Skocz do zawartości

Bitwa 3D: Wyniki Nominacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Bitewników!

Zapewnie nie jeden/nie jedna z Was jest doszczętnie zrzarta przez ciekawość (pamiętajcie - pierwszy stopień do piekła). Dlatego, żeby już dość było czekania umieszczamy listę osób, które dostały się do dalszego etapu.

 

Jury w składzie:

- Adrian Kajda

- Rafał Kidziński

- Łukasz Pazera

- Marcin Waśko

 

wskazało tych oto twórców (kolejność alfabetyczna):

- .AI http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=12703

- Asfalton http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=13007

- Elmo22 & eco http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=13838

- Jaras http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=12293

- JunioR http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=13742

- KoMic http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=13530

- Kozioo http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=12467

- Lucas http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=12319

- Master Kiełbaster http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=13017

- Polik http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=12279

- Rascal & Bhaal http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=12668

- RK http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=12643

- Simple_man http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=12278

- Szaka http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=12640

- Tomeg http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=12287

 

Wszystkim osobom nominowanym gratulujemy!

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapytam jaka jest róznica pomiędzy zaawansowaniem prac Elmo22 a Tineeka?odp.niewielka chociaż ten drugi ma wiecej obiektów wiec co było przyczyną że jego nie ma w nominacjach mogłaby wyjść z tego bardzo fajna praca gdyby zdązył? Czy beda uzasadnienia np w sprawie Komica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że podnieśliście alarm! Moje niedopatrzenie, praca KoMic`a również jest wśród nominowanych. Resztę dokładnie sprawdziłem, taka jest decyzja jury.

 

Elmo22 robi pracę razem z eco. Więc tu również sprostowanie, że to zespół, wziąłem nicka Elmo22 bo on umieszczał ostatnie rendery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może o mnie też zapomnieli, modeluje, modeluje, dokładam detale, robie textury, w sobote miałem zrobić oststeczny render, a tu masz hahahahaha wielkie dzięki ale chyba moja pracka nie była tak prymitywna i niedopracowana żeby ją nie dopuścić. Chyba jednak nie zapowiadała się aż tak tragicznie.

 

Pozatym gratuluje tym co się dostali i Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje tym co się udało przedrzeć przez tłum uczestników. Kilka prac którym po cichu kibicowałem nie przeszła - szkoda ale jeszcze większa częś nie została ukończona - także szkoda. Mam tylko nadzieję że w następnej edycji pójdzie mi i reszcze lepiej i uda się skończyć prace na czas (byle tylko nie trzeba było modelować postaci:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wow, nawet nie bylem swiadom o batalji jaka stoczyl moj watek,,,mozna zec ze ledwo sie przesliznolem hehe,,, Wielkie dzieki za wsparcie: ]

 

IMO eeee troche mnie zdziwily niekture nominacje a wlasciwie brak ich, naprawde, nie wiem czy wynika to braku czasu i pobieznej analizy czy z jakchs innych powodow, ktore nie sa mi znane, ehhh zreszta nie bede sie sprzeczal widocznie jury tak zadecydowalo i juz,,, co niezmienia faktu ze bardzo mnie to zaskoczylo, bo prace wedlug mnie byly albo bardzo dobrze zapowiadajace sie albo bardzo ladne. no coz.

 

Jeszcze raz dziekuje tym co sie wstawili w mojej sprawie: ] zapraszam na wirtualnego browara,,,firma stawia: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Zakoczyły mnie bardzo ale to bardzo pracki w temacie wyścig. Widać nie brak ambitnych ludzi na tym forum, którzy potrafią więcej niż tylko Szybcy i Wściekli. Oczywiście prace z cyklu zapomniane miejsca też są fajne (bardzo) Mojego faworyta chyba wszyscy znają (JARAS). zresztą wydaje mi się cosik, że nie tylko ja mu kibicuję. BTW KoMic witaj wśród żywych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może własnie dlatego ze temat wycsgi samochodów nie jest oryginalny, i dlatego brakuje takich prac.Kazdy chciał pokazac coś bardziej ambitnego w temacie.Szkoda bo lubię takie modele.Jest jeden racer i gokart ale stawiam piwo "wirtualne" że chłopaki nie skończą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nie ty jeden nie kapujesz.....IMO to troche bezsensu wyrzucać pracki które nieźle się zapowiadają...np pracka Badyla :/ , wiele pracek dostało kredyt zaufania bo autorzy coś niezłego już pokazali na forum np Rascal i Bhaal....

IMO pomysł z nominacjami jest zły i niesprawiedliwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze taki Stahlberg albo Blache będą chcieli sie bawić w przeglądanie 100 wątkow, z czego połowa nie jest nawet "w lesie" jesli chodzi o progress? Z tego co ja widze, to nie mają czasu (/ochoty), bo przy rozdzielaniu nominacji nie uczestniczyli.

Wg mnie taki przesiew jest dobrym pomysłem - umożliwia wspolzawodniczenie w okreslonej stawce uczestnikow. Teraz kazdy widzi jak wygladają prace konkurencji i co powinien poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu sie nie moze z pewnymi faktami pogodzic czy mi sie wydaje:)?

Mi rowniez swego czasu nie udalo sie przejsc do kolejnego etapu i jakos sie z tym faktem pogodzilem. Mowiac szczerze to bardzo mi sie ten kubel zimnej wody przydal i duzo mnie to nauczylo. Wiec zamiast gadac ze ten pomysl "jest poroniony" (a nie jest) zbieraj sie do kupy i zaczynaj nowy projekt / koncz to co juz masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam że, kryteria doboru prac w nominacjach powinny byc jawne , punktowe i ograniczone minimalną liczba zebranych punktów np.jak masz 30 na 100 pt to nie wchodzisz.

suma punktów : np.-za plastyke ,kompozycje, trafnosc tematu ,trudnosc modelowania,zaawansowanie pracy rozbudowa watku itd

POza tym regulamin powinien byc czytelny bez niedomówien

np w jakim stopniu moge uzywac 2d w pracy czy tylko tło i tekstury? czy tez wstawiac inne elementy np postacie ,drzewa,czy ramy do obrazu:) do mojej pracy

Czy wolno poprawiac render w ps. to wszystko powinno byc ujete w regulaminie.

Wtedy kazdy by wiedział za co dostał nominację .Czy za prace czy tez za to ze ma opinie ze jest dobry (i napewno zrobi rewelację w 2 dni po nominacjach ).bo wykazał sie kiedyś super pracą.

Nominacje byc powinny. Moze dla wiekszej selekcji 2 etapowe. A potem finał z najwyżej 6 pracami aby "najwazniejsze guru" za bardzo sie nie napracowało przy ocenach.

Generalnie uważam że, te nominacje sa krzywdzące dla jednych a protegują innych.

Czesc naprawde sie przyłozyła ,wkładala duzo wysiłku zaangazowania i serca przez 3 miesiace ,na miare swoich umiejetnosci -i nic.

Taki system oceniania spowoduje to że, w nastepnej bitwie, czesc odpusci od razu. Gdy tylko zobaczy -kto startuje,bo wie że ,jednym wystarczy wstawić tylko zarys a jury zrobi reszte za niego .

I to by było na tyle. Chyba popelniłem publiczne harakiri .Ale co na sercu to na jezyku:)

Rozpisałem się sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LHT -> przestań snuć dziwne teorie. Dla Twojej informacji jurorzy nie przeglądali wątków jeden po drugim, nie patrzyli na ilość update`ów, nie patrzyli na nicki tudzież czy masz podany numer GG czy ICQ. Z każdego wątku wiązłem jeden, najlepiej przedstawiający postęp, render i wrzuciłem z Adkiem na jedną stronę w kolejności alfabetycznej.

Pionier za to postawił bardzo słuszne pytanie. Wiem, że się napracowałeś, że chciałeś przejść do dalszego etapu ale zauważ, że nie tylko Ty się napracowałeś i nie tylko Ty nie przeszedłeś.

Porównujesz powstawanie elit w kraju do powstawania grupy ścisłego finału ? Chyba w tym momencie należą się przeprosiny osobom nominowanym.

Na końcu chyba najważniejszy argument. Popatrz na nazwiska jurorów. Samo za siebie mówi. Te osoby to nie są laicy, nie jakieś pierwsze lepsze osoby wzięte z ulicy, to są ludzie, którzy znają się na rzeczy i uwierz mi - wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeg -> spoko, nikt Ci nie chce zamykać buzi, na pewno komentarze nam się przydadzą, żeby Bitwę rozwijać i ulepszać.

Bardzo szczegółowe ocenianie pracy odbędzie się na końcu.

A odpuszczanie przez to jakie osoby biorą udział w Bitwie jest moim zdaniem zupełnie niesłuszne. W myśl tego, po wejściu do gry np. takiej osoby jak SCORPI (bitwenika-weterana, który zgarnął niejedną nagrodę) powinny się zawody skończyć bo w końcu, po co mam się męczyć skoro i tak wygra SCORPI. Prawda ?

 

Ale argumenty LHT są zupełnie nie na miejscu, Wyjaśniłem już w poprzednim poście, że ilość update`ów nie ma NAJMNIEJSZEGO znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystko inne- przystępując do bitwy każdy z nas zgadza się na to żeby jury oceniło jego pracę. Nie ma co się potem krzywić na to że oceniło nie tak jak byśmy chcieli. Święte prawo jurorów ocenić według własnego upodobania. Ja dokonałbym innych wyborów (zwłaszcza w tych bitwach w których nie zakwalifikowałem się do "półfinałów"), on czy ona jeszcze innych i jest to normalne- ale startując w konkursie zgadzamy się na to żeby preselekcji dokonały według własnych gustów osoby wymienione z nazwiska w regulaminie- jeśli ktoś nie zgadza się żeby np. Leru dopuszczał lub nie jego prace do konkursu- nie startuje i tyle... Obiektywizm ? Wolne żarty, rozmawiamy o może nie najwyższych lotów (przepraszam prawdziwych ahtystów którzy poczują się urażeni) ale mimo wszystko twórczości a ta już z definicji nie podlega ocenom obiektywnym.

 

@ TomeG: Przepraszam, ale argumenty które podałeś wydają mi się nietrafione

 

napisałeś: "suma punktów : np.-za plastyke ,kompozycje, trafnosc tematu ,trudnosc modelowania,zaawansowanie pracy rozbudowa watku itd"

 

A jak chcesz to przepraszam ocenić ? Są jakieś uniwersalne reguły kompozycji ? Przecież często w obrazie właśnie zachwianie np. złotym podziałem wprowadza określony efekt. Ocenimy czy kompozycja dynamiczna jest lepsza od statycznej ? Rozbudowa wątku ? To co, policzymy screeny czy modele w scenie ? Przecież zdarzyć się może że ktoś pokaże render twarzy (czy dupy- tak naprawdę żadna różnica... czasami) - jeden model ale wykonany i oświetlony tak że zabije wszystkich gości ze scenami dopchanymi pierdylionem detalików. Trudność modelowania ? Bez przesady, taki Gotham ™ :) z równą łatwością wymodeluje łeb smoka co śrubę M8. Pomijając nawet to skomplikowanie modelowania nijak się ma do efektu końcowego- nie zawsze to co skomplikowane jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzymajta mnie bo jak mu zaraz mu .... Musiałeś się odzywać ? No kurde musiałeś mi koncepcję popsuć ? Tak ładnie brzmiała ;).

 

A mówiąc serio- stopień skomplikowania sceny wcale nie zawsze świadczy o tym że będzie atrakcyjna dla widza. Inaczej możnaby wyceniać obrazy licząc detale ;). Pewnie że to może pomóc- tak samo jak choćby dobra kompozycja- ale wcale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leru- Nie spłycaj problemu:).Nie chodzi o samo wejscie do bitwy Super gracza przez co reszta sie wycofa( wszyscy maja prawo brac udział ).Ale o zalozenie samego mistrza i takze jury że, dostanie nominacje "na tzw kredyt zaufania".Bez jasnych zasad bitwa bedzie traktowana jako Towarzystwo Wzajemnej Adoracji M.P i "z wielkim przymrużeniem oka ".Chodzi też o odczucia tych słabszych którym wiedząc ze, taka sytuacja moze miec miejsce podcina sie skrzydła na przyszłość.Każdy zna swoje umiejetności ,wielu wystartowało wiedzac ze nie ma szansy na miejsca 1-3 ale liczyło na nominację zwłaszcza ze nie ma ograniczonej liczby miejsc liczby . Nominacja jest dla nich pewnym wyróznieniem i zachęta do dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w atkim układzie nominujmy wszystkich i po krzyku. Coś mi się widzi, że tomeg się zamotał i teraz szuka wyjścia z sytuacji. Widzisz dla mnie taka nominacja, w tym gronie (bardzo dobrych prac), jest nie tylko ogromnym wyróżnieniem ale również jakimś punktem odniesienia w rozmowach z przyszłymi pracodawcami. Z tego właśnie powodu cieszy mnie fakt, że nominowani zostali tylko niektórzy, a nie wszyscy z listy jak leci tylko dla tego, że wzieli udział w bitwie. Sorki za szczerość ale konkursy i nominacje wszelkiego typu są po to by wszkazać tych lepszych i tych słabszych. nie ma sensu rozdrapywać ran, to nic nie da. W tej bitwie nie każdy może dotrzeć do celu. Ale za to udział w niej może przynieść wiele przydatnych w przyszłości umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już marudzimy (oczywiście dla dobra bitew) to mi nie podoba się tak długi okres od nominacji do końcowych ocen. Nie, nie dlatego że robię sobie nadzieje, raczej dlatego że nie do końca wiadomo czy na nominacje trzeba przygotować scenę "zaawansowaną" a dopiero po nich ją kończyć czy też do nominacji trzeba zamknąć scenę i potem tylko czekać.

 

Pierwszy wariant IMHO zakrawa na parodię - zlitujcie się, ludzie, przez 4 miesiące nie skończyć jednej sceny ? Co to, jajca jakieś ? Robiąc po 100 poly dziennie by się zdążyło. Pomijając to- takie podejście (ocena prac na różnych poziomach zaawansowania) wymusza na jury posiadanie zdolności proroczych- ja za chińskiego boga na 3 dni przed końcem nie byłbym w stanie przewidzieć jak rozwinie się moja własna scena, czy będzie ciekawa czy nie, a co dopiero mówić o cudzej.

 

Drugi (wariant) z kolei wymusza skończenie sceny "terminowo" i bez odwołania że babcia była chora a kot miał sraczkę, nominacje oznaczają "podobają nam się te, te i te skończone prace i je chcemy przedstawić jury a nie gdybanie " ta chyba będzie fajna bo oni zawsze fajnie kończą a ta nie bo tu mało widać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla nominowanych, a dla pieniaczy 'czego mojej pracy nie ma wsrod nominowanych' - najwyrazniej jury nie uznalo waszych prac wystarczajaco oryginalnych i ciekawych. Selekcja naturalna - przechodza silniejsi, odpadaja slabsi [w naszym przypadku - prace lepsze vs. prace slabsze]. Nie przylozyliscie sie dostatecznie i tyle. EOT.

Peace, l0ve and eXstasy ;o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pracę po 12 godzin dziennie codziennie- bez weekendów, świąt (wolnych dni mam słownie trzy w roku)- na dobitkę w 3d więc jak kończę to rzygam maxem, mayą i małymi komputerkami na dokładkę a jakoś się wyrabiam. Pomijając nawet to- ok, niech to trwa i pół roku- jak dla mnie może trwać i eskimoski cykl zodiakalny, = ale niech ma sprecyzowane co po tym pół roku oceniamy bo tak to ni dupa ni rabarbar- jedni mają skończone sceny inni niepoteksturowane modele. IMHO w takiej sytuacji porównanie z konieczności jest ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nominacje jakie sa takie są i trzeba się z nimi pogodzić (fakt że 2-3 pracki podmieniłbym na inne - vide Badyl ale jak już napisano nie ja jestem w jury).

Po prostu na przyszłośc jedynie przydałoby się określić CO NALEŻY przedstawić by wziąśc udział w nominacji (np skończony Line Art -> skończony w większośći czysty modelling -> próby ze światełm/teksturami) i będzie już po bólu.

Wtedy nawet genialny szkic nie pomoże przejść dalej i kłótni już na przyszłość nie będzie.

 

A teraz czekam na dalszy rozwój pracek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeg -> ale ja go wcale nie spłycam, SCORPI to wyjadacz, w Twojej teorii może liczyć na kredyt zaufania.

Dodam jeszcze jedno stwierdzenie. Ani Gotham ani Adek nie głosowali dając kredyt zaufania. Pozostali dwaj jurorzy przyznający nominacje nie są stałymi bywalcami forum, a mimo to wszystkie głosy się pokrywały ze sobą (zarówno Adka i Gotham`a jako bywalców, jak i Łukasza Pazery i Marcina Waśko). Lokalny patriotyzm ? :/

Nie ma żadnego spisku, Rosswell nigdy nie miało miejsca, Pamel ma implanty.

 

Przez tyle Bitew system ten się sprawdzał, czemu teraz akurat powstała taka teoria ?

 

RK, Christian Noir Stein -> mądrze godocje, hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nikogo nie miałem na celu obrazić, w finale są bardzo dobre pracki, są pracki słabsze i takie pt.: "nie wiem o co chodzi". I każdy dobrze wie, które są które. Niebawem nadjedzie walec i wyrówna :-).

2. Muszę się przyznać, że jestem tym wszystkim załamany... nie bardzo :-).

Mam nawet niezłą zabawe obserwując tę ciętą dyskusje. Dziwie się, że moderator jeszcze nie zamkną wątku, to by było na miejscu hehehe

Cała ta sytuacja jest dla mnie niezwykle ciekawa.

3. Jestem przekonany, że Jurorzy są bardzo dobrymi, utalentowanymi grafikami i znają sie na rzeczy, nie tylko oni na szczęście.

4. Z mojej pracki jestem zadowolony w 80%, testy fotonów, oświetlenia i texturowania (co było moim celem) wypadły pomyślnie. Niebawem będę zadowolony w 100%. Gwóźdź programu chciałem pozostawić na po niminacji ale nie zostałem obdażony "kredytem zaufania" hehehe

5. Żadne argumenty mnie nie przekonają, że moja pracka nie zasługiwała na szansę przejścia do finału. Wielki znak zapytania z mojej strony. Może odpowiedź na moje pytanie "Dlaczego nie dostałem się do finału?" rozświetli drogę mojego życia. Być może odpowiedź na to pytanie jest kluczem do mojej podśwaidomości, do głębszego zrozumienia samego siebie. ;-) W sumie wszystkie moje posty są prośbią o tą odpowiedź, niczym więcej. Nie lubie snuć domysłów.

 

To se znowu przyfilozofowałem ;-)

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawrzało, zaglądam sobie co tam na bitwie a tu postów przybyło w ów wątku, czyżby rozgoryczenie było aż tak wielkie brakiem nominacji, przecież na tym to polega, chyba w zasadach było nadmienione że po określonym czasie prace będą nominowane przez jurorów, oczywiście można się niezgadzać ale no ale proponował bym ostrożnie z jakimiś oskarżeniami;)(można by postawić się na miejscu jury) ,

cóż nie udało się teraz uda się następnym razem:D

 

a co do zasad to RK mądrze goda :cool: wtedy i dla "spiskowców" brakło by argumentów:D

 

tak nawiasem mówiąć zkąd taka nieufność i wątpliwości :/

 

pozwoliłem sobie wtrącić swoje trzy grosze:)

 

trochę więcej wiary i pozytywnego myślenia Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LHT -> podałem Ci już powody, przeczytaj uważnie moje posty, pogódź się z prawdą, uszanuj decyzję jury. Burzliwa rozmowa ? Nie sądze, już wyszło parę ciekawych propozycji i cieszę się z tego. Jeśli zaś bawi Cię podżeganie burzliwej rozmowy i przedstawiasz swoje śmieszne płacze tylko po to żeby uczynić ją jeszcze bardziej burzliwą to może MODERATOR zastosuje nie zamykanie wątku ale inne środki perswazji ? Co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru => Więc sam widzisz, że nie na marne poszły te wszystkie posty, teraz udoskonali się regulamin bitwy. Nie ośmieszaj mnie wypisując, że "przedstawiam swoje śmieszne płacze" bo dobrze wiesz, że tak nie jest, w żadnym moim poście nie ma słowa rozgoryczenia. Już opisałem swoje podejście emocjonalne do tej sytuacji ale to wykasowałeś.

Nie należy ludzi zastraszać, to bardzo nieładnie zważywszy na to, że nie złamałem żadnego z praw forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpetałem ciekawą i ważną dyskusję:)

Konkluzja jest taka : Jeszcze raz powtarzam ,To jest konkurs "regulamin musi być jasny ,bez niedomówień i sprecyzowany".wtedy bedzie dobrze i nikt się nie przyczepi.

Bedzie tez to świadczyć o profesjonalnym podejsciu moderatorów do konkursu i podniesie jego rangę :)

RK -madrze to ujął. w inny sposob potwierdził także problem " kredytu zaufania" . Na przyszłość proponuję jasno to okreslić.

leru- to że system działał przez wiele bitew nie znaczy że sie do końca sprawdził -tylko taki był i nikt nie poruszał tego problemu.Wiecej nic juz nie powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności