Skocz do zawartości

Pojazd 3D: moje pierwsze auto (maluch)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oj za gesto za gesto:p przez to widac ze krzywo jest:p m.in dach, maska faluje, okolice tylnnej szyby u dolu, no i tyl jakos dziwnie wybrzuszony na samym srodku;] oj albo nie widzicie tych bledow albo nie chcecie widziec:p pierwsze autko to mozna w sumie wybaczyc, no ale fajnie jakbys to poprawila;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, jeśli o gęstość siatki chodzi to :

Im mniejsza tym łatwiej zapanować nad MS, dopiero po ms ma być odpowiednio gęsta.

Im więcej Verteksów tym trudniej utrzymać wzorowe krzywe i zaczyna to czasem falować. dlatego my zwykle długo kontemplujemy i tentegujemy jak to zrobić przy minimalnej i równiutkiej ilości poly unikając oczywiście trójkątów i innych tego typu atrakcji. Jak przyjrzysz się swoim clayom z łatwością wypatrzysz że blachy falują oczywiście nawet bardzo gęstą siatkę można w końcu uładzić w tym celu proponuje wspomagać się modyfikatorem relax on uładzi odpowiednie lub wskazane grupy punktów, czekam na upki kolejne, poprawiasz się zdecydowanie więc ufam że z tą tendencją Maluch będzie jak z pod igły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ogolnie chodzi mi o to samo o czym juz powiedzieli poprzednicy - przy obiektach takich jak samochody czyli technicznych najlepiej jest robic siatke maksymalnie prosta (szczegolnie tam gzdie sa duze i gladkie powierzchnie) chociaz zawsze mozna wspierac sie align'owaniem wierzcholkow- najbardziej w oczy rzucaja sie te fragmenty ktore zaznaczylem- takie sciskanie powierzchni skutkuje babolami po MS - najlepiej prowadzic linie prosto ( o ile sie da ) a jak sie nie da to tworzyc takie siatki jakie potem chcialoby sie unwrapowac ;) - ogolnie dajesz rade :) - jezeli masz czas to mozesz np jeszcze obejrzec sobie jakiegosvideotutka - nielzy jest o modelowaniu Audi A2 (??) - mozna zobaczyc ze koles ktory modeluja autko robi to dosc frywolnie na poczatku (szuka najlepszych ukladow wierzcholkow) ale potem porzadkuje swoja siatke.

 

POWODZENIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

o fak ludzie dajcie spokoj przeciez ladnie wyglada !!

tylko tam gdzi sie polowki lacza to jes lekka fala ale to szybko raz dwa i poprawione :)

a jesli chdozi o siatke to czym gestrza siatka tym dokladniejszy modeling proste....

siatka w sumie zrozumiala z jednym wyjatkiem zaznaczyl go eco ten po lewej tam gdzie weldowalas kilka lini ook siebie a fe ;) a po za tym to naprawde fajnie wyglada czuc masywnosc samochodu :)

aniu nie przejmuj sie nimi oni chca sie tylko popisac przed toba ze samochody umieja modelowac... ;D

mi sie osobiscie maluch bardzo podoba(modeling)

pozdro i powodzenia :)

 

edit

 

ok przyjzalem sie i drugie zaznaczenie eco tez mozna poprawic bo krzywo jes jest lekka wypuklosc ale tu postukasz tam postukasz i bedzie rowno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eco - oglądałam już tą siatkę, ale ona jest przecież niegotowa, dlatego taka rzadka, tam nie ma wgłębienia na klamkę ani dziury na paliwo, ani wgłębienia na tego czarnego równoległościana z tyłu, i ten cypelek na którym jest migacz nie jest jeszcze oddzielony od reszty ani nie ma na nim załamania z tyłu, i dolna krawędź szyby w drzwiach jest krzywa, więc jestem zdania że gdyby autor tej siatki dokończyłby malucha to by też wyszło gęściej. ale nie znam się.

 

a te krzywe części które zaznaczyłeś poprawię, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Aniu

praca idzie Ci całkiem całkiem nieźle :) Pare poprawek i będzie git :)

 

P.S.

CO DO SIATKI KTÓRĄ CI PODESŁAŁ ECO, TO JA JESTEM JEJ AUTOREM :p

TA SIATKA TO JUŻ BYŁA CAŁA GOTOWA BUDA Z MALUCHA, ALE SPORTOWA, NIE SERYJNA, WIĘC NIE DZIW SIĘ ZE NIE MA WGŁĘBIENIA NA KLAMKE, Z TYŁU OTWORU NA WLOT POWIETRZA, ITP :)

 

Pozdrawiam :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak sie robi "gróbą krawędź" za pomoca edit mesh i extrude. Zaznaczm polygony daje extrude ok. Nastepnie extrude do srodka ok. I krawędź wychodzi bardzo cieńka a ja chc zrobić szeroką zaokrągloną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropiński - te nadkola też mnie martwią, nie potrafię tego wyprostować, chyba muszę tam zrobić ślady po jakiejś stłuczce żeby to wyglądało logicznie.

 

BigBen - nie wiem za bardzo o jakie krawędzie ci chodzi, ale może spróbuj chamfer.

 

a tu zaczęłam ślimaczka, na dzisiaj tyle.

potem mu jeszcze głowę przekręcę w stronę malucha, ale przedtem muszę się zastanowić nad dokładnym wyglądem sceny.

 

slimakfb2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Ślimak 1 klasa --(mowa o ślimaku)--> Mam tylko pewne pytanie czy ludzie robiąc właśnie takie detale częściej bawią się w w 3dmaxie czy jakimś programem do tego ? np. tez z-brush czy jakoś tak... , / jest sens robienia takich detali w 3dmaxie czy to syzyfowa praca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maksie syzyfowa praca, ja robię w wingsie (jeśli chodzi o modelowanie), bo w maksie modeluje się mozolnie a w wingsie szybciutko.

więc to co teraz jest robione tylko w wingsie, przy czym narzędzia są w sumie podobne do tych w maksie, tylko dużo sensowniej zorganizowane.

 

potem sculptować (czyli takie modelowanie pędzelkiem) drobniejsze detale będę w blenderze, można też w zbrushu, chociaż dotąd nigdy tego nie robiłam i po wymodelowaniu do takiego stopnia jak jest teraz tylko teksturę nakładałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomodeluj przez miesiąc w wingsie i potem wróć do maksa, to zobaczysz co mam na myśli.

 

Ania wie co mówi ja sie przesiadlem na Silo, też czas modelowania znacznie się skraca.

 

Co do ślimaczka to jest on full wypas :) Bardzo przyjeny kartonowy wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślimak ładny jest, ale moim skromnym zdaniem jak nie ma być postacią pierwszoplanową to taki poziom detalu jest za wysoki. Ale to jedynie moja subiektywna opinia :)

 

P.S. Wings nie jest fajny :P Bawiłem się w nim i wróciłem do maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu nie pisałem długo bom sie nie mógł przestać śmiać widząc tego ślimaka ;)

Ja na wszystko sie zgadzam pod 1 tylko warunkiem !!

Musi być też wersja ze ślimakiem w odwecie, ślimakiem żądnym krwi, ślimakiem mścicielem. Da rade czy będziemy sie gniewać ?

Co do małego to tam za tylnym kołem cos mnie nie leży, reszta nieźle znaczy te zakrzywienia co to chłopaki piszą u 126p są bardzo na miejscu także sie nie łam jest gicior. Czekam na upka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowa kierowcy.

taka mieszanka mojej głowy z głową jednego czecha i trochę improwizacji. ma wyglądać groźnie i zdecydowanie, nie wiem czy wyszło.

 

damusTo - muszę cię rozczarować ale mściciela nie będzie, byłoby wbrew mojej filozofii gdyby coś słabszego wygrało nad czymś silniejszym.

 

kierowcaxk3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ droga Aniu :] Gdyby policzyć moc przeciętnego winniczka w koniach mechanicznych, nie wiem czy nie była by większa w proporcjach do masy.

Słowem KM/t a juz na pewno gdyby fiacikowi założyć cały dom na bagażnik dachowy :p to 1

2 musisz koniecznie zweryfikować poglądy, to nie silniejszy wygrywa, to nie o siłę biega e-e...

Zawsze wygrywa sprytniejszy no chyba ze ... nie nie ma chyba zawsze :]

Dlatego ponawiam śmiało uprzedni mój wniosek. czekam na ślimaka w opasce kamikadze knującego odwet

PS

Mógłby zdalnie prowadzić np napakowanego tira :] czy coś(taka tam drobna 50 tonowa sugestia ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności