Skocz do zawartości

#VISTA - kupić, nie kupić - pogadać można ;)


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zainstalowałem sobie Viste, na pierwszy rzut oka super, ściągłem sobie sterowniki do karty graficznej pod viste ze strony producenta http://www.nvidia.com, instalacja przebiegła bez problemów, restart i... karta nieznana :| co jest grane, wiem że dużo ludzi używa visty, sam bym chciał, co z tymi sterwnikami, czy trzeba trafić na dobrą wersje sterowników ?? jak sobie z tym poradziliście

 

niektórym sprzęt wykrywa automatycznie, mi nic nie wykrył :| wersja ultimate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, teoretycznie wszystko powinno być ok, ale jak nie pomoże spróbuj z poprzednią wersją. I wyłącz Defendera. BTW. może być jeszcze tak że nie zassał prawidłowo, trza by ewentualnie wielkości plików porównać.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem Viste, widzi sprzęt ale..., ściągłem raz jeszcze te sterowniki 158.24 przy instalacji nic nie pisze że jakiś błąd, w managerze urządzeń pisze 8800 GTS i wykrzyknik, "System Windows nie może zainicjować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. (Kod 37)" :/ a w zakładce sterowniki pisze że sterownik od NVIDII i data sterownika, nie wiem co jest :|

spróbuje jeszcze zainstalować starszą jakąś wersje sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z vistą nie miałem zbyt wiele do czynienia, ale pierwsze spotkanie nie wypadło zbyt dobrze. Otóż zachęcony propagandą Microsoftu zainstalowałem wersję testową visty Ultimate 64 Bity i wszystko wydawało się fajnie do momentu gdy po długiej i wyczerpującej instalacji i konfiguracji zabrałem się za instalowanie modemu neostrady fastweb 800 czy jakoś tak.

 

Nagle wyskakuje Error - sterowniki modemu są fe.... zonk myślę i odpalam lapa by ściągnąć sterowniki ze strony neostrady, wyobraźcie sobie jakie bylo moje rozczarowanie gdy po przewertowaniu portalu tepsy znalazłem informację, że nasz monopolista jeszcze nie wypuścił 64 bitowych sterowników. Cholera, myślę. Lecz nie zastanawiając się zbyt wiele postanowiłem uruchomić test wydajność... a co, chociaż trochę się pobawię. I tu jak by mnie ktoś uderzył, wynik 2,5... myślę sobie czy to jaja? Może złe sterowniki? Więc szybko zassałem najnowsze paczki z netu skopiowałem z lapa na stacjonarny, instalacja restart... i ... 2,5. A muszę wspomnieć, że komp ten do najsłabszych nie należy: AMD Athlon 64, 2.41 GHz, Nvidia GF 8600GT, 2GB RAM 800MHz i płyta ASUSA.... więc albo ten komp to dziadostwo, albo ta nowa winda ma jeszcze sporo niedociągnięć.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Niektóre programy na 64 bitowej platformie i osie mogą szwankować bo, co prawda, że winda XP x64 ma emulator 32 bitowych instrukcji dla 64 bitowego procesora, ale zauważyłem, że dużo programów się wywala... nie wiem dla czego... ale również zdaję sobie sprawę, że praca 32 bitowego softu i 32 bitowych bibliotek na 64 bitowym osie i platformie nie wróży pięknej przyszłości.

 

Pozdrawiam

Życzę mądrych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno nabylem viste ultimate box pl , hehe pierwsze spotkanie z wersja 64bit niewypadlo zbyt dobrze ... powod sterowniki do karty wifi przez ktora mam net :) pisalem do producenta karty ale odbaknal ze do tak starych kart niezamierzaja wypuszczac nowych sterow pod viste :). Wiec zadzwonilem do providera, zapewniono mnie iz na dniach dostane nowa karte ze sterami do visty :D. Sprawdzalem patent ze sterami z winxp i dzialaja ale pod vista 32b. Dalej jedziemy... nowa plyta Abita powinna miec stery pod viste a tu co ? lipa niema ani na plytce ani na stronie producenta , jednakze tutaj strona nvidi z pomoca przychodzi.

Jak to z nowymi systemami zapewne wszystko z czasem sie unormuje a na chwile obecna trzeba sie cieszyc z tego co jest :). No i wersja box to jest to ! Wczesniej mialem oemowego winxp sp2b .W chwili gdy mi sie pamieci zjaraly a zaladowalem zastepcze musialem od lachy dzwonic tlumaczyc sie i prosic o wydanie nowego klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

a ja mam pytanko , czy do instalacji visty jest konieczny net ?, czy może jest potrzebne jakieś rejestrowanie itp ?

generalnie to chyba jakaś lipa na razie wychodzi z ta vistą ? (takie odnosze wrazenie)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

a ja mam pytanko , czy do instalacji visty jest konieczny net ?, czy może jest potrzebne jakieś rejestrowanie itp ?

generalnie to chyba jakaś lipa na razie wychodzi z ta vistą ? (takie odnosze wrazenie)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

Przy samej instalacji potrzebny jest klucz , w trakcie instalator pyta czy dokonac rejestracji gdy jestes online. Choc z ta aktywacja tez jaja sa :). Ja zainstalowalrm viste po czym zauwazylem ze niemam sterownikow do sieciowki wiec i netu niemialem. Tak wiec ta sieciowke wyciagnelem z kompa i wlozylem do drugiego zeby net uruchomic bo mam przez wifi. Gdy juz sie dowiedzialem ze nie darady zalatwic sterownikow spowrotem odpalilem kompa z vista. Po chwili wyskoczylo mi okienko z menu w jaki sposob chce zarejestrowac produkt.

Byly tam bodajze 4 opcje , aktywacja przez net ktorego niemialem , aktywacja przez telefon, wpisanie ponownie klucza i pominiecie tych wszystkich czynnosci. Telefonicznie nie mialem zamiaru aktywowac, ponowne wpisanie klucza nic nie dalo a ostatnia opcja pomimo swojego znaczenia po wybraniu spowrotem przekierowywala mnie do tego menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam system jest naprawdę spoko, problem stanowią jednak jeszcze nie do końca przygotowane przez producentów sterowniki, czego sam jestem ofiarą do mego skanera Plustek 2420T do tej pory cisza i brak odpowiedzi od producenta, najprawdopodobniej skończy się tym że trzeba będzie "nowy" wymienić na drugi nowy działający pod vistą.

 

RA -> i w tym momencie masz rację, swoją drogą do tej pory pomimo szeregu okoliczności system działa poprawnie, nie raz wylatywał już w powietrze przez "nie właściwe" sterowniki, ale po ponownym uruchomieniu nadal działa bez problemów. Nie widziałem jeszcze niebieskiego screena :D. (i mam nadzieję że go nie zobaczę)

 

Problem z modemami niestety od TP był jest i pewnikiem jeszcze będzie, u niektórych działa na standardowych u niektórych niestety nie. Osobiście zamieniłem Sagem'a na LiveBOX'a do którego zresztą też sterowniki nie działały ;). ale działa jako Router, więc teoretycznie najprostsze rozwiązanie to zakup jakiegoś niedrogiego Routera ADSL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE tam ja wam powiem 2 rzeczy "WISTA ŚWISTA"- ulubione powiedzonko, wszystkich szefów serwisów komputerowych...

ps: Mój szef robiąc prezentację wizualek, dla jakiejś dużej firmy zainteresowanej usługa, zamiast na swoim monitorze LCD (wypasionym bydlaku panoramicznym) i na swoim ulubionym Core2Duo, na którym zainstalował Viste, robił prezentację na...laptopie- bo bał się, że coś się spieprzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"WISTA ŚWISTA"- ulubione powiedzonko, wszystkich szefów serwisów komputerowych...

 

To niestety świadczy o naszych "serwisowcach"... a raczej o ludziach którzy z przypadku tam pracują. Nie wszyscy, oczywiście. ;)

 

 

Mój szef robiąc prezentację wizualek, dla jakiejś dużej firmy zainteresowanej usługa, zamiast na swoim monitorze LCD (wypasionym bydlaku panoramicznym) i na swoim ulubionym Core2Duo, na którym zainstalował Viste, robił prezentację na...laptopie- bo bał się, że coś się spieprzy...

 

Normalne - ja nie umiem obsługiwać młota pneumatycznego, więc też wolę go nie tykać...

 

 

Ogólnie mitologia i urban legends o Viście są porażające. Odpowiadając luźno na kilka postów:

 

1. Nie chcesz Prefetcha, Superfetcha, etc.? To je WYŁĄCZ. Nikt ci nie każe tych usług używać.

2. Ten nieszczęsny wynik "benchmarku" - 2.5. Raz, że wynik ogólny jest zaniżany do wyniku "najsłabszego ogniwa" co jest logiczne. Dwa, że trzeba być idiotą by tworzyć OS z myślą o obecnej generacji komputerów.

3. Z powyższego również wynika sprawa 64-bitów. Przejście na x64 jest nieuchronne i mam nadzieję, że wszyscy niedługo pukną się w czoło i zamiast tkwić w x86 porzucą wszelką kompatybilność wsteczną i skupią się na x64. Jakby ktoś nie pamiętał to dokładnie taka sama sytuacja była z przejściem z 16 bitów na 32. Też ludzie psioczyli.

4. Tak, Vista ma w dupie maxa, ale to nie wina MS, tylko autodesku. Service pack załatwiłby sprawę (tak jak z Mayą i wersją 8.5).

5. Ogólnie większość programistów obudziła się z ręką w nocniku. "O, to już kopiuj/wklej + drobne modyfikacje nie działa przy zmianie systemu?". A nie. Microsoft stworzył nowy system operacyjny, z nowymi (lepszymi) zasadami. I podniósł się krzyk, bo trzeba było ruszyć dupę z fotela i nauczyć się nowego SDK OS'a. Kto winny? Microsoft.

W tą pułapkę wpadli wszyscy jak leci - od Nvidii, której pierwsze finalne(!) stery były gorsze od generic MS (może dlatego, że nie działały?), przez inne hardware'owe firmy aż po nasze poletko. Przy czym fakt, że w dziedzienie softów profesjonalnych musi to potrwać.

 

Ogólnie rzecz biorąc ludzie tak się zapędzili w krytyce MS (czasem słusznej, nie przeczę), że nawet jakby Billy G. rozdał każdemu po $10.000 to byłoby źle, bo jak to tak.. a w ogóle to muszę podatek od tego zapłacić, mi się to nie kalkuluje... MS SUCKS!!!!!!!1111111oneoneone

I teraz cokolwiek by poszło źle z kompem, to z definicji i odgórnego założenia jest to wina MS. A tak naprawde żelazna zasada mówi, iż największym sprawcą problemów z kompem jest debilny użytkownik. :)

 

 

Świat się kończy - człowiek pracujący na codzien w Linuksie i fan Maca broni Windowsa. :D

 

PS Rekordowy uptime Visty jaki miałem, to jakieś 30 dni. XP'ek dobił kiedyś do 20 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez sie podpisuje pod kolegami wyzej ! Mialem uzywalem i dalej bym uzywal gdyby neo czy ten sagem gdyby wydal na poczatku normalne stery do visty, pozniej sobie poradzilem z tym problemem dopiero po jakis tam tutakach, ogolnie vista jest super a osoby ktore mowia ze jest wolna (kupcie lepszy komputer :p) czy nie ma tego i tamtego nie musi instalowac.

Te ciagle wieszanie psow na MSie jest juz smieszne przeciez nie trzeba uzywac kupcie macka wgrajcie linuxa i bedzie git. Wyrobil sie taki nawyk juz od win98 gdzie sie wieszal i wysypywal od xp juz to sie zmienilo a ludzie dalej z przyzwyczajenia bo ktos tam napisal albo uslyszal ze to i tamto jest do d** a sam nie sprawdzal czy dziala dobrze czy nie :)

Takie moje zdanie :p

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

a spotkał sie ktoś z tym , że max po uruchomieniu wysiwetla błąd Dxplugins/DXDDS.bmi

failed to initialize ? :( to coś z direct X ? zainstalowałme DX i miałem nadizej ,ze wszystko bedzie dobrze.

Stery do grafy mają numer 163.11.

Ponadto w maxieprzy każdym kliknieciu, na ułamek sekundy wszystko robi sie białe. całe viewporty itp. :( .

Tak sie dzieje zarówno w opengl, jak i w direct.

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

Service packi do maxa się kłaniają. ;)

 

ooooooo, Ra ! dzięki. z tego wszystkiego zapomniałem o service packach heheheh. czy one są jakoś dedykowane pod konkretne systemy ? czy sciagam jeden typ packa i on sie już prawidłowo zainstaluje ?

 

jeszcze raz wielkie dzieki :0

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no porownanie do ME to jednak spore przegięcie, w dodatku koleś opiera swoje wrażenia na pracy z jednym notebookiem, kiedy sam pisze że u innych userów problemy się nie pojawiały. Sobie Vistę nawet chwalę, jedyne co mi przeszkadza to ciągły brak sterowników - za długo to ich dorabianie trwa. System wiecznego ostrzegania przed dramatycznymi skutkami każdego kliknięcia da się wyłączyć, wodotryski też. Zostaje kilka pożytecznych funkcji jak nowe wyszukiwanie czy organizacja folderów. Dodatkowo działa sprawnie, nie zamula. Są wady - faktycznie dostęp do opcji ekranu jest niepotrzebnie zchowany, taskmenager się pojawia - jak we wczesnych windowasach dopiero po obejrzeniu jakiegoś paskudnego ekranu i ponownym kliknięciu, nie wszystkie programyc chodzą jak powinny mimo trybu winxp. Ogólnie jednak na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

ja od kilku dni mam spotkanie z Vistą . na razie sie troche obmacujemy i wszystko jest na plus. Czas pokaze jak to będzie, ale nic drastycznego w tym momencie nie widze.

Generalnie mi sie podoba. Troche mnie mylą nowe ikonki folderów. Ostrzeganie przed katastrofalnymi skutkami klikniecia praktycznie wszystkiego jakoś na razie mnie nie wkurzaja . Potem moze sie to zmieni. Nawet otwieranie zipów łaczy sie z komunikatem o niebezpieczeństwie. Zreszta nawiasem mowiąc, skoro coś takiego wprowadzili, to ludzie na świecie musieli sobie niezłe kuku na swojich kompach robić do tej pory :D

(vide -> wirus I love You :D ).

Generalnie jest fajnie , i mam nadzieje , że tak zostanie .

pozdrawiam, kannula Vistula :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, szczerze mówiąc to pomimo tylu głosów (na nie) ja jestem nawet bardziej niż zadowolony . . . :] bronić Microsoftu nie będę, ale myślę że mój wybór był trafiony . . . Poza tym faktem niestety jest tak, że to firmy zajmujące się hardware & software same sobie przeciągają to co nieuniknione, ciekawi mnie kto pierwszy zrozumie że stawanie na ogonie to nie tędy droga.

Prosty przykład z mego podwórka, mam skanerek prosty i ładni :], ino niestety pomimo zapewnień że sterowniki będą nadal ich nie ma :|, i krew się burzy, w żyłach . . . czemu? nie było czasu? czy jak . . .

skorzysta ktoś inny . . .

 

BTW. systemów operacyjnych moim zdaniem najlepsiejszy był DOS 6.22 ;), i odpalanie gierców przy dos4gw . . .

ech to były czasy //.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P

no w sumie chodziło mi o najlepszą windę

a ja w sumie to nie wiem czy tak fajnie było...

miałem ze trzy wersje autoegzeków i config sysów madafaka...

to uwalnianie pamięci przez magiczne lh i inne quemm'y

"maamoooo... moge zrobić tak, żeby jak się komputer uruchamia, żeby było takie menu wyboru?" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ilę cenię serwis dobreprogramy, to ten artykuł jest wręcz śmieszny, niestety wiele w sieci takiego antyvistowego bełkotu, wg mnie w większości przypadków bezpodstawnego. Ja używam Visty od prawie pięciu miesięcy i nie widzę powodu do narzekań. Co więcej, nawet ze sterownikami nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja za bardzo nie mam do powiedzenia na temat visty, bom jeno instalował i siostry i pare rzeczy robiłem

ale faktycznie wodotryski mogliby sobie darować

jak dla mnie idealnie by było jakby była opcja "pro" dla ludzi, którzy nie potrzebują tych komunikatów, przedzierania się itd

narazie hasam na xp i nie czuję potrzeby przesiadki, choćby ze względu, że bardziej vista obciąza kompa

xp zainstalowałem z półtorej roku temu dopiero zdaje się i z vistą też pewnie tak zrobię,

soft nie wymaga to po co zmieniać

chyba, że będę chciał obadać sześćdziesiąt cztery bity, no to viste dam bo xp64 coś chyba nie bardzo z tego co słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMFG, gość z takim wykształceniem, wiedzą i umiejętnościami pisze takie kretynizmy... Monty Python wciąż żywy.

 

Klicek, oczywiście, że tak. 32-bitowa wersja to klasyczny kastrat dla ubogich. ;)

 

jak dla mnie idealnie by było jakby była opcja "pro" dla ludzi, którzy nie potrzebują tych komunikatów, przedzierania się itd

 

Więc zachowaj się jak "pro" i skonfiguruj sobie tak system. Kilkanaście zmian w opcjach i będziesz miał xp z wszystkimi ulepszeniami visty. Jeśli oczekujesz srebrnej tacy z przyciskiem "pro", to tym "pro" zdecydowanie nie jesteś i lepiej zostaw UAC, żeby czegoś nie spieprzyć i potem rzucać mięsem w MS, że winda ma dziury i Ci się wirus zalągł.

 

Poza tym zastanawiam się jak w ogóle ludzie którzy twierdzą, że po wersje 64-bit trzeba było pisać podanie do MS (albo, że taka nie istnieje) mają tupet by oceniać systemy operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karrde kurde

1. zluzuj poślady

2. nigdzie nie rzucałem mięsem // wypowoedziałem się, że mi nie robią wodotryski

3. zluzuj poślady

4. nigdzie nie napisałem, że jestem pro

5. zluzuj poślady

6. tak, chciałbym, żeby był jeden przycisk "pro" // vide w xp w panelu sterowania, "przełącz do widoku klasycznego"

7. zluzuj poślady

8. każdy sobie może ocenić co chce i jak chce, a ja mówiłem, że mi się obiło o uszy z tym wysyłaniem

9. Ty wiesz co.... :]

10. co to jest UAC? bo ja taki pro nie jestem jak Ty :-)

11. ;-)

12. Czytaj ze zrozumieniem panocku i myśl szerzej... dzisss... aleś frustrat

 

ps.

http://www.frazpc.pl/b/179221

proszszszsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zastanawiam się jak w ogóle ludzie którzy twierdzą, że po wersje 64-bit trzeba było pisać podanie do MS (albo, że taka nie istnieje) mają tupet by oceniać systemy operacyjne.

he ziomek juz pokazales ze jestes pro od systemow, wyluzuj to jest luzna rozmowa o viscie i kazdy moze zadac jakies pytanie nie musisz odrazu wyskakiwac z takimi wyznaniami jezeli chodzi o mnie to poprostu zwyczajne zapytanie bo nie wiedzialem co dokladnie z nia jest.

Jezeli urazilem twoje amibicje pro to przepraszam

Pro elo elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na 64. Po dwóch ? trzech ? coś koło tego- miesiącach jedyne co mnie zakłopotało to komunikaty o błędzie dysku (CRC) który okazał się nieistniejący. Poza tym- stabilnie i wręcz nudno. Trudno o jakiś poważny pad, pracuje się miło. Co do wyglądu- jak kto lubi, lepiej mieć opcję i nie korzystać niż nie mieć a potrzebować (i narzekać że ten windows taki nudny, nie ma skinów bla bla bla). Nikogo nie namawiam- każdy ma własny rozum i wie co mu potrzebne- ja w każdym razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zastanawiam się jak w ogóle ludzie którzy twierdzą, że po wersje 64-bit trzeba było pisać podanie do MS (albo, że taka nie istnieje) mają tupet by oceniać systemy operacyjne.

 

W tym może coś być, ja podania nie pisałem, ale byłem uparty jak osioł ;), jak to orzekł sprzedawca na moją prośbę o Vistę x64, że to wymysł i że nic na tym nie działa itd, itp, oraz że nie przyjmą mi tego z powrotem. Dopiero po tzw. "siłowym" powiedzeniu że chcę to co chcę sprzedawca powiedział, że na dzień dzisiejszy tego nie ma ale mi to sprowadzą na jutro . . . Peace. :D . . .

Wszystko to panowie "pseudo" marketing i tyle. Po co sprzedać to co klient chce i jeszcze zamawiać skoro można mu wcisnąć coś i powiedzieć, że to akurat to mu odpowiada ;). . . Klient nasz Pan.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności