Skocz do zawartości

"meksyk" na forum :)


Rekomendowane odpowiedzi

Adku - sprawdz maila ;] a poza tym to jak bedize z tą rejestracją ? bo mi sie wydaje ze przy rejestracji potwierdzenie na maila bylo by tak uciazliwe dla spammerów ze po 3 razach by sie im to znudzilo , jesli nie ma klopotu tego zrobic to by bylo calkiem fajnie ... tak samo nie mozna bylo by zakladac kont na ten sam mail i wtedy zakladanie kilku maili bylo by jeszcze bardzij uciazliwe .... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"abym osobiscie byl wladny cokolwiek, komukolwiek narzucic"

 

Hyh, nie chce mi sie wchodzic z Toba w dyskusje na ten temat, bo pewnie znowu skonczy sie to awantura. Kto Cie czytal, ten wie o co chodzi i pewnie tak jak ja parsknal smiechem.

 

 

"twoje trwajace juz od roku nieustanne rozgoryczenie"

 

Codziennie o tym mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.

 

edit: pewnie moglbym Ci udowodnic, ze problem nie lezy wcale gdzie indziej, bo ani zachowanie, ani srednia wieku userow wcale sie nie zmienily.

Tylko ze wszystko dzialo sie na mod zone, a wywlekanie tego na forum grozi mi - zgodnie z zasadami - banem, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu Marcin ma racje troszke musieliby sie troszke pobawic najpierw zakladnie nowego konta e-mail pozniej rejestracja...oczywiscie jednemu na 1000 to chocby mial placic za kazdego swojego glupiego posta to i tak nie przeszkodzi. Rzecz jest w tym ze kilka osob nie bylo w stanie sparalizowac pracy forum. Ja bym sie tu jeszcze do pomyslu Mirach'a przychylil taki Report Bad Post tylko dla ograniczonej liczby userow...

 

Panowie dajcie sobie spokoj bo robicie OT w watku o OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie, ze za duzo nie da sie tu zrobic... tak jak pisalem na poczatku, jest to odzwierciedlenie ogolnego zburaczenia sporej liczby naszego spoleczenstwa... bawienie sie w jakies pierdolki typu dodatkowe potwierdzenia itp itd, nie sa na tyle uciazliwe, zeby komus kto i tak chce zalozyc wiecej kont i narobic syfu zbytnio by to przeszkadzalo. mysle, ze najlepszym rozwiazaniem byloby masowe banowanie. tu ban, tam ban, tam tez, tu jakis pernament itp. ludzie zaczeliby sie zastanawiac zanim napisaliby jakis bullshit.

 

a co do report bad post to powinno to byc dostepne dla wszystkich userow, tak jak na cgtalk'u. tylko dla wybranych? bez sensu. powstanie klasa forumowych kablarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy uzywaja neostrady wiec nie jest problemem ich namierzenie. TPSA ma specjalne formularze dotyczace lamania zasad, netykiety, atakow, SPAMU!

 

Nie ma problemu z mojej strony aby udostepnic logi i dane tych uzytkownikow. Jesli ta sytuacja sie nie zmieni droga wlasnie taka bedzie.

 

 

Jak bedzie taka potrzeba to bardzo prosimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LEJA

Kurcze Ale Tu Jest.. PisaŁem Temat I Potem SiĘ OkazaŁo Że KtoŚ Mi WywaliŁ Konto :

Napisze W SkrÓcie:

Ja Bym ZmieniŁ W Tym Forum To Żeby:

Jak SiĘ Rejestrujesz To Musisz PodaĆ E-mil Na KtÓry Przyjdzie WiadomoŚĆ Że "powstaŁ Na Max3d.pl Nowe Konto Xxx I Kliknij Na CoŚ Tam Aby UaktualniĆ To Konto" I Jak NaciŚnie To Po 1 H WŁĄcza Jemu SiĘ To Konto I Morze PisaĆ Wtedy Na Forum. Ja Bym ZgŁupiaŁ Jakbym MusiaŁ RobiĆ 10000 Kont E-mil Po To Żeby ZarejestrowaĆ SiĘ Na Max3d.pl... A Wiecie O Tym Że DuŻo JuŻ MiaŁem Kont Ale Wszystkie MajĄ Teraz Guest Ale To Nic :) Aha Ja SiĘ Nie PrzedstawiŁem Mam KsywĘ PrawdziwĄ Webmaster. Bo Teraz Zejestruje SiĘ W 20 Sekund WiĘc Wiecie :d

 

Pozdrwiam Webmaster (kuba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LEJA
heh przesadzacie.

wiekszosc z was wie w czym jest problem. problemem sa trolle.

na kazdym forum sa trolle ale nie na kazdym sa webmastery ;)

 

wypraszam sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wiedcej bedziecie chcieli narzucić sztywnej kontrli tym większy syf tu sie będzie robił...to że czasami pojawia sie jakis durny post to jescze zadna tragedia a pozatym chyba bezsensu zeby forum zamieniło sie w różańcowe kułko wzajemnej adoracji....

ps: zbanowaliście Dr Uga czy mi sie coś przewidziało???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale warholski topic!

jesli dezaprobujecie jakiegos usera, po prostu nie zwracajcie uwagi na jego posty. nie odpowiadajcie mu, najlepiej wcale nie czytajcie. (ehh szkoda ze nie ma opcji "ignore" dla userow - tak zeby posty danego czleczka wogole mi sie nie wczytywaly z bazy).A poza tym przydalyby sie opcje pozadkowe dla userow w watkach przez nich zalozonych (mozliwosc kasowania postow). tak wiem, zaraz podniosa sie glosy, ze ludzie kasowaliby posty krytykujace ich prace - a ja na to: no coz - rozni ludzie w roznych celach zakladaja watki...

 

 

pozdrawiam

 

kru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywnej kontroli?

 

To zadna sztywna kontrola. Forum, moderatorzy sa dla Was przeciez.

 

Na takie zachowanie na jakie pozwala sobie tych dwoch Panow jest nie do przyjecia. Balagan! Zakladanie nowych kont jest nie w porzadku wobec pozostalych osob na forum.

 

Bany padaly wczesniej, ludzie potrafili sie z tym pogodzic i nikt nie robil podobnych rzeczy. I tak jak napisal Archangel - "rece opadaja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sadze ze ja sie tu nie powinienem wypowiadac bo sam jestem nowym uzytkownikiem ale moim zdaniem tak jak juz tu ktos powiedzial aby ukryc ilosc postow. Sam na poczatku pisalem bez sensu np bardzo fajne :D lub cos jest nie tak ale jak przyjda ci co sie znaja to ci powiedza ;) bylem zly :D :( ale zrozumialem ze nie tendy droga i nawet niektorzy mysleli ze zniklem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od webmastera:

Chchaiłem tylko powiedzieć tyle że odchodzę z tego forum o widać co tu się dzieje przezemnie niestety i dlatego napewno ludzie ktryz mieli mnie na gg zobaczyli że każdego zablokwałem około 25 osób którzy mają coś związanego z 3d nawet leru więc kończe z tym i przepraszam za mętlik które możliwe że ja zrobiłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge ... co tu sie dzieje ludzie ... przyszedlem od dziwczyny i juz nowosci ...

 

Adek - wyslij ten formularz bo to nie tylko na naszym forum web robi jazde ... za błedy sie placi a jak nauczyc sie nie da to zrobic wszystko zebny tego zalował ... bo dość litosci dla tych gowniarzy ...

 

sam Adku widzisz ze to co napisales o formularzu wczesniej jakos nie wplynelo do wiadomosci bo juz kolejne konto sie utworzylo ...

 

mam nadziejez ze sobie poradzicie ...

 

eh i za co DruG dostal Bana ? o fak ... jeden po drugim ... niezly hardkor

 

forum przed tym incydentem bylo super ... teraz jest bałagan i jak na to patrze to wspolczuje Adkowi i reszcie ekipy ktora musi to znosić ...

 

---Edit---

 

teraz sie nasówa pytanie czy bylo warto panie Baldack i Web ? lubicie byc przypałami ? tak was to smieszy ? pomyslcie co by bylo gdyby bylo inaczej ... normalne posty ... ludzie odpowiadali by na dreczace was pytania zwiazane z CG a wy sobie tu przedszkole zrobiliscie i nic z tego nie wyniesliscie ...

 

ja sie tu nauczylem przez ten rok wiecej rzeczy niz przez poprzednie 5 lat z 3d ...

 

mam nadzieje ze Adek wysle ten formularz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale warholski topic!

jesli dezaprobujecie jakiegos usera, po prostu nie zwracajcie uwagi na jego posty. nie odpowiadajcie mu, najlepiej wcale nie czytajcie. (...)

 

 

dla mnie to troche tak, jakbym zamiast sprzątać miał omijać śmieci i udawać, że ich nie ma... po forum chodzę w kapciach, bo czuję się jak w domu i nie lubię co krok wpadać w gó*no :| a łatwiej chyba zapobiegać takim wybrykom, niż później po nich sprzątać więc przydałby się na to jakiś dobry sposób... tylko jaki ;) o wiem, proponuję montowanie małych chipów w głowach nowych userów i w razie jakiegoś bałaganu częstowanie ich małą porcją elektrowstrząsów :>

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisdz .. wyslalem ci dawno PM ze to sie tak moze skączyc ;] i sie tak skączylo

 

lepiej uszanuj decyzje z banem bo tylko nie przyjemnosci sobie narobisz tak jak webmaster ...

 

---Edit---

 

to bylo do banneta ale skasowal Posta ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Banned

sory za literówke, admin jak byś mógł to wykasuj "Banneta", od dzisiaj jestem Banned,

wygnany z raju syn Janusza;), macie racje z funkcją ignorowania userów, sam miałbym kilku kandydatów, ale mi aż tak bardzo to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Skoro już tak mówimy o tym, co jest nie wporządku na forum, to ja chciałbym teraz dolac oliwy do ognia i powiedziec co mi sie nie podoba:

 

1) Jestem nowym userem i cały czas bardzo dotkliwie odczówam podział na "starą gwardię" gdzie wszyscy się znają i nowych, których częśc "starych" zwykle olewa i traktuje jak użytkowników poza kategorią... To bardzo przykre, kiedy kotoś kogo uważałeś przez dłuższy czas za góru w swojej dziedzinie uważa za poniżej jego godności odpisac ci 2 słowa na PM z prośbą o pomoc. :(

 

2) Fajnie że forum jest bardziej "krytyczne" od innych, droga do bycia dobrym bywa bolesna, ale niektórzy przesadzają z tym i to ostro. Często odnoszę wrażenie, że wielu ludzi usiłuje podbic swoje notowania przez krytykowanie cudzych wartościowych prac. Przykłady: obejrzyjcie wątek z bitwy 2d "ostatni człowiek na ziemi" i sprawdźcie jakie cięgi zbierała praca która ostatecznie wygrała... Albo widzę dośc mocno krytykowaną prace tu, a potem praca ta jest bardzo pozytywnie odbierana na zagranicznych forach i np. trafia na główna stronę.

 

Mimo tych zarzutów bardzo podoba mi się to Wasze forum. Żałuję tylko że ciągle nie mogę go nazwac "moim forum" albo "naszym forum"

 

Pozdry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej opublikowac liste w sieci...2 zera przed nikiem beda oznaczaly grupe trzymajaca wladze :P Ziomus a tak na powaznie mysle ze jest to naturalna kolej rzeczy...nie uwazam aby nowi userzy byli olewani mysle ze jest to tylko kwestia czasu zanim sie tu zadomowisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archangel: hehe :)

Ja to rozumiem i nie mam pretensji o to że istnieje coś takiego jak przyjaźnie między starymi i nowi, którzy są nowi, nikt ich nie zna i nie warto się przejmowac. To jakoś przeżyję.

Chodzi mi tylko o dziwną NIECHEC do nowych userów, która objawiła się nawet kilka razy w tym wątku. (fajnie jak było mniej osób, wielka rodzina itp. a teraz jacys nowi się pchaja nie wiadomo po co...)

No ale nieważne, pewnych żeczy się nie zmieni. Mechanizm jest zawsze ten sam, w każdej społeczności, nawet internetowej. Kijem rzeki nie zawrócisz.

napisałem co napisałem bo było mi przykro (niech mnie ktoś przytuli ;D) ale wiem że tego się nie zmieni.

Pozdry all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... teraz ja :)

 

Zanim zacząłem pisać post dokładnie przyczytałem cały watek...

 

Najpierw Ziomuś :)

 

Nie pomysl sobie, że jest do Ciebie.... bo nie jest... Nie znam Ciebie... nie znam Twoich prac... to co napiszę to tylko próba wyjaśnienia zjawiska o którym wspomniałeś...

 

Mianowicie nie widze tu na forum podziału na nowicjuszy i starą gwardię... tylko na osoby które "chcą sie uczyć", i osoby które "chcą być nauczone".

 

Gdyby ktoś nie chwycił różnicy... Osoba która chce się uczyć, bedzie postępować zgodnie z zasadami forum... poszuka odpowiedzi na pytanie w dokumentacji softu, na stronach internetowych, w ksiażkach posiadanych w domu... dopiero jak te poszukiwania zakończą się fiaskiem... zada RZECZOWE pytanie na forum...

Taka osoba też, jak trafi na zapytanie z problemem, któego rozwiazanie może jąrozwinać, na pewno podejmie rozwikłania "zagadki".

 

Osoba która "chce byc nauczona" od razu pyta... nawet o głupoty.... z miejsca widać wtedy, że jej wiedza raczej jest powierzchowna. i nawet nie warto odpisywać, bo tak jak w szkole na zajeciach z j.polskiego... jednym okiem wleci, a drugim wyleci ;)

 

Jeśli chodzi o osoby, które wydaje CI się, że mają nos zadarty do góry...

 

Jezeli masz kogoś takiego za guru.. to pamietaj... że tacy ludzie nie siedzą tutaj dla przyjemności, ale korzystają ze swojej wiedzy, aby zarobic na chleb... zdarza się, że nie maja czasu odwiedzac forum i odpisywac na posty...

 

Inna sprawa... że CG GURU to nie przywódca duchowy ani ksiądz... to człowiek który dupogodzinami przy komputerze, przewalonymi ksiażkami... i setkami jak nie tysiącami wykonanych prac dochodził do swojej wprawy... żeby nie powiedzieć "mistrzostwa".

 

Więc nie dziw się, że jak przychodzi do niego młody człowiek który próbuje "wyrwać" od niego tą wiedzę ... to nie odpowiada. Jesli chcesz.... i jesli pokarzesz takiemu GURU... że wybrałeś już drogę.... i że nią podażasz... wtedy na pewno Ci pomoże. Ale nie oczekuj od niego, że będzie specjalnie odpowiadał na pytanie, jeśli przy minimalnej wręcz chęci znajdziesz to rozwiązanie samodzielnie.

 

Celowo skierowałem moją wypowiedż w tę stronę, żeby wskazać moderatorom i userom, może takie rozwiązanie....

 

Rejestracja i Potwierdzenie... owszem...

Ale wydaje mi się, żę bardzo dobrym rozwiązaniem będzie OBOWIAZEK.... zamieszczenia w pierwszym poscie nowego usera jego pracy. Rendera, szkicu, animacji... czegokolwiek, co związanie jest z głównym tematem forum.

Od razu bedzie wtedy widać, z kim my.. jako userzy mamy do czynienia.

 

wydaje mi się, że bedzie to też sposób zniechecenia "kłapaczy" do zaśmiecania forum. bo zanim się cospowie, to trzeba bedzie pokazać "coś rzetelnego".

 

Pozdrawiam wszystkich.... moich prywatnych GURU też :)

 

PS... nigdy nei chciałem podażacdroga polonisty, dlatego wybaczcie wszelkie błędy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kome.... racja... każdy system można obejsć.... trzeba znalesć tylko taki który bedzie najbardziej pracochłonny do ominięcia;) Trudno bedzie nawet w google znalesć ilustrację, której ktos z ponad 5 tysiecy userów nie identyfikuje jako oszustwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asblaze -> ciekawy pomysł, ale trzeba by było zrobic osobny watek "pierwsza praca" bo inaczej forum zawaliłaby jeszcze większa ilośc smiecia...

Co do odpowiedzi na moje pytanie - zgadzam się z toba w 100%, nie o to mi chodziło że ktoś nie odpowiedział mi na pytanie: co to jest vertex ;)

dołka miałem jak pisałem posta, poczulem sie atakowany przez niektóre wypowiedzi. Może mam mała shize teraz :D. Zapomnijmy o tym. Proponuję EOT.

A moje prace szwędają się tu i ówdzie na forum. Kiedyś na coś na pewno trafisz :)

Pozdrawiam

 

Aha, oczywiście że GURU :) Mam fatalną dyskgrphiem ;) wybaczcie :) (mogę okazac papiery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół godziny mi zleciało na miłym czytaniu tego topciku. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie potwierdzenia rejestracji na meila. Wtedy trzeba by mieć naprawdę stalowe nerwy, żeby kilkanaście razy zakładać nowego meila. A jeśli chodzi o tą ilustracje to uważam, że to nienajlepszy pomysł. Nie wszyscy z nas chcą chwalić się swoim i pracami, poza tym wiele ludzi przychodzi to tego forum jako nowicjusze, którzy dopiero marzą o zrobieniu swojej pierwszej pracy.

 

p.s Nikogo nie usprawiedliwia to, że dyslektykiem, dysgrafem, dysortografikiem (np. ja) itp. Wystarczy wkleić tekst do Worda i program sam wychwyci ci błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy ma worda ;]

 

dobra ... pomysl z tymi pierwszymi pracami moim zdaniem chybiony .... dlaczego ?

 

bylo by tu mnustwo prac (klocek na plane) , poza tym userzy nie przychodzą tu tylko po to zeby pokazac swoją prace ... czasami pierwsze posty sa tylko pytaniami lub uwagami czego nikomu nie wolno ograniczac ... tym bardziej na takim forum

 

nadal mysle ze to potwierdzenie jest sensowne ...

 

moim zdaniem poza potwierdzeniem aktywacji konta an maila forum lepiej pozostawic takie jakim jest ... mysle ze tak jak to Leru zawsze mowi ... Modernatorzy zawsze czuwają ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie jest picu warte. Jedyne co mozna tym sprawdzic to czy podany przy rejestracji mail jest aktywny ale i to niekoniecznie.

Na plfoto wymyslono imo dosc dobry sposob - mozna komentowac po 24 albo 48 godzinach od rejestracji a dopiero po kilku kolejnych postowac wlasna fote - i to powinno byc jakas w miare skuteczna metoda przynajmniej na tych ktorzy juz zostali zbanowani ale koniecznie chca pobzdurzyc pod nowym pseudonimem - przez te 24 czy 48 godzin mozna ochlonac troche, delikwent ktory chce sie zapytac o to jak zainstalowac brazila zdazy przeczytac faq a zakladanie kolejnego konta byle by napisac jedno imbecylne zdanie staje sie czasochlonnym zajeciem niewartym zachodu.

 

Sikham - Mowiac ze na forum jest 'meksyk' obrazasz moderatorow - powinienes dostac bana.*

 

*Taki dowciap, kilka osob zalapie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest niestety taka ze nie ma skutecznego sposobu przed takimi akcjami. Wszelkie pomysly tylko utrudnia takie ancydenty, chodz napewno znajda sie takie osoby ktore sa szczegolnie nawiedzone i przebrna przez system i beda skutecznie podgrzewac atmosfere tu i tam. Zazwyczaj kazdy kto mysli w miare powaznie aby wlaczyc sie do spolecznosci bedzie sie staral cos reprezentowac swoja osoba i nie tylko jesli chodzi o poziom prac ale takze swoich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest proste rozwiązanie ale kosztowne (znaczki pocztowe:) można by wprowadzić system rejestracji jak w allegro :) że najpierw trzeba podać swój adres zamieszkania i Adek wysyłałby na tenże adres hasło dostępu do konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawę rozwiązało by założenie nowego działu: "training grounds" gdzie umieszczac możnaby było prace, które nie są na tyle dobre by umieszczac je w finisched? A nie są też wipami? Może userzy sami robiliby selekcję swoich prac?

Co do troli to rady chyba nie ma :) ewentualnie zamykanie wątków przez moderatorw czy kasowanie fe postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe o matko znowu jakas cykliczna impreza w stylu ci sa zli a tamci sa be ?

heh srednio raz w miesiacu powstaje temat tego typu i jakos sie nic nie zmienia ,ludzie sie sami musza nauczyc i juz i ani wieksza liczba modow ani kasowanie watkow nic tu nie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności