Skocz do zawartości

Silver Award : Smok (wykłady)


Rekomendowane odpowiedzi

ania_smok.jpg

 

 

DETALE o wykładach

 

http://www.pixelworkshop.at

 

pixelvortragib7.jpg

 

24 marca będzie we Wiedniu organizowany przez austriackie forum szereg wykładów na tematy związane z grafiką 3d.

 

Nie wiem ale może ktoś z was ma czas i ochotę (i znajomości językowe), zapraszam. Myślę że będzie ciekawie.

 

Będzie ok. 10 takich wykładów, m.in.:

 

Thomas Mahler

http://thomasmahler.cgsociety.org/gallery/

i Christoph Schaedl (Oglu)

http://images.google.at/images?svnum=10&hl=de&q=oglu+3d&btnG=Suche

pomówią o sculptingu

 

Będzie Hanno z Niemiec

http://www.raph.com/3dartists/artgallery/ag-ap.php?aid=409

 

Będzie też kilku ludzi pracujących w firmach produkujących gry (=> odsłony gier które dopiero wyjdą na rynek, i chyba coś o modelowaniu i rigowaniu do gier)

 

acha i jeszcze o postworku i kompozycji będzie.

 

Z mojej strony będzie o teksturowaniu.

Najpierw krótko na temat kameleona (pokażę kartki z narysowaną teksturą itp), potem pokażę na żywo w jaki sposób tworzę tekstury ze zdjęć, a konkretnie na przykładzie niniejszego smoka który właśnie w tym celu powstał.

(zrobiony trochę na szybko).

 

W sumie potrwa to jeden dzień, jak ukończą stronę internetową to podam adres.

Wstęp darmowy. Ale pierwszy raz to robimy, więc z katastrofą trzeba się liczyć...

 

 

 

smok17dx8.th.jpg

 

smok14wiresh2.th.jpg smok17bpm0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja osobiście robiłam krzywdę siatce (obrazek w całości ja robiłam), ale tak musi być żeby fałdy były ładne. (maks sobie nie poradził z unwrapowaniem takiej siatki, trzeba było blenderem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

hehe, bardzo fajny smok:) i fajna kolorystyka, chetnie zobaczylbym ujecie z drugiej strony szyby :) a właśnie, czy ten smok ma nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Kreska -

Od tyłu nie wygląda dobrze, ale proszę bardzo. (dużo tam nie widać bo nie zamierzałam renderować z tej strony)

Nóg nie ma. Po co mu, skoro latać potrafi.

smok17tyljr2.th.jpg

 

3grosze -

chyba się skompromituję, ale co to jest kupsztal?

te ptaki się nakleja po to żeby ptaki nie dobijały do szyby.

nakleja się ptaki drapieżne, żeby inne się bały.

smoki nie boją się ptaków drapieżnych.

100553ki4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba w wielkim pośpiechu ta ilustracja powstała :) Ogólnie jak zwykle u Ciebie fajne kolorki ale praca jest płaska, wszystko wydaje się leżeć na pierwszym planie. Początkowo kliknąłem w rekomkę, nie przeczytałem tematu i myślałem że to na czym rozciapał się smok to pomalowana ściana. Myślę że głównie głębię psuje tutaj niebo które nie trzyma perspektywy, jest płaskie. Smok też taki trochę nieidentyfikowalny :)

 

Generalnie widać że to speed, i jak na speed to ok, na pewno do celów wykładu będzie superos, ale sama wiesz że stać Cię na więcej :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam smok jest ok, super skrzydełka i tekstury ( sss real czy fejkowane ?), reszta mi nie podchodzi zbytnio..

pracka trzyma poziom, ale kameleon czy golec wiele bardziej mi się podobały.

Tak czy siak życzę kolejnych udanych prac i powodzenia na prezentacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gavreel -

tekstura błony to taka skóra słonia rozłożona wzdłuż fałd, i trochę zabrudzeń

a co do modelingu - możesz obejrzeć videotutek klicka o modelowaniu draperii, ja robię trochę inaczej ale podobnie.

 

Krzyhhh -

są dyskusje czy nagrywać, ale są problemy, np. z tymi odsłonami gier, bo firmy sobie nie życzą żeby coś z tego przesiąkło do internetu przed oficjalną publikacją. Dotyczy to chyba trzech wykładów.

Drugi problem to filmowanie ekranu naświetlanego beamerem, podobno zła jakość przy czymś takim wychodzi, bo to jakaś specjalna powłoka. Możnaby nagrywać obraz prosto z ekranu komputera, ale wtedy nie masz na filmie osoby mówiącej i pokazującej czegoś na ekranie beamera.

Trzeci problem to to że ktoś musiałby ciąć film (bo nie puścisz na internet filmu który trwa prawie dzień), a to dużo roboty i jakoś nikt się dobrowolnie nie zgłasza...

Przypuszczam że skończy się na kilkuminutowym streszczeniu albo na zdjęciach, a z wykładu albo o kompozycji albo o postprodukcji, nie pamiętam, będzie pdf.

 

Vorek -

Masz rację było na szybko, zresztą pisałam o tym, ale nie chciałam zbyt długo się zatrzymywać na takim czymś, a do starych zakończonych prac wracać nie lubię, a niedokończonego malucha pokazywać też jakoś nie wypada.

Wiem że szyba nie wyszła kompletnie, a plan tylni to czyste lenistwo.

Objecuję że następna praca będzie bardziej dopracowana.

 

Kub@ -

real SSS, przy czym z innych części smoka usunęłam kompletnie SSS mimo że tam też trochę przeświecało, bo jakoś mi to bumpa psuło (a tylko na tym skrzydle było wyraźne, ze względu na inny kąt padania światła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł jak zawsze superowy :) no impreza tez bedzie pewno super :) szkoda ze nie moge sie zjewic chociaz znajac moja znajomosc niemieckiego to lepiej ze mnie tam nie bedzie :D

 

wykonanie troche mniej mi sie podoba, wedlug mnie troche ponizej Twoich umiejetnosci, ale oczywiscie rozumiem ze czas :)

Kolory jakies dziwne za duzo tego skylajta zółtego, mimo ze chmurki sa czarne, przygotowałem 2 wersje kolorystyczne, mam nadzieje ze sie nie obrazisz :)

 

btw. wszyscy mi mowia ze mam zle saklibrowany monitor ;) wiec jezeli na moich obrazkach bedzie czarna plama to prosze daj znac :)

 

http://www.mm.pl/~aktimel/smoczek.jpg

http://www.mm.pl/~aktimel/smoczek1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania- pracka fajna chociaz mysle ze moglas zrobic duzo lepiej w porónaniu z innymi twoimi prackami, i jest maly problem wzór tych ptaszków na szubie jest chyba inny przynajmniej u nas w kielcach sa inne, a chyba wszedzie sa takie same, czy nie?

 

Klicek- na moim sa czarne plamy ale podobno ja tez mam cos nie tak chociaz juz głupieje i sam nie wiem jak musi byc ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicku na twoim są czarne plamy i zbyt czerwonawe zabarwienie, w dodatku jeden jest zbyt szarawy a drugi zbyt nasycony... ale mój monitor też nie jest kalibrowany.

 

ferni wzory tych ptaszków bywają różne, gdzieś w internecie widziałam szablon z pięcioma różnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu.... obejrzałem właśnie twoją stronę. Twoje prace mnie inspirują :D Masz świetne pomysły i równie świetne wykonanie.

 

Klicek, chyba faktycznie masz źle skalibrowany monitor :) przegiąłeś z tym kontrastem i to sporo. Oryginał jest w sam raz, a mój monitor jest dobrze skalibrowany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te monitory to dla mnie zagadka :) teraz mam niby tak jak ma Jaras - a Jaras ma dobrze skalibrowany monitor i wydaje mi sie ze powinno byc ok :D to teraz z kolei inni narzekaja :)

 

poporstu nie mam juz pojecia jak to ustawic :) tak czy siak pracka dobra, poprostu jezeli chodzi o mnie to bym w shopie powilil warstwe pracy i ustawil na multiply dopasowal tak ta warstwe zeby wyostrzyly sie kolory potem splaszczyl obrazek + szarpen potem ctrl+ b i ustawienia kolorow tak zeby Tobie Aniu najlepiej sie podobały :)

 

Bo teraz u mnie ten obrazek wyglada na trochę za zołty, to pewnie od skylajta tak mi sie wydaje, warto to wyrownac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, proponuję byś po wykładach dopieściła ta scenę. Przeciez wszyscy wiemy, jak dobrze sobie radzisz z przestrzenia i teksturami (vide golec), więc na bank dasz rade z tego zrobic cos, co bedzie na poziomie pomysłu, który skadinąd jest świetny. :)

Klicek, a jakie masz oświetlenie wokół monitora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie !

 

Ogólnie Aniu podziwiam Cie za pracowitość i kreatywność. Warsztat masz coraz lepszy i już teraz można Cie zaliczyć do najlepszych grafików na tym forum. Myślę, że w przyszłości jeszcze nie jednym nas zaskoczysz.

 

A Wy panowie brać przykład !... :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki :)

 

 

Santi -

Wątek dyskusyjny (po niemiecku):

http://www.cgforum.at/forum/thread.php?threadid=310

Lista wykładów (jeszcze może się coś zmienić):

tom und oglu - 60 min - modelling sculpting

sormann - 30 min - shortfilm

wolfram - 45 min - games modelling

pause

hanno - 60 min - cryengine, modelling

gentle - 30 min - postwork

ronny 30 min - rigging

kris 30 min - animation

pause

ania - 30 min - texturing

basti - 45 min - rendering

raf, helli 45-60 min - shots von anfang bis ende

-------

start 10:30 -

13:00 pierwsza pausa

14:00 hanno

16:30 druga pausa

17 do końca

---------

Miejsce:

Sala wykładowa Zemanek

Institut fuer Computergrafik und Algorithmen

Favoritenstrasse 9-11

1040 Wien

dużo więcej informacji sama nie mam na razie, prace nad stroną internetową trwają (długo trwają, bo jakoś się złożyło że nie dysponujemy dobrym webdesignerem)

 

 

Shogun -

nie będę tego dopieszczać, bo jest ukończone i jest jakie jest, następną scenę bardziej dopieszczę.

 

 

Pionier -

już gdzieś napisałam że nagrywania raczej nie będzie, powody podałam w 18 poście. Ale jeśli będzie jednak to oczywiście dam tu linka do filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności