Skocz do zawartości

Model 3D: Kubica ad 2150 (old school)


PAINbringer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie - old schoolowy modelik scigacza ad. 2150, zleconko ale czysta i nieodparta przyjemnosc starej szkoly gameartu. Tekstura 1024/1024, polycount to ok. 1600 tri

hoverracer02-Kubica-Inside-SA_finalx3.jpg

Siatka dla milusinskich, jak widac bardzo prosta;

hoverracer02-Kubica-Inside-SA_final-mesh.jpg

 

Wszystko oczywiscie zaczyna sie od konceptu:

hoverracer02_concept.jpg

 

Hit me

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

;) ogolnie mowiac to trudno jest sie polapac co jest co. gdzie jest gora, gdzie przod itd. powodem tego jest chaos na texturce > duzo tych plytek, ktore nie tworza wiekrzej calosci tylko tak jakby sa namalowane na obiekcie...tzn jak bys wzial statek i pomalowal go plytkami. powinno byc tak, ze plytki tworza statek. poza tym IDEALNY model i "staranna" textura, duzo detalu. i jeszcze jedno: wez texture importnij do szopa. tam DESATURATE + brightness\contrast -> save as specular i zaladuj go gdzie trzeba... bo serio troche to old schoolowo wyglada> 0 swiatla na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uaaaa - malina :)

 

mnie sie podoba na maxa - stare dobre hard-sci-fi :)

 

troszke widac na texturce ze byla malowana z palca (tzn - brak takiej technicznej regularnosci miejscami) - ale tak czy siak - superasnie :) duuzy plus odemnie :)

 

cya

 

ps. nie sluchaj dyletantow :D

 

muauahahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Tekstura jest bardzo, wbrew problemem wzrokowym Kurta, ja nie mam problemu z połapaniem się gdzie przód, gdzie tył. Włozyłes w to sporo pracy, widać na pierwszy rzut oka. Płyty ułozone na pancerzu wyglądają całkiem nieźle, myślę że wiele produkcji "kosmicznych" powinno brać przyklad z takich modeli jak ten. Daję 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem czemu tak się spuszczacie na tą pracę jakby to 8 cud świata był :D

 

Żeby nie było - pracka podoba mi się, zwłaszcza koncept i model, jest trochę nietypowy i to jest bardzo fajne.

 

Ale daleki jestem od wychwalania tego pod nieboskłon i nawet wydaje mi się że front trochę niezasłużony (choć pogratulować należy :)).

 

- Tekstura jest bardzo detaliczna, ale detal tutaj jest po prostu wszystkim - nie widzę jakiegoś jednolitego światła czy w ogóle czegokolwiek coby spajało tą teksturę. Natomiast samo to co namalowane jest bardzo przypadkowe. Do tego patrząc na ten statek wydaje mi się że jest z plastiku pomalowanego farbami - nie wiem, może dlatego że się nie błyszczy albo że kolory są przyciemne, ale za cholere nie wygląda mi to na metal.

 

Taka moja krytyka żeby za słodko nie było ;) Ogólnie tak jak mówię - model mi się podoba, nawet bardzo, no ale idalny 10/10 to jeszcze nie jest, warto by było dopieścić (chociażby wrzucić jakieś gradienty (skoro to oldskul)) żeby uzyskać ładne cienie i błyski na stateczku.

 

pozdro Pain, nie bij ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem czemu tak się spuszczacie na tą pracę jakby to 8 cud świata był :D....

lol nikt sie na nic nie spuszcza :o ...

ten model jest poprostu sweitny bez watpienia! patrzac na taki model ja osobiscie widze esencje sf i odrazu chcial bym sobie popykac w gre z taka grafa.

i co wy z tym chaosem ? texturka jest klimatyczna i supre zrobiona pokrywa sie z konceptem, wiec nie wiem w czym problem :o ? poza tym ten samolocik ma swoj klimat czego brakuje podobnym temu modlom! dlatego jest dosc wyjatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, myślałem że po to sie pokazuje modele na forum żeby wiedzieć co jest fajne a co nie do końca się podoba - mi akurat tekstura nie podeszła (chociaż zaznaczyłem że ogólnie jest bardzo dobrze!), skoro reszcie tak, to znaczy że mam po prostu spaczony gust ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yuhmyyyyy :) no pain, zostaw te wizualki bo to talentu szkoda ;) swietny oldschool, kawal dobrej roboty, jedynie dysze moznabylo troszke podciagnac ;) co do przypadkowosci tex- ludziska, jak bede chcial poogladac super logiczne statki to znajde sobie prototypy i poogladam, to w kocnu sztuka gier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności