Skocz do zawartości

Model 3D: | d o o d l e s |


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!!

dzieki za komentsy ;)

aktora--> hmmmm :D

davy'iego bede robil w maxie a telko faktura skory jakies detaliczne zmarszczki czyli tak jak pisze gomez tylko bump :)

 

glowa ktora pokazalem(poczatek) wczoraj praktycznie skonczona jutro dam skonczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie 99% modelowania wykonuje standardowym brushem. I rowniez tak bym osobiscie podchodzil do tych zmarszczek. Wiem, ze niektorzy wola inflata do tego. Mi tam wszystko jedno.

 

dzieki za info a czy ostre krawedzie robic (czyli dawie faldy a pomiedzy nimi ostra krawedz) tez robisz zwyklym brushem czy uzywas pinch'a ?

ps. trche trzeba sie nameczyc aby takie zmarszczki zrobic nadodatek myszka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zeby zrobic alphe to najprosciej filtry>highpass w photoshopie a potem autolevels dla zwiekszenia kontrastu. Ot taki najprostszy sposob.

 

Nie uzywam pincha. Poprostu zmniejszam rozmiar brusha. Ale wiesz, ja zawsze takie minimalistyczne podejscie do wszystkiego mialem.

 

Tutaj masz linka do techniki z inflatem:

http://www.highend3d.com/zbrush/tutorials/project_walkthroughs/18.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, powolutku zalapuje jak to dziala cos tam juz wychodzi ;)

pomysl z inflatem jak dla mnie chyba najlepszy choc z zwyklym zbrushem wychodzi tak samo :)

alphy tez sobie luknalem na szybko i kurde super :)

postaram sie cos tam zklecic ;)

zobaczymy jak wyjdzie :)

jeszcze raz dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem okazje pracowac w zb3 i tego typu zmarszczki robilem uzywajac lazy mouse ( "L" na klawierce lub w zakladce stroke) przestrzen miedzy zmarszczkami wypelnialem inflatem.

 

Fajna glowka, czekam na wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indianin jest cool, całkiem charakterny :). Ale tak ogólnie do całego threadu... To pisz na czym się wzorowałeś, przy paru główkach albo kojarzę wzorce albo mam dziwne wrażenie "już to gdzieś widziałem"- przy czy dla jasności- we wzorowaniu się na cudzych modelach nie widzę nic złego, po prostu warto o tym pisać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

dzieki za posty postaram sie poprawic :)

Gotham--> baaaaaardzo mi milo ze zawitales w moje skromen progi, jesli chdozi o koncepty ok postaram sie mowic naczym sie wzorowalem ;)

 

dzisiejszy speed :)

czlowiek nietoperz ;)

moglbym jeszcze troche poppoprawiacale niechce mi sie :D

pozdro

c920ab8baf88cd19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez--> wiec tak. ;) wydaje mi sie ze tak powinno byc oto przyklady (troche ciezko znalesc zdjjecie aby bylo to widoczne, ale nawet patrzylem u siebie ze mniejwiecej u kazdej osoby takie cos jest )

http://www.minishorts.net/images/pitt.jpg

http://www.obliquity65.com/wp-content/uploads/2006/07/073107.jpg

wiadomo ze kobiety takiego czegos nie beda mialy w takim duzym stopniu, beda mialy tylko leciuki zarys prawie niewidoczny ale juz np. starsci ludzie maja to ogromne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, nikt nie ma takiej krechy, to powstaje przez to ze gorna warga jest bardziej wysuniete niz dolna, dodatkowo oswietlenie gorne rzuca cien i powstaje jakby taka "krecha", a nima czegos takiego.

 

Ogolnie w twoich modelach wystepuje tendencja bardzo szerokich ust, a wszczegolnosci ostre podkreslanie kacikow, co mnie zawsze razilo jakos. Tak prawde mowiac to rzadko w naturze wystepuja takie szerokie usta, zazwyczaj sa nie wiele szersze niz nos.

 

I jeszcze jedno. U ludzi starszych jeszcze bardziej jest to widoczne bo im skora juz splywa z twarzy. Skora rosciagnieta z tych miesni ustowych :D tworzy maly faldek (grawitacja) i powstaje krecha, ale ona nie jest wklesla, to jest nie duzy faldek, ale oswietlenie swoje tez robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, nikt nie ma takiej krechy, to powstaje przez to ze gorna warga jest bardziej wysuniete niz dolna, dodatkowo oswietlenie gorne rzuca cien i powstaje jakby taka "krecha", a nima czegos takiego.

 

Ogolnie w twoich modelach wystepuje tendencja bardzo szerokich ust, a wszczegolnosci ostre podkreslanie kacikow, co mnie zawsze razilo jakos. Tak prawde mowiac to rzadko w naturze wystepuja takie szerokie usta, zazwyczaj sa nie wiele szersze niz nos.

 

I jeszcze jedno. U ludzi starszych jeszcze bardziej jest to widoczne bo im skora juz splywa z twarzy. Skora rosciagnieta z tych miesni ustowych :D tworzy maly faldek (grawitacja) i powstaje krecha, ale ona nie jest wklesla, to jest nie duzy faldek, ale oswietlenie swoje tez robi.

 

hehe ja wiem skad sie ta krecha bierze :) i u mnie wlasnie tak jest (?)

co do ostrych ust to hmmm ja wole "ostrzejsze" ;)

dzieki za post'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności