Skocz do zawartości

Teczka 3D: Mortom


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

@Nezumi Nezu... wiesz ty to świnia jesteś! Taka ładna mewa! AMERYKAŃSKA! A ty mi ją do niskich lotów zmuszasz! No wstydź sie, wstydź! Jutro pisze donos do prezydenta dobrego wychowania! 
A tak serio to mi poprostu tak ładnie wyglądała to ją domajstrowałem 😄 Choć sam lot w penych etapach był nawet nieco niżej - no ale to na pełnym morzu gdzie ptactwa jakotakiego nie było. Ale DOBRA wezmę ta mewę na niższy pułap - TRUDNO! 😞 
A co do wieloryba racja - przegiołem gościa nie w tą stronę 😄  Może jeszcze maluszka dokleję to będzie scena rodzinna 😄
BEQ1E_VW_Seiwal.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wieloryby sliczne sa. W Meksyku w Cabo San Lucas wlasnie zaczyna sie najlepszy czas zeby je ogladac. Ale daleko mam... Rodzinna scenka jak najbardziej! Bardziej mnie jara ten wieloryb niz samolot 😄 Nie dlatego ze samolot zly, po prostu jedyne co rozpoznaje w samolotach to... kolor?

A mewe sobie nawet mozesz przed smiglem od frontu dac jak chcesz 😉  Jestem za wolnoscia artystycznej ekspresji!

Edytowane przez Nezumi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi OK to cofam to co napisałem nie jesteś świtania! 🙂 Koledzy? 👀👍
A co do flary z księżyca to macie racje, chciałem żeby słitasnie było. No ale jak widzę, to nie działa. Choć przyznam facet of flary będzie zawiedziony. Gadaliśmy chwile i mówił że dzięki tej flarze znowu morze patrzeć w lustro. Że to flara jego nowej nadziei, no ale trudno. Zdruzgotaliście jego marzenia 😐 No ale może to jakoś zdzierży. Obiecam że na następnym obrazku dam słoneczko i będzie się mógł wyżyć z flarami na całego 🙂 Ale jak chłop wpadnie w depresję to BĘDZIE NA WAS! - Lavo manus meas (umywam od tego ręce)

Edit:
@Nezumi Choć wiesz Nezu... ja tu sobie flaki wypruwam nad samolotem, a ty mi tu wieloryba za dolca chełpisz! Trochę mi smutno, że wolisz wieloryba chen daleko w tle niż mojego RWD 5 na pierwszym planie 😪 No ale jedno mnie pociesza... że się nie znasz... na samolotach 😉 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam ani na samolotach, wielorybach, mewach ani nawet na 3D, więc jak na Polaka przystało muszę się wypowiedzieć 😛

1744198475_Nocny3_prostowww.thumb.jpg.28cd9f159c711c9139689663c4254b1a2.jpg.0e721563ce759ba8f474e54275d47fde.jpg

Tego wieloryba to nawet nie byłem w stanie zobaczyć, ten ogon wyglądał jak jakiś ptak, albo cholerawieco. Ja bym się go w ogóle pozbył, bo nic nie wnosi poza zamętem. @Nezumi: co do wysokości lotu mewy, to oczywiście trzeba jeszcze rozważyć czy jest afrykańska czy europejska i czy jest obciążona.

Ksieżyc konkuruje z pilotem o bycie focal pointem, wepchnąłbym go bardziej w tło i jak sugeruje @EthicallyChallenged jeszcze przyciemnił, bo daje po gałach. Można jeszcze podkręcić światło w kabinie, żeby był mocniejszy punkt skupienia na nim.

Nie wiem też ile światła jest w kabinie awionetki lecącej nocą, zakładam, że podobnie jak w samochodzie raczej niewiele. Może lepiej, żeby światło leciało z dołu, od przyrządów?

1744198475_Nocny3_prostowww.thumb.jpg.28cd9f159c711c9139689663c4254b1a3.jpg.d2509b72906ad69fcca5bd248108a0c3.jpg

Co do horyzontu, to chyba zbyt taka spokojna scena jak na Dutch tilt. Jakby go jakieś ufoki goniły i strzelały to prędzej, a tak chyba niepotrzebnie zaburza spokój sceny.

1744198475_Nocny3_prostowww.thumb.jpg.28cd9f159c711c9139689663c4254b1a4.jpg.66e24948ac0e4b283fbd270776105f44.jpg

Howgh! 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SebastianSz said:

co do wysokości lotu mewy, to oczywiście trzeba jeszcze rozważyć czy jest afrykańska czy europejska i czy jest obciążona

Its all fun and games dopoki nie wlecisz samolotem w stadko ptakow. Stad ma to troche wieksze znaczenie bo taki render raczej kierowany jest do ludzi co sie fascynuja lotnictwem a oni o ptakach wiedza to i owo bo sie smigielko zle kreci jak sie taka mewa zapcha 😉  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Nezumi said:

Its all fun and games dopoki nie wlecisz samolotem w stadko ptakow. Stad ma to troche wieksze znaczenie bo taki render raczej kierowany jest do ludzi co sie fascynuja lotnictwem a oni o ptakach wiedza to i owo bo sie smigielko zle kreci jak sie taka mewa zapcha 😉  

holy-grail-monty-python.gif

A tak serio, to jasne, jak ma być poprawnie to ma być poprawnie 🙂

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianSz nie dość ze mi wieloryba zabijujesz to jeszcze mewy w ciąże wpędzasz 🥺 Przyznam ze nie tego spodziewałem się po fachowcu twojego kalibru! 😒

A tak serio dziękują za rady! ALE jak pomniejszę księżyc i przypływy i odpływy przestaną się pojawiać na globie ,TO wiecie kogo za to obwiniać! Mały hint NIE MNIE! 😅

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blood_brother Miałem plan na wrak statku w tle... ALE zaraz by mi tu @RaVirr ze swoim sternikiem, co sra na nie tą burtę, by mi się tu zjawił i błędy w omasztowaniu zaczął wymieniać! Wolałem nie ryzykować! 😉 

Edit:
@SebastianSz Aha co do oświetlenia w samolocie - oto czym dsyponował Pan Skarżyński podczas tego lotu 🙂 

2123733419_oswetleniewRWD5.thumb.jpg.814adeeb65cfac97e200b08d451dce6c.jpg

Tak że światła to tam było jak na lekarstwo i to dosłownie bo to lampka lekarska była 😄 

 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra "męki" C.D. 😉 
Zmniejszyłem księżyc - chwile po tym skontaktował się ze mną ARCHITEKT - tak ten z Matrixa 279857325.jpg
No jak sie na mnie się nie rzucił przez telefon! Że mu grawitacje i równania balansujące rozp*******m! No masakra. Ale wezwałem szybko Neo - tak tego z 4 części niestety 😐 bo tylko ta iteracja jego nadal żyje, no i mu wytłumaczył asemblerem pieściowo-karabinowym, że inaczej nie będzie, a jak ma z tym problem to niech dzwoni do Pana Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina (szefa wszystkich szefów) i niech się mu poskarży! O!

 

No ale o czym to ja... A! Oczywiście wieloryby zostały! Wiecie miałem wam tego nie pisać, bo to w sumie tajemnica, ale to pierwsza klatka filmu o wielorybach piratach w latach 1933 (tak! ukradłem trochę temat @RaVirrowi) - to taki krótki metraż o wielorybiej mamie piratce i jej synu zboczeńcu co lubi sobie z delfinami "popływać" If you know what I mean 😉 
RWD 5 znalazło się w kadrze przypadkowo jak kręciliśmy scenę z lotu ptaka, no i wtarabaniła się w kard... no a że małym budżetem dysponuję, to została, bo na dokrętki nie było już ani czasu ani kasy 😐 
"Sik" z nosa Pani Mamy Waleniowej - roboczy przydomek w scenariuszu, zmieniłem na coś bardziej pufiastego 🙂 
A mewę przegoniłem trochę w dół... ale chyba nadal za blisko leci i puryści będą się czepiać: no bo mewy nie latają tak blisko samolotów, bo się bojom silnika - czy cuś! NO wszystkim nie dogodzę KURŁA, co nie?! I tak! Pogódźcie sięz tym - TA MEWA ma w dupie silnik odrzutowy i lata na takich pułapach na JAKICH CHCE! KROPKA!
Pan Skarżyński dostał też nieco lepszą latareczkę - z 20W dałem na 40W - a co tam niech chłop ma, nie będę mu żałować! 

1956091776_Nocny4_www.thumb.jpg.be2e0f757e47786b1762bf7ab99ffc13.jpg
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mewa na plus, teraz buduje się trochę większa odległość niż chyba rzeczywiście jest w scenie 🙂 Puf wody źle wygląda, ma jakby obramówkę ciemniejszą wokół siebie przez co odcina się jak doklejony w photoshopie z efektem drop shadow czy ciemnym outter glow na mulitplayu 🙂 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał(a):

Mewa na plus, teraz buduje się trochę większa odległość niż chyba rzeczywiście jest w scenie 🙂 Puf wody źle wygląda, ma jakby obramówkę ciemniejszą wokół siebie przez co odcina się jak doklejony w photoshopie z efektem drop shadow czy ciemnym outter glow na mulitplayu 🙂 

A mówiłem Stefanowi - nie dawej tego obramowania w Fotoszopie! To je AMELININIUM! I tego nie pomalujesz.
No ale Stefan to Stefan, musiał bo inaczej sraczka by mu gębą wyszła! 😐 tak to jest nie pilnować zespołu to ci babole takie wypuszczą... i sru, 8h odbębnione i do domu na meczyk. Ehhh...
A tak serio to nie wiem skąd ten efekt... niby to VDB z embergenu. Przypatrzę się temu bliżej na meetingu zespołu od FXów. Oj ktoś tu po premii dostanie! 😉 

1434311211_Nocny4__.jpg.acf6a51837d3527fddd7386a3a7f5e91.jpg   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrażenie obramówki to pewnie przez to, że ta biała kreska robi się cieńsza na granicy z wyrzutem wody a potem znowu robi się grubsza. Podobnie z tymi drobnymi kropeczkami fal, są po lewo i na granicy obłoku wody zanikają przez co robi się wrażenie, że ten obłok jest doklejony mimo, że w rzeczywistości nie jest.

No i fakt że ten wieloryb bardzo mocno odciąga uwagę od samolotu, 🙂 ale to jak tam chcesz artystycznie zrobić to już Twoje widzimisie 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK MAMY TO!
Narzekaliście mi tu, że wieloryby odwracają uwagę od samolotu, tak? No to napaście se te gały TYM! Jak teraz ktoś patrzy na wieloryby to... no niewim, musi lubić bardzo wieloryby KROPKA! 😉 

Nocny 4 for fun.jpg

Edit:
Na obrazku widać też tytanową wolę kapitana Skarżyńskiego który jak by nigdy nic, sprawdza sobie odczyty z zegarów pokładowych! 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
  • kekw 1
  • Haha 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko! Teraz nie ma się czego czepić! Jest realizm, jest skala, jest wysokość odpowiednia, fauna i flora otoczenia dla tej szerokości geograficznej, pory roku, układu planet i gęstości powietrza, prąd w kablach, paliwo w silniku, wszystko na swoim miejscu.

Wrzucaj na artstacje na główną i już nie ma co perfekcji poprawiać! 🙂

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged Fizykiem nie jestem ALE gram w GRY! I czytam Fantasy! A jak widać (lub nie) jest to elfka! A ELFY mój panie naginajom prawa fizyki i jak im wiatr wieje za bardzo to go rozpraszajom! Jak elfkom cyce spłaszcza, to mają antyspłaszające pierścienie WŁĄDZY, które niwelujo takie zwyrodnienia fizyki! 
Myślałem że to jasne. No ale dla ścisłości matematyczno-fizycznej wyjaśniam.

Edytowane przez Mortom
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom widzę, że dyskusja rozgorzała 😉 Jak zwykle wszystko względne jest. Jak dla mnie te chmury z lewej są dziwne, psują cała kompozycję. Jakieś rozciągnięte byłyby lepsze, są teraz bardzo wertykalne. Co do wizji to trzymaj się swojego pomysłu, bo Ci wszyscy narzucą ich.

Odnośnie krytykanctwa ostatnio robię sobie ćwiczenie z szukaniem błędów u mistrzów malarstwa. Zastanawiam się też co lepsze perfekcja czy skaza 🙂Co sądzicie o dłoni trzymającej dzieciątko? Głośna ostatnio Rzeczywistość Malczewskiego.

https://desa.pl/pl/rzeczywistosc-jacka-malczewskiego/

Edytowane przez alex3d
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alex3d Jako profan, nieuk i człowiek o dyskusyjnym poczuciu smaku, powiem, że to właśnie błędy czynią czasem TO COŚ, co perfekcja nie może uchwycić.
A co do samej dłoni to jedyne co mogę powiedzieć to to, że jest OK. I jako element tła spełnia swoją role.
NO ale jako plankton w morzu artystów, nie mam za grosz kompetencji na analizę dzieła człowieka który intelektualnie i warsztatowo przewyższa mnie o jakiś jeden wszechświat. 

A co do chmur - to rzeczywiście coś z nimi jest nie tak... bo jak zrobię mirrora to właśnie one najbardziej mi nie pasują. Problem w tym że bez mirrora efekt mi pasuje. Ehh... życie artysty to nie przelewki... ciągła walka, ciągły głód spełnienia 😉 Niczym gladiator w Koloseum, bitka, krew i szalone imprezki za kulisami! 😉  Choć w moim przypadku, możemy pominąć bitkę, krew i szalone imprezki, a jedyne co zostaje to bezkresna niezmącona intelektualnie pustka 😄 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juztak wszyscy doradzają to ja też coś dorzucę od siebie, pamiętaj że 100% poprawności  i idealność obrazka to nie wszystko bo tak jak prace hiperrealistów są bez zycia mimo że tak naprawdę to przemalowane zdjęcie. Ważne jest to jaki obrazek ma ładunek emocjonalny i jaką opowiada historię.

Poniżej moja inspiracja z opowiedzianą historią  jak można pociągnąć dalej ostatnie zmiany które idą w tak dobrym kierunku 🙂 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Twoja inspiracja jest godna i dobra A PRZEDEWSZYSTKIM wymagająca intelektualnego wysiłku od widza!
Co do idealnego obrazka - to powiem tak, te dwa wyrażenia: IDEALNY i MOJA PRACA (czyt. chałtura) pasują do siebie jak karabin maszynowy używany w charakterze sztućca 😄 
Let's move on, 
elfkę zaprosiłem na kolacje, więc zwiała z samolotu do kosmetyczki 😉 SPOKOJNIE do majstrowałem jej spadochron i szczęśliwie wylądowała na grzbiecie wieloryba! 

A teraz mięsko - rozmydliłem chmuraski. Jak sądzicie jest lepiej?

Nocny 5_www.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozmydlownych chmurach samolot dużo bardziej się wybija i staje się bohaterem obrazka ale nie wiem czy takie było zamierzenie 😛 Choć nie ukrywam że poprzednie chmury miały dla mnie bardzo przyjemny detal i cieniowanie i do czegoś bym ich też użył bo ładne 🙂 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO dobra. Pewnie Zrobiliśce by to lepiej, ładniej i szybciej. No ale trafiło na mnie i taki miałem Koncept. No może ten worek z zielonym prezentem wisi jeszcze na akceptację (moją - musze się z tym przespać. Z akceptacją nie workiem xD, jakies standardy trzeba trzymać 😛)
Ale zmierzam do tego że - NAJLEPSZEGO! Wy moi współcerpiętnicy graficy 😉 Trochę za szybko wiem! Ale co tam! 😛 Chears! 

573826114_WS2022.thumb.jpg.bfab93b88554e8b2a07fba7682ae382a.jpg

P.S.
Miało być Słodko, kolorowo i trochu śmiesznie.
Aha dla ścisłości T.S. TO JA! 

  • Like 8
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wleciało.

A więc pamiętacie tego futrzaka z początku teczki? Przypomniałem sobie, że nadal nie skończony, ludziki z discorda Kelberosa trochę mi pomogli... i chyba kończę wreszcie projekcik 😄 Taaa.... trochę zaszło 😞 oby sam zainteresowany był zadowolony 😄
J
ak macie jakieś pomysły jak ulepszyć projekcik to czekam na krytykę 🙂 
piesek10.thumb.jpg.2390455b552fadfc504a86052ca4a171.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Podoba mi się główka i hełm, tylko czy się nie boi o uszy? Niżej wygląda trochę jak zrobiony na szybko, ale jest komiks więc ujdzie.

Moim zdaniem tło nie pasuje kolorystycznie, jakoś się z nim gryzie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ania czy to ty Ania? ta Ania z dawnych lat? Wróciłaś na stare śmieci? O mój Boże! To jak zobaczyć ducha tylko nie ducha a ludzia... ekhem...
OK fajnie dzięki za feadback! Od takiej persony to chętnie rad posłucham 👍

Trochę mi smutno że mówisz że dół wygląda jak by był robiony na szybko 😞 Chciałem maksymalnie uprościć bryłę, bez zbędnych "udziwnień". Ale spróbuję coś pomyśleć nad detalem. Może herb z SUSem porzeźbię? Porteczkom dadam szwy?

Tak czy siak jeszcze raz dzięx! 🙂 

P.S.
co masz na myśli mówić "
tylko czy się nie boi o uszy" - znaczy czy my przyłbica nie utnie? Czy jak? 😄 Brak ucha dla wojownika to jak majtusie koronkowe dla modelki - tylko uroku dodaje 😉

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co o tych tłach sądzicie?

piesek11_a.thumb.jpg.ece0c845204f031c81a3fa73bf80f593.jpgpiesek11_b.thumb.jpg.55888e4fdefd8cd63c28f0f5725570bd.jpgpiesek11_c.thumb.jpg.d468e699a1bba6bee555eea94db9fe68.jpgpiesek11_d.thumb.jpg.588054e9231ed4051237758842821843.jpg

@blood_brother "więc dawaj do anrila i jedziesz z koksem!" Daj mi jakieś 5 lat, programistę i reklamówkę 500 złotówek i CISNE! 😉 A tak serio to dla mojego ulubionego 😉 (jedynego) chrześniaka avatarek  🙂 bo spodobał się mu mój i chciał coś z zembami jak u wujka 😄 A że lubi pieski (choć jest uczulony 😞) to mu pieska w hełmie zmajstrowałem 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To światło w rogu na dole trochę odciąga uwagę (wzrok tam leci, ale tylko delikatnie, więc aż tak bym się nie przejmował). Co do tła, nie jest trochę za "mroczne"? Postać jest dość kolorowa i "dobra" (taki rycerz, który walczy w dobrej sprawie), a tło teraz trochę zrobione jakby było pod jakąś złą postać ( jego wróg np. jakiś bandyta ). Jak dla mnie to raczej jasne by tu najlepiej pasowało (niebieskie/szare), jakieś szybkie refki

image.thumb.png.fdc01cb090d9cf15bf38915af1104629.png

Edytowane przez brain
  • Thanks 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób to HDR'ką i niczym więcej, daj takie słodkie pastelowe kolorki i wincyj subscattera. Nie wiem w czym to liczysz, ale chyba lepiej wskoczyć na Mayke Arnolda, Rendermana, czy 3Delighta.

ps. jest za ostry cien mgły

content_1573537761762-stillpromo_02_full.thumb.jpg.4de48a446b1fac60f3ac52e31804ee4d.jpg

Edytowane przez Monument3de
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Monument3de napisał(a):

ps. jest za ostry cien mgły

😄

@brain masz racje - za mrocznie to wszystko wyszło. ALE powiem że to wszystko przez @Destroyer-a! Namieszał mi w głowie CIENIAMI i innymi smugami, to się zacząłem zastanawiać, a może to tak, a może OSTRY CIEŃ MGŁY! Sami wiecie 😜 
No ale dobrze, przynajmniej już wiem gdzie NIE ISĆ! DZIĘKUJE Ci bracie Dariuszu!! 😄 Powiadają że nie ważne jest dotarcie do celu (choć ważne), ważniejsza jest sama droga, którą trzeba przebyć aby się tam znaleźć 🙂 

 

A tak offtopowo - nie wiecie co się stało z @Koniu? On takie super fajne postacie 2D malował! Zawsze podziwiałem jego kreskówkowy talent do charakterów.

Sam zniknąłem z forum na jakiś czas i jakoś nie wiem co się stało. Wyjechał gdzieś? Rzucił robotę w 2D i zaczął robić wiatraki?
Szkoda, że nigdzie nie mogę dokopać się do jego strony czy też folio na Artstacji, bo nigdy nie zapytałem jak się naprawdę nazywa. Może znaliście go i wiecie co się z nim stało? 
Jak ktoś nie zna jego prac to niech looknie sobie na jego teczkę - naprawdę fajy STUFF! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Mortom said:

@Destroyer-a! Namieszał mi w głowie CIENIAMI i innymi smugami

Wszystko dla czarnego pana 🙂 Do tego czarny trójkołowy rowerek i duży zestaw kredek w każdym odcieniu ciemnej czerni 🙂 

Kiedy się szuka rozwiązania to dobrym pomysłem jest iść mocno w jakieś skrajności i zobaczyć czy to dobry pomysł czy nie i potem to tonować bo malutkimi kroczkami od punktu wyjściowego to nie widać większej różnicy ani progresu a zdecydowana droga eliminacji to też dobra naukowa metoda do osiągnięcia celu 🙂 

Ja mam mroczne serduszko to mnie tak ciągnie w takie klimaty 😛 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer O ile zestaw kredek w czerni jestem w stanie ogarnąć, to czarny trójkątny rowerek już nie 😄 Choć przyznam że najpierw przeczytałem ROWEK - i wtedy miało to więcej sensu xD 
Z tymi pomysłami to tak, zgadzam się, jak juz pisałem z tą drogą i tymi celami 🙂 - mądrość starożytnych! Czy tam pana Miecia z pod spożywczaka, w sumie to starożytny, bo często pijał starą-żytniom 😉

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności