Jump to content
mORPH

Z jakiego softu do compositingu korzystasz?

Recommended Posts

Guest Karawan

eee najlepiej do compostingu uzywac premiere + drogie pluginy np Hollywood FX 4 Gold, Boris, FilmFX

no nowy premier to i kompozycja i montaż.... ale z Adoba to chyba After Effects miał być a nie premiere...

swoją drogą - korzystam z Shake i Avid Composer...

hehe - wiedziałem, że tak będzie :)

...po co ten dział powstał?

skoro większość nie wie nawet co to composing i tak naprawdę tego nie używa, bądź traktuje sprawę tak samo jak montaż?

ech...

Ja używam After Effecta i COmbustion.. zależnie od potrzeb. Premierka do montarzu. No i to chyba tyle :) Polecam gorąco...

Nie miałem okazji wypróbować Flame\'a, ani Inferno ani nawet Shake\'a :(

Ale może kiedyś...

klozystam z Combustion v2... super program... w zupelnosci wystarcza to tworzenia efektow naprawde wysokiej klasy...

kiedys chcialem zaczac od Shake, ale jako ze go nie znalazlem wybor padl na Combustion, no i wcale nie zaluje ;-)

szczerze polecam.. jego system czasteczek wgniata w fotel ;-)

After effects - jako ze jest podobny do szopa bardzo mile mi sie pracuje, takie wszystko wydaje sie nie obce pracujac juz sporo czasu w photoshopie. Combustiona nigdy na oczy nie widzialem ale kiedys chcialbym sie w to troche pobawic....

Ja używam Combustion v2 ,podobnie jak Arnet i mówie wam WSPANIAŁY PROGRAM!!!! system cząsteczek powala!! no i wogóle można zrobić wszystko, SUPER!! Poza tym używam też A. Premiere 6.0 ale głownie włąsnie do montażu niż kompozycji -Combustion robi to znacznie lepiej. Poza tym jest z Discreet\'a i fajnie współgra z MAX\'em. Polecam.

Jak dla mnie to Combustion, pewnie dlatego ze mnie w szkole tego nauczyli i tak mi zostalo :) ale po przyzwyczajeniu sie do interfaceu to naprawde potezny program. ( no i mlodszy braciszek Flame i Inferno ;D ).

Dobre jest to ze ma w sobie Paint, i kazdy stroke jest zapisywany osobno ( co czasami jednak daje sporo problemow jak jest ich za duzo). Co do particles to faktycznie niezle...ale je widac na kilometr :)

AF nie probowalem zabardzo, mam gdzies to kiedys napewno zobacze.

a moze ktos wie co jest pod linuxem do compostingu i montazu?

na necie znalazlem takie nazwy jak

apple shake

discreet smoke

interactive FX piranha

main actor

czy ktos zlyszal o jakichs innych? czy ktos moze korzystal z tych? szukam informacji na temat tego typu progsow, ktore nie pochodzilyby od producentow ale od urzytkownikow.

P.S czy avid jest pod linuxem? slyszalem ze tak, ale na stronce softimage jakos nie moge znalezc.:(

no Shake 3 napewno jest na Linuxa i jest to niezly program.

Softimage tez jest, jak i Maya

zgadza się, uzywam 2.5 (ostatni chyba pod win)...osobiscie nie porownywałem z innymi programami, ale czytałem i słyszałem opine ze jest przedewszystkim najszybszy...

używam combustion, ale mam chyba coś zje...ne gdyż dosyć często mi się wywala na renderingu :(

particle faktycznie odlot, chociaż w praktyce nie wszystko wygląda już tak różowo

Czemu nikt nie raczyl odpowiedziec co to jest compositing ...

tak w 3 słowach

albo jakiś link ???

Compositing, to pojęcie głębokie i szerokie...

można pod to podciągnąć ogólnie edycje obrazu na linii montarzowej i post produkcyjnej. A sam compositing rozumiany dosłownie to integrowanie obrazu 3d, modeli i animacji do obrazu 2d. Najczęściej stosowane w czasie realizacji efeków specjalnych...

Piotr Combustion to program z grupy effects & compositing, zreszta tak jak Nuke, Shake, Digital Fusion czy inne.

Pozatym te "zawaliste efekty" to jeszcze inne programy roznego rodzaju w tzw. production pipeline i cale sztaby ludzi odpowiedzialnych za kreacje roznych aspektow efektow specjalnych.

After FX 5.5 Bundle Production ;) W zupelnosci wystarcza :) Ma swietne maski i filtry do maskowania + swietna wspolpraca z plikami *.psd.

Guest User190

Zainstaluj - zobaczysz.. programik ma moc straszną!! Nie był mi wcześniej potrzebny, ale w końcu i an to przyszedł czas.., wie ktoś może ghdzie znaleźć tutki, etc?? Tylko nie wspominać o manualu, bo się jeszcze ściąga :P