Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Ilosc bzdur jakie narastaja wokol tego w koncu dosc prymitywnego udawacza inteligencji w jakiego jestesmy posiadaniu zbliza sie do masy krytycznej glupot jakie jestem w stanie zaakceptowac bez popadania w szalenstwo. 

Alarmisci chca zaistniec:

https://www.msn.com/en-us/news/technology/why-this-ai-researcher-thinks-there-s-a-99-9-chance-ai-wipes-us-out/ar-BB1nynKK

Inni sobie wymyslili, ze z jakichs przyczyn AI (ktorego NIE MAMY... ) jest... kosmicznym filtrem zapobiegajacym powstaniu gatunku zdolnego zasiedlic inne planety czy odkryciu innych cywilizacji...? Czy cos tam...


https://www.msn.com/en-us/money/other/extraterrestrial-intelligence-may-be-undetectable-due-to-rise-of-artificial-superintelligence/vi-BB1ma8c4?cvid=bd7058718a6a4c83b582b26522307723&ei=20#details

Internet bombarduje nasbezwartosciowym szumem, salatka slowna bez znaczenia, niczym nie potwierdzonymi tezami uwiarygodnianymi znanymi juz dobrze "experts say", "experts think".

W miedzyczasie mamy jakies duperele generujace obrazki, mega slabe filmiki i teksty pelne rzeczowych pomylek. I czekamy na mega przelom bo przeciez ten MUSI nastapic, prawda?

Tylko bujajac w oblokach zachwyceni sami soba i naszymi osiagnieciami jako gatunku zdajemy sie nie brac pod uwage prostej rzeczy. Ze niektore rzeczy sa i beda, bez wzgledu na wszystko, zwyczajnie niemozliwe.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to też wian mediów i pisamków kręcących sensację bo to nie jest AI ale 

generative pre-trained transformer: a type of machine learning algorithm that uses deep learning and a large database of training text in order to generate new text in response to a user's prompt.

ale AI i wizja teminatora i wszystko wiedzącego boga sprzedaje się lepiej. Tak jak naukowcy odkryli wokół odległej gwiazdy jakąś anomalię to w świat poszło, że oba cywilizacja wybudowała dyson sphere wokół gwiazdy i pozyskuje z niej energię 😄 Znaleziono ślady wody a to podstawa życia jakie znamy to oczywiście tytuł życie na obcej planecie bo to się klika a duża część ludzi nie czyta więcej tylko po tytułach leci. Zresztą newsy ekonomiczne, polityczne czy inne są pełne wszędzie podobnych manipulacji i sensacji a w komentarzach ludzie często się kłócą o sam sensacyjny tytuł a nie o treść które mogą być z gołą odmienne. Ale tak chyba było zawsze a teraz jest jest przesilenie bo to się sprzedaje a sprzedawać się musi bo to być albo nie być i każdy kłamie w jakimś stopniu, fake till you make it. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Destroyer napisał:

duża część ludzi nie czyta więcej tylko po tytułach leci. Zresztą newsy ekonomiczne, polityczne czy inne są pełne wszędzie podobnych manipulacji i sensacji a w komentarzach ludzie często się kłócą o sam sensacyjny tytuł a nie o treść które mogą być z gołą odmienne. Ale tak chyba było zawsze a teraz jest jest przesilenie bo to się sprzedaje a sprzedawać się musi bo to być albo nie być i każdy kłamie w jakimś stopniu, fake till you make it. 

Kiedyś to tytuł mówił ci wszystko a czytając tylko zagłębiałeś się w temat.

Teraz masz kliknąć, bo tytuł często jest niedopowiedzeniem, prowokacją, tezą a w arcie masz kilka razy powtórzone to samo, zwieńcze jakimiś bzdurami. Wiesz jeszcze mniej niż zanim zajrzałeś, zachęcony nagłówkiem. Takie gówno, byleś kliknął i byle na koniec dnia statystyki odwiedzin i czasu spędzonego na stronie się zgadzały.

No i jest wyścig kto pierwszy poda newsa, nie musi być prawdą.

A jak jeszcze ludzie zaczną komentować i toczyć wojenki to już w ogóle ci wszyscy szefowie mają erekcję, bo reklamy na stronie będą droższe.

No ale jakby zwykłe ludki miały łeb na karku, to by miały w dupie takie rzeczy i zajmowały by się własnymi sprawami. 

Mnie to tak wkurwia, na maksa... O AI już nic nie czytam i nie oglądam bo mnie to całe podniecanie się tak znużyło, że mam dosyć. Czekam na jakiś faktyczny zwrot co przyspieszy mi robotę a jak nie to spadać.

  • Like 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersytet Jagielloński otwiera kierunek „sztuczna inteligencja”. Zamyka płatną medycynę

https://krknews.pl/uniwersytet-jagiellonski-otwiera-kierunek-sztuczna-inteligencja-zamyka-platna-medycyne/

Trza iść z duchem czasu, zaraz roboty będą leczyły, chat gpt już to robi w myśl zasady co cię nie zabije to cię wzmocni 😄 

 

Ale jest lepiej, z tydzień temu słyszałem od kobiety pracującej w sieci sklepików ubraniowych, że jej szefowa powiedział dziewczyny jak się nie będziecie przykładać i nie będzie dobrych utargów to zastąpię was AI 😄 

Co jest tym zabawniejsze gdy wie się jak ona zabiera się za cokolwiek tj wszystko trzeba przemyśleć, przedumać tygodniami. Ze 2-3 miesiące temu zhakowali jej konto firmowe na facebooku i miała je odzyskać ale tego nie zrobiła i w sumie chyba nie zrobi bo jej się spodobało, że pracownicy przejęli cały ruch od klientów bo ona nie ma możliwości, business 101 😄 

Ale słowo daję już któryś raz zastanawiam się jak w tym kraju te firmy działają jak większość wygląda podobnie jak co chwila się dowiaduję to te co upadają muszą działać i organizować pracę jeszcze gorzej a to już wymaga nie lada wysiłku 😄 A jak ja bym założył to na pierwszej proste się wywalę i ten głupi ryj sobie rozwalę i już się nie podniosę 🙂  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2024 o 21:40, Destroyer napisał:

Uniwersytet Jagielloński otwiera kierunek „sztuczna inteligencja”. Zamyka płatną medycynę

https://krknews.pl/uniwersytet-jagiellonski-otwiera-kierunek-sztuczna-inteligencja-zamyka-platna-medycyne/

Trza iść z duchem czasu, zaraz roboty będą leczyły, chat gpt już to robi w myśl zasady co cię nie zabije to cię wzmocni 😄 

 

Ale jest lepiej, z tydzień temu słyszałem od kobiety pracującej w sieci sklepików ubraniowych, że jej szefowa powiedział dziewczyny jak się nie będziecie przykładać i nie będzie dobrych utargów to zastąpię was AI 😄 

Co jest tym zabawniejsze gdy wie się jak ona zabiera się za cokolwiek tj wszystko trzeba przemyśleć, przedumać tygodniami. Ze 2-3 miesiące temu zhakowali jej konto firmowe na facebooku i miała je odzyskać ale tego nie zrobiła i w sumie chyba nie zrobi bo jej się spodobało, że pracownicy przejęli cały ruch od klientów bo ona nie ma możliwości, business 101 😄 

Ale słowo daję już któryś raz zastanawiam się jak w tym kraju te firmy działają jak większość wygląda podobnie jak co chwila się dowiaduję to te co upadają muszą działać i organizować pracę jeszcze gorzej a to już wymaga nie lada wysiłku 😄 A jak ja bym założył to na pierwszej proste się wywalę i ten głupi ryj sobie rozwalę i już się nie podniosę 🙂  

bo to jest BIG BREJN MOWE, onie wiedza co bedzie a bedzie tak:

i ciagle bedzie pokazywalo ze masz raka XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jest coraz gorzej, teraz kolejny system Ai o nazwie Capone tworzy stylizowane koncepty 3d  

 

1AOy9w4.jpeg

 

A w domu dziennikarza AI o imieniu Dżazira przetrzymywano zakładników, zapewne walczących o wolność ludności, wojna o panowanie nad światem jest na bardziej zawansowanym etapie niż się spodziewałem 

xqLLoGQ.jpeg

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie o to informacje płynną z odbywającej się właśnie konferencji Hiperautomatyzacja & AI.

Alior Bank - 75 etatów już zastąpione przez AI.

Morele - 80 etatów zastąpione przez AI.

I co. Nadal uważacie , że to całe Ai to chwilowy hype?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, maciek123a said:

co. Nadal uważacie , że to całe Ai to chwilowy hype?

Tak. Nadal jest to system mega wadliwy, nadal na to, ze wypluwa bledy nie ma zadnego rozwiazania. To ze na konferencji wypelnionej ludzmi starajacymi sie sprzedac te wadliwe systemy mowi sie o tym jakie to one zajebiste sa to dziwi w zerowym stopniu.

Nie mowie ze tak nie jest, ze nie zwolnili. Ale to tak jakby na konferencji producentow srodkow zapobiegajacych wypadaniu wlosow pojawili sie ludzie z bujnymi fryzurami mowiacy ze uratowalo to ich od lysienia. Czy napisalbys "i co, dalej wierzycie ze nie ma srodka na porost wlosow?"

Ano dalej...

A tak przy okazji:

https://www.theverge.com/2024/6/11/24176035/tim-cook-apple-stop-ai-hallucinations

On nie jest pewien? A ja jestem pewien, ze nie jest w stanie, bo nie istnieje poki co sposob na to. A mozliwe ze nigdy nie bedzie istnial.

To jakbym powiedzial "No nie jestem w 100% pewien czy moge lewitowac...".

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden rabin powie "80 etatów zastąpione przez AI", bo to takie wygodne. AI przyszło i zabrało etaty, no postęp, nie do powstrzymania, sami rozumiecie, nie ma winnych.

Drugi rabin powie "dwa lata podniesionych stóp procentowych, upadek Silicon Valley Bank, banki ledwo zipią i tylko patrzeć aż zaczną masowo upadać, eldorado tanich pieniędzy i darmowych pożyczek się skończyło dwa lata temu i zaczynają wychodzić na wierzch konsekwencje, które łatwo zwalić na AI, zmiany klimatyczne, animal spirits i co tam jeszcze sobie nasi drodzy władcy umiłowali jako wymówki"

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Nezumi said:

@Destroyer Sonowabisz! A ja szukam tego AI Capone systemu Ai.. Ech ty... Zartownisiu ty! 😉 Dopiero pozniej przeczylalem o Dzazirze 😄 

Bo ja tylko tytuły czytam bo nie mam czasu na więcej więc mogłem się pomylić niechcący 😄 

  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, maciek123a said:

Takie o to informacje płynną z odbywającej się właśnie konferencji Hiperautomatyzacja & AI.

Alior Bank - 75 etatów już zastąpione przez AI.

Morele - 80 etatów zastąpione przez AI.

I co. Nadal uważacie , że to całe Ai to chwilowy hype?

Sprawa jest nawet bardziej poważna, Elon Musk który zwolnił 80% Twattera czyli aż 6500 osób! Też zastąpił ich niezastąpioną i kluczową pracę niesamowicie zaawansowaną technologią AI! I to nawet nie jedną ale dwoma! Jak na geniusza, wizjonera i zbawcę ludzkości przystało.

Poniżej zdjęcie obu zaawansowanych militarnych superkomputerów AI z Bazy Wojskowej Twattera w podziemnym bunkrze pod Ministerstwem Wojny które w niezwykle udanym pilotażowym programie zastąpiło rzesze, wydawać by się mogło niezastąpionych, ludzi przecierając szlaki innym niedomagającym i opóźnionym w rozwoju firmom. 

VNroxBc.jpeg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Zastanawia mnie co takie konkursy nagradzają? No bo nie kreatywność ludzi... maszyna tez zbytnio nie "myślała" nad tymi tworami.
A więc co? Wyselekcjonowanie z setek a może parudziesięciu setek tego jedynego obrazka? A co jeśli są 2 identyczne obrazki? (bo jest to jak najbardziej możliwe) Czy wtedy ważne jest kto pierwszy wysłał zgłoszenie? 

To tak jak by dostać Oskara za dobrze wyselekcjonowaną miejscówkę na plan zdjęciowy. Niby można ale jaki w tym cel? 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, EthicallyChallenged said:

Grammar Nazi reporting in, nie chodziło Ci aby o pensy? Pisownia jest ważna! Nie tylko w kwestiach suplementów diety, lecz również w zagadnieniach anatomiczno-monetarnych.

Nie

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Kalberos od dawna są podobne sklepy z kradzionymi grafikami albo jak tutaj generowanymi, nic nowego się nie dzieje bo nadal kradzież tylko trochę inna. 

21 minutes ago, Mortom said:

Komentarz pod artykułem jest dość trafny xD 

Sam bym tego lepiej nie napisał. Ale jak to pismaki, gówno wiedzą ale naklepią coś i fajrant. 

Ze "studiem twórców GTA" było podobnie ale poprawili to gówno 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tworca-GTA-Take-Two-zwalnia-To-nie-koniec-oszczednosci-8730168.html

I tutaj i w podobnych przypadkach ma zastosowanie efekt amnezji Gell-Manna gdy ktoś pisze o twoim miejscu pracy, zawodzie, miejscu zamieszkania czy hobby masz wiedzę i znasz prawdę, więc widzisz liczne błędy mediów. Ale mimo to wierzysz w całą resztę, którą przekazują gdy piszą o czymś o czym nie masz większej wiedzy a najpewniej "jakość" jest tak samo niska albo i niższa. 🙂 

Na podobnej zasadzie działają wszelkiej maści naganiacze na inwestycje czy cokolwiek, sami niewiele wiedzą ale dobrzy są w gadanę a ich klienci są jeszcze bardziej bezrozumni ale złotousty i srebrnojęzyki już sobie z tym poradzi jak ten chinol kilka postów wyżej 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał(a):

@Kalberos od dawna są podobne sklepy z kradzionymi grafikami albo jak tutaj generowanymi, nic nowego się nie dzieje bo nadal kradzież tylko trochę inna. 

Sam bym tego lepiej nie napisał. Ale jak to pismaki, gówno wiedzą ale naklepią coś i fajrant. 

Ze "studiem twórców GTA" było podobnie ale poprawili to gówno 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tworca-GTA-Take-Two-zwalnia-To-nie-koniec-oszczednosci-8730168.html

I tutaj i w podobnych przypadkach ma zastosowanie efekt amnezji Gell-Manna gdy ktoś pisze o twoim miejscu pracy, zawodzie, miejscu zamieszkania czy hobby masz wiedzę i znasz prawdę, więc widzisz liczne błędy mediów. Ale mimo to wierzysz w całą resztę, którą przekazują gdy piszą o czymś o czym nie masz większej wiedzy a najpewniej "jakość" jest tak samo niska albo i niższa. 🙂 

Na podobnej zasadzie działają wszelkiej maści naganiacze na inwestycje czy cokolwiek, sami niewiele wiedzą ale dobrzy są w gadanę a ich klienci są jeszcze bardziej bezrozumni ale złotousty i srebrnojęzyki już sobie z tym poradzi jak ten chinol kilka postów wyżej 🙂 

Aha, to fajnie sie bawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Destroyer said:

efekt amnezji Gell-Manna gdy ktoś pisze o twoim miejscu pracy, zawodzie, miejscu zamieszkania czy hobby masz wiedzę i znasz prawdę, więc widzisz liczne błędy mediów. Ale mimo to wierzysz w całą resztę, którą przekazują gdy piszą o czymś o czym nie masz większej wiedzy a najpewniej "jakość" jest tak samo niska albo i niższa. 🙂 

Dokladnie. Rzucilo mi sie w oczy jak byl w Meksyku kilka lat temu "Marsz Rodziny". Zamiast LGTV community sobie szly cale rodziny po prostu. Widzialem ze po prostu sobie szli na spacer ludzie, nie krzyczeli, nie awanturowali sie - jak na marsz rodziny przystalo byla masa dzieci.

Google ale tez inne media podaly do wiadomosci ze przez Meksyk przeszedl marsz PRZECIWKO lgtv. To nie mialo NIC wspolnego z prawda po prostu. I wtedy sam zobaczylem ze media bardziej staraja sie kreowac rzeczywistosc niz obserwowac i podawac dalej informacje o realiach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu do czego przekonują sprzedawcy AI technologia wcale nie jest tak nowa, tak samo jak VR było tworzone już w latach 50tych tak i Ai nie jest takim nowym pomysłem jak próbują nas przekonać,  np udane AI o nazwie Bundy istnaiło już w latach 60-tych
Więc te marketingowe przepychanki niech nie odciągna was od faktu że w 1966 roku AI Bundy zdobył cztery przyłożenia w jednym meczu, grając w lokalnych mistrzostwach dla Polk High School Panthers kontra Andrew Johnson High School, w tym dokonując decydującego przyłożenia w ostatnich sekundach gry, pokonując przy tym swojego największego wroga Bubbę „Zapasowe Koło” Dixona.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/15/2024 at 12:42 PM, Destroyer said:

3eMzkHq.png

Rozwijam skrót AI/AL -  AI for All, AI dla wszystkich, dla Ciebie i dla Ciebie i dla Ciebie! 😄 

giphy.gif

giphy.gif

Już od paru lat wiadomo, kto za tym całym ejajem stoi 😄

Screenshot2024-06-17005116.jpg.bb1dd6c47243a4faba3e32cae972e205.jpg

4 hours ago, kengi said:

Research paper ... 🤣

 
"...called “AI hallucinations”. We argue that these falsehoods, and the overall activity of large language models, is better understood as bullshit..."
 
@Nezumi to ty pisałeś?🤣

No i to jest terminologia naukowa!

Ta książka On Bullshit brzmi ciekawie:

"Frankfurt determines that bullshit is speech intended to persuade without regard for truth. The liar cares about the truth and attempts to hide it; the bullshitter doesn't care if what they say is true or false." Bardzo aktualne.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Traitor napisał(a):

Runway Gen-3 nadchodzi. Obraz juz wyglada calkiem sympatycznie

https://runwayml.com/blog/introducing-gen-3-alpha/

a już się bałem że metaverse zostanie w formie tych avatarów rodem z simsów, tak to ja mogę się zanurzać w alternatywnej rzeczywistości, żuczka sobie obejrzę z bliska

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destroyer napisał(a):

W ostatnim updacie Marvelous Designer dodaje generowanie tekstur ai

https://www.cgchannel.com/2024/06/clo-virtual-fashion-releases-marvelous-designer-2024-1/

no to tradycyjnie 😉

Robi ktoś w ogóle tekstury bezpośrednio w Marvelousie? Ma to jakiś sens?

Totanie nie wiem po co to... ale FICZER JEST... programiści mogą lub raczej PR może odpocząć... ciężki dzień pracy integracji SD w programie w ogóle do tego nie powołanym ogłaszam za skończony. Od jutra akcje poszybują w H.. w górę! A AI rozwali konkurencje! 😄 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem facycancji tym pseudo AI w takiej formie w jakiej to jest. Zeby to jeszcze dzialalo to ok, ale to naprawde jest szit jakich malo. No przeciez kurna... co to ma byc w ogole:

AInonsensel_cr.thumb.jpg.15972b57c8914d2ffc9ddf29527fdd50.jpg

To jest SMOK? Juz nie bede spamowal - nastepna grafa miala prompt "mythological scene" i po prostu kwiaty (roze) . Szkoda slow juz na to badziewie.

Juz sie nie moge doczekac az mi bloatna Affinity tym gownem dodadza jakiegos AI asystenta do Mayi i ZBrusha, i bede mogl sie zwinac w klebek i zaplakac na smierc.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności