Napisano 20 Styczeń 200520 l eax88 -> definitywnie nie, nie można stwierdzić czy Hans Zimmer bije John`a Williams`a bo mimo, że komponują muzykę filmową, to klimatycznie są zupełnie inne utwory. Zobacz do jakich filmów napisał Williams a do jakich Zimmer. Przykład: "Harry Potter" vs "Gladiator", "Catch Me if You Can" vs "Twierdza" (choć Twierdza nie jest tylko Zimmer`a), "Star Wars" vs "Helikopter w Ogniu" (mimo, że "wojenne" ;) to również klimat zupełnie, ale to zupełnie inny). Przesłuchaj więcej John`a Williams`a i przekonaj się sam. Do Hans`a Zimmer`a bym Ci jeszcze dorzucił "King Arthur", który jest IMHO o niebo lepszy od "Gladiatora".
Napisano 20 Styczeń 200520 l eax... zadzam się z tobą..... ale najlepiej mi się pracuje przy tranceowych setach dj. GT i Czarnych rytmach Quantum Mekka ;)
Napisano 20 Styczeń 200520 l Ja ostatnio cisne wlasnie ost z "The Girl Next Door" :)) Cytat i Czarnych rytmach Quantum Mekka Chodzi ci o Dj Quantum Mekk z Tribalis Totalis czy myle sie? http://www.ds.art.pl/djinfo.php?id=33 Bo jesli tak to zapraszam do Sfinksa w SOpocie 29.1 na TT2 Cytat No OBOWIĄZKOWO od zawsze i nieprzerwanie Loreena McKennitt Ona nagrala Highwaymena?. Dke ja zsamplowal w piosence marzenia ;] Cytat No i jeszcze OST z NFS: Underground 1 i 2 - dobra muza do auta Mnie w aucie strasznie rajcuje "Dave Clark - Way of life. Przy tym to dopiero szaleje
Napisano 20 Styczeń 200520 l Ja słucham: -Rush -The Who -Iron Maiden -Ozzy Osbourne -Bad Religion -NOFX
Napisano 20 Styczeń 200520 l Ja głównie słucham Punk-rock,Metal,HC,OI i Punk a kapele: -Sex Pistols -Dead Kennedy`s -The Clash -The Offsprings -Bad Religion -Rancid -NOFX -System of a Down I Polskie: -KSU -Leniwiec -Sedes -The Bill -The Analogs -TSA -T.Love -Kazik Staszewski(i wszystkie jego zespoły) -Lady Pank Punk`s not Dead
Napisano 20 Styczeń 200520 l misiekhc napisał: najtłisz jest pop i dla 13 latek i zdupy w ogole? no bo tak jest ;] jak miałem 13 lat to też najtłisza słuchałem :D hehe, a co do Manosna, to Batou wykazałeś się sprytem ;] jeśli można go do czegoś podczepić do raczej jest to industrial :> w każdym razie nie znoszę jego image. Robi z siebie pedała i wcale nie gra muzy tak mocnej jak by wynikało z jego sposobu bycia :/ w każdym razie jakie to ma znaczenie ;] uh, zauważyliście syndrom człowieka banana ? ludzie pokroju mCh, Robczana czy w końcu kurta dostają po dwa bany i trzeci dożywotni, po prostu mają to w genach :/
Napisano 20 Styczeń 200520 l hcpiter666 napisał: J: -The Offsprings a co to? dobrzy sa ci offspringowie? ;)
Napisano 20 Styczeń 200520 l Hmm nie wiesz co to Offspring oO? Poszukaj sobie kawalku 'The Kids Aren't Alright' albo 'Pretty Fly' (chyba to ta nazwa ;)) :X.
Napisano 20 Styczeń 200520 l Ja generalnie słucham każdego rodzaju muzyki (chociaż ostatnio denerwuje mnie techno, więc rzadziej tego słucham). Ulubionym gatunkiem jest jednak rock i ostatnio też jazz. Nie mam za bardzo ulubionych wykonawców, lecz od jakiegoś czasu katuję uszy głównie System of a Down, Coldplay, Bjork, Cypress Hill, Placebo.
Napisano 20 Styczeń 200520 l Wychowalem sie na Red Hot Chilly Peappers i Sepulturze/Soulfly"u i Kaziku , ale ostatnio smakuje wszytkiego, po przez House'y, Psycho transy/Goa, do Antraksow, Primusow, SoD, Korn (tylko 1 i 3 plyta), Rolling Sotonsow, The Doorsow, Boba MArleya, Gentlemana, Faith No More, Incubusa, Kyuss, Mansona, Mashrum Head, QotSA, Skunk Anansie, Barry White'a i wogle to wszytko co akurat mi sie w dany dzien podoba, ostatnio mam zajawke na winampowa stacje radiowa: http://209.51.162.163:2020 !!!! polecam!!!
Napisano 20 Styczeń 200520 l Cytat och ppk jaki z ciebie szatan... stwierdzam po twojej wypowiedzi dot. najtłisza ze slucahsz jedynie tru niekomercyjnych kapel, zle rozumuje? i jeszcze zawsze mnie ciekawilo, dlaczego wedlug was (szatanow prawdziwych powiedzmy) najtłisz jest pop i dla 13 latek i zdupy w ogole? sorry ... niezauwazylem odpowiedzi hehe ;] szatan nie szatan nielubie naduzywania slowa metal, ostatnio to slowo stosuje sie do kapel ktore maja czarne ciuszki, gitare, bass i gary, albo to samo bez czarych ciuszkow + samplery, dj , raperzy, itp i nie nie slucham tylko trv niekomercyjnych kapel, zalezy jak lezy ale faktycznie wypisywanie moich ulubionych bandow jest pozbawione sensu bo po 1 zajelo by to kupe czasu, po 2 malo kto kojarzyl by wiekszosc z nich :>
Napisano 27 Styczeń 200520 l Autor Peter Gabriel... przesłuchałem narazie 2 albumy 'up' i 'ovo' i jestem zachwycony. Świetne to mało powiedziane, ale na pewno nie każdemu przypasuje taka muzyka.
Napisano 27 Styczeń 200520 l ehhh aj to teraz sie wkrecam w "in the closet":D majkela dzeksona:D piekna piosenka slucham tez "history" i nie wiem czy bylo "earth song" super pozdro
Napisano 28 Styczeń 200520 l 1.FUNK SOUL JAZZ BLUES !! 2.loop troop, promoe, arsonists, organism 12 3.system of a down (sam siebie zaskoczylem ;>) a pozatym oczywiscie jak cos wpadnie w ucho to tez slucham nawet jesli jest to dyskopolo pozdrawiam ;>
Napisano 28 Styczeń 200520 l e tam ppk, naduzowania przez kogo slowa metal? mam to gdzies co kto mowi o czym ze jest metal, niech sobie mowia na pedalkowatych chlopcow z linkinparkow i innych podobnych szmir ze to metal, mnie to generalnie nie interesuje kompletnie, pod tym wzgledem ja wiem swoje i nie chce z nikim dyskutowac bo zdania nie zmienie, ale tez nikogo nie bede namawial do zmiany swojego... ale i tak metal-core rzadzi :D pozdro! a ostatnio california mnie rusza, NOFX , PENNYWISE.. Salvator: IRONIA!? ze niby ja uzylem IRONII!?? moze jeszce SARKAZMU!? ech ty to jestes.... :D:D:D:D:D:D
Napisano 4 Luty 200520 l Hey. Ja generalnie słucham metalu (metallica, Iron Maiden, ac/dc, rhcp, smash.p, itp.), ale nie znosze (większości, bo są wyjątki) zespołów tzn. nu-metalowych jak rasmums czy l p . Z polskiej muzy to oczywiście pan Staszewski, Pidżama Porno, czasem jakieś ska...
Napisano 4 Luty 200520 l NIe miej do mnie żalu ale zespoły które wymieniłeś bynajmniej są mało "metalowe" - to raczej rock czy hard rock a jesli chodzi o mnie to OBITUARY DEATH DEICIDE BRUTAL TRUTH SEPULTURA (oczywiście stara) TESTAMENT - stare płyty SADIST CYNIC czasami stary dobry KAT Black Sabbath - oczywiście tylko z Ozzy'm a w chwilach kiedy się wyciszam to Liquid Tension Experiment Tiamat i z innej paczki to troszkę modern jazz-u ew coś w stylu Kenny'G i zawsze oczywiście total muzyki poważnej czyli Requiem, oraz Carmina Burana pozdro
Napisano 4 Luty 200520 l Ja tak naprawdę to żyję techno i trancem, hip-hop trochę, ale musi wpaść w ucho, Linkin Parka, Presleya, i muzą klasyczną...ostatnio bardzo Ave Maria w wykonaniu Celine Dion, lub wersja skrzypce... A z techno i tych klimatów to ostatnia płyta ATB - No Silence (to naprawdę jest wielkie), powracam także do czasów kiedy zaczynałem muze poznawać i to właśnie jest Kai Tracid i lata '96 Stare Dobre Małżeństwo to także coś co mnie prowadzi w górach oraz hymn Rycerki Chryzantemy złociste zespołu Kury... to tyle... bo z każdym dniem wracam do czego innego...;)
Napisano 4 Luty 200520 l Tomasz Kucharz napisał: NIe miej do mnie żalu ale zespoły które wymieniłeś bynajmniej są mało "metalowe" - to raczej rock czy hard rock..... Hmm.... żalu raczej do Ciebie mieć nie mogę, -w końcu to jest forum, a co do gatunku zwanego "metalem", to prosze podać mi jakąś bardziej lub mniej trafną definicję, bo może oceniałem to pod złym kątem? Bo przeciez, przynajmnej wg. mnie, owa definicja jest baaardzo płynna. I jak ktoś kto powie "słucham metalu" może mieć na myśli zarówno Ironów, jak i np. Cannibal Corpse, czy innego Behemiota, przepraszam, Behemota i w obydwu wypadkach będzie to prawda, tak sądzę. A taqk poza tym to metal ewoluował z rocka i w niektórych przypadkach granica międzo metalem a rockiem także jest tylko umowna.
Napisano 4 Luty 200520 l głównie trzy rodzaje muzy (nie tyle rodzaje, co raczej ogólny klimat muzyki): 1. Ordo Rosarius Equilibrio, Amber Asylum, Raison d'Etre, Elend, Wierzba, MonumentuM, Deutsch Nepal, Profanum, Arcana, Antimatter, Devil Doll, etc... 2. Rotting Christ, Cradle of Filth, Dimmu Burger (ale tylko ostatni), Christ Agony, Summoning, Gehenna, Behemoth (wszystko), Ulver (wszystko), Arcturus, Samael (do Passage), Septic Flesh (yee), Moonspell etc... 3. Katatonia, My Dying Bride, Anathema, In the woods, Cemetary, Nightwish, Paradise lost (do Draconian Times włącznie), Type o Negative, Tiamat (do Deeper Kind... włącznie), XIII Stoleti, Black Tape for a Blue Girl, Moonlight, Theatre of tragedy (dwa pierwsze), Sirrah, My Insanity, The Gathering, Dreadful Shadows, Deine Lakaien, Lacrimosa, etc... No i trochę sofciku, Nick Cave, Camel, Pink Floyd, Portishead, Bjork... Bardzo lubię muzykę Preisnera, ściażki do 'Podwójnego życia Weroniki', czy 'Fairytale. A true story', ogólnie lubię OST'y do gier i filmów... Geez, ale mam dziwaczne gusta hehe EDIT: Nightwish (który zresztą bardzo lubię) to nie jest gotyk tylko power metal z panią na wokalu :P
Napisano 4 Luty 200520 l oo! OST z "Finding Neverland" zarządza, muzyka nominowana do Oscar`a® ;) i na dodatek autorem jest Polak - Jan Kaczmarek. Miód ludzie, po prostu M.I.Ó.D. ! Polecam :)
Napisano 4 Luty 200520 l Tak przy okazji: jak określilibyście gatunek muzyki granej przez RATM? Bo jakoś na razie nikt nie umiał mi dokładnie powiedzieć… A więc (wiem, nie zaczyna się zdań od “a więc” :)) moje ulubione: Rage Against The Machine, Korn, Godsmack, Metallica, Deftones, Limp Bizkit, Papa Roach, Rammstein, Slayer, Soil, Machine Head. A z tych czasem tylko pojedyncze kawałki: Audioslave, Guano Apes, Dream Theater, In Flames, Iron Maiden, Marilyn Manson, Nirvana, Ozzy, POD, Pennywise, Sepultura, Slipknot, Sunna, Static X, System of a Down, Drowning Pool. Ostatnio słucham to co ostatnio odkryłem – czyli pierwszy i ostatni album Machine Head (kawałki: davidian, thousand lies, i’m your god now, block, imperium, bite the bulle, days turn pale to gray) + Another Brick In The Wall w wykonaniu Korna.
Napisano 4 Luty 200520 l Graliście we FlatOut? Tam pierwszy raz usłyszałem No Connection. Naprawde dobry zespół. Ale cieżko kupić ich płyte... Posłuchajcie na http://flatouthq.planet-multiplayer.de/eng/musik.php
Napisano 4 Luty 200520 l ja lubie metala i nieznosze hiphopu i techna bo som takie gupie. I ja uwarzam, rze hiphop i techna nie majom pzekazu i nie som ambitnom muzykom. A w metalach to zawsze jest jakis tekst i tam som bardzo warzne tresci pszekazane. I te co na nich te dj robiom te muzyke, to nie som instrumenty. A ja sucham zespoluw takich jak: linkin park, korn, slipknot, system of a down, papa roach. i szystko to, co leci na vivie na hels kiczen. I nie lubie pozeruw i takich, co to sluchajom muzyki bo jest trędi !
Napisano 4 Luty 200520 l darkelf: rotfl :D Ale ja i tak bede twierdzil ze disko polo ma najwiecej zyciowych tresci :) Lumpy: to w falloucie byl jakis zespol ? Kurcze, az wezme i poszukam mkk3a: RATM to RATM, oni grają w swoim niepowtazalnym stylu, tak samo jak TOOL wedlug mnie. A czego ja slucham ? Cholera no... jestem ortodoxyjnym metalem :P Ostatnio przechodze odrodzenie Kazika, Kultu itp, a jako ze ostatnio Anathemy, Blind Guardiany i inne cholery typu Dark Tranquinity mi sie przejadly to wyszukuje sobie muzyke ery wojny z wietnamu... straszna psychodela :D A tak w ogule, slyszal ktos z was kawalek Sepultury "Roots Bloody Roots" ale wykonany wraz z Pavarottim ? :D
Napisano 4 Luty 200520 l heh, Sepultura kiedyś nagrała album Chaos A.D. ... Nawet mi się podobał... A potem doprawili korzonkami i to już nie było to...
Napisano 5 Luty 200520 l Cytat "słucham metalu" może mieć na myśli zarówno Ironów, jak i np. Cannibal Corpse, czy innego Behemiota, przepraszam, Behemota i w obydwu wypadkach będzie to prawda ale nie Cytat ac/dc, rhcp, smash.p, itp. FlatOut to nie Fallout np. Darkthorne - Cromlech - Soulside Journey
Napisano 5 Luty 200520 l Au, tak to jest jak sie odpisuje na posty kiedy jest sie zaspanym... z FlatOut zrobilem Fallout'a :D
Napisano 5 Luty 200520 l Pat Metheny "The Way Up" - najnowsza płyta Pat'a rewelacyjna. Fantastyczny spektakl muzyczny podzielony na pięć części. Bogactwo muzyki, doskonała realizacja, wybitna przestrzeń i stereofonia. Warto "wyłączyć" się na 68 minut z codzienności - usiąść i po prostu posłuchać. W EMPIKU płyta w promocji:)
Napisano 5 Luty 200520 l ciekawy watek heh Slucham metalu, glownie lubie death metal, black metal prawie zawsze slucham VADER, te starsze albumy, no i rewelacyjny nowy album The Beast poza Vaderem lubie napalm death, marduk, cryptopsy, mayhem i inne...
Napisano 5 Luty 200520 l Jak ja to uwielbiam :) Fani metalu klną że hip-hop to muzyka dla kretynów, a hip-hopu odwrotnie :D Jakie to piękne Na szczęście ja słucham wszystkiego co w ucho wpada (może być nawet bez przekazu i ogólnie bez większego sensu :D) Gorąco polecam: - Muza do filmu "Ostatni Mohikanin" - CUD MIÓD I ORZESZKI ;] - Płytka: "Dance United - Help Asia" - Extra - i tak IMO najlepsze wykonanie ATB
Napisano 5 Luty 200520 l TAK JEST hip-hop TO BZDURA!!!!!!!!! jak sie teraz pewnie domyslacie slucham Metallic'y, Ironow, Scorpions, TSA, Guns'n'Roses i troche zlejszych Creed a ostatnio Alter Bridge. aha i zapomnialem dodac :) jeszcze muze fimowa ostatnio slucham szczegolnie Williamsa. a temat z Forrest Gump'a (chociaz to chyba nie jego) jest fajny. MASAKRA :D
Napisano 6 Luty 200520 l no empeck, no to czekają mnie godziny testowania :> dzięki za listing :D troszkę mnie niepokoi zaniedbanie pozycji munspla, ale ... :)
Napisano 6 Luty 200520 l Ja slucham ostatnio tylko Offspringa,ale takze czasem wleci Slipknot,God Smack,Soad i czasem Disturbed^^
Napisano 6 Luty 200520 l Salvator napisał: no empeck, no to czekają mnie godziny testowania :> dzięki za listing :D troszkę mnie niepokoi zaniedbanie pozycji munspla, ale ... :) last but not least, you know ;) Jeżeli chcesz ciąg dalszy listingu to daj znać co Cię interesuje :) ambient, black, goth, doom, czy cokolwiek innego :D
Napisano 13 Luty 200520 l Ja slucahm hmm..... no to tak : metal ,... hardcore , punk , rege , disco polo :) nie wiem chyba to wszystko :) hehe Pozdrawiam
Napisano 13 Luty 200520 l Yamakasi napisał: Ja slucahm hmm..... no to tak : metal ,... hardcore , punk , rege , disco polo :) nie wiem chyba to wszystko :) hehe Pozdrawiam gartulacje dobrego gustu :) ja szczególnie preferuje punk i grunge
Napisano 20 Luty 200520 l Folk Irlandzki (Pouges, Chieftains, Carrantuohill, Sushi), jazz(stara klasyka np. Nat King Cole, ale też ulubie Norah Jones, Garbarka) i metal (na tym się wychowałem, Ironi, Metallica, Children Of Bodom, Vader, Megadeth, Blind Guardian, Nightwish, Within i jeszcze wcholere innych kalpe których nie chce mi się już wymieniać:) ) Jak widać niezły mix;)
Napisano 20 Luty 200520 l Autor Jak ja się na coś uprę to potem niema odwrotu. Katuję non stop Radiohead (patrz awatar i podpis ;) )a w szczególności świetne utwory na które wcześniej nie zwracałem z różnych przyczyn większej uwagi .. np. 'Dollars & Cents', 'You and Whose Army', 'Like Spinning Plates' (to bardziej eksperyment muzyczny ale jaki fajny klimat), 'A Wolf At The Door' "Walking like a giant cranes & with my X ray eyes I strip you naked in" ;) Do tego świetna gitarowa wersja koncertowa 'National Anthem' (Glastonbury) i utwór który nie wiedzieć czemu bardzo mi się podoba czyli 'Idioteque' (tu wersja video live wymiata.. warto zobaczyć dla samego psychodelicznego "tańca" Thoma Yorke`a). Prócz tego standardowo moje ulubione ich kawałki czyli 'There There' z kapitalną końcówką, 'Myxomatosis' za klimat, 'Sit Down Stand Up', 'How to Disappear Completely', 'Karma Police', 'Street Spirit' itd. itd. :) Radiohead to moja nowa obsesja :) Co do reszty.. Nadal próbuję się przekonać do Aphex Twim ale jakoś nie mogę odnaleźć w tej muzyce niczego dla siebie. Wolę np. 'synthetic forms' lub 'don't trust anyone' FrontLine Assembly chciaż to trochę inne klimaty. Poza tym Alice in Chains i trochę industrialu czyli front 242 i Nitzer Ebb. Niestety trudno to zdobyć.
Napisano 20 Luty 200520 l Jesli ktos sie orientuje w technikaliach to ostatnio katuje cala wytwornie Plastica Red ;]
Napisano 23 Luty 200520 l Hmm. Ja slucham zespolow, ktore cos ostatnio (2 lata) nawiedza jakas plaga smierci... mianowicie: Control Denied, Death -> R.I.P. Chuck Schuldiner... Pantera -> R.I.P. Dimebag łoprócz tego: Dream Theater, Liquid Tension Experiment, Joe Satriani, Stary Marillion. z "dawnych czasów" Deicide, Metallica (zanim nie stali sie komercyjnym chłamem), Tiamat (zanim nie wydoroślałem ;-) ) i inne badziewia :) pozdr
Napisano 23 Luty 200520 l ostatnio bardzo roznie ;) troszke Ironsow , Rejka Czarlsa i oczywiscie Systemik ;)
Napisano 23 Luty 200520 l A u mnie ciagle leci Joe Satriani i Steve Vai :> i czasem Iron Maiden na przemian z Metallica i Guns N'Roses :D
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto