Skocz do zawartości

AI tests


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, Destroyer said:

Druga runda ale jakby mniej intensywna, ciekawe jak szybko to się znudzi ludziom i dadzą sobie w większości spokój. 

ZwTXdtf.jpg

I niech pójdą sie pobawić na salę gimnastyczną.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dołączam się do protestu 😄 

 

AI generacja mozna traktować jaką wielką wyszukiwarkę obrazków. Output z nich nie powinien być traktowany jako komercyjna praca lub gotowiec. Tylko jako refka lub stock.

Technologia tak idzie do przodu, ze nawet od niechcenia ma sie łądne efekty.

Każdy co potrafi pisać i zna jakieś angielskie słowa może już napierdalać miliony tych obrazów.

Moje dzieci już mogą robić sztosowe obrazki. Ale żadne z nich nie pomyśli, że to rzeczywiście ich twór. Tylko twó technologii  i tak to powinno być traktowane.

Fajna sprawa dla tych co lubia sie bawic na kompie. Ale od profesjonalnego środowiska powinno się to trzymać z daleka. Tym bardziej, że nie powstało to w legalny sposób i pewnie złamało każdy regulamin serwisów z obrazami. 

 

Poleganie na niej zbyt mocno upośledzi skilla - młodzi rysownicy nie dorównają AI w jakości prac, jeśli bedą polegać za dużo na niej (no chyba że w rysowaniu dłoni, bo nawet 4 latek kuma, że palcy jest 5)

Próba robieniu $$ na tym to śmierdzące gówno. Gorsze niż "kradzież ip" dla własnych korzyści (jak dziesiatki figurek STL - marvel, dragon ball itd. itp. bez licencji. Tylko, że to już wymaga chociaż umiejętności)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki jest to protest/ostracyzm to też jestem częściowa za. Gorze jeżeli ktoś zarząda prawnego usunięcia tej technologi. Oczywiście na narcystycznym zachodzie, bo azjaci nie sądzę by chcieli się w takie coś (zabranianie) bawić .

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że podnoszą się głosy, że to kradzież ale dopóki politycy się za to nie zabiorą i nie będzie jakiegoś prawa to nie będzie to miało wielkiego efektu. Ludzie co najwyżej będą się bardziej z tym kryli i tyle a forma kradzieży będzie trudniejsza do wykrycia jak np jest teraz gdy ktoś bierze cudze prace bez pozwolenia a z AI to będzie podobna praca ale jednak nie ta sama więc zawsze dodatkowa furtka żeby się wyłgać inspiracją i tributem a nie jawną kradzieżą. Poczekamy, zobaczymy, dobrze że ludzie krzyczą ale już za dużo ciężkich milionów w to wpompowani żeby nagle się zatrzymało bo ludzie protestują to tylko małą garstka których to teraz bezpośrednio dotyczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Dobrze, że podnoszą się głosy, że to kradzież

No ja też ostatnio robiąc szkice ćwiczebne, "podpindoliłem" całą masę prac. 🙂

Quote

dopóki politycy się za to nie zabiorą i nie będzie jakiegoś prawa

To jest taka bardzo niebezpieczna tendencja na zachodzie gdzie społeczeństwa wymagają od polityków by ci coraz więcej zaabraniali. Pół biedy jeżeli w grę wchodzi generowanie obrazków za pomocą AI. Gorze jak któregoś dnia zabronione bedzie poruszanie się samochodem po mieście. Tudzierz zredukuje się prędkość somochodów do 20km/h.

Edytowane przez JonJoan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JonJoan napisał(a):

No ja też ostatnio robiąc szkice ćwiczebne, "podpindoliłem" całą masę prac. 🙂

To jest taka bardzo niebezpieczna tendencja na zachodzie gdzie społeczeństwa wymagają od polityków by ci coraz więcej zaabraniali. Pół biedy jeżeli w grę wchodzi generowanie obrazków za pomocą AI. Gorze jak któregoś dnia zabronione bedzie poruszanie się samochodem po mieście. Tudzierz zredukuje się prędkość somochodów do 20km/h.

Był kiedyś taki sławny "polityk" co wieszczył że nie będzie niczego... a policja wyjdzie na ulicę. Nostrakonanowicz czy jakoś tak sie zwał 😉 

Ale fakt, coraz częściej widzę jak ludzie się cieszą. że ktoś im coś zabrania. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mortom napisał:

Ale fakt, coraz częściej widzę jak ludzie się cieszą. że ktoś im coś zabrania. 

nawet się domagają 🙂 Ja nie jestem za zabranianiem mi czegokolwiek XD 

 

26 minut temu, JonJoan napisał:

Gorze jak któregoś dnia zabronione bedzie poruszanie się samochodem po mieście. Tudzierz zredukuje się prędkość somochodów do 20km/h.

W Krakowie ponoć uchwalili już, że samochody niespełnaijące jakiejś normy (czyli stare rupcie) nie mogą poruszać się po mieście.  Oczywiście to uderza w najbiedniejszych, no bo w kogo by innego?

Co innego 5 litrowa limuzyna, ona to jest dopiero eco 😉 

42 minuty temu, Destroyer napisał:

Ludzie co najwyżej będą się bardziej z tym kryli i tyle a forma kradzieży będzie trudniejsza do wykrycia jak np jest teraz gdy ktoś bierze cudze prace bez pozwolenia a z AI to będzie podobna praca ale jednak nie ta sama więc zawsze dodatkowa furtka żeby się wyłgać inspiracją i tributem a nie jawną kradzieżą.

Mi chodzi o "podszywanie"  się pod profesjonalistów. Sugerowanie, że się potrafi coś zrobić kiedy tak naprawdę się nie potrafil.

Już widzę jak niedługo graficy będą musieli udowadniać, że naprawdę potrafią robić to co pokazują, żeby dostać zleconko.

 

A oszustwa z cg były zawsze. Tzn.. skróty większe bądź mniejsze. AI to kolejny taki skrót. 

 

Ja się nie czepiam ludzi co płaczoo, że zawsze chcieli a nie umieli a teraz umiom. Niech sobie generują co im się marzy. Oni i tak nie zostaną pro, ani nie zabiorą nikomu pracy lub obniżą komuś zarobków. 

Niektórzy są tacy, zę lubią sobie sami wszystko robić dla hobby.

Ja jak córce robiłem grafikę na worek na buty do szkoły, z dziewczynami z dragon balla, to sobie naściągałem obrazków, skomponowałem je razem bez tła i córka ma fajny worek.

No ale nie będę biegał i mówił, ze ja to wszystko zrobiłem, bo w sumie góno zrobiłem 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, michalo said:

nawet się domagają 🙂 Ja nie jestem za zabranianiem mi czegokolwiek XD 

Słusznie, prawo silniejszego i selekcja naturalna niech znowu królują. Wpadają chłopaki z maczetami, mówią teraz to nasza firma/ mieszkanie/ samochód/ niewolnicy a kto jest przeciw wystąp na pewno szybko się dogadamy i rozwiążemy problemy raz na zawsze bo chwilę wcześniej przejęliśmy spalarnie śmieci 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownik techniczny sprzedaje książkę dla dzieci, którą stworzył przy użyciu sztucznej inteligencji. Profesjonalni ilustratorzy są wkurzeni.

Ammaar Reshi powiedział BuzzFeed News, że otrzymał groźby śmierci i wiadomości zachęcające do samookaleczenia w mediach społecznościowych.

sub-buzz-7898-1670958583-4.png?downsize=

28-letni Ammaar Reshi od dziecka fascynował się technologią. „Zawsze byłem ciekawy, a mój tata pozwolił mi bawić się swoim komputerem, gdy miałem 5 lat” — powiedział. Dorastał w Pakistanie, zanim jego rodzina przeniosła się do Wielkiej Brytanii, gdzie Reshi studiował informatykę w Londynie. Praca w Palantir Technologies zaprowadziła Reshiego do Palo Alto w Kalifornii, a od 2020 roku pracuje w firmie fintech Brex, gdzie obecnie jest kierownikiem ds. projektowania.

Kiedy w ciągu ostatnich kilku miesięcy na rynku pojawiła się seria generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji, Reshi zaczął przy nich majstrować. Na początku tego miesiąca wpadł na pomysł stworzenia książki dla dziecka swoich najlepszych przyjaciół, które urodziło się w tym roku, przy użyciu sztucznej inteligencji. „Powiedziałem, że wezmę weekend, aby spróbować to opublikować” - wspomina.

Najpierw Reshi wykorzystała ChatGPT do wymyślenia opowieści o Alice, młodej dziewczynie, która chce poznać świat technologii, oraz Sparkle, uroczym robocie, który jej pomaga. „To dało mi podstawę do opowieści” — powiedział Reshi. "Było dobrze. Miało to oczywiście swoje problemy. Więc zacząłem go poprawiać”.

Poprosił ChatGPT, aby Alice była nieco bardziej ciekawa, a Sparkle bardziej świadoma siebie. Następnie Reshi użył aplikacji AI Midjourney do stworzenia obrazów, które chciał. „Po prostu zacząłem dodawać podpowiedzi, takie jak„ młoda dziewczyna ”i niektóre deskryptory:„niebieskie oczy”,„prosta sukienka”,„podekscytowany”,„ciekawy”” – powiedział. „To przyniosło pewne rezultaty. Teraz powiem ci, że niektóre z tych wyników były absolutnie szalone. Gdybym umieścił tam te wczesne ilustracje, stałby się horrorem”.

Spędził godziny na poprawianiu podpowiedzi udzielonych Midjourney, szacując, że odrzucił „setki” ilustracji, aby uzyskać 13, które wypełniają 14-stronicową książkę. „Prawie się poddałem, bo nie wiem, czy to możliwe , ale potem po prostu przepchnąłem się na końcu” – powiedział.

sub-buzz-4225-1670960004-27.png?downsize

Reshi przesłał wyniki do Kindle Direct Publishing firmy Amazon, co umieściło Alice i Sparkle na Amazon 4 grudnia, zaledwie 72 godziny po tym, jak wpadł na ten pomysł. Początkowo Reshi zamierzał zrobić tylko książkę dla dziecka swoich przyjaciół. Ale kiedy podzielił się wiadomością na Instagramie, że stworzył książkę przy użyciu sztucznej inteligencji, jego szerszy krąg przyjaciół zaczął pytać, czy mogliby ją kupić. (Do tej pory powiedział, że sprzedał ponad 70 książek i podarował około „40 do 45”)

. Inni zachęcali go do szerszego rozpowszechniania informacji o wydaniu. Ale kiedy Reshi napisał o książce na Twitterze , ludzie, w tym ilustratorzy książek dla dzieci, skrytykowali go za automatyzację procesu kosztem ludzkiej kreatywności.

Jednym z krytyków jest Anupa Roper, autorka książek dla dzieci mieszkająca w Wielkiej Brytanii, która powiedziała, że miała „uczucie zapadania się w żołądku”, kiedy zobaczyła tweeta Reshi. „Zastanawiam się, czy naprawdę tak łatwo jest stworzyć coś, w co musiałem włożyć całe serce i duszę? Roper powiedziała.

Inna brytyjska autorka książek dla dzieci, Josie Dom , odmówiła pobrania książki Reshiego. „Uważam, że nie zasługuje na jakiekolwiek pieniądze z książki, ponieważ tak naprawdę nie włożył w nią wiele pracy” — powiedziała. czytając przykładowe strony na Amazon, Dom powiedziała, że „jest zaniepokojona, że wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia historii spowoduje mnożenie się historii niskiej jakości, zarówno po stronie pisania, jak i ilustracji”.

Dom powiedział, że Alice i Sparkle mają „całkiem sporo anomalii” na ilustracjach — do niektórych z nich sam Reshi przyznał się w mediach społecznościowych.

Jest również zaniepokojona faktem, że generatywne platformy sztucznej inteligencji są szkolone w zakresie pracy innych osób, co wielu artystów wcześniej podkreślało jako problem . „Artyści często są niedopłacani, a to im nie pomoże” – powiedział Dom. „W zasadzie ich praca jest kradziona”.

Autorka książki dla dzieci powiedziała, że historia była „formułowa” — naturalnym rezultatem stworzenia programu komputerowego. „Jest też płaski i nudny” — dodał Dom. „Wszyscy czytelnicy zasługują na bogate, pełne wyobraźni historie — zwłaszcza te dla dzieci. Służą zarówno zabawie, jak i edukacji”. Powiedziała, że książka Reshi zawiodła pod tym względem.

Tymczasem Corey Brickley, ilustrator, który pracuje nad okładkami książek, skrytykował grafikę generowaną przez sztuczną inteligencję Reshi za pomocą tego tweeta:

Brickley nie odpowiedział na prośbę o komentarz do tej historii.

Reshi powiedział, że nie przewidział reakcji. „Najbardziej denerwuje mnie to, że całkowicie uważam, że to bardzo ważne, że ci artyści naprawdę się martwią, reagują z pasją i czują się zagrożeni” – powiedział. „Całkowicie rozumiem jako artysta, jeśli postrzegasz to jako egzystencjalne zagrożenie dla swoich środków do życia. To ma absolutny sens. (Dodał, że wiele osób skontaktowało się z nim, aby powiedzieć, jakie wrażenie zrobiły na nich wyniki modeli AI).

Reshi powiedział, że otrzymał groźby śmierci i wiadomości zachęcające do samookaleczenia. „Jeśli nie możemy prowadzić dyskursu bez zachowywania się uprzejmie, nie zrobimy postępu” – powiedział. Dodał, że siła reakcji skłoniła go do zastanowienia się nad bieżącymi problemami. „Z pewnością sprawi, że będę miał więcej pracy domowej” — powiedział. „Chcę postąpić właściwie. Chcę pomóc wspierać artystów, jeśli mogę”.

Reshi powiedział, że teraz uważa, że platformy takie jak OpenAI muszą być przejrzyste w kwestii danych, na których szkolone są ich modele. „Nie wiem, dlaczego nie możemy powiedzieć:„ Oto cała sztuka, która została wykorzystana do stworzenia tego ”, powiedział, „abyśmy mogli wyjaśnić, czy dzieła sztuki są naprawdę kradzione, czy też biorą materiały chronione prawem autorskim ”. Powiedział, że wierzy, że takie platformy muszą współpracować z artystami dotkniętymi rewolucją AI.

Ogólnie rzecz biorąc, postrzega to doświadczenie jako uczące i karcące. „Jestem wdzięczny, że nagłośniono bardzo krytyczną debatę i dyskusję, która ma się odbyć” – powiedział. „Szczerze mówiąc, jestem po prostu zasmucony przebiegiem tej debaty. Nienawistna retoryka i obelgi naprawdę nie są przyjemne do czytania.

Jeśli chodzi o to, czy będzie drugi rozdział w historii Alice i Sparkle , Reshi nie jest pewien. „Myślę, że wstrzymam się z tym do Dowiaduję się więcej o tym, jak ta sztuka jest wykorzystywana i czy istnieją sposoby, aby ją wykorzystać, jednocześnie chroniąc artystów” – powiedział. „Nie chcę tego tylko głosić – chcę to praktykować”.

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe. Pewnie będzie takich więcej teraz, aczkolwiek czy ja wiem czy to będzie aż taki problem?

Rozkminiam temat od paru tygodni i patrząc po efektach ChatGPT czy Github Copilot, myślę, że wbrew pozorom branża artystyczna prędzej się wybroni niż inne. Zrobienie książki, szczególnie dla dzieci, to nie jest i nie było dotychczas jakieś niespotykane wyzwanie, wyzwaniem jest znalezienie na nią nabywców, a fakt, że można tanio i szybko i znośnie nie ma tu wielkiego znaczenia. Nikt książek kupować nie musi, ludzie kupią to co im się podoba i kryteria, którymi się kierują są bardzo subiektywne i nie muszą być logiczne. Co innego będzie w IT czy copywritingu i podobnych branżach.

W sumie tak patrząc, to każda praca, którą można wykonywać przez internet, jest możliwa do zastąpienia przez AI, to tylko kwestia skali i czasu. Prove me wrong.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, tak przy okazji, update ToS ArtStation:

"First, we have introduced a “NoAI” tag. When you tag your projects using the “NoAI” tag, the project will automatically be assigned an HTML “NoAI” meta tag. This will mark the project so that AI systems know you explicitly disallow the use of the project and its contained content by AI systems. 


We have also updated the Terms of Service to reflect that it is prohibited to collect, aggregate, mine, scrape, or otherwise use any content uploaded to ArtStation for the purposes of testing, inputting, or integrating such content with AI or other algorithmic methods where any content has been tagged, labeled, or otherwise marked “NoAI”."

Ciekawe czy cokolwiek to na tym etapie zmienia/zmieni, ale jakiś tam odzew jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SebastianSz napisał:

A, tak przy okazji, update ToS ArtStation:

"First, we have introduced a “NoAI” tag. When you tag your projects using the “NoAI” tag, the project will automatically be assigned an HTML “NoAI” meta tag. This will mark the project so that AI systems know you explicitly disallow the use of the project and its contained content by AI systems. 


We have also updated the Terms of Service to reflect that it is prohibited to collect, aggregate, mine, scrape, or otherwise use any content uploaded to ArtStation for the purposes of testing, inputting, or integrating such content with AI or other algorithmic methods where any content has been tagged, labeled, or otherwise marked “NoAI”."

Ciekawe czy cokolwiek to na tym etapie zmienia/zmieni, ale jakiś tam odzew jest.

Na tym etapie nie ma to wpływu na to co zostało już zrobione, ale na przyszłość teoretycznie tak 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, RaVirr napisał(a):

Na tym etapie nie ma to wpływu na to co zostało już zrobione, ale na przyszłość teoretycznie tak 😉

Myślisz, że jeżeli te firmy (od "AI") mają gdzieś prawa autorskie artystów, to będę się przejmować jakimś tagiem? 😛 

 

Artstation, zrobiło to tylko dlatego, żeby trochę sytuację opanować, bo mają syf na stronie i ludzie też anulują swoje subskypcje. Jeżeli będę tracić dalej kasę, to i nawet AI zbanują. Tu chodzi tylko o pieniądze. Jeżeli zobaczą, że na AI zarobią więcej niż na artystach, to jeszcze inaczej sytuacja będzie wyglądać.

Ogólnie to AI już nie zniknie, jeżeli możesz sobie generować milion różnych wersji np. budynków do gry, lokacji w grze, propsów praktycznie za darmo (niski koszt) to na 100% większość firm tego będzie i tak używać. Nie ma już odwrotu.

Edytowane przez brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, brain said:

Myślisz, że jeżeli te firmy (od "AI") mają gdzieś prawa autorskie artystów, to będę się przejmować jakimś tagiem? 😛

A Ty myslisz ze to tak na zawsze pozostanie nieuregulowane i nie przykreca sruby w koncu?

Dzis sluchalem podcastu Stevena Zapata (ktos tutaj wczesniej dal linka do kolesia, nie pamietam kto ale wielkie dzieki). Juz powstalo takie cus:

https://gofund.me/2df3dc07

Fanatycy tego rozwiazania zdaja sie nie rozumiec jednego - potrzebujesz odbiorcow tego co tam wygenerujesz. Jesli ludzie beda przeciwni to bedzie to samo co z NFT. Zniknac to nie zniknie ale ludzenie sie, ze oto mozna jakos to narzucic na sile ludziom jest naiwne. Juz sie pojawiaja motywy z tym, zeby stworzyc portfolio site gdzie AI bedzie zabronione w 100% i tepione/banowane. Ludzie ktorzy lubia AI wyplujki zapominaja ze maja do czynienia z przeciwnikami dla ktorych tworzenie jest czesto sposobem na zycie. I mozna sie nabijac z "artystuf", wrzucac glupawe memki na ich temat ale fakt pozostaje, ze jest to ogromna ilosc osob, ktora w zdecydowanej wiekszosci sprzeciwia sie wykorzystaniu AI w taki sposob. Podobnie jest z tym narzucaniem "wokness". Bogatemu nikt nie zabroni robic filmu gdzie niegdysiejsza wrozka jest teraz czarnym kolesiem w sukience. Problem jest z tym ze tego gowna nikt nie chce ogladac pozniej i konczy jako wielkie nic a caly wielki woke statement laduje w wirtualnej piwnicy do ktorej nikt nie zaglada. Wszystko ma swoje granice i AI generatory je przekroczyly. Z mozliwie pomocnych narzedzi staly sie sola w oku tysiecy ludzi. Podobnie jak klonowanie zostalo zabronione i nawet jesli w jakims tam laboratorium w Chinach sie pracuje nad tym to jednak sa to niszowe przypadki (nawet nie wiem czy tak jest - ot zakladam ze nie wszyscy sie poddali). Ale w mainstreamie klonowanie padlo. A tez mozna by powiedziec ze oto nie ma juz odwrotu bo cos sie pojawilo. Nieprawda. Mozna spokojnie zapedzic cokolwiek w slepy zaulek i zajac sie czyms innym. Tutaj tym latwiej - jak juz opadna emocje pojawia sie regulacje, znudzenie, zostanie paru kolesi co sie bedzie tego na sile trzymac i czekac na dzien kiedy zawladna swiatem dzieki AI ale reszta spokojnie moze pojsc w strone robienia fajnych narzedzi na przyklad. Ulatwiajacych zycie artystom, pozwalajace na tworzenie czegos szybciej ale nie ich zastepujace. Bo to jak widac tlumow nie porywa a wrecz przeciwnie.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale w  sumie to moje stanowisko wczoraj nie było takie do  końca przemyślane. Porównałem generawanie AI do przerysowywania prac. Z tym że jeżeli pracę przerysuję to to zaznaczam i nie wykorzystuję jej komercyjnie. Osoby używające AI tego nie robią. Nie zaznaczają że wykorzystali cudzy dorobek nie proszą o zgodę twórców. A najgorsze że nawet na tym zarabiają czy nawet sprzedają prace.

Kwestia teraz tego jak to uregulować. Bo zabraniać używanie AI w celach chobbystycznych chyba nie powinno się. Nie jeżeli chcemy stosować mądre prawo. Co z grafiką gdzie wykorzystano dorobek wielu artystów? Pokrzywdzony artysta nie udowodni że wykorzystano jego styl do pracy jeżeli nie bedzie miał dostępu do orryginalnego promptu.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generowanie obrazków za pomocą IA to pierwsza fala z gówno-morza jaka się aktualnie przetacza. Za chwilę dojdzie to do księgowych, programistów, małych muzyków, pismaków z małych czy średnich gazet/portali, ba nawet aktorzy głosowi też mogą ucierpieć i wiele innych o których nie wiem.
Wiele się zmieni w następnych miesiącach - czy na lepsze? CHYBA NIE I jak znam ludzi, to krawaciarze na prędce zarobią na tym krocie, a ludzie z uśmiechem na twarzy będą im napychali sakiewki do oporu. Bez sensownego prawa w tej dziedzinie aktualnie jest totalna bonanza. No ale zobaczymy.  

@OldMan Przyznaje robią pozytywne wrażenie te obrazki ALE jak już się wie że to IA i jak mało to kosztuje aby to WYGENEROWAĆ traci dla mnie bardzo na wartości. Nie wiem, może jestem uprzedzony czy coś. Ale jak bym mógł powiązać to z jakimś autorem z krwi i kości zareagowałbym inaczej. 
Na początku interesowało mnie to całe generowanie, ale z biegiem czasu spowszedniało i nie umiem sobie uzasadnić dlaczego miało by mi się to podobać. Może dlatego, że mam taki mindset, że aby dojść do przyzwoitego poziomu w jakiekolwiek dziedzinie, trzeba poświęcić na to miesiące, lata a nawet niekiedy całe życie. Z IA jest to bezosobowe wpisywanie prompta i czekanie co wylosuje za ciebie komputer.
I kumam aby komputer miał co robić trzeba człowieka - ale sam akt stwarzania dzieje się w algorytmie samej maszyny, co wg. mnie odbiera temu jakąkolwiek wartość. I tak, aby coś ładnego wygenerować trzeba też poświęcić czas, ale dla mnie przypomina to bardziej grę w rzutki w barze, niż coś co mógłbym szczerze podziwiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Mortom said:

Generowanie obrazków za pomocą IA to pierwsza fala z gówno-morza jaka się aktualnie przetacza. Za chwilę dojdzie to do księgowych, programistów, małych muzyków, pismaków z małych czy średnich gazet/portali, ba nawet aktorzy głosowi też mogą ucierpieć i wiele innych o których nie wiem.

Dlatego pewnie będzie musiało to być jakoś unormowane, gdyby chodziło tylko o obrazki to pewnie niespecjalnie by się ktoś przejmował. Ciekawe kiedy wejdzie muzyczne AI o podobnej skuteczności co wizualne (bo ten Jukebox od OpenAI to taki se jest...) i jaka będzie reakcja Sony, Universala i innych. AI makes strange bedfellows...

Nie sama technologia AI jest problemem, bo ciężko powiedzieć, że nie jest ona przydatna czy skuteczna. Ale coś jak z Uberem czy Boltem, w końcu zmienili przepisy i nie możesz już sobie ot tak wozić ludzi bo zainstalowałeś apkę, ale sam fakt wykorzystania aplikacji na telefon, oceny kierowców i pasażerów itd. zły nie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, brain said:

Artstation, zrobiło to tylko dlatego, żeby trochę sytuację opanować, bo mają syf na stronie i ludzie też anulują swoje subskypcje. Jeżeli będę tracić dalej kasę, to i nawet AI zbanują. Tu chodzi tylko o pieniądze.

Dokładnie tak, jak wszędzie chodzi o pieniądze i każda większa firma czy korporacja ma głęboko gdzieś prawa ludzi, mniejszości, środowisko i wspólne dobro a liczą się tylko zyski a cała reszta to teatrzyk pod publiczkę ukierunkowany na zwiększanie zysków. Już zdarzyło mi się pracować nad projektami jakichś animacji gdzie klienci wprost prosili żeby dodać coś o ekologii bo to teraz modne a nie że coś robią w tym kierunku 🙂

Podobnie tutaj to co będzie generowało większe zyski dla tych co już mają i kasę i władzę to wygra. I chyba wiemy w jakim kierunku to pójdzie. Sporo stabilna dyfuzja dostała ponad miliard dofinansowania po tym jak dostała ze 150mln to stoją za tym na tyle duże pieniądze żeby wpływać na polityków żeby się za bardzo nie śpieszyli z regulacjami.  Po co firmy miałby się dzielić z masą ludzi zyskami jak mogą mieć tylko gratkę wyspecjalizowanych pracowników wspieranych sztuczną inteligencją. W samych Niemczech brakuje ok miliona wyspecjalizowanych pracowników, 150 tys z branży IT od wsparcia po programistów. Migranci z Turcji " nauczyciele i lekarze" siedzący na zasiłkach jakoś nie wypełniły tych potrzeb więc będzie trzeba pozyskać tą siłę roboczą z innych źródeł a że ilość ludzi jest ograniczona to sztuczna inteligencja może cześć prac zastąpić lub mocno przyspieszyć tak e jeden człowiek wykona prace 2-3 pracujących tradycyjnie. Ten argument może sprawić że nie będzie masowego bankowania ai bo i tka nie ma skąd brać pracowników na te stanowiska.  

To trochę jak z rewolucją przemysłową gdzie zapowiadano że dzięki niej ludziom będzie żyło się dobrze i dostatku a na dodatek będą pracowali dużo mniej i mieli czas dla siebie. Efekt jest taki, że teraz dla odmiany oboje małżonków pracuje po 8h, czasem jeszcze robiąc coś dodatkowo na boku, nie mają czasu na nic, kredyt na 50 lat do spłaty i życie w niewidzialnych kajdanach długów 🙂 

Z AI i wybawieniem dla ludzkości będzie jak z NFT i tymi podniosłymi hasłami, że artyści w końcu będą wolni i będą mogli się spełniać w tym co robią bez sprzedawania się komercji. Efekt był taki, że ludzie co robili świetne rzeczy nic albo z olbrzymim trudem cos sprzedawali a pikselowe, hurtowe wysrywy leciały za miliony. Z tą automatyzacją będzie podobnie, duża część prac zostanie zastąpią, czy lepiej czy gorzej to jak zawsze zależy bo i teraz są prace wymagające umiejętności tresowanej mały i dawno mona było je zautomatyzować a teraz w czsach recesji firmy pewnie będą chętneij szukały owszczendości. 

Dojdzie do tego, że większość prac będzie albo wysoko specjalistyczna albo automatyzowana a ludzie albo będą na dochodzie podstawowym albo w elicie pracującej 🙂 

Trzeb się przygotować na nową rzeczywistość i zawody które z nią przyjdą 

3YG9rdv.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał:

Dokładnie tak, jak wszędzie chodzi o pieniądze i każda większa firma czy korporacja ma głęboko gdzieś prawa ludzi, mniejszości, środowisko i wspólne dobro a liczą się tylko zyski a cała reszta to teatrzyk pod publiczkę ukierunkowany na zwiększanie zysków. Już zdarzyło mi się pracować nad projektami jakichś animacji gdzie klienci wprost prosili żeby dodać coś o ekologii bo to teraz modne a nie że coś robią w tym kierunku 🙂

Podobnie tutaj to co będzie generowało większe zyski dla tych co już mają i kasę i władzę to wygra. I chyba wiemy w jakim kierunku to pójdzie. Sporo stabilna dyfuzja dostała ponad miliard dofinansowania po tym jak dostała ze 150mln to stoją za tym na tyle duże pieniądze żeby wpływać na polityków żeby się za bardzo nie śpieszyli z regulacjami.  Po co firmy miałby się dzielić z masą ludzi zyskami jak mogą mieć tylko gratkę wyspecjalizowanych pracowników wspieranych sztuczną inteligencją. W samych Niemczech brakuje ok miliona wyspecjalizowanych pracowników, 150 tys z branży IT od wsparcia po programistów. Migranci z Turcji " nauczyciele i lekarze" siedzący na zasiłkach jakoś nie wypełniły tych potrzeb więc będzie trzeba pozyskać tą siłę roboczą z innych źródeł a że ilość ludzi jest ograniczona to sztuczna inteligencja może cześć prac zastąpić lub mocno przyspieszyć tak e jeden człowiek wykona prace 2-3 pracujących tradycyjnie. Ten argument może sprawić że nie będzie masowego bankowania ai bo i tka nie ma skąd brać pracowników na te stanowiska.  

To trochę jak z rewolucją przemysłową gdzie zapowiadano że dzięki niej ludziom będzie żyło się dobrze i dostatku a na dodatek będą pracowali dużo mniej i mieli czas dla siebie. Efekt jest taki, że teraz dla odmiany oboje małżonków pracuje po 8h, czasem jeszcze robiąc coś dodatkowo na boku, nie mają czasu na nic, kredyt na 50 lat do spłaty i życie w niewidzialnych kajdanach długów 🙂 

Z AI i wybawieniem dla ludzkości będzie jak z NFT i tymi podniosłymi hasłami, że artyści w końcu będą wolni i będą mogli się spełniać w tym co robią bez sprzedawania się komercji. Efekt był taki, że ludzie co robili świetne rzeczy nic albo z olbrzymim trudem cos sprzedawali a pikselowe, hurtowe wysrywy leciały za miliony. Z tą automatyzacją będzie podobnie, duża część prac zostanie zastąpią, czy lepiej czy gorzej to jak zawsze zależy bo i teraz są prace wymagające umiejętności tresowanej mały i dawno mona było je zautomatyzować a teraz w czsach recesji firmy pewnie będą chętneij szukały owszczendości. 

Dojdzie do tego, że większość prac będzie albo wysoko specjalistyczna albo automatyzowana a ludzie albo będą na dochodzie podstawowym albo w elicie pracującej 🙂 

Trzeb się przygotować na nową rzeczywistość i zawody które z nią przyjdą 

3YG9rdv.jpg

 

no niestety z tym nft to sie zgadzam, najwiekszy zawod 21 wieku a jeszcze nie wyszlismy z pierwszej polowy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak już mam odpowiednią broń, to teraz by się przydały jakieś foryfikacje!

image.png.c61a38b4eee9cd40c7af1c4fc015d4a6.png

image.png.f17069c48e4945e84890ce34f25759b7.png

image.thumb.png.341d3cdb285cb723fad5ee0c30124029.png

image.png.1b160ad1ca04468e6e5a6ba287eba019.png

image.png.ac8c3d00372a1ff0189e53f330936b51.png

image.png.27b2152ae32de5802799f530a8378590.png

image.png.ac64350dd477df074a061fdd9c09f2e3.png

image.png.5fb1208787db5fe478211a1d30fcc03a.png

.ale spokojnie... jak moje fortyfikacje nie dadzą rady, to mam przyjaciół muminków 😉. Niezłe z nich bandziory!

848593504_moomins1.thumb.jpg.25f7f64d11bf3c2fc0c10d17184ef12d.jpg1558085957_moomins3.thumb.jpg.c4b0be81eae4b6feed06e1cc7edd758f.jpg249573959_moominscopy2.thumb.jpg.b135591dce1fa89b9b0bdbe89cda4f96.jpg

Edytowane przez brain
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje sobie ChatGPT i AI mi wstawiło w odpowiedzi obrazki, które już nie są dostępne online (czarne okienka), no to napisałem do AI, że nie działają te obrazki, które wysłało. Dostałem wersję tekstową 😄  i jeszcze mnie przerprosiło!

image.thumb.png.336389d7e705bed282b3bec351eff266.png

Edytowane przez brain
  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brain super arty -  to midjourney czy sd?  Tu mój test, chciałem sprawdzić czy AI (SD 1.5) nadaje sie do robienia paintoverów (czy można się uczyć artu od AI). Z odpowiednimi parametrami można osiągnąć fajny efekt który nie dobiega za bardzo od oryginału (pierwszy obrazek), ale trochę za bardzo pokręcisz suwakiem i obrazek całkiem przestaje przypominać oryginał (3 końcowe obrazki).

 

Edytowane przez JoseConseco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Disney wykupi Muminki to już mam kandydata do Roli Włóczykija w crossoverze z Marvelem - Sywerster Stalone jak w mordę strzelił! RamboCZYkij 😜 Moc specjalna - GRA na FLECIE! 😄 
image.png.8412fd2975ed8f4c05c0c6916233af
Teraz czekam na AI co zrobi cały FILM! 😉 I walić tych Bejów, Szpilbergów itd! Niech kadzą innych tymi Holjudzkimi propagandami równości i tolerancji! AI mi ich zastąpi i będę miał tyle części Muminków w wersji 18+ ile będę sobie życzył! 😄 W końcu Migotka dostanie... no to co powinna już dawno temu! A Mała Mi wreszcie kogoś zabije! Tyle lat czekania! W sumie to te postacie to albo zboki albo psychiczni... a może to JA? 😛 
A potem to już ten Skynet może zrobić se te 3 wojnę... bo już mi nie będzie zależało! 😉 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kalberos napisał(a):

Ciekawe, czyli się zaczęło! 

 

57 minut temu, JoseConseco napisał(a):

@brain super arty -  to midjourney czy sd?  Tu mój test, chciałem sprawdzić czy AI (SD 1.5) nadaje sie do robienia paintoverów (czy można się uczyć artu od AI). Z odpowiednimi parametrami można osiągnąć fajny efekt który nie dobiega za bardzo od oryginału (pierwszy obrazek), ale trochę za bardzo pokręcisz suwakiem i obrazek całkiem przestaje przypominać oryginał (3 końcowe obrazki).

 

 

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, brain said:

Testuje sobie ChatGPT i AI mi wstawiło w odpowiedzi obrazki, które już nie są dostępne online (czarne okienka), no to napisałem do AI, że nie działają te obrazki, które wysłało. Dostałem wersję tekstową 😄  i jeszcze mnie przerprosiło!

image.thumb.png.336389d7e705bed282b3bec351eff266.png

A działa ta odpowiedź czy tylko brzmi sensownie ale jest całkiem zmyślona jak te które ja dostałem? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Destroyer napisał(a):

A działa ta odpowiedź czy tylko brzmi sensownie ale jest całkiem zmyślona jak te które ja dostałem? 🙂 

Mi się wydaje, że to jest po prostu kod C++, który trzeba by przerobić na blueprinty (nie da się od tak tego wkleić tam).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, brain said:

Mi się wydaje, że to jest po prostu kod C++, który trzeba by przerobić na blueprinty (nie da się od tak tego wkleić tam).

To tak jak kilka stron temu wkleiłem swoje zapytanie do unreala i też mi zmyśliło jakieś funkcje w UI których nie było 😄 ale brzmiało sensownie 🙂 Swoją drogą bardzo podobnie już czasem przez ostatnie lata znalazłem jakąś odpowiedz na stronie autodesku do may i też nie miało pokrycie z rzeczywistością🙂 Podejrzewałbym też ai ale w may czasem robili przemeblowania czy wyrzucali jakieś części programu wiec nie będę już im zarzucał sztucznej inteligencji a dam im mój bezgraniczny kredyt zaufania, że to tylko klasyczna naturalna głupota 😄 

 

--

Panowie może też nagramy hity kolędowe max3d? 😄 

Szukam chętnych, od napisania tekstu który da się śpiewać i rymować też 😛 
Jedna zwrotka na głowę + referen razem tzn połączony na pałę czyli z pełną desynchronizacją 🙂 

@Nezumi Ty umisz ładnie w rymowanki? 🙂 

DtNAFr7.jpg

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer niestety odpadam bo jestem wierzacy i sie opieram ateistycznym trendom podobnie jak opieram sie AI wyplujkom uobrazkUF 🤣 Dla mnie Cicha Noc w oryginale i wspomnienia jak "za dzieciaka" smigalem z lampka na roraty. Teraz wiare w Boga zastapila polityka i wiara w 7463++ gendery i jakos tak smutniej ogolnie i pusciej. Jak juz mam wybierac w co wierzyc to przyjemniej wierzyc w swiat z Bogiem zamiast pustego, przypadkowego zycia po nic na latajacym w nicosci, umierajacym kamyku.

Aaaanyways - Wesolych Swiat wszystkim! 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Nezumi napisał:

Jak juz mam wybierac w co wierzyc to przyjemniej wierzyc w swiat z Bogiem zamiast pustego, przypadkowego zycia po nic na latajacym w nicosci, umierajacym kamyku.

Tutaj widać kto jest tym złym bliźniakiem - ja, bo ja wierzę w tą pustkę i umierający kamyk 😉 

No bo kaman, te gendery, polityke, rządze piniądza, seksoholizm, zboczeństwa, wyzysk, choroby to wszyskto przechodzi ale na AI to żaden Bóg by się nie zgodził 😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak Nezu. Po prostu sama świadomość że życie jest totalnie randomowym generatorem "raz lepiej, raz gorzej" zmierzającym do niczego, BARDZO BY mnie dołowała. Ludzie też często mylą wiarę w Boga z jasełkami... ale to inna historia 🙂 I możecie się śmiać, ale uniwersum Warhammera 40k jest pod tym względem strasznie dołujące. No ale to trochę opowieść o kosmicznych "nazistach" więc... 😛

@Destroyer Okładka już jest! Jeszcze tylko tekściarza AKA minstrela ci cza! 😄 TAK pogrywam w Wieśka to i słownictwo podłapuję! 😜 
ALE jak już tekst będzie to DESTRO MUSISZ zaśpiewać! Inaczej nie kupie płyty!

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mortom said:

Okładka już jest! Jeszcze tylko tekściarza AKA minstrela ci cza! 😄 TAK pogrywam w Wieśka to i słownictwo podłapuję! 😜 

To może zacznę 

Święta, święta, święta
sztucza inteligencjo przeklęta
zbierasz mi prace 
z czego rachunki opłacę!?

Pada śnieg, pada śnieg
karta pada też
nie dziwne, że pada 
bo kupiona od krypto dziada

Drogi prąd, drogi gaz 
węgiel drogi też 
sprzęt super drogi  
ale serniczka jeszcze zjesz 🙂

Bo kiedy nvidia w dolary się stroi
Niejeden z nas o przyszłość się boi
Niejeden z nas w marzenia ucieka
Wierząc, że 4090 pod choiką czeka

Do lidla nie chodze,
bo jest mi nie po drodze,
teraz jestem tu.(biedronka)
Co ma być to będzie, masło znajde wszędzie

Nasze życie jest jak dylemat
Narzekać można na każdy temat
Chciałbyś sięgać samych chmur 
A tu z kazdej strony mur

I zwrotka od @Nezumi do AI

Żałuję, że cię znałem
Żałuję, że używałem
Bo nie wart jesteś nic
Choć nie chciałem wierzyć im
I powiem to choć szkoda słów
Nie wrócę już nigdy tu! uuuu uuuu

<< solo na saksofonie>> 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • kekw 2
  • Haha 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności