Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

formta jest dobry ale jakos kurde mi postrzepilo obrazek... caly czas sie trzeba uczyc czegos nowego kurcze:] HDRI faktycznie nie pasuje ale ujedzie, bo to do animacji, jeszcze dzisiaj zapostuje te animke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie Simple_man, ale coś nie fajnego dzieje się pod sufitem, przy gzymsach. Trochę jakby za mocne AO, ew małe problemy z AA. Poza tym fajnie, krzesła przy okrągłym stole wyszły całkiem przestrzennie. Tylko trochę ziarna gdzieniegdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man: bardzo fajnie, tylko ziarno troche przeszkadza, ale tak to jest git

 

plasti: po tym co pokazal MLoDY47 z octanem to mysle ze mozna z niego wycisnac duzo wiecej:]

 

ja jeszcze pospamuje i wrzucam stary render na nie moim modelu, bawilem sie z oswietleniem:

 

aftertherainr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarno :/ Render szedł równe 11h. Wszystkie materiały odbijające miały glossy semple

na 64, Render miał ustawione glossy reflection na maxa. Sky light portal semple 64 mr sun na 64. Gdybym coś jeszcze chciał poprawić to pewnie do tej pory czekał bym na efekt pracy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam ziarna nie widze, raczej jakby duża kompresja obrazka, albo filtr jakiś dodany w postprodukcji. Tak czy siak nie wygląda to najlepiej.

Samo wnętrze i światełko ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man - ehh 11h to faktycznie długi wypiek, nie znam się na mentalu ale jeśli faktycznie tak długo to trwa to zapomnij o tym co mówiłem i już się nie męcz z tą kuchnią, jest ok :)

 

Ten Octane śmiga całkiem szybko (nawet na mojej 8800GTS), ale z tego co widziałem to ma dziwny sposób budowania materiałów. Ciekawe czy Arion doczeka się jakiegoś dema bo w nim pokładam nadzieje na przyszłe renderowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bollitic - mozna mozna, ja nawet nie mam zamiaru sie przesiadac, sciagnalem demo z ciekawosci i stwierdzam ze wymaga duzo poprawek, najgorzej jest ze swiatlem, bo nie mozna konkretnych zrodel swiatel umieszczac, tylko ustawienie daylight lub ogolny ambientowy tracing(chyba ze czegos nie wiem).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hdri jeszcze można, a zawsze można spreparować je aby świeciło jak punktowe lub studyjne, niby, ale ułatwienie jakieś to wielkie nie jest

 

 

simple_man-> bardzo bardzo mi się podoba. spróbować zawsze może osobne passy wypluć reflection i je zblurować albo jeszcze lepiej, zaznaczasz w szopie ten irytujący blat stołu na 1 planie, blurujesz i na to delikatnym normal blendingiem nakładasz diffuse pass wcześniej wypluty aby faktura tekstury nie była rozmazana. najprostsze metody najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razer niestety demo Ariona nie jest w ogóle palowane :/ co gorsza mają zamknięte forum tylko dla klientów. Nie rozumiem tej polityki... może jak konkurencja da im w kość to się opamiętają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nudów sobie teapoty renderuje

To chyba szczyt wynudzenia :) Ale dziś taka pogoda że nawet cię rozumiem.

Żeby nie było że postuję na sucho to wrzucam takie testowanie światła (ogarniam LWF+sun&sky)

minif.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba szczyt wynudzenia :) Ale dziś taka pogoda że nawet cię rozumiem.

Żeby nie było że postuję na sucho to wrzucam takie testowanie światła (ogarniam LWF+sun&sky)

minif.jpg

 

wygląda na to że LWF Ci się udał :)

 

Daj wieksza rozdziałke proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że LWF Ci się udał :)

Daj wieksza rozdziałke proszę :)

 

Dzięki, to praktycznie gołe materiały bez tekstur, ale podoba mi się bardzo to oświetlenie więc chyba będę jakoś wykańczać to wnętrze. Mam nadzieję że kolejne sceny w LWF+sun&sky też będą mi jakoś wychodzić, szykuje się m.in. śliczny exterior z blokami :) Akurat masz szczęście bo to ujęcie zrobiłem w większej rozdziałce:

salon001.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem - LWF + sky ale zamiast sun jest vraylight.

gr1max3d.jpg

 

Przy okazji: meble narzucone, aranżacja miała być na "młodzieżowo" ale z tymi mebelkami nic mi nie wpadło do głowy. Podłoga także od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS - jak nie meblami, to postaraj się oddać ten młodzieżowy klimat kolorami. Ściany, dywan, nawet z sufitem mógłbyś poszaleć. Jakieś ciekawsze oświetlenie - diody, halogeny, itp. Obecnie na rynku jest też dostępna masa naklejek ściennych, czy świetnych fototapet, które jakby nie patrzyć wracają do łask. Powalcz z tym jeszcze.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ode mnie pierwsza w ogóle moja animka. starałem się zrobić coś co w miarę wygląda :) błedy renderu no niestety są, bo liczyłem na niskich nastawach, żeby w miare krótko było na klatkę (koło 1:10 na klatke). Do tego still jeszcze po ps i na większych nastawach

05c97023dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się musze z Touchem zgodzić. Najgorzej chyba wygląda połączenie tego zielonego obniżenia sufitu z białą ścianą.

 

Faktycznie, muszę wam przyznać rację :) Jak popatrzyłem na to pod tym kątem to rzeczywiście płasko to wygląda. Trzeba walczyć dalej :)

 

arch515 - fajny ten żwir. No i ta biel, mniam mniam.

KaeMS - dechy na suficie takie sobie, te na podłodze o wiele fajniej wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS - ja bym przyciemnił zdesaturował trochę drewno. Światło bardzo spoko.

arch515 - piknie :) Ty to z kilku boxów świetny klimat uzyskasz :)

trosiek - trochę kwadratowo kamerka chodzi ;)

 

teścik wizki:

c90c9150f357b79b.jpg

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to praktycznie gołe materiały bez tekstur, ale podoba mi się bardzo to oświetlenie więc chyba będę jakoś wykańczać to wnętrze. Mam nadzieję że kolejne sceny w LWF+sun&sky też będą mi jakoś wychodzić, szykuje się m.in. śliczny exterior z blokami :) Akurat masz szczęście bo to ujęcie zrobiłem w większej rozdziałce:

salon001.th.jpg

 

shading nie podchodzi za bardzo, a powodzenie LWF często się potwierdza w dobrej kolorystyce tekstur. Spróbuj podnieść nieco jakość cienowania

przez dodanie ambient occlusion, jak masz vraya sp4...

 

I taka mała sprawka: zazwyczaj, żeby odbite GI nie było za mocne, zmniejsza się secondary bounces na 0,9 czy mniej. Znamy ten fakt. Ostatnio zwróciłem uwagę na ramkę post-processing od GI - można zmienić jego nasycenie - saturation- polecam stosować to delikatnie, ale daje ładne rezultaty w postaci lekko odbijanego gi, znaczy , mniej nasyconego. Druga sprawa - kontrast - nie wiem jak Ci to powiedzieć, ale też fajna sprawa, możesz popróbować :)

Jak co, jeśli zadowoli Cię to, co Ci nagadałem, to możesz mi się odwdzięczyć.

 

Pozdrawiam i życzę miłej pracy.

 

PS. Aha, klamka od okna nienaturalnie zmodelowana :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować koledzy..To i tak mocno wstępne..Oświetlenie już zostało zmienione, promienie światła nie zgadzały się z cieniami:), woda wyglądała równie dobrze jak ziemia, świeżo nasypana..

 

Pionix- dywan wyszedł bleee:), sam kadr po lewej ucięta lampka, dolny lewy róg pasek podłogi widać gdzie po prawej go nie ma, można by oszukać trochę przesuwając półkę w głąb, tak mi to od razu rzuciło w oczy..ładnie lampy nad stołem jadalnianym wyszły, może by zmienić poduchy na prostokątne, be to bardziej na tkaninę się nadają..Tak mi się wydaje:) więcej nie marudzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi mają wymiar 270cm i takie są przewidziane w projekcie. W korytarzu dochodzą do sufitu.

 

A to zwracam honor.

Mieszkanie koszykarzy? :)

co by nie tak pusto to daje 2 cześć "koszmarnego" PNMP w Kielcowie

pnmp2maly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loża mocherowych beretów bardzo zwraca uwagę a same bebcie wyglądają nie proporcjonalnie w stosunku do rodzinki po lewej. Całość jakaś taka szara i niezbyt ciekawa. Ponuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS - te budynki tam takie są, kostka pewnie też taka będzie, bo wszystko dookoła tak brukują.

Grafik3d - tam poważnie będzie żywopłot tak na środku? I w którą stronę w końcu będą te paski, bo już chyba trzecią wersję widzę. Babcie super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS - te budynki tam takie są, kostka pewnie też taka będzie, bo wszystko dookoła tak brukują.

Grafik3d - tam poważnie będzie żywopłot tak na środku? I w którą stronę w końcu będą te paski, bo już chyba trzecią wersję widzę. Babcie super :D

Tak będzie szara kostka 8/10 szarsza kostka 20/30 i szarsze płyty 50/50

Jak dla mnie masakra, nie jestem zadowolony że muszę takie wizki dla Kielc robić, ale Takie Czasy.

CO racja to racja całe kielcowo nam tak chcą załatwić brukiem.(Taki konserwator i reszta decyzyjnych pacanów.

A rynek w Kielcowie będzie chyba w 2015..

 

tu lepiej widać, wrzucałem wcześniej ta wersje

http://img217.imageshack.us/img217/5412/pnmpmaly.jpg

 

a co do żywopłotu to tak, to jedyna zieleń jaka się udało tam wsadzić i parę iglaków.

Co do moherów to pewno do prasy jeszcze przepchnę ale na bilbordzie już ich nie będzie, część już chce mnie za to linczować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie szara kostka 8/10 szarsza kostka 20/30 i szarsze płyty 50/50

Jak dla mnie masakra, nie jestem zadowolony że muszę takie wizki dla Kielc robić, ale Takie Czasy.

CO racja to racja całe kielcowo nam tak chcą załatwić brukiem.(Taki konserwator i reszta decyzyjnych pacanów. ...

Ładne miejsce, po schodach widać że ładna geometria placu, imho obrazek bardzo płaski, pociągnij może w photoshopie.

Ja ostanio wyciągałem znacznie gorszy: Radom :)

 

radom2.jpg

 

pionix: jak zawsze ładnie, szkoda pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności