego, ostatni przykładowy eksperyment

 

COMP.jpg

workflow.jpg

Świetny przykład. O tym własnie pisałem. Efekt super.

Dlatego wrzucanie "AI" do jednego wora nie ma sensu i jakoś powoli dochodze do wniosku, że efekt wow spowodowany samym generowaniem obrazów mamy za sobą. Ale tutaj zastępuje to w dużym stopniu stockowe zdjęcia. Tak to widzę (szczególnie jak widzę ich wykorzystanie). 

BTW. nie znałem chaiNNera. Wygląda OK.

Nie wiem jakie są zalezy względem SD czy ComfyUI, ale poczytam. Rozumiem, że to głównie do upscailingu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności