Skocz do zawartości

Animacja3d: The Gaya Project


naeq

Rekomendowane odpowiedzi

thegayaprojectfe1.jpg

 

Witam Ponownie :)

Wielu nie dowierzało nawet że się w ogóle coś zacznie a jednak...

 

Nasza grupa zamierza zrobić animacje renderowaną, dużo ludzi już wie o co chodzi ponieważ był o tym duży wątek... http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=32986

 

Można powiedzieć ze prace nad projektem trwają, mamy już za sobą jedno spotkanie oraz dużo przegadanych godzin na internecie... też przy Telefonie. Napisaliśmy Short Story, Teraz powoli spokojnie rozbudowujemy go. Ciągle wymieniamy się pomysłami, próbujemy tworzyć pierwsze prace, koncepty jak nasze pomysły mają wyglądać. Nasza grupa liczy 5 osób. Jesteśmy dopiero w początkowo-początkowej fazie.

 

____

Do projektu szukamy "Animatorów" oraz ludzi którzy mogą w jakiś sposób ofiarować swą pomoc oczywiście szukamy ludzi którzy nie od zaraz zajmują się grafiką... Przydadzą się też ludzie od modelowania Organiki :) i Texturingu...

 

Oczywiście prace nad projektem nie trwają ciągle, praca nad projektem wygląda tak że gdy znajdziesz czas na - możesz to zrobić. Organizujemy spotkania itd...

Przy zgłaszaniu się z inicjatywą dołączenia do naszej grupy proszę podać jaka to ma być pomoc, tzn czym sie np. zajmujesz, czy jest to modeling, compositing, czy może texturing...

 

Więcej informacji pod nr. GG 2320686.

-----

 

 

W tym wątku będziemy zamieszczać nasze prace, niektóre pomysły oraz to co będziemy mogli ujawnić.

 

Jak dotąd nasza praca jest dobrze zorganizowana, wiemy czego chcemy i mamy dużo pomocy, po prostu zabraliśmy się za projekt profesjonalnie i profesjonalnie mamy zamiar go zakończyć.

 

Pozdrawiam - FAlcom "The Gaya Project" Headmaster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zycze powodzenia!!!moja wiedza jest ogolna....i moze bym sie przylaczyl ale w tym roku licencjat i mam sporo roboty!!ale bede tyu zagladal i popieram inicjatywe!!słuze pomoca w jakis niewielkich rzeczach!

 

 

ps. nie lepiej dac to do WIP'a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre pytanie, kto będzie waszym reżyserem.? :) Tak to już jest, reżysera zapamiętają, a pozostałych już nie. Smutna prawda.

Mam jedną prosbę, dotrwajcie z tym projektem do konca.

Powodzenia

 

Edit:

...w wolnej chwili moge sie dołączyc ;)

 

jmtm00 > ty się lepiej zajmij twoją animacją, bo ponoc masz na zaliczenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ekipie jest:

(utajnione)

 

oraz Daymon lecz on jest troszkę zapracowany więc projekt tworzy głównie nasza czwórka.

 

Do tej małej grupy możemy dodać prawdopodobnie nowych którzy wczoraj napisali bądź się zgłosili, musimy wszystko obgadać i zorganizować by ludzie którzy chcą dołączyć do projektu zapoznali sie z nim...

 

Projekt się rozwija w tempie jakim może, za niedługo będziemy mogli pokazać pierwsze koncepty scen, oraz będziecie mogli się zapoznać z naszymi pomysłami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khe, khe, wrzucilem dwa kamyki do ogrodka pod koniec poprzedniego watku, teraz widze, ze projekt ma juz ho, ho tytul i nawet logo. Sie zobaczy wiec. Slomy wystarcza zazwyczaj na trzy, cztery miesiace - po tym okresie bedzie wiadomo wiecej i bedzie wiadomo czy projekt ma szanse.

Chlopaki no , moze dacie rade, ale juz po tytule cos czuje ze sie szykuje skok z motyka na slonce. Zacznijcie moze od prostej historii z kulka w prostej scenografii - zobaczycie ile czasu w zespole zajmuje taka duperela.

Khe, khe. Bede zrzedzil, oj bede. A co, starym uchodzi.

 

salut

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAlcom -> nie zniechęcam ;) tylko takie pytanie mi się nasuwa:

skoro chcecie zrobić animkę, razem, to czemu szukacie animatora i modelarza organiki? Czy nie można pokazać czegoś innego niż ruszający się ludzie? jest tyle form przekazu, tyle sposobów na opowiedzenie historii, nawet za pomocą prostej animacji (przykład: "Jason Forrest - War Photographer" http://www.abacuscreativemanagement.com/artists/trussell/videos/video3.htm

rewelacyjnie opowiedziana historia w dość prosty sposób).

 

Pokażcie co wymyśliliście, jaki jest pomysł na animację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Daymon lecz on jest troszkę zapracowany więc projekt tworzy głównie nasza czwórka." - no to jak już główny pomysłodawca nie ma czasu, to nie wróży nic dobrego

 

zobaczyłem wasze akta, życiorysy itp. i to co stwierdziłem wygląda następująco:

będzie to bardziej niańczenie członków zespołu przez Daymona i FAlcona. To jest projekt bardzo ambitny, dużo wymagacie i dużo będziecie musieli uczyć pozozstałych członków. W sumie po waszych pracach też dużo nie można wywnioskować,że macie jakieś doświadczenie w materii robienia shortów. bardziej podchodzicie na hurra. Daymon bardziej zajmuje się dla mnie wizualizacjami (takie odniosłem wrażenie). Myśle , że powinniście wziąć sobie do serca porady starszych, bardziej doświadczonych kolegów po fachu i zapoznać się z całym tym procesem powstawania filmów.

PS. nie chciałem nikogo urazić tylko napisałem mój pogląd po zobaczeniu waszych prac

PS. 2 pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Daymona, na razie z nim nie pracujemy, on nam zaoferował pomoc gdy będziemy robić modele, sceny itd itp no i oczywiście pomoc w renderingu, jego Farmą w londynie :)) Co do rozdzielczości to prawdopodobnie standardowy format HD zobaczy się jeszcze...

 

Co do reżysera to jest nim nasza grupa, ja jestem tym głównym co kontroluje całą prace oraz mówi co mają robić ale i tak cała grupa wpływa na projekt dając pomysły itd itp. Nie chodzi o jednego głównego który ma swój plan i wszyscy mu podrygują... Chcemy zrobić projekt który wszystkim będzie się podobał przy czym chcemy zachować zasady rygorystyki, jezeli cos naprawde mi się nie spodoba to spróbujemy to zmienić tak by bylo satysfakcjonujace każdego uczestnika grupy.

 

Co do akt itd itp... Członkowie naszej grupy może i nie mają styczności z tym od dziecka tak jak my lecz już są świetnymi modelerami oraz ludźmi zajmującymi się animacją w Maxskrypcie.

 

Nie potrzembujemy ludzi tylko do grafiki, też takich którzy pomogą nam ustalić wszytsko.

 

A co do scenariusza to mamy już shorta oraz krótki ( na pare stron A4) rozpis scen oraz to co ma się odbywać w danym czasie i ogółem ile mają trwać sceny...

 

Pozdrawiam więcej o projekcie napisze za niedługo

 

FAlcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za streakerem powiem, że renderowanie animacji ponad pal to ogromne wyzwanie. Ja właśnie robię animację dyplomową (długość ok 4 min) i ogarnięcie tak ogromnej ilości danych, bo prawie wszystkie ujęcia mają po co najmniej dwie warstwy (front i background) to gigantyczne wyzanie. Tym bardziej, że w zasadzie niczego większego jeszcze nie animowaliście. Możecie mi wierzyć, że renderować jedną klatkę z wizualizacji to wielka różnica od renderowania tysięcy klatek z kilkuminutowej animacji. Czas dłuży się w nieskończoność a render bywa kapryśny. To przykre zauważyć po wyrenderowaniu 50 klatki, że zapomniało się czegoś ustawić i trzeba poprawiać i tak w kółko a takich momentów jest wiele.

Życzę powodzenia. Przyda się. Tym bardziej, że szukacie animatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Powiem tak: Fajnie że rzucacie się na taki projekt i czuć takie little braterstwo w waszej grupie :-], zgodzę się z streaker-em co do formatu. Leru też mądrze gada. Dziadek Stal z nim też się zgadzam, jak z większością przedmówców (nie będę wszystkich wypisywał).

Co do reżysera to jest nim nasza grupa, ja jestem tym głównym co kontroluje całą prace oraz mówi co mają robić ale i tak cała grupa wpływa na projekt dając pomysły itd itp. Nie chodzi o jednego głównego który ma swój plan i wszyscy mu podrygują...
Liczę na dobry montaż i ujęcia zapierające dech w piersiach :-).

 

No tak szukacie animatorów, szczerze to nie wiem czy znajdziecie dobrych, problem nie jest w ich braku tylko problem leży w tej animacji, na razie to nie wygląda to za obiecująco, ciekawe ilu z przedmówców postawi 100 zł na to że animacja dojdzie do skutku? Po prostu animator nie chce się angażować w coś co końca nie dotrwa, i nie to że wam źle Życzę. Animacja kosztuje strasznie dużo pracy, rozkład czasowy oczywiście zostawicie animatorowi? Pamiętajcie nie róbcie nic na szybko, po woli zbierajcie ludzi, przedstawcie prawdziwy scenariusz. Żeby ludzie widzieli każdą scenę animacji.

 

Mam nadzieję, że wam wszystko wyjdzie lepiej niż żeście się spodziewali. A co do pomocy, jeżeli chodzi o:

- Przygotowanie produkcji

- Rozkład czasowy

- Światła i kamery

- Animacje postaci (stylizowane i realne)

- Modeling

 

To jeżeli znadję w między pracą trochę czasu to może coś pomogę, ale nie objecuję, bo teraz to brak czasu straszny.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam lecz nie mogę Leru :) Moge powiedzieć tyle że fabuła jest... nieco "rozpierduchowa" oraz bardzo fajnie wymyślona :) w koncu robiły ją takie mózgi jak my xD Będzie z leksza zagadkowa... też troszke by pomyśleć nad nią, nie będzie to film który zoabczysz i zapomnisz... będzie choć w pewnym małym stopniu dawał do myślenia ;]

 

Pozdrawiam i dziękuje za dobre słowa, będe się starał wraz z całą ekipą z całych sił by projekt doszedł do konca !! czy za rok czy za więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie będzie to film który zoabczysz i zapomnisz" co do pierwszego to się zgodze.... żartuje :D ale jestem wredny no nie ?

 

myśle, że to nie jest jakiś projekt owjany tajemnicą państwową, ba, nawet duże mega produkcje za wczasu wiesz o czym będą opowiadać. poza tym miał to być projekt "opec source" a teraz robicie z tego mega tajemnice :) dziwne podejście

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAlcom -> na tym forum są osoby, które na pewno by doradziły Wam. Dlatego tak o tą fabułę proszę, bo ktoś bardziej doświadczony może spojrzeć i pomóc Wam ją ewentualnie zmodyfikować, powiedzieć czy czegoś tu jest za dużo lub za mało itd. Jest to tylko i wyłącznie w trosce o Wasze dobro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam lecz nie mogę Leru :)

A co, z kolegami klauzulę tajności podpisałeś ?

Ja również upominam się o fabułe, bo w takim stanie jak teraz wasz projekt wygląda, to nie zwerbujecie nowych ludzi.

Albo inaczej, do maxprojectu zapisałem się, ponieważ opisy plastiqa i razora wygladały, jakby wiedzieli co robią i był jasno określony cel (czyt. była ogólna referka) do tego dążyliśmy, tutaj mamy zespół 5 ludzi, z czego robi 4, a 2 wygląda na znających się na rzeczy, do tego wiemy, że fabuła jest "rozpierduchowa".

Pomyśl nad tym FAlcom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... Falcom: nie prosimy o scenariusz czy storyboarda tylko o krótkie opowiedzenie wokół jakiego tematu animka będzie oscylować. co będzie tam zawarte.

 

tak jak pisze Leru: na forum jest sporo osób, które mogły by wam poradzić co ominąć a co dołożyć. inny punkt widzenia bywa czasami punktem zwrotnym jeśli chodzi o takie projekty. wy jako grupa tworząca ślęczycie cały czas nad tym i zatracacie mozliwość spojrzenia na to z innej perspektywy.

pozwólcie udzielić sobie kilku porad.

gwarantuje, że nie bedzie wyśmiewania czy innego ustrojstwa. każdy OT trafi do kosza ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymgajmy ze chlopaki zrobia appleseed'a...wiec nie naciskajcie tak na nich!!plizzzzz!! maja OCHOTE cos i tu juz dla nich wielki + odemnie!! jak nie wypali to trudno!!Kazdy z was napewno cos pozyteczne go z tego wyniesie!!

 

Ale wiecej otwartosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz projekt chcemy zachować w tajemnicy, po prostu :) jeżeli projekt wypali ( a wypali... ;) ) to z wielką chęcią zobaczycie coś o czym nic nie wiecie no a jeżeli wam powiem to co to będzie za radość oglądania czegoś o czym sie już wie tyle... co będzie itd :)

 

Projekt jest już ustalony, wiemy czego chcemy musimy jeszcze poustalać parę szczegółów i poprawić to i tamto w fabule... Może i a z resztą napewno byście nam pomogli i dali dobre rady ale nie martwcie się mamy też takich ludzi którzy nam pomagają w tym, nie są grafikami ale znaja się na rzeczy :)))

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZA NIEDŁUGO UPDATE !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda założenia mieliście na początku troszkę inne :) projekt miał być open source, kto chce to się dołącza a teraz schodzicie pod ziemię i robicie Bóg wie jakie tajemnice - to nie działa zachęcająco dla potencjalnych zainteresowanych. No chyba że już macie zamknięty team ? to wtedy ogłoscie że nabór wstrzymany czasowo. 2 sprawa- nikt Wam przecież nie ukradnie pomysłu - tym bardziej że jak go opublikujecie na forum lub w jakiejkolwiek innej formie to już jesteście prawnie jego autorami i możecie sie sądzić w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khe, khe, wyjatkowo popre autorow watku. Chca zachowac w tajemnicy - ich prawo - jedno z wielu jakie dostaja zaczynajac taki projekt.

 

Chcesz dowiedziec sie wiecej o projekcie - mysle, ze nikt nie broni Ci napisac do nich bezposrednio - jestem przekonany, ze dostaniesz wszystkie potrzebne informacje. Nie chca upubliczniac materialu - widocznie taka jest ich decyzja.

Sluszna zreszta - robienie czegos takiego jak animacja na zasadach demokracji i pelnej otwartosci to idiotyzm. Skonczy sie gadaniem na forum - polowa sie poobraza i druga sie wykruszy i tyle bedzie z projektu. Przeciez to nie pierwszy taki pomysl. Nawet nie pierwszy tutaj.

 

Ja i tak mysle, ze nic z tego nie bedzie, khe, khe, ale dajmy im chociaz szanse.

 

salut

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcemy być całkowicie zamknięci ale też nie chcemy zepsuć "niespodzianki", wątek nazywa się max3d.pl ponieważ nad projektem pracują ludzie z tego forum, nazwa nie będzie miała takiego przedsiaonka, to tylko wątek na forum :)) co nie znaczy tego że nie uwzględni się naszego pięknego kochanego i bóg wie jak wspanialego forum w filmie :)))

 

zrozumcie, a po 2... Od razu chcecie wszystko widzieć, a to przyjdzie z czasem, gdzy zaczniemy wrzucać prace koncepty itd itp może sami zaczniecie się domyślac :)

 

POZDRAWIAM !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć tyle że fabuła jest... nieco "rozpierduchowa" oraz bardzo fajnie wymyślona :)

Jeśli dobrze zinterpretowałem twoją wypowiedź bo będzie tam troszkę wybuchów i innych bum bumów – więc nasuwa się mi jedno pytanko: czy macie jakiegoś porządnego TD (taki co by się riggowaniem oraz cząsteczkami i symulacjami zajął bo to są podstawy wcale nie takie łatwe jakby się mogło wydawać, dodatkowo wymagają sporej mocy obliczeniowej) ?

 

Na początku radziłbym wam zrobić jakiegoś prostego short’a tak dla wyrobienia workflow’a a dopiero później wziąć się za coś poważniejszego.

 

Reasumując życzę waszemu projektowi powadzenia i mam nadzieję, że kiedyś obejrzę wasz film :) … ale mam jedną prośbę – nie poddawajcie się po 3 czy 4 rozczarowaniu (które prędzej czy później „troszkę” zmieni kierunek waszego projektu :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja:

 

zgodnie z nazewnictwem przyjętym w dziale animacja zmieniłem nazwę wątku na "Animacja - The Gaya Project".

 

zachowajmy odrobinę kultury panowie i tak jak Leleń prawi poczekajmy na rozwinięcie się projektu. pojawią się pierwsze szkice, pomysły etc wtedy możemy zacząć komentować.

póki co zrobił się gigantyczny OT nt. czy ta animacja ma sens... a po co?

 

wiem, że wielu z was nie wierzy że chłopaki kiedykolwiek doprowadzą projekt do końca ale skończmy już dyskusję o tym czy im się uda czy nie. poczekajmy na pierwsze projektowe prace :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie uspokojcie sie, znowu watek leci po 5stron, same krytyki, 0 animki. krytycy poczekajcie do conceptow/screenow/modeli etc., modelerzy czekamy na concepty/screeny etc. ;)

 

Dokladnie. So sit down, take a tea and watch...

 

edit:

Zycze powodzenia panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pracujemy nad Scenariuszem, za niedługo będziemy mogli pokazać pierwsze koncepty ale jeszcze musicie troszkę poczekać, z konceptów może zobaczycie już pierwsze zajawki co i jak...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności