Skocz do zawartości

Co czytacie?


Frankot

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio przeczytalem \"Folwark zwierzecy\" Orwella. Ksiazka mi sie bardzo podoba.

Poza tym lubie Hemingwaya, chociaz przeczytalem tylko jeden zbior opowiadan \"Rzeka dwoch serc\" poprostu podoba mi sie jego styl, chociaz momentami mnie denerwuje.

Z klimatow fantasy J.R.R. Tolkien oczywiscie. Polecam tez ksiazke w klimatach fantasy pt.\"Zguba elfow\" dwoch autorek Andre Norton i Mercedes Lackey. Jest jeszcze druga czesc pt.\"Elfia krew\", ale jakos mi sie nie chce narazie czytac fantasy i odlozylem na pozniej.

\"Czarnoksieznik z Archipelagu\". Latwo sie czyta. Sa cztery tomy ale ja dotarlem tylko do drugiego. Jakos ciezko sie czyta drugi. Podobno trzeci jest rownie dobry co pierwszy.

Moge tez polecic \"Diablo: Dziedzictwo Krwi\" fajna ksiazka. Troche chaotycznie napisana, ale przyjemnie sie czyta.

Teraz czytam \"Zabic drozda\" Harper Lee.

Co do lektur szkolnych to przeczytalem tylko trzy:

Hobbita

Robinson Cruzoe

Pies, ktory jezdzil koleja.

Mam jeszcze pytanie:

Ma ktos moze na kompie albo zna jakis link do \"Piknik na skraju drogi\" Strugacckich????

 

Ojej ale sie rozpisalem

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy się nie ośmieszę, bo na tym topicu panuje raczej taka \"poważna\" atmosfera :P ale czy ktoś z was czytał Thorgala ?? bo mnie ten komiks pochłonął jak miałem jakieś 14 może 15 lat i szczerze mówiąc chętnie bym do niego wrócił (wprawdzie mam gdzieś na płycie wszystkie części w formacie JPG ale to nie to samo :))

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. z lektur najbardziej mi się podobał \"Dywizjon 303\" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie thorgala czytalo.Sie czytalo tolkiena hobbity władcy kowale i inne bajki no i sie sienkiewicza namietnie chłoneło :) A teraz czytam najciekawsza ksiązke zyciowa : fizyka - krótki kurs (tylko 700 stron,warto)i piękna ksiazke algera liniowa, rozdział o liczbach zespolonych . Polecam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorgala czyta się czyta.. i potem znowu się czyta :) Ja całą serię powtarzam gdzieś co 2 lata. Pierwsze numery mam jeszcze wydane przez KAW (Krajowa Agencja Wydawnicza), wytarte, stare, postrzępione.. ale takie czyta sie najlepiej :)

 

Ale czytać go z jpg\'ów to chyba jakas profanacja! No ale w sumie nie probowałem.. :)

 

A co do algebry liniowej (też u mnie wraca średnio co 2 lata:)) to zdecydowanie bardziej polecam Thorgala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta się Thorgala czyta, choć te nowe zeszyty to już nie to :(

 

Leander widze że lubisz konkretną lekturę \"Rzeźnia numer 5\" Vonneguta to prawdziwy majstersztyk inne zresztą też (\"Syreny z Tytana\", \"Perły przed wieprze\").

 

Frankot, chyba masz rację, że Paragraf 22 to dramat, bo mimo że śmieszy jak się go czyta to jednak cała książka dołuje pokazując jaki ten świat porąbany (nie podobał mi się jednak \"Paragraf 22 na bis\"), na pewno spodoba Ci się \"Na zachodzie bez zmian\" Remarqa, chyba że już czytałeś.

 

A tak od siebie polecam:

-Johna Irvinga i jego powieści pełne erotyki, tak podanej jak u nikogo innego;

-Nabokova i jego \"Lolitę\" którą czyta się dosyć ciężko ale z każdym czytaniem odkrywa się coś nowego;

-\"Lot nad kukułczym gniazdem\" Kena Keseya;

-\"Króla szczurów\" Jamesa Clavela (nie wiem czy dobrze piszę nazwiska :) );

-No i wszystko co wam wpadnie w łapki bo książka to wspaniała sprawa, szkoda tylko że coraz mniej czasu na nią :(.

 

Pozdrówka [piwo].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander, zazdroszczę ci, że masz w domu cała serię :P próbowałem go czytać z jpg\'ów ale nie dość, że oczy bolą od gapienia się w monitor, to jeszcze nie czuje się tego klimatu, więc płytka leży gdzieś i się kurzy a ja czasami wysępie jakiś numer od znajomych :D zdrówko [piwo]

 

P.S. hehe, jak nic wyjdzie, że jestem inny jakiś :P bo Asterixa jeszcze kiedyś czytałem i do dzisiaj mam około 15 numerów :D to se teraz pomyślicie o Loozacku :P

 

P.S.2. ehh, kiedy ja ostatnio książkę w ręku miałem [hmmm] oprócz \"Po prostu 3DS MAX 4\" oczywiście [rotfl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuś Puchatek to jest naprawdę wielka rzecz i podstawowa lektura dla wszystkich, z niego się nie da wyrosnąć.

 

Loozack jak czytasz komiksy to myslisz że coś nie tak? Teraz ludzie nie potrafią czytać wcale (ale głupi ci ludzie :P).

Ja Asterixa czytuję namiętnie i bynajmniej się tego nie wstydzę (a że śmieje się przy nim jak głupi to już tylko moja radocha :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacek, od dzisiaj będe z dumą kupował komiksy w kioskach :D a tak serio to jak kupowałem kiedyś Asterixa (szkoda, że już nie wychodzą nowe części :() to zawsze jak go przeczytałem to mi go mój tata potem zabierał... i też czytał :D obaj pękaliśmy ze śmiechu [lol2]

hmmm, a może by tak Obelixa wymodelować ?? w sumie to by wystarczyło postawić teapota i dorobić ręce i nogi :D chociaż on wcale nie był gruby, tylko zaokrąglony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z książek polecam rok 1984. Jest to książka, która jako jedna z bardzo niewielu pochłonęła mnie w całości. Świetny klimat, lekko dołujący. Podobała mi się również trylogia Tolkiena. Generalnie jednak wolę obejrzeć dobry film.

Jeśli jednak chodzi o komiksy to całkowicie nie zgadzam się z opinią, że jest to rozrywka dla dzieciaków. Są komiksy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, które nie rzadko poruszają bardzo poważne tematy. Niema u nas niestety tradycji czytania komiksów takiej jak np. we Francji czy w Japonii. Przez to bardzo trudno jest dostać u nas jakąś bardziej wartościową pozycję. Komiksy nie kończą się przecież na batmanach czy innych supermenach. Podobnie ma się u nas sprawa z wszelkimi rodzajami filmów animowanych. Ale to już zupełnie inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou masz zupełną rację, we Francji, Belgii i Japonii komiks to część dorobku kultury, a u nas, niestety, nadal postrzegane są jako lekkiej treści kolorowe zeszyciki dla dzieci. Wystarczy spojrzeć na zasoby komiksowe polskich księgarnii i bibliotek, toż to totalna żenada, niestety same wydawnictwa nie bardzo się tym tematem interesują. Zresztą mentalność polskiego społeczeństwa nadal nie nadąża za prawami panującymi w świecie cywilizowanym.

 

Co tu dużo gadać kto, czyta komiksy ten wie co inni tracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma dwa egzemplarze tego komiksu. Na jednym z nich jest oryginalny autograf od Rosińskiego:

„Dla Andrzeja

Pozdrowienia

Rosiński”

I do tego szybki szkic ołówkiem głównego bohatera jego autorstwa.

Jednym słowem egzemplarz kolekcjonerski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest czarno biały :P Jedynie okładka jest kolorowa.

A do mojego domu dość łatwo jest się dostać bez klucza. Wystarczy mocniej kopnąć w drzwi. Jest tylko jeden mały problem. Wstępu broni ogromna włochata bestia, która rozszarpuje na strzępy każdego kto stanie na jej drodze;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szninkla to ja kocham nad zycie prawie, moj jest niestety kolorowy:( komiksy uwielbiam- czytujecie moze \"produkt\" albo \"aqq\"? w ym drugim ukazala sie kiedys zajebista rzecz pt \"śpiewacze\" bodaj turka to bylo... to jest odjazd totalny i spiewacz to moj tatoo motyw:>

 

co do ksiazek to ja szczegolnie nie odstaje od nazwijmy to \"normy\". fantasy (udalo mi sie zjesc silmarillionza pierwszym razem:) ), lubie kinga, szekspir mnie od dawien dawna kreci i wiecie co tez lubie? dracule brama stokera w kazdej wersji(w oryginalnej tez). masterton to tez jest cos co tygryski lubia czytywac, jonathan caroll, kubus puchat oczywiscie chociaz NIENAWIDZE mruczanek (doprowadzaja mnie do obledu...).

 

czarna biblie tez czytalam, uczucia mieszane, momentami zenada totalna:)

 

pozdrawiam wszystkich, swietnie ze ktos jeszcze czyta:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az strach sie przyznac ale jedyna ksiazka jaka przeczytalem w tym roku to \"kamnienie na szaniec\" a.kaminskiego(lektura). Wieśmaka dopiero jutro se pożycze żeby poczytać.A poza tym to gazeta Super Express i na tym by był koniec. A nie czytam bo to jak dla mnnei za duzo czasu zzera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

 

Skończyłem czytać \"Paragraf 22\", moja ocena to jakieś 9/10 + wyróżnienie za jakość. Dowiedziałem się ostatnio, że istnieje kolejna część, ale jest podobno marna:( Niestety Joseph Heller to pisarz jednej książki:( Teraz przymierzam się do czytania \"Innych Pieśni\" Jacka Dukaja. Lubie czytać jego książki, bo pisarz ten ma ciekawe pomysły, wiele ciekawych pomysłów. Z jego książek nie przeczytałem tylko \"Czarnych Oceanów\" (oraz wyrzej wymienionej :))

 

Co do komiksów jakie przeczytałem (bo rozmowa ostatnio zeszła na te tematy) to nie mam zabardzo czym się pochwalić:| Troche czytałem je w dzieciństwie, ale były to zazwyczaj \"Kaczory Donaldy\" itp. Ostatnio jednak troche się podciągnąłem, ponieważ przeczytałem \"Wiedźmuna\". Pare razy przeglądałem \"Thorgale\", \"Jeża Jerry\'ego\" i \"Prodykt\". Mogę z tych pozycji najlepiej polecić \"Wiedźmuna\", bo jedynie go przeczytałem od dechy do dechy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Loozack - przypomniał mi się jeden \"drink\" w 3 wersjach:

Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - 93% procent mleka i 7 % spirytusu;

Królewna Śnieżka i 40 rzobójników 60% procent mleka i 40 % spirytusu;

Królewna Śnieżka i kompania gwałcicieli - od spirytusu różni się tylko nazwą:] [rotfl2]

 

Miłego degustowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Szninkla czarno bialego jeszcze pierwsze wydanie bomba a ostatnio czytalem slownik ortogeaficzny.

Acha czytalem Paragraf 22 przed wojskiem w trakcie po wojsku ipo 10 latach po zakonczeniu sluzby za kazdym razem odebralem ja (ksiazke) inaczej i czekam kiedy bedzie nastepne 10 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mnie to genralnie czytałem fantastykę (SF, Fantasy, trochę horroru), przez jakieś 12-15 lat czytałem praktycznie wszystko co się ukazywało, teraz jednak raczej się książek pozbywam, jezeli już czytam to poprzestaję na magazynie Science Fiction i co lepszych tytułach polskich autorów (Piekara, Ziemkiewicz itd)

co do komiksów to lubię twardą SF i mangę, Thorgala wytrzymałem do numeru 8 czy 9, co do Szninkla (w pierwszy wydaniu b&w) to mogę mu jedynie zarzucić, że praktycznie nie ma sznas, żeby okładka trzymała się na orginalnym kleju ;), wydanie kolorowe jakoś mnie nie \"pociąga\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry - tez skonczyłem Inne Piesni - rewelacja :), troche z innej pólki - \"Achaja\" Ziemiańskiego, moze problemów metafizycznych nie porusza ale czyta się swietnie!:)

Aragorn - Terry swietny jest, niestety w ostanich tomach zaczyna powtarzac pomysły:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zacząłem \"Inee Pieśni\", a skończyłem \"Ulissesa\", \"Boską Komedię\", \"Kartotekę\" - to tak bardziej szkoła pachnie, no ale cóż trzeba nadrabiać zaległości przed maturą.

 

\"Inne...\" skończe przez ferię, i \"Achcję\" obydwa tomy też wtedy mam zamiar przeczytać od razu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są te \"Inne Pieśni\". Mam je, ale jakoś boje się je zacząć, przeraża mnie ten rozmiar. Zresztą u Dukaja denerwuje mnie to używanie słów w różnych lub innych znaczeniach. Chyba kumacie o co chodzni??

 

Ostatno przeczytałem:

1. Cały cykl \"Ziemiomorze\"-bardzo dobre, chociaż ta ostatnia \"Tehanu\" tylko dobra, ale jak inne z serii wciągająca.

2. \"Stalowy Szczór prezydentem\"-nie jest to książka najwyrzszych lotów, ale przyjemnie się ją czyta. Główny bohater ma ciekawe podejście do życia i za to podejście jest jednym z moich ulubionych postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Inne piesni\' - Tym razem sporo myśli greckiej więc zaopatrz się w słownik wyrazów obcych :) Na poczatku nie wiedziałem o co w chodzi , dopiero po 50 - 100 stronach udało mi się wczuć w klimat i przyzwyczaić do języka. Po przeczytaniu stwierdzam jednak ze jest abslolutnie rewelacyjna:)

Własnie skonczyłem \'\'Mgły Awalonu\'\' - też polecam jezeli ktos lubi legendy arturiańskie - bardzo wciągająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Dukaj mi nie straszny :D czytałem już Extense, Czarne Oceany i W Kraju Niewiernych więc wiem czego się spodziewać. Już kończe Inne Pieśni i juz mi sie bardzo podobaja a przezciez u Dukaja najlepsze sa kocówki, oj cos czuje ze bedzie to jego najlepsza ksiazka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiązek raczej nie czytam, a ostatnia którą przeczytałem (jakieś 3 lata temu) - \"Koniec świata\" Haruki Murakami (nie licze lektur)

 

Co do komiksów to zbieram sobie różne mangi, takie jak Naruto czy Slayers.

Oprucz tego lubie sobie poczytać produkta i wilq .

 

A ostatnio obejrzane filmy:

- Freddy vs Jason - całkiem niezły

- Jeepers Creepers - przesz pierwszą część filmu troche się bałem, ale później jak go już przejechali to nudne się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeczytałem \"Sługę Bożego\" oraz \"Młot na czarownice\" Jacka Piekary i bardzo polecam tym, którym przypadł do gustu styl Sapka (bo Piekara równie zręcznie, śmiesznie i ciekawie operuje naszym językiem) i koniecznie w przypadku bycia katolikiem mają odpowiedni zapas tolerancji czy samokrytycyzmu, bo jednak ktoś przy czytaniu tego może się poczuć jakoś urażony podobieństwami tego świata do naszego... ;) Ale naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ferie i postanowiłem nieco mniej posiedzieć przy kompie i troche przeczytać. przez te 2 tygodnie przeczytałem:

Frank Herbert \"Diuna\"

Philip Hindred Dick, 2 zbiory opowiadań \"ostatni pan i władca\" oraz \"impostor\" i powieśc \"Blade Runner\"

Robert A. Heinlein \"drzwi do lata\"

teraz czytam trzeci tom Diuny \"Dzieci Diuny\" (drugiego tomu nie było w księgarni).

jeśli chodzi o Diune to wg mnie jest lepsza od Władcy Pierścieni i 2x dłuższa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie czytam \"Dżumę\"...oczywiście top lektura...myślałem ,że będzie gorzej. Osobiscie polecam wszystko co napisał phillip K. Dick :D A tu jeszcze parę ksiązeczek S-F ,które oczywiście gorąco polecam:D

\"Pierścień\" larry Niven

\"Wieczna Wojna\" (z tego co pamietam) Joe Haldeman

Oczywiscie cała seria \"diuna\" :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Johnym Mnemoniciem? Nie czytał nikt Gibsona? \"Wypalić Chrom\" jest niezaprzeczalnym liderem w zbiorze opowiadań. Oczywiście \"Neuromacer\" czy też \"Graf Zero\" też niczego sobie.

A właśnie zacząłem czytać \"Galilee\" Clive\'a Berkera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam od kiedy się nauczyłam ;) Wiekszość książek które wymieniacie też przeczytałam albo własnie czytam. Osobiście polecam:

Cały cykl o królestwie Amberu Rogera Zelaznego - jakby ktoś napisał dobry scenariusz to byłby świetny film

Dukaja tez lubie ale chyba mam za mały poziom wiedzy bo czasem nie rozumiem co on opisuje.

Czy ktoś czytał Konrada Lewandowskiego? Noteka - polecam albo Huberatha - Gniazdo światów

Generalnie czytam fantastykę i regularnie pisemko Nowa fantastyka - szkoda tylko że wywalili Lecha Jęczmyka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekturki: \"Początek\" Szczypiorskiego, \"Dżuma\" Camusa i \"Tango\" Mrozka, a poza tym zdazylem jescze dokonczyc \"My Zdobywcy\" zbior opowiadan Dicka (przednie!)

 

Tez do niedawna zaczytywalem sie Nowa Fantastyka, ale teraz brak pieniedzy jak i czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff...przebrnąłem przez cały wątek i doszedłem do jednego wniosku: albo książki , które najbardziej się Wam podobają, podobają się również innym ludziom, albo ludzie , którzy lubią czasem coś popykać w maxie mają podobne gusta czytelnicze, bo zazwyczaj pojawiają się te same tytuły. Oczywiście większość z tych pozycji też przeczytałem, ale największe wrażenie, chyba od 15 roku życia zrobił na mnie Orson Scott Card, zwłaszcza w trylogii o Enderze Wigginie. Gra Endera to najlepsza książka jaką w życiu czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności