Skocz do zawartości

Scena 2d: Dziewczynka


Futro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajne by było ale pomalowane zjecie to nie sztuka

edit: wypadaloby napisac ze po focie rysujesz bo to imho nieczyste zagranie

 

Nie rozumiem pretensji. Autor wykonał pracę autorską na podstawie własnych materiałów używając własnych technik. Prawdopodobnie nie użył oprogramowania 3D więc praca znajduje się w najwłaściwszym miejscu do prezentacji, czyli w galerii 2D :)

 

Bardzo ładna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futro nigdzie nie napisał że prezentuje swoje wyśmienite zdolności malarskie. Zaprezentował pracę która jest elektroniczną manipulacją fotografii. To gorsza sztuka? Efektem miał być ładny obrazek.

 

Takie dyskusje przypominają mi wcześniejsze z tego forum, gdy konserwatyści uważali podmalowywanie i korekcję barwną renderingów za niegodne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to właśnie dokładnie jest podmalówka zdjęcia, tzw. obróbka nic innego. Rzeczywiście, mój błąd, że nie napisałem, ale przecież to widać na pierwszy rzut oka:P (czego dowodem są powyższe posty). No naprawdę nie uważam się za "kłamcę", wcale nikogo oszukiwać nie chciałem.

 

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ale wiecie co innego widziec zdjecie a co innego rysowac po zdjeciu! jak dla mnie 4/10 za cwiczenie barw, bo wlasciwie nic orginalnego nie zrobil :/ po za zmiana kolorow :/

 

To jest sport? Jeśli dla Ciebie tworznie jest sportem to w konkurencji technicznej "malowanie z wyobrazni" z pewnością zostałby zdyskwalifikowany :)

 

Futro zrobił bardzo nastrojową, subtelną pracę przypominającą malarstwo prerafaelitów z XIX wieku na podstawie kiepskiej nieciekawej foty z albumu rodzinnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyyyyyyyyy nie widzialem tej referki, myslalem ze oryginal to to co dal peter

 

droga przerobki powstala baardzo ladna ilusrtacja, dalej podkreslam ze kolory sa niesamowite :)

 

powiedzialbym jeszcze to i owo ale i tak juz pewnie jesetm kserobojem po 3-tysiecznikach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zupelnie czym tu sie podniecać (z całym szacunkiem dla autora pracy) , wezmy na ten przykład Photoshopa:

 

- bierzmy fotke, zmniejszamy jej nasycenie (ew.zaznaczamy colorize i odrobinę przesuwamy paletę)

 

- potem opcja dust&scratches (kurz i rysy w wersji dla niekumatych) z natęzeniem odpowiednim do rozdzielczosci obrazka

 

- na koniec trochę zabawy tu i tam np narzędziem smudge zeby dodac niby slady pędzla i juz mamy tzn "dzieło"

 

w Painterze mozna jeszcze lepiej to "stworzyć"

 

imho do czegos takiego nie trzeba zadnego talentu , wielu osobom tak tworczośc zapewne sie podoba mi osobiscie nie (polowa okładek do Harlequinów zalegających połki w kioskach jest robiona w podobny sposób)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sport? Jeśli dla Ciebie tworznie jest sportem to w konkurencji technicznej "malowanie z wyobrazni" z pewnością zostałby zdyskwalifikowany :)

 

Futro zrobił bardzo nastrojową, subtelną pracę przypominającą malarstwo prerafaelitów z XIX wieku na podstawie kiepskiej nieciekawej foty z albumu rodzinnego ;)

 

Zle mnie zrozumiales, chodzi o to ze jako praca sama w sobie nie wymagala za duzego wysilku, dlatego wartosciowo jest slaba mimo, ze wyglada super. Gdyby rysowac po zdjeciach twarzy wyszloby, ze wszyscy jestesmy super grafikami :). Dlatego mimo wszystko nie napracowal sie za bardzo, no ale jakby to bylo z glowy to respect!

 

JoKeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje sie 3d i mialem zawsze problem z szkicami i konceptami ale nigdy nie uzywalem zadnych nieswoich referek nawet modelujac (przynajmniej nie pokazuwalem ich publicznie). Oczywiscie nie potepiam tego ziawiska ale moim zdaniem jest to troszke nie fair wzgledem ludzi ktorzy tak naprawde tworza prace z wlasnej wyobrazni, co przeklada sie czesto na forme. Mysle ze tego typu komentaze mimo wszystko sa potrzebna a juz napewno usprawiedliwione.

Praca jest naprawde swietna i robi ogromne wrazenie co tylko potwiedza Twoie umiejetnosci. Ale moim zdaniem nie zasluguje by znalesc sie na gł. stronie max3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FireHunter..to jest moja referka:P, jakbyscie nie wiedzieli to poza digital painting istnieje jeszcze cos takiego jak obrobka zdjec ( a juz napewno wlasnych ), owa obrobka zdjec rowniez zalicza sie do dzialu grafika komputerowa, czy to sie komus podoba czy nie. Obrobilem sobie wlasne zdjecie. Nie kumam czego wy sie czepiacie;P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wy caly czas mylicie pojecia malowanie od podstaw z retuszem zdjec, to tak jak w 3d byscie komus zarzucili ze kozystal z gotowych modeli a render mial realistycznie swietny i powiedzielibyscie ze to nedzna praca bo gotowe modele, a przeciez on moze byc specjlista od zupelnie czego innego...

Azakiel jak pokazesz mi swoj retusz wlasnego zdjecia ktory tak oddaje klimat to wtedy pogadamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiales, chodzi o to ze jako praca sama w sobie nie wymagala za duzego wysilku, dlatego wartosciowo jest slaba mimo, ze wyglada super. Gdyby rysowac po zdjeciach twarzy wyszloby, ze wszyscy jestesmy super grafikami :). Dlatego mimo wszystko nie napracowal sie za bardzo, no ale jakby to bylo z glowy to respect!

 

JoKeR

 

hehehe, wybacz Joker ale bzdury opowiadasz...

Uważasz, że w sztuce chodzi, o to żeby się namęczyć? Jak coś komuś przyjdzie z łatwością, to to nie jest sztuka tak? No tak tak, zapomniałem że to forum romantyków 'prawdziwe dzieła rodzą się z cierpienia' -hahahahaahah

boże chroń królową!

 

Idąc tym tropem myślenia, największe beztalencie może zostać wielkim artystą - wystarczy, że tworzy w trudzie i pocie czoła - hahaha

"I to jest koncjepcja sztuki!" - rewelacja - podoba mi się.

 

Ktoś tu też wydumał, że manipulowanie przy zdjęciu nie jest sztuką - kolejna rewela drodzy państwo. Ów jego mość pewnie też gótów jest stwierdzić, że w ogóle fotografia nie jest sztuką! hehehehe

 

Sanserif zauważ, że to forum składa się przede wszystkim z konserwatystów. Wystarczy spojrzeć na prace - są wręcz niebywale tradycyjne i nienowoczesne. Oczywiście wszystkim wydaje się, że są nowocześni bo posługują się nowoczesnymi narzędziami. Problem w tym jednak, że nowoczesność tkwi w wposobie myślenia (również myślenia o narzędziu), a nie w narzędziu jako takim. Przedstawiona tutaj praca, róznież jest na wskroś tradycyjna, jak już ktoś powiedział wygląda jak malarstwo prerafaelitów - święta racja. Pytanie, brzmi tylko, jaki jest sens używać kompa, z wyjątkiem tego najprostrzego uzasadnienia, że jest to nieporównanie łatwiejsze i każdy może poudawać malarza.

Ave!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje sie 3d i mialem zawsze problem z szkicami i konceptami ale nigdy nie uzywalem zadnych nieswoich referek nawet modelujac (przynajmniej nie pokazuwalem ich publicznie). Oczywiscie nie potepiam tego ziawiska ale moim zdaniem jest to troszke nie fair wzgledem ludzi ktorzy tak naprawde tworza prace z wlasnej wyobrazni, co przeklada sie czesto na forme. Mysle ze tego typu komentaze mimo wszystko sa potrzebna a juz napewno usprawiedliwione.

Praca jest naprawde swietna i robi ogromne wrazenie co tylko potwiedza Twoie umiejetnosci. Ale moim zdaniem nie zasluguje by znalesc sie na gł. stronie max3d.

 

Masa ludzi korzysta z referek, nie rozumiem co w tym jest nie fair, z technicznego punktu widzenia to duze ulatwienie a w produkcji ulatwienia takie to czas i pieniadze.

 

Sans masz racje bo liczy sie efekt koncowy, nie wyglada to zle, jednak wiesz, jest cos takiego co sie czesto na cgtalk powtarza ze ludzie maluja po fotach nie wspominajac o tym ani slowem a to troszke jest nie fair wobec tych ktorzy ta sama prace wykonuja bez tak znaczynych ulatwien (tu juz inna sprawa komu co wygodniej robic i kogo na co stac). Nie mowie ze to zle, ale kilka dodatkowych slow na temat tego co sie robi potem oszczedzi 2 stron gadania na ten temat a ludzie sie skupia na tym na czym powinni sie skupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger jak wspomnialem nie zajmuje sie 2d i szczerze mowiac nie wiem w jakim stopniu referki sa wykozystywane w grafice. Ale boje sie ze bedzie tak jak mowisz czyli ludzie beda kopiowac czyjes prace zamieszczac na forum i liczyc na to ze nikt sie nie polapie. Oczywiscie w zadnym wypadku nie odnosi sie to do Futra jesli ktos odniosl takie wrazenie to przepraszam nie to bylo moim zamiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger jak wspomnialem nie zajmuje sie 2d i szczerze mowiac nie wiem w jakim stopniu referki sa wykozystywane w grafice. Ale boje sie ze bedzie tak jak mowisz czyli ludzie beda kopiowac czyjes prace zamieszczac na forum i liczyc na to ze nikt sie nie polapie. Oczywiscie w zadnym wypadku nie odnosi sie to do Futra jesli ktos odniosl takie wrazenie to przepraszam nie to bylo moim zamiarem.

 

w matte painting wykorzystywanie fotek do podmalowania czy modeli 3d to juz standard na dzien dzisiejszy. poza tym korzystanie z referencji a fotek to 2 rozne sprawy, ktore ludzie czesto myla. w 3d tez z referencji sie korzysta, czy to do modelowania ludzi/broni/budynku whatever, czy chocby concept jako zrodlo do dalszej pracy. i tu wcale nie rozmawiamy o futrze akurat ;) takie male tylko sprostowanie. EOT

 

co do samej pracy, obrobione jest ladnie, kolory troszke przytonowane i to tez jest ladne. sproboj pobawic sie artragem albo nie wiem, painterem w pomieszaniu z photoshope, mozna dodac ciekawy efekt plotna i plam farb jesli sie tylko ciut dluzej posiedzi. to naprawde dobre toolsy (polecam do tego obrzucic okiem prace aleksiego briclota mial pare pracek wlasnie z takimi artragowymi momentami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za czepianie... Przy okazji bitwy dyskusja na temat tego, że 3d nie jest sztuką. Teraz to...

Postrzegajcie sobie świat jak chcecie... ale spróbujcie chociaż przez chwilę na wszystko spojrzeć realnie. Ten, kto na siłe męczy się z jedną techniką i myśli, że nią wszystko uzyska - ma zamknięte oczy. Pozatym dla mnie nie istnieje coś takiego jak talent... istnieją tylko umiejętności... i co jak kto przedstawia zależy tylko od niego. Pozatym sam Futro nie napisał, że to jakieś "wielkie dzieło". Dlatego nie rozumiem tych wszystkich, którzy niedługo zaczną "gadać", że wszystko co pochodzi od rzeczy z komputerem zwjązanych to nie sztuka i nie tzw. "talent" artysty...tylko umiejętnie wykorzystany soft i b. duża zasługa samego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe zamieszanie wynikło z tego ze wiele osób nie doczytało jak powstała praca i potem zaczęły sie kłótnie między tymi co doczytali a tymi co niedoczytali.

 

Tiger wpomniał o częstym ostatnio zjawisku na Cgtalku (i innych portalach) które sprowadza się do tego ze wielu autorów wykorzystuje referki ale nie jako stojący obok przykład tylko wręcz malują po fotach. Oczywiscie liczy sie efekt końcowy - to prawda ale autorzy ci nie wspominają ani słowem o tym ze praca nie jest ich dziełem. Dla osoby wprawionej zrobienie overpaintingu (bo tak to się czasami nazywa) zajmuje około 30 minut. W normalych warunkach namalowanie pracki np portretu zajmuje wiele godzin , przy uzyciu overpaintingu nie więcej jak godzinę. Ja osobiscie nie potępiam tego jako sposobu. Potępiam tylko nieprzyznawanie się autorów (nie mam na mysli Futro) którzy uparcie na forach\portalach często twierdzą ze wszystko sami namalowali i potem ich prace są wyzej oceniane niz prace ludzi którzy mają duzo od nich większy talent i doswiadczenie ...to jest przykre :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jaki uzyskałeś jest 1000 razy lepszy od fotografii :)

 

Zdjecie jest bardzo plaskie, jak zreszta 99 % zdjec, a u Ciebie twarz i ubranie staly sie bardzo namacalne, lepiej ustawione w przestrzeni. Swietnie czuje się odległość miedzy szyją a przedramieniem jak i przestrzeń w kilku mniejszych fragmentach. Wszystko to bardzo dobrze działa. Wciąga.

 

Nie pasują mi tylko włosy i to coś na nich (plastikowa opaska?). Nie do konca uzasadnione jest tam rozmycie a przy tym ten sposob rozmycia faktycznie wyglada na filtr co troche razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Futro!!! Obrabianie zdjęć to nie jest taka łatwa żecz jak sie ogulnie wydaje. Nie jest to kwestia użycia jednego filtru z fotoshopa lecz godzin spondzonych przed monitorem!! osobiście jestem pełen uznania dla jego kunsztu artystycznego. To właśnie dlatego, że efekt końcowy daje złudzenie ,że dziewczynka została namalowana zasługuje na brawa. No i nie zapominajmy o zdjęciu. Wkącu Futro sam je zrobił!! Co czyni go w moich oczach jeszzce bardziej leprzym artystą.

 

Gratuluje pomysłu i wykonania.

 

P.S.

No i oczywiście, że obróbka zdjęć jest zaliczana do dzału grafiki komputerowej (phi a niby do czego miała by sie zaliczać...??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Efekt końcowy jest bardzo ładny, a w jaki sposób autor do tego doszedł jest nieważne - zrobił to SAM - od początku do końca, więc skąd krytyka?? :/

Futrzak - full restepka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azakiel, ty wykorzystujesz textury w pracach 2d.. czy to nie jest troche malowanie po zdjeciach? rownie dobrze futro moze ci napisac jakie to proste malowac po zdjeciach. tym bardziej ze wszyscy wiemy, ze malowac to on potrafi.

zreszta, bezsensowna dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja was naprawde nie rozumiem ;]]

 

futro zrobił ładną rzecz. okej. jest ładna. czy prawdziwych grafików pytasz w jaki sposób powstawały ich prace?????????? tzn czy korzystali z tego, z takiego pedzla, czy robili 'kurze i rysy' czy cos w tym stylu? czy uzywaja textur do malowania, a moze jakiejs referki? :-)

[ lepiej nie pytac :D ].

ladne wyszlo, nawet bardzo, a to ze malowal po zdjęciu, cóz kazdemu sie zdarza :-) a ze to bylo jego wlasne zdjecie, i ze chcial sobie takie zrobic to jego sprawa :-) nie napisal ze dzieki temu jest jakims super wpasowym grafikiem ze zrobil cos takiego, a bez urazy, zeby dobrac ladne kolorki tez trzeba miec odrobine talentu/wyczucia ;) nie kazdy go ma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku on chyba kożystał ze standardowych pędzli... tak to każdy umie...

O jejku on chyba kożystał z photohopa... tak to chyba każdy umie....

O jejku on chyba kożystał z komputera którego sam nie zbudował... tak to chyba każdy umie...

 

Tak więc 3 x LOL dla niektórych panów którzy sie tu wypowiadali :)

 

Futro -> Respect :) Świetne kolorki... Opaskę bym wywalił a narysował coś w stylu wianka i byłoby full wypas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że spore jest zainteresowanie. Niezle az mi sie nie chce czytać. Odpadłem w połowie i szczeze mowiąc to zapomniałem o czym mowa.

Pozdrawiam

"Kłamstwa to marzenia przyłapane na gorącym uczynku" apropo nie wiem czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności