Skocz do zawartości

Bitwa: Piękna i Bestia. Nowy konkurs na Max3D.pl


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkimi krokami nadciąga kolejna Bitwa.Niech ziemia ponownie zadrży od waszych zmagań.

Tym razem przyszykowaliśmy coś zupełnie nowego. Dajemy wam całkowicie wolną rękę w kwestii doboru techniki jaką wykonacie swoje prace. Jest to z naszej strony zachęta, abyście myśleli o grafice jak najszerzej, abyście przełamywali swoje przyzwyczajenia i łamali bariery konwenansów. Jednocześnie jest to eksperyment bo takiej bitwy jeszcze nie było i ciekawi jesteśmy jak kreatywni potraficie być. Rozwińcie szeroko skrzydła wyobraźni. Dajcie się ponieść. Szukajcie inspiracji. Spróbujmy przybliżyć działania cyfrowe i techniki tradycyjne do siebie nawzajem. Oczywiście jest to tylko propozycja z naszej strony i nie ma żadnego wpływu na ocenę prac przez jury. Oczywiście nie zapominajcie, że bitwa to nie tylko rywalizajca ale także wzajemna nauka.

Temat konkursu: "Piękna i Bestia".

Więcej informacji: max3d.pl/bitwa.php?id=3d_2d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a mi temat sie nie podoba, pozatym polaczenie? ? ? ?, hmmm faktycznie nowatorski pomysl. ale nie wiem czy dobry, bo co teraz bedzie mozna oceniac, czy obrazek jest fajny?. Nie wiem ehh ale mi mo to startuje, co ja nie wystartuje, ja, ja? ? ?

pozdrawiam: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może narzekam ale moim zdaniem połączenie 2D z 3D to porażka, wiadomo że zawsze prace 2D robią większe wrażenie...Wogóle ta stronka zaczyna rezygnować z 3d, teraz konkurs gdzie nawet nagrody są skierowane do grafików 2D (albumy z pracami 2D i tablet) . Mintrill ma racje że powoli max3d staje sie wortalem G, a nie CG. Co do tematu to mi się nawet podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co wy chlopcy:|

kazda(zazwyczaj) wyrenderujac cos sobie to poprawial w adobe albo czyms takim:) a co do 2d vs. 3d to moze troche to i racja ze inaczej te prace sie prezentuja,

ale cóz nie szkodzi zrobic czegos w 3d + 2d co moze dac ciekawy efekt:P

 

edit:

a i tak wogoole to przeciez nie liczy sie wygrana czy nagrody ale

rywalizacja, "doksztalcanie sie" itd.

ludzie jakby tu tylko o nagrody chodzilo to by bylo lipnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mały OT - juz wiemy, czemu Leru tak przeciągał start bitwy. Czekał na premierę King Konga, aby uniemożliwić start Peterowi Jacksonowi w myśl tego punktu regulaminu:

 

Prezentowane prace powinny być nowe, zabronione jest wystawianie do konkursu prac publikowanych wcześniej na łamach innych serwisów czy biorących wcześniej udział w innych konkursach.

 

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nie zalezy nagrodach, ale one dobrze pokazuja w jaka strona ostatnio zmierza max3d. Co do poprawy skilla zgodze się , ale chyba każdy by się cieszył ze zwycięstwa, a w wypadku 3d to zwycięstwo jest mniej prawdopodobne. Można zrezygnować nawet z tych nagród, tylko rozdzielcie 3d od 2d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie 12h a tutaj takie rzeczy sie dzieja :D

co te modki wymyslily :D

ja bym tez wolal osobno 2d i 3d

bo nie kumam o co chodzi ze co tworze czesc pracy w 3d i czesc w 2d(tzw tak mozna) a jak by bylo oddzielnie to tak nie mozna prawda??

ale przeciez tak nikt nie bedzie robil(chyba) :D

a jesli chodzi o kospetyczne porawki w phtoshopie to nie mozna bylo robic czegos takiego w psie?? jakbybylo odzielnie 2d i3d ??

ale zobaczymy co z tego wyjdzie

ja juz mam pomysl ze glowa boli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synuś, połączenie wzieło się właśnie dla tego żebyś mógł sobie do woli obrabiać render w 3d i nie myśleć o tym czy jak dosmarujesz piórko albo grzywke to twoj wątek zostanie skasowany. Wykorzystaj to że dano ci szerszy wachlarz możliwości. Zwycięży poprostu lepsza praca a zastanawianie się czy coś jest 2 czy 3d jest naprawde bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, moje zdanie jest takie, napewno polaczenie ulatwia a nie utrudnia sprawe. ja juz jestem przegrany, ale jest sporo mlodych zaczynajacych zabawe ludzi ktorzy mogli by sie nauczyc (jak ktos zauwazyl) robic wlosy np w shagu, ale po co jesli mozna to domalowac recznie pozniej. Wiadomo kazda z kategorji 2D jak i 3D ma swoje slabe i silne strony. ehhh sam nie wiem. moze wybieranie drogi na skruty nie jest najlepsze, moze lepiej by bylo dla takiego 3Dmaniaka jak by sie nauczyl shaga niz na szybko machna w PSsie. napewno umiejetnosc taka by mu tylko pomogla. Roznie w zyciu bywa narazie dla wieszosc z nas to hobby ale moze sie zdazeyc ze moze to byc zrodlo zarobku. Trafia sie propozycja zrobienia animacji i i i dupa bo koles zamiast robic wloski postaciom to je domalowywal na koncu.... pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitolicie cos kolego ;)... prawda jest taka ze jak sie bedzie chcial nauczyc to sie nauczy, to nie jest konkurs techniczny (jeszcze) na szczescie, ani wogole nie od tego byc powinien... na podium chcialbym poprostu zobaczyc przedewszystkim dobre prace i raczej mnie to malo intersuje czym, jak, w jakim czasie zostala zrobiona. Jak tych "sporo mlodych" wie co chce w zyciu robic to beda to robic a pracke na bitwe to moga z origami zrobic... taa wiem, wiem serwis 3d... (chociaz wlasciwie nigdzie to nie jest napisane :P) ale to ze sie ujednolicil konkursik to raczej krok naprzód niz wstecz

 

pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus-->hmmmm :D

ale to mozna robic prace tylko w 3d lub w 2d?? bo jak tak to watpie zeby ktos laczyl te techniki, moze beda lekkie kosmetyczne zeczy z obu stron ale nnic wiecej.

mi sie ten pomysl nie podoba :) bo w sumie to jest rozwiazanie idace w jedna strone w 3d graficy 2d (nie wszyscy) na oczy nie widzieli programu 3d :D wiec oni nie polacza tych technik a 3d zawsze mieli maja i beda miec cos zwiazanego z 2d :D

dobra koniec gadania ide myslec nad tematem

hmyyyyyy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Bigleb nie liczy się technika, liczy się efekt. Inna rzecz że sam wolałbym utrzymać poprzedni rozdział- raz dlatego że jestem za cienki w uszach żeby rywalizować z dobrym grafikiem 2d i odpadam w przedbiegach nawet bez podchodzenia do bitwy, dwa- że akurat w bitwach na max3d wynik mówił o sprawności w posługiwaniu się danymi środkami- teraz na dobrą sprawę jest wolna amerykanka - można dorzucić fotografię (bo czemu nie- to też technika 2d); trzy- skoro wszystkie portale (wliczając CG Talk) utrzymują ten podział to czemu my mamy wprowadzać taką nowinkę ? Czemu ma ona służyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego że to nie jest cgtalk. Tu nie ma tylu ludzi wybitnych w 2d ani w 3d. Ostatnia bitwa pokazała że z poziomem jest hmm... fatalnie poprostu (mam nadzieję że to nikogo nie urazi) Dlatego czas na kombinowanie i szukanie nowych pomysłów. Nie ma co się bać foto, w bitwach 2d ZAWSZE było to dozwolone i praktycznie nikt nie wykorzystał tej możliwości. Fotomontaż nie jest też na forum popularny. Nagłego napływu drzeworytów też bym się nie spodziewał. Dlatego ta furtka została tym razem otwarta. Gdy podsówałem Leru ten pomysł pisałem o tym że fajnie było by się przekonać na ile uczestnicy sobie pozwolą. Wydaje mi się że mocno ograniczamy się w technice - czyste 3d albo 2d widziane jedynie jako malarstwo w szopie czy Painterze. Mam min. nadzieję że nauczy to ludzi patrzeć na grafikę trochę szerzej. Skąd ten strach przed 2d? Skąd automatyczny wniosek że koleś robiący w 3d nie ma szans z osobnikiem robiącym w 2d? Bo jeśli tak to po kija to 3d w ogóle jest? kilka takich świątecznowieczornych pytań na rozwinięcie dyskusji:)

 

EDIT:

Reguły aktualnej bitwy to wolna amerykanka żeby zobaczyć jakie ciosy poniżej pasa można zadać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigleb, zgadzam sie z toba w 150% :)

dobrze gadasz, teraz po przemysleniu wydaje mi sie ze cos z tego moze wyjsc, zawsze lepiej sie rozwijac isc do przodu niz stac w miejscu, tak samo jak bylo z bitwa "animacja" to byl tez eksperyment i jedni mowia ze niewypal inni chca kolejnych zapewne tak samo bedzie tutaj

 

ta mysl powinna byc przewodnia tej bitwy:

Reguły aktualnej bitwy to wolna amerykanka żeby zobaczyć jakie ciosy poniżej pasa można zadać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, dobrze deus gada... a co do tej kasy na tablet to mysle, ze da sie to 100zl uzbierac na jakiegos uzywanego pentagrama, nie jest to zawrotna suma moim zdaniem, a takie narzekanie, ze nie zajmuje sie dwa de bo nie mam tabletu to sciema po prostu, ...na olowek i kartke tez cie nie stac? przeceiz w bitwie mozna uzywac czego sie chce, zrob kolaz i tez bedzie 2d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh- Bigleb- dlaczego nie zestawiać 2d z 3d ? Z tego samego powodu dla którego nie zestawia się miedziorytów z malarstwem olejnym. Inne techniki, inne założenia. Jasne, na upartego można to zrobić, może to być ciekawy eksperyment ale pytanie co przez to osiągniemy. Robiący 3d dostawią tła z fotek i dorzucą tekstury na nich oparte ewentualnie mocniej podkorygują swoje prace (mówiąc prościej- pójdą na łatwiznę łatając braki umiejętności i ograniczenia narzędzia środkami "spoza"), robiący 2d tak czy tak po 3d nie sięgną tylko zostaną w swoim stawie i na tym się skończy "innowacja" (obym był złym prorokiem) a ocena będzie tak trudna jak tylko to możliwe ("nie no, co ten gość zrobił, jego praca ograniczyła się do zestawienia zdjęcia x, desaturacji i dodania czerwonej kropki- niby dlaczego jego praca ma być lepsza od mojej, dłubanej mozolnie przez 3 miesiące").

 

Inny argument- jestem grafikiem 3d. Lepszym- gorszym- całkiem do dupy- nieistotne. Ważne jest że moi klienci oczekują ode mnie umiejętności wyciśnięcia z narzędzia tego co tylko się da i nie chcą uników w stylu "to ja dorysuję w Corelu to i tamto". Z tego powodu moim zadaniem jest za przeproszeniem "polerowanie" warsztatu w tej dziedzinie. Czy oznacza to zamknięcie się na wszystko inne ? Nie, tylko koncentrację na pewnych określonych umiejętnościach. W momencie kiedy- jak sam piszesz- nie wszyscy osiągnęli wysoki poziom tychże wymaganie od nich porzucenia tego nad rozwojem czego powinni się skupić niekoniecznie musi być korzystne (oczywiście może- nijak tego nie neguję).

 

Dlaczego uważam że 3d nie nadaje się do konkurowania z 2d w tego rodzaju konkursach ? Bo uważam że siłą 3d jest możliwość stworzenia wiarygodnego obrazu świata i pokazywania jego przekształceń w czasie (mówiąc prosto- animacja zajmująca o wiele mniej czasu i potu niż "klasyczna"). W momencie kiedy mówimy o obrazach statycznych tradycyjne 2d ma niesamowitą przewagę łatwości wprowadzania zmian i całkowitego braku ograniczeń czymkolwiek- o ile drugie jest możliwe do osiągnięcia w 3d o tyle pierwsze jest barierą nie do przeskoczenia. Namalowanie chryzantemy zajmie mi - powiedzmy- godzinę, jej wymodelowanie (nie mówię o materiałach i renderingu)- dzień.

 

Ot- kilka zdań na temat skoro już tak sobie gadamy przy świątecznej herbacie (inna rzecz że o roli jaką mają w zamierzeniu pełnić bitwy- konkurs ? dydaktyka ? zabawa ? - też pewnie możnaby sporo powiedzieć i być może należałoby- choćby dla wyjaśnienia sobie "po co i dlaczego").

 

Jasne, mimo wszelkich swoich "ansów" mam zamiar wystartować i zrobię wszystko żeby skopać tyłki konkurencji ale IMO akurat ten eksperyment nie jest najlepszym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh- Bigleb- dlaczego nie zestawiać 2d z 3d ? Z tego samego powodu dla którego nie zestawia się miedziorytów z malarstwem olejnym. Inne techniki, inne założenia.

 

Tutaj mamy do czynienia z grafiką i ta jest czesto zestawiana razem niezależnie od techniki wykonania:)

 

 

Jasne, na upartego można to zrobić, może to być ciekawy eksperyment ale pytanie co przez to osiągniemy.

 

Mam nadzieję że kilka osób nauczy się że zamiast coś mozolnie modelować można sobie zaoszczędzić czasu robiąc domalówkę czy dostawiając fotę. Zwykła, bardzo przydatna w praktyce umiejętność.

 

Robiący 3d dostawią tła z fotek i dorzucą tekstury na nich oparte ewentualnie mocniej podkorygują swoje prace (mówiąc prościej- pójdą na łatwiznę łatając braki umiejętności i ograniczenia narzędzia środkami "spoza")

 

Imo wszelakie użycie nie własnych materiałów, przedewszystkim konceptów powinno być w tym przypadku zabronione. I nie wiem gdzie tu pujście na łatwizne. Jeśli ktoś trzaśnie fotkę to co mniej oki niż gdyby wymodelował? Dla mnie użycie danej techniki powinno się wiązać z celem jaki chce się osiągnąć a nie dla zasady.

 

, robiący 2d tak czy tak po 3d nie sięgną tylko zostaną w swoim stawie i na tym się skończy "innowacja"

 

Mam nadzieję że nie, zobaczymy.

 

(obym był złym prorokiem) a ocena będzie tak trudna jak tylko to możliwe ("nie no, co ten gość zrobił, jego praca ograniczyła się do zestawienia zdjęcia x, desaturacji i dodania czerwonej kropki- niby dlaczego jego praca ma być lepsza od mojej, dłubanej mozolnie przez 3 miesiące").

 

Liczy się wynik a nie kto ile przy czym siedział. wiesz, to że jakiś autor pisał książkę 50 lat dobrze wiedzieć, miła ciekawostka ale to fajne do księgi rekordów guinessa ale nie powinno mieć wpływu na ocenę.

 

 

Inny argument- jestem grafikiem 3d. Lepszym- gorszym- całkiem do dupy- nieistotne. Ważne jest że moi klienci oczekują ode mnie umiejętności wyciśnięcia z narzędzia tego co tylko się da i nie chcą uników w stylu "to ja dorysuję w Corelu to i tamto". Z tego powodu moim zadaniem jest za przeproszeniem "polerowanie" warsztatu w tej dziedzinie. Czy oznacza to zamknięcie się na wszystko inne ? Nie, tylko koncentrację na pewnych określonych umiejętnościach. W momencie kiedy- jak sam piszesz- nie wszyscy osiągnęli wysoki poziom tychże wymaganie od nich porzucenia tego nad rozwojem czego powinni się skupić niekoniecznie musi być korzystne (oczywiście może- nijak tego nie neguję).

 

 

Po pierwsze: Możesz robić czyste 3d, nie ma żadnego nakazu.

Po drugie: Moich klientów nie obchodzi jak wykonam swoją robotę, ważne żeby była wykonana tak jak tego oczekują. Co więcej, bywało że ściemniałem że costam jest robione w 3d, bo często jak słyszą że coś ma być namalowane to nie wierzą że wyjdzie to tak jak chcą.

 

Dlaczego uważam że 3d nie nadaje się do konkurowania z 2d w tego rodzaju konkursach ? Bo uważam że siłą 3d jest możliwość stworzenia wiarygodnego obrazu świata i pokazywania jego przekształceń w czasie (mówiąc prosto- animacja zajmująca o wiele mniej czasu i potu niż "klasyczna").

 

Tylko teraz mamy do czynienia z konkursem na stilke a tu obowiązują inne zasady.

 

 

W momencie kiedy mówimy o obrazach statycznych tradycyjne 2d ma niesamowitą przewagę łatwości wprowadzania zmian i całkowitego braku ograniczeń czymkolwiek- o ile drugie jest możliwe do osiągnięcia w 3d o tyle pierwsze jest barierą nie do przeskoczenia. Namalowanie chryzantemy zajmie mi - powiedzmy- godzinę, jej wymodelowanie (nie mówię o materiałach i renderingu)- dzień.

 

Ale efekt będzie różny. Ilość włożonej pracy nie ma znaczenia, w którym konkursie masz obowiązek opisania ile czasu zajeło ci zrobienie pracki, ile ma poligonów czy jaki był czas renderingu?

 

 

Ot- kilka zdań na temat skoro już tak sobie gadamy przy świątecznej herbacie (inna rzecz że o roli jaką mają w zamierzeniu pełnić bitwy- konkurs ? dydaktyka ? zabawa ? - też pewnie możnaby sporo powiedzieć i być może należałoby- choćby dla wyjaśnienia sobie "po co i dlaczego").

 

I jedno i drugie, myślę że taki bitewny mix może sporo nauczyć.

 

 

Jasne, mimo wszelkich swoich "ansów" mam zamiar wystartować i zrobię wszystko żeby skopać tyłki konkurencji ale IMO akurat ten eksperyment nie jest najlepszym pomysłem.

 

Właściwe podejście, powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe jak to wyjdzie. Mysle , ze będzie dobrze :)

Fakt - jest to nowe podejście - ale własnie to jest w tym fajne :). To cos nowego, wszyscy moga wyciągnąc tylko korzyści (chyba nikt na tym nie straci).

Inicjatywa jak najbardziej słuszna . :) Fajnie , że sie komuś chce to organizować (bo to masa roboty jest przeciez ).

Powodzenia wszystkim życze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności